Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A powiedzcie jakie macie bramy garazowe? tzn wymiary - chodzi mi glownie o wysokosc

My mamy w projekcie 2 bramy i myslimy by jedna zrobic normalna z napedem tzn 2400x2125 a druga wieksza - wyzsza na ew samochod terenowy lub rodzinny miniVan ale ta zrobic bez napedu. Co o tym sadzicie? Nie mam jeszcze scian to moge sobie pokombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jakie macie bramy garazowe? tzn wymiary - chodzi mi glownie o wysokosc

My mamy w projekcie 2 bramy i myslimy by jedna zrobic normalna z napedem tzn 2400x2125 a druga wieksza - wyzsza na ew samochod terenowy lub rodzinny miniVan ale ta zrobic bez napedu. Co o tym sadzicie? Nie mam jeszcze scian to moge sobie pokombinowac.

Widziałam w naturze takie rozwiązanie i mi osobiście bardzo się nie podobało. Różnica wysokości bram strasznie raziła i wyglądała moim zdaniem pokracznie. Jak znajdę gdzieś zdjęcie (bo chyba moja gorsza połowa w ramach zbierania doświadczeń zrobiła takowe) postaram sie wkleić. Wydaje mi się że sensowniejsze jest zrobienie obu wyższych żeby zachować taką sama ich wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jakie macie bramy garazowe? tzn wymiary - chodzi mi glownie o wysokosc

My mamy w projekcie 2 bramy i myslimy by jedna zrobic normalna z napedem tzn 2400x2125 a druga wieksza - wyzsza na ew samochod terenowy lub rodzinny miniVan ale ta zrobic bez napedu. Co o tym sadzicie? Nie mam jeszcze scian to moge sobie pokombinowac.

 

Według mnie terenówka spokojnie wjedzie przez bramę. Ja mam dwie z napędem. Jeżeli macie dwa samochody to kto z was będzie otwierał pilotem a kto będzie biegał do bramy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mamy bramy z dwoch stron garazu, a garaz jednostanowiskowy, tylko pytanie z ktorej strony garazu bedziemy czesciej wjezdzac. Na drugi samochod bedzie wiata przed domem - plan zagospodarowania

http://images6.fotosik.pl/40/127c60b9347c7b32.jpg na mapce na gorze jest droga gminna, na razie szutrowa, blizej domu, na dole na mapce droga wewn osiedla w tej chwili rosnie laka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis szalony pomysl naszego goscia od adaptacji, maz sie nakrecil, ze wzgledu na te dwie drogi z dwoch stron dzialki i gdy ja zaparkuje pod wiata ktora bedzie na drodze do garazu to maz wjedzie sobie do garazu z drugiej strony, bo zapewne bedzie taki uklad :-)

Pewnie okna tez u nich zamawialas? Ja sie chyba zdecyduje na okna od Wilke, juz nie mam ochoty dalej jezdzic z wycena(dostalam w sumie od 5firm), dzis dostalam jeszcze z Tormet z pruszcza - Aluplasty Maszrolu w gorszej cenie niz firma z ul.majora Slabego i profil Premium 6-komorowe nie wiem jakiej firmy, malo jestem nimi zainteresowana.

Nocny marku! Spimy. Dobrej nocy

 

Jak bedziesz miala chwilke to sprawdz wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o zlew narożny. W projekcie mam, jak obecnie w większości projektów, zlew pod oknem. Nie odpowiada mi to, a nie bardzo mam gdzie go "upchnąć". Pozostaje mi albo umiejscowieni kuchenki w rogu lub zlewu. Z dwojga złego wybieram to drugie, ale czy taki zlew sprawdza się w praktyce? Dodam, że chciałabym zlew dwukomorowy. Bardzo proszę o wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o zlew narożny. W projekcie mam, jak obecnie w większości projektów, zlew pod oknem. Nie odpowiada mi to, a nie bardzo mam gdzie go "upchnąć". Pozostaje mi albo umiejscowieni kuchenki w rogu lub zlewu. Z dwojga złego wybieram to drugie, ale czy taki zlew sprawdza się w praktyce? Dodam, że chciałabym zlew dwukomorowy. Bardzo proszę o wypowiedzi

 

Tomka a daj jakis podglad na kuchnie chociaz by w projekcie ;)

bedzie łatwiej

 

jak dla mnie zlew narozny to bardzo fajna sprawa ale wtedy kiedy blat tez jest z ukosa a nie w kacie prostym

bardzo przepraszam autorów zdjec, że wkleje, ale te zdjecia sa dla mnie inspiracja do mojej przyszłej kuchni ;)

http://img180.imageshack.us/img180/6633/3chf9.png

akurat tu jest jednokomorowy, ale dwukomorowy jak najbardziej moze byc

 

http://img502.imageshack.us/img502/5046/c77d23b44c17ebd6kp3.jpg

 

tak sobie wyobrazam moja przyszła kuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis szalony pomysl naszego goscia od adaptacji, maz sie nakrecil, ze wzgledu na te dwie drogi z dwoch stron dzialki i gdy ja zaparkuje pod wiata ktora bedzie na drodze do garazu to maz wjedzie sobie do garazu z drugiej strony, bo zapewne bedzie taki uklad :-)

