Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

A powiedzcie jakie macie bramy garazowe? tzn wymiary - chodzi mi glownie o wysokosc

My mamy w projekcie 2 bramy i myslimy by jedna zrobic normalna z napedem tzn 2400x2125 a druga wieksza - wyzsza na ew samochod terenowy lub rodzinny miniVan ale ta zrobic bez napedu. Co o tym sadzicie? Nie mam jeszcze scian to moge sobie pokombinowac.

Ja rozważałam takie rozwiazanie. Ale odpadło bo wyglada to nieciekawie. Mam więc bramę nietypową 5x2,7m. Wysoka i niestety droga bo to juz podchodzi pod bramy przemysłowe. Zanim podejmiesz decyzje zorientuj sie w cenach bram. Za te niestandardowe trzeba słono płacić. Czasem kilka cm a robi wielką różnicę w cenie. Ja nie mam wyjścia bo jeden samochód mam 2,5m wysoki więc brama musi być też wysoka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam powakacyjne!

Wróciliśmy w weekend z krótkiego, tygodniowego urlopu. Mało, ale zawsze coś. Na budowie sprawy się trochę posunęły. Robią nam równolegle dolną i górną łazienkę i inne drobniejsze rzeczy. A wczoraj mieliśmy walne zgromadzenie sąsiadów w sprawie wody i kanalizy. Prace ziemne powinny ruszyć ok. 10 września. Oby tak było...

W sprawie telewizora, to zrobiliśmy gniazdka we wszystkich pokojach poza naszą sypialnią ;-) Nie chcemy tam telewizora. A gniazdka sieciowe są we wszystkich pokojach i nawet na korytarzu ;-) W pierwszym rzucie telewizor będzie w salonie i drugi w pokoju do kina domowego, chociaz tam docelowo będzie projektor.

e.kala - dzięki za info o tynkarzach, ale jesteśm już umówieni z ekipą, która ma zacząć u nas we wrześniu.

U nas z kredytem jedziemy cały czas na pierwszej transzy, więc mamy w zapasie całą drugą transzę. Mam nadzieję, że będzie akurat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny temat-kobiety buduja!!!!i ja wczesniej tu nie trafilam?! :wink:

 

no to od razu Was kochane zapytam ,gdzie zrobic pralnie ,suszarnie prasowalnie,garderobe?najpierw mialam zrobic duze pomieszcenie gospodarcze w pomieszceniu nad garazem.Jednak kiedy juz sa sciany ( w tej chwili deskowanie ) tak mi sie spodobalao to pomieszczenie ,zwlaszcze ze jest nizej usytuowane a poza tym chcelibysmy tam zostawic belki drewniane wiezby no i pojawil sie problem z pralnia!czy umiescic pralke w lazience2/03=11,2m2(zabudowac) czy przeniesc lazienke do pomieszczenia 2/06-15,8m2 a po podlodze 18,2 a w lzience zrobic pralnie suszarnie i prasowanie??czy moze jednak wstawi pralke do piwnicy i tam tez miec wszelkie mopy i srodki czystosci?

chyba oszaleje!!nigdy nie mieszkalam w domu i nie wiem czy to faktyznie problem z bieganiem po schodach ?!

 

i jeszcze jedno ;czy wciskac prysznic w mala lazieneczke 2,15m2 na dole czy zrobic u gory w duzej lazience?Maz pyta ,co jesi dwie osoby beda chcialy na dluzej korzystac z lazienki?ale czy tak w oogole sie moze zdarzyc?

 

tu wklejam rzut poddasza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e85700220bd3710.html

kobiety doradzcie??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny temat-kobiety buduja!!!!i ja wczesniej tu nie trafilam?! :wink:

 

no to od razu Was kochane zapytam ,gdzie zrobic pralnie ,suszarnie prasowalnie,garderobe?najpierw mialam zrobic duze pomieszcenie gospodarcze w pomieszceniu nad garazem.Jednak kiedy juz sa sciany ( w tej chwili deskowanie ) tak mi sie spodobalao to pomieszczenie ,zwlaszcze ze jest nizej usytuowane a poza tym chcelibysmy tam zostawic belki drewniane wiezby no i pojawil sie problem z pralnia!czy umiescic pralke w lazience2/03=11,2m2(zabudowac) czy przeniesc lazienke do pomieszczenia 2/06-15,8m2 a po podlodze 18,2 a w lzience zrobic pralnie suszarnie i prasowanie??czy moze jednak wstawi pralke do piwnicy i tam tez miec wszelkie mopy i srodki czystosci?

chyba oszaleje!!nigdy nie mieszkalam w domu i nie wiem czy to faktyznie problem z bieganiem po schodach ?!

