Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Że tak się wetnę - myślę że te U=0,3 to tylko w folderach, w praktycę sądzę że min. połowa słabiej, co znacząco zwiększy różnicę.

 

Aaa no bo doliczyc jeszcze trzeba mostki cieplne wynikajace z samej technologii 1W. Czyli np. mostki przy wszystkich wnekach okiennych / drzwiowych, mostki przy wiencu, nadprozach. Ze 20% jeszcze by trzeba dodac jak nie wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Zrob prosty test -> ustaw na wszystkich *oprocz jednego* termostatach pokojowych bardzo niska temperature - tak zeby tylko jeden zawor na belce powrotnej (te 1-6) sie otworzyl. Powinien byc mniejszy przeplyw przez podloge i temperatura na termometrze powinna wzrosnac juz po paru minutach :) Jezeli wzrosnie - moim zdaniem nie masz sie czym przejmowac tylko dawac w palnik ile wlezie, wygrzewanie chaty moze tyle trwac ;) Patrz tez na zuzycie gazu - powinno byc duze i to dobry sygnal bo znaczy ze dom "chlonie cieplo" :) Gdyby bylo male to znaczy ze nie byloby odbioru ciepla..

 

Tak zrobię ale juro , teraz idę spać i daję się wykazać kociołkowi.

Kaloryfery ciepłe ale nie parzą.

Zużycie było od 8 rano do 16 zdaje się 4 kubiki grzeje cały czas, ale dobowe będę mieć jutro o 8.

Wyszłoby , że na wygrzewanie idzie jakieś 12 kubików gazu na dobę :)) czyli jak mniemam zadowalająco.

 

Jak wyjdzie całosciowo to dopiero pewnie w kwietniu się okaże.

 

Co co ścian trochę się powtrącam :))

Mamy 1W - porotherm 44 + ciepła zaprawa - zrobilismy termowizję -- wyszła bardzo dobrze , dalismy dla spokojności 6 cm styro.

Zobaczę jak to wyjdzie w praniu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię ale juro , teraz idę spać i daję się wykazać kociołkowi.

Kaloryfery ciepłe ale nie parzą.

Zużycie było od 8 rano do 16 zdaje się 4 kubiki grzeje cały czas, ale dobowe będę mieć jutro o 8.

 

4m3 gazu to ok 36kWh energii. Jezeli grzalas przez 8h to srednio kociolek dzialal z moca 4,5kW.

 

Wyszłoby , że na wygrzewanie idzie jakieś 12 kubików gazu na dobę :)) czyli jak mniemam zadowalająco.

 

12m3 = 108kWh. Czyli dosc duzo. Czyli bardzo dobrze. Coprawda nie dla portfela ale przynajmniej widac ze podlogowka odbiera cieplo i nie masz nic sknocone w tej szafce ;-) A na piecu sobie ustawiasz temperature na wyjsciu ? Jaka masz ustawiona ?

 

Co co ścian trochę się powtrącam :))

Mamy 1W - porotherm 44 + ciepła zaprawa - zrobilismy termowizję -- wyszła bardzo dobrze , dalismy dla spokojności 6 cm styro.

Zobaczę jak to wyjdzie w praniu :))

 

Teraz juz i tak nic nie zmienisz wiec nie ma sie co stresowac ;) Naszych (mojego i Adiqq) wynikow nie pobijesz na pewno he he :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no bo doliczyc jeszcze trzeba mostki cieplne wynikajace z samej technologii 1W. Czyli np. mostki przy wszystkich wnekach okiennych / drzwiowych, mostki przy wiencu, nadprozach. Ze 20% jeszcze by trzeba dodac jak nie wiecej :)

 

Nawet nie o to mi chodzi - raczej że sama technologia daje ogromne pole do niedokładności. Teoretycznie gdyby zamki p+w składać z perfekcyjną dokładnością, najlepiej na cieńką spoinę to i może, w praktyce sobie nie wyobrażam, a w cegłach 44 tych łączeń jest jak mrówków. Ja dałbym 10cm styro (bo 5cm szkoda, robota ta sama, kasa prawie też, a między 50 a 55cm muru różnica mała) i połatał te dziurska.

 

Kamera by rzecz zdemaskowała.

 

Wnęki okienne i drzwiowe inna sprawa, dałbym okna w ~środku muru i wnęki z zewnątrz wykończył węgarkami, z topowego styro a może nawet z jakiego Ecothermu 0,023 (bodaj) - drogo za m3 ale zejdzie względnie mało, choć co tu gadać do tego trzeba dobrego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m3 gazu to ok 36kWh energii. Jezeli grzalas przez 8h to srednio kociolek dzialal z moca 4,5kW.