 

Są minusy takiego rozwiązania, trzeba kupić dwie bramy, zrobić dwie bramy wjazdowe, położyc kostke z dwóch stron, w garażu w zasadzie brak miejsca na cokolwiek. Cenowo myślę, że ten pomysł z drugą bramą to około 15 tys. Moglibyście tak robic, że kto pierwszy przyjeżdża ten wstawia samochód do garażu. Jednak jak wam to sie podoba to jak najbardziej tak róbcie bo to wasz wymarzony dom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis szalony pomysl naszego goscia od adaptacji, maz sie nakrecil, ze wzgledu na te dwie drogi z dwoch stron dzialki i gdy ja zaparkuje pod wiata ktora bedzie na drodze do garazu to maz wjedzie sobie do garazu z drugiej strony, bo zapewne bedzie taki uklad :-)

 

Są minusy takiego rozwiązania, trzeba kupić dwie bramy, zrobić dwie bramy wjazdowe, położyc kostke z dwóch stron, w garażu w zasadzie brak miejsca na cokolwiek. Cenowo myślę, że ten pomysł z drugą bramą to około 15 tys. Moglibyście tak robic, że kto pierwszy przyjeżdża ten wstawia samochód do garażu. Jednak jak wam to sie podoba to jak najbardziej tak róbcie bo to wasz wymarzony dom :wink:

 

Wiesz, jest jeszcze teoria z odsniezaniem, na tej gminnej drodze domy juz stoja od kilku lat i tym ze jak ten co stoi w garazu bedzie chcial wyjechac to bedzie musial przestawiac samochod na podjezdzie itp. Najlepszym rozwiazaniem bylby garaz dwustanowiskowy ale podrozyloby dosc sporo dom bo nad nim jest pokoj(chociaz chialabym miec taka sypialnie) i poza tym garaz bylby prawie tak dlugi jak dom i wyszedlby straszny jamnik i musialby stac na srodku dzialki a chcielsym go wcisnac w kat i tak wyszedl pomysl dwoch bram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqrq5 serdecznie dziękuję za odpowiedź i zdjęcia. Ładnie to wygląda, ale czy z tych zlewów wygodnie się korzysta? Czy Ktoś ma taki zlew i mógłby wyrazić swoją opinię? Wklejam rzut mojego domku, żeby widać było kuchnię i usytuowanie w niej drzwi.

http://images24.fotosik.pl/63/e53749d41c771ffem.jpg

 

Jeśli już poprosiłam o poradę, to brnę dalej... a co Wy na to, by szafki ustawić przy tych ścianach na przeciw okna i po lewej, a stół pod oknem? Drzwi do wiatrołapu mogę jeszcze przesunąć, np o 60 cm. i wtedy zmieściłyby się tam szafki. Tylko czy nie będzie tam za ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

http://images24.fotosik.pl/63/e53749d41c771ffem.jpg

Jeśli już poprosiłam o poradę, to brnę dalej... a co Wy na to, by szafki ustawić przy tych ścianach na przeciw okna i po lewej, a stół pod oknem? Drzwi do wiatrołapu

mogę jeszcze przesunąć, np o 60 cm. i wtedy zmieściłyby się tam szafki. Tylko czy nie będzie tam za ciemno?

 

ciężko powiedzieć.. ale sam pomysł niezły zwłaszcza, ze w obecnym ustawieniu to od kuchenki okap miałby bardzo daleko do komina.. pomyśl nad ew. otwarciem kuchni ja u siebie tak zrobiłam i nagle pomieszczenie zrobiło sie bardzo jasne i ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołana przez TomKę radzę :wink:

Zlew może byc narozny jeśli planujesz zmywarkę (co za cudowny wynalazek), kuchenki zdecydowanie nie polecam w rogu.

kuchnia ze wzgledu na to wejście z pomieszczenia gospodarczego i stolik z krzesłami jest faktycznie mało ustawna. Radziłaś się juz może w jakims studiu mebli kuchennych? Oni zwykle maja więcej doswiadczenia i potrafia cos sensownego podpowiedzieć. Bardzo wygodna jest kuchnia jeśli da sie ją ustawic w formie litery U , a zlew,kuchenka i lodowka tworzą trojkat, najlepiej rownoramienny. Ale u ciebie to nie bardzo wiem jak to zrobić, żeby też stolik się zmieścił. Koniecznie chcesz ten stolik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...