Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących kobiet


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie, dziewczyny... Ja jestem na etapie dopinania projektu i właśnie mam "łazienkowe" dylematy. Napiszcie, jak duże macie łazienki i jaką one mają spełniać rolę w domu? (ja planuję np. wc na dole, małą łazienkę u mamy, małą jedną u góry dla dziecka i gości, którzy nocowaliby w gościnnym pokoju i wielką łazienkę przy naszej sypialni)... Ale czy te małe i wielkie są faktycznie małe i wielkie? Pogadamy?

 

my mamy 2 łazienki - dolna ma ok. 5,5m2, a górna ok. 14m2. Dolna jest średniej wielkości, ale założenie było takie, że musi to być łazienka z której będziemy korzystać siedząć na parterze, ale również będzie to łazienka dla gości w przypadku wizyt z noclegiem - czyli musi by możliwość wykąpiania się itp. Generalnie dolna pewnie mogła by być nawet mniejsza, byle miała kibelek, zlew i prysznic - zakładam, że w przypadku instalacji prysznica jakieś minimum to ok. 3-4m2. Górna łazienka jak pisałam jest obszerna, ale tu mamy zarówno wanne, jak i prysznic, a do tego dwa zlewy, wydzieliliśmy też małą część na pralkę itp. Tak więc żeby to wszystko pomieścić trzeba trochę metrów. Na pewno wiele zależy od układu, czy są skosy czy nie, jakie są proporcje pomieszczenia itd. No i oczywiście równie dużo zależy od tego, co chcemy w łazience mieć - wielką wannę na środku, fotel bujany itp. czy np. tylko prysznic. Klasycznie większość ludzi planuje w głównej łazience zarówno wannę, jak i prysznic - wydaje mi się, że żeby nie było wielkiego ścisku przydałoby się przynajmniej 8-10m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dziewczyny... Ja jestem na etapie dopinania projektu i właśnie mam "łazienkowe" dylematy. Napiszcie, jak duże macie łazienki i jaką one mają spełniać rolę w domu? (ja planuję np. wc na dole, małą łazienkę u mamy, małą jedną u góry dla dziecka i gości, którzy nocowaliby w gościnnym pokoju i wielką łazienkę przy naszej sypialni)... Ale czy te małe i wielkie są faktycznie małe i wielkie? Pogadamy?

 

sahara, planujesz aż 4 łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dole mam mieć łazienkę tylko z prysznicem-jest niewielka, na górze tylko z wanną, też wielkością nie grzeszy. Chodzi tu o oszczędności też ale ze śmiechem zakładalismy, że jak nasi znajomi będą nocować, to żeby zbyt dużo wody nie wylewali, wiec przysznic :wink: Wszyscy z naszch znajomych daleko mieszkają, więc jak przyjadą to na bank na kilka dni :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sahara, planujesz aż 4 łazienki?

 

Tak, cztery, ale:

 

* Pierwsza to łazienka dla mamy(3 m2 - kibelek, prysznic i umywalka), która ma mieć na parterze całkiem oddzielne mieszkanko.

 

* Druga to WC na dole - tylko kibelek i umywalka(3 m2, troszkę pod schodami).

 

* Trzecia, na poddaszu to nasza, duża, z wejściem z naszej sypialni - 15 m2 z lukarną, prysznic, wanna, kibelek, bidet, 2 umywalki, fotelik i toaletka koniecznie ;))

 

* Czwarta też na poddaszu - stosunkowo mała bo 5,5 m2 ze skosem. Ma być dla dziecka/dzieci i dla nocujących gości, bo tam mamy też obok pokoik gościnny, a męża rodzice przyjeżdżają do nas z Gdańska. Teoretycznie mieści się tam i wanna i prysznic i umywalka i kibelek z bidetem nawet. Choć ciasno.

 

Niedługo będę miała gotową adaptację i aktualne rzuty, to wkleję do Dziennika (jak już opanuje wklejanie zdjęć, bo coś mi nie wyszło ostatnio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - coś za coś...

 

a tak a propos sprzątania - czy któraś z Was przymierza sie do odkurzacza centralnego? Ja w sumie nie miałam na niego specjalnej ochoty, ale poradzono mi, żeby chociaż rurki rozprowadzić po domu, na wszelki wypadek. I zaczęłam czytać o tym odkurzaczu i się teraz zapaliłam bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - coś za coś...

 

a tak a propos sprzątania - czy któraś z Was przymierza sie do odkurzacza centralnego? Ja w sumie nie miałam na niego specjalnej ochoty, ale poradzono mi, żeby chociaż rurki rozprowadzić po domu, na wszelki wypadek. I zaczęłam czytać o tym odkurzaczu i się teraz zapaliłam bardzo....

 

Ja rurki rozprowadziłam, koszt nie jest wielki, a po wykończeniu domu już się tego zrobić nie da. Jednostkę centralną kiedyś też pewnie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem jak mieszkam w irlandii to tu jest moda na lazienki.my mamy malutki domek a mamy 3. jest to wygoda ze naprawde.

na dole mamy jedna przy sypialni.super.szczegolnie jak bylam w ciazy czy bylo malenstwo. prysznic i kibelek pod reka to cos pieknego.

na gorze sa 2. w pokoju goscinnym z prysznicem i kibelkiem a osobno lazienka ogolniedostepna duza z wanna i z kibelkiem.wszedzie oczywiscie zlewy.

sprzatania nie jest duzo.sa teraz super kostki i srodki do dezynfekcji.

mopy i inne rzeczy.

goscie sa zachwyceni.podczas duzych imprez szczegolnie gdy na kibelek cisnie to zadnych utrudnien.

no takie ja mam doswiadczenia.

u nas w projekcie sa 3 lazienki.wolalabym na dole jedna-ogolniedostepna. ale za chole...re nie umiem przerobic sobie projektu.ni w zab mi nie pasuje.tak musi chyba zostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...