 

 

 

12m3 = 108kWh. Czyli dosc duzo. Czyli bardzo dobrze. Coprawda nie dla portfela ale przynajmniej widac ze podlogowka odbiera cieplo i nie masz nic sknocone w tej szafce ;-) A na piecu sobie ustawiasz temperature na wyjsciu ? Jaka masz ustawiona ?

 

 

 

Teraz juz i tak nic nie zmienisz wiec nie ma sie co stresowac ;) Naszych (mojego i Adiqq) wynikow nie pobijesz na pewno he he :) :) :)

 

E no portfel musi znieść aż się wygrzeje :)), ja bedę to rozliczać całosezonowo :)) wtedy dopiero albo się będę cieszyć albo płakać.

Temperatura ustawiona jest jakoś tak, że jak jest minus 20 na zewnątrz to na wyjsciu z kotla 70 stopni i on tam sobie cos ustawia, bo kotła nie tykam na razie :)) w żadnym wypadku.

 

Wyników pobijać zamiaru nie mam, zwłaszcza, że pewne rozwiązania nie pozwoliły na oszczędniejsze detale - takie życie zawsze jest coś kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie o to mi chodzi - raczej że sama technologia daje ogromne pole do niedokładności. Teoretycznie gdyby zamki p+w składać z perfekcyjną dokładnością, najlepiej na cieńką spoinę to i może, w praktyce sobie nie wyobrażam, a w cegłach 44 tych łączeń jest jak mrówków. Ja dałbym 10cm styro (bo 5cm szkoda, robota ta sama, kasa prawie też, a między 50 a 55cm muru różnica mała) i połatał te dziurska.

 

Kamera by rzecz zdemaskowała.

 

Wnęki okienne i drzwiowe inna sprawa, dałbym okna w ~środku muru i wnęki z zewnątrz wykończył węgarkami, z topowego styro a może nawet z jakiego Ecothermu 0,023 (bodaj) - drogo za m3 ale zejdzie względnie mało, choć co tu gadać do tego trzeba dobrego wykonawcy.

 

Mnie by tylko przerazila ta grubosc muru. Oj kazdy cm jest na wage zlota. Kazdy centymetr wiecej to duzo mniej swiatla w domu. Co z tego ze portfel sie ucieszy jak jego wlasciciel wpadnie w jakas depresje :) Czlowiek potrzebuje slonca, swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no portfel musi znieść aż się wygrzeje :)), ja bedę to rozliczać całosezonowo :)) wtedy dopiero albo się będę cieszyć albo płakać.

Temperatura ustawiona jest jakoś tak, że jak jest minus 20 na zewnątrz to na wyjsciu z kotla 70 stopni i on tam sobie cos ustawia, bo kotła nie tykam na razie :)) w żadnym wypadku.

 

Wyników pobijać zamiaru nie mam, zwłaszcza, że pewne rozwiązania nie pozwoliły na oszczędniejsze detale - takie życie zawsze jest coś kosztem czegoś.

 

Ah czyli na wyjsciu z kotla masz zwykla pogodowke. To tez sporo wyjasnia - jak przywali -20 to i na podlogach bedzie zdecydowanie wiecej niz 32 :) Jezeli przy -20 ma byc 70 to wedlug tego wykresu:

 

http://www.blog.karbon.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/krzywa_grzewcza.png

 

Masz krzywa w okolicach 1.0. Czyli dla obecnych 0stC na wyjsciu z kotla powinnas miec teraz ~45stC. Czyli by sie zgadzalo - kaloryfery sa gorace ale jeszcze da sie trzymac na nich rece na stale :) A po wymieszaniu z powrotami podlogowki woda moze miec te 32stC.. Poczekaj jak przywali wieksza temperatura to automatycznie na belce termometr pokaze wiecej :)

 

Jakbys recznie zmienila krzywa grzewcza na wyzsza (czyli juz teraz wyzsza temperature na wyjsciu) to tez bys zuzyla wiecej m3 gazu i caly proces wygrzewania trwalby krocej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore same sobie montowaly panel prysznicowy /wiem ze adam montowal/ jak jest rozwiazane podlaczenie do wody ?? bo mi hydraulik wyprowadzil w kabinie normalnie otwory jak pod baterie i teraz sie zastanawiam czy nei jest to spierdzielone !!!