 

i jeszcze jedno ;czy wciskac prysznic w mala lazieneczke 2,15m2 na dole czy zrobic u gory w duzej lazience?Maz pyta ,co jesi dwie osoby beda chcialy na dluzej korzystac z lazienki?ale czy tak w oogole sie moze zdarzyc?

 

tu wklejam rzut poddasza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e85700220bd3710.html

kobiety doradzcie??!

 

Nie wciskaj. Wątpię, zeby wiele razy zdarzało się, ze w tym samym czasie 2 czy 3 osoby będą chciały z niego skorzystać :)

 

A ja mam wyfugowaną kuchnię i małe wc. Aaaale mi się podoba :lol: :lol: :lol: Postaram się Wam wkleić później fotkę, bo któraś z Was chciała zobaczyć zieloną łazienkę... (tylko nie pamietam kto :oops: ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak?!!

no a gosci to rzeczywiscie bedziemy miewali czesto na noc ,bo moja rodzinka jest przyjezdna!!

czekam jeszce na Wasze opinie!!

 

a co z ta pralnia ???pomocy !!jak jest u Was ???

 

Jestem za prysznicem na dole. To wygoda, nie trzeba czekać aż ktos się wykąpie. Jeżeli chodzi o pralnię to ja mam obok łazienki na poddaszu, jednak nie mam piwnicy. Pralnia w piwnicy to bieganie po schodach ale też cały bałagan schowany, musisz wybrać sama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hopki, jestem za prysznicem. Napewno się przyda, tym bardziej jak piszesz, ze rodzina Was będzie odwiedzała, a skoro będą nocować to i z łazienki będą chcieli korzystać. Łazieneczka nie jest dużych rozmiarów, ale zmieścisz tam napewno kabinę chocby 70 cm, wc i umywalkę. A jak dobrze to rozplanujesz to może i większą kabinę. Jako łazienka "gościnna" spokojnie to wystarczy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pierwsza mysl najlepsza ,jesli chodzi o łazienke!!! :wink: :)

 

łazienka jest prostokatna i tu zaraz po lewj na krotszej scianie jest komin ,do sciny na wprost od niego jest ok 1,15 i tu zrobilabym wneke na prysznic

cos takiego...

http://www.kolo.com.pl/1857_1205.htm

 

 

na wprost myslalam dac kibelek -nie bokiem ;a po prawej umywalke jak na obrazku!!a moze odwrotnie ,umywalke z lustrem na wprost -co powiekszyloby mi optycznie lazienke ,ale jesli dam na wprost prysznica czy nie uzyskam lepszego fektu ,bo drzwi szklane kabiny by odbijaly?hmmm...!co myslicie?

 

http://images30.fotosik.pl/21/b1560da1fb0a6bde.jpg

 

 

a co do pralni !!mysle i mysle i sama juz nie wiem :-?

 

moze jeszcze ktoras cos mi poradzi??

 

beti555...niestety Ci nie pomoge!!nie znam nikogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pierwsza mysl najlepsza ,jesli chodzi o łazienke!!! :wink: :)

 

łazienka jest prostokatna i tu zaraz po lewj na krotszej scianie jest komin ,do sciny na wprost od niego jest ok 1,15 i tu zrobilabym wneke na prysznic

cos takiego...

http://www.kolo.com.pl/1857_1205.htm

 

 

na wprost myslalam dac kibelek -nie bokiem ;a po prawej umywalke jak na obrazku!!a moze odwrotnie ,umywalke z lustrem na wprost -co powiekszyloby mi optycznie lazienke ,ale jesli dam na wprost prysznica czy nie uzyskam lepszego fektu ,bo drzwi szklane kabiny by odbijaly?hmmm...!co myslicie?

 

http://images30.fotosik.pl/21/b1560da1fb0a6bde.jpg

 

 

a co do pralni !!mysle i mysle i sama juz nie wiem :-?

 

moze jeszcze ktoras cos mi poradzi??

 

beti555...niestety Ci nie pomoge!!nie znam nikogo .

 

Wydaje mi się, że Beti ma rację i umywalka zabiera Ci połowę wejścia do łazienki. Wychodziłoby, że wchodząc trzeba się przecisnąć przez otwór o szerokości 45-50cm. Dla większości osób oznaczałoby, że musiałyby wchodzić do łazienki bokiem ;-) Lepiej będzie chyba dać kibelek w tym miejscu co teraz, ale przodem do wejścia, a umywalkę w prawym górnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umywalkę ustawiłabym w miejscu kibelka a w tym samym ciągu, dalej kibelek w rogu. I miałabyś wolne wejście...

 

Lepiej będzie chyba dać kibelek w tym miejscu co teraz, ale przodem do wejścia, a umywalkę w prawym górnym rogu.

 

nad takimi opcjami tez sie zastanawialam,hmmm...ale czy to nie bedzie za ciasno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...