 

U mnie pod tym calym panelem sa elastyczne wezyki do podlaczenia cieplej/zimnej wiec podlaczenie jest dosc "swobodne". Wszystko zalezy od konstrukcji panela w srodku - czy nie beda przeszkadzaly jakies rurki etc - ja mialem juz panel i wyjscia zrobilem sobie troche wezej :) Ale mysle ze producenci dopasowuja panele tak zeby wsjo pasowalo pod standardowy rozstaw baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore same sobie montowaly panel prysznicowy /wiem ze adam montowal/ jak jest rozwiazane podlaczenie do wody ?? bo mi hydraulik wyprowadzil w kabinie normalnie otwory jak pod baterie i teraz sie zastanawiam czy nei jest to spierdzielone !!!

 

Nas instalator pytał przed układaniem instalacji jaki chcemy panel, potem pod niego wyprowadzał rurki. Ale nasz panel ma takie giętki wężyki więc pewnie nie było by problemu, gdyby otwory były w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no portfel musi znieść aż się wygrzeje :)), ja bedę to rozliczać całosezonowo :)) wtedy dopiero albo się będę cieszyć albo płakać.

Temperatura ustawiona jest jakoś tak, że jak jest minus 20 na zewnątrz to na wyjsciu z kotla 70 stopni i on tam sobie cos ustawia, bo kotła nie tykam na razie :)) w żadnym wypadku.

 

Wyników pobijać zamiaru nie mam, zwłaszcza, że pewne rozwiązania nie pozwoliły na oszczędniejsze detale - takie życie zawsze jest coś kosztem czegoś.

 

Ewus, nie ma sie co martwic, wygrzewanie u nas zebralo 17m3 za 24h. Jedno co odkrylem droga prob i bledow - przystawilem zawor mieszajacy wode na podlogowke zeby nie byla za zimna - zapewne tez masz tam regulacje. Masz ten sam piec, ja mam najwyzsza temperature grzania ustawiona na 55st przy -20st na zewnatrz. Obecnie woda na podlogowke idzie prawie tak ciepla jak na grzejniki, podloga nagrzewa sie szybciej. Jak zawor dodaje ci zbyt duzo zimnej wody to podloga sie nigdy nie nagrzeje.

 

Poczytaj forum, o ktorym pisalismy na prv, tam chlopaki bardzo jasno opisali dzialanie naszego piecyka i jak go dobrze wyregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus, nie ma sie co martwic, wygrzewanie u nas zebralo 17m3 za 24h. Jedno co odkrylem droga prob i bledow - przystawilem zawor mieszajacy wode na podlogowke zeby nie byla za zimna - zapewne tez masz tam regulacje. Masz ten sam piec, ja mam najwyzsza temperature grzania ustawiona na 55st przy -20st na zewnatrz. Obecnie woda na podlogowke idzie prawie tak ciepla jak na grzejniki, podloga nagrzewa sie szybciej. Jak zawor dodaje ci zbyt duzo zimnej wody to podloga sie nigdy nie nagrzeje.

 

Poczytaj forum, o ktorym pisalismy na prv, tam chlopaki bardzo jasno opisali dzialanie naszego piecyka i jak go dobrze wyregulowac.

 

 

Kurcze a gdzie ten zawór ??? to ten biały . ja mam go odkręcony na maksa :) do zaworu idzie woda gorąca ten cholerny zawór coś nie puszcza i nie wiem dlaczego.

Nam tez poszło dokładnie poszło 17 m3 :))) w 24 godziny , ale mamy ustawione 70 stopni przy -20

rano podniosłam temp na 22 stopnie zobacze ile mu zajmie czasu na podniesienie tego 1 stopnia bo mi jednak rano zimno przy 21 i nie mam zamiaru nieprzytomna szukac szlafroków czy innych futer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie bardzo podoba nasze grzanie ... wczoraj caly dzien piec byl wygaszony i wieczorem mariusz rozpalil i elegancka temperatura byla ... dzis sie pali i nawet nie zdazylo sie wychlodzic

:)

 

nicto biore sie do roboty bo troche mi jeszcze zostalo ... a zaraz znikam na cwiczonka!!

 

Mea pieknie :) mi na górze tez od razu goraco :))) ale dół tzn podłogówka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, przeciez mogłaby ta woda iść cieplejsza do tych rurek z podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Mea pieknie :) mi na górze tez od razu goraco :))) ale dół tzn podłogówka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, przeciez mogłaby ta woda iść cieplejsza do tych rurek z podłogówki

 

nie denerwuj się, wszystko to tylko kwestia ustawień....:)

będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...