Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jak Ci wychodzi "strasznie drogi"? Czytam i dobry klej cementowy (Caparol 190) 5m2 z worka czyli 5zł/m2. Ta pianka w praktyce podobnie 5m2 z puszki (warunek jak napisano: równe ściany). Czy coś źle liczę (bo późno jest)?

Próbowałeś tą pianką, bo ja tak i nie zauważyłem "upierdliwego podnoszenia"?

 

Zuzycie przy klejeniu plyt to 3,5-4kg / m2, czyli z worka 25kg = 6-7m2. Nie widze sensu w kupowaniu kleju za 25 pln - spokojnie dobry klej kupisz za 16pln / 25kg, czyli 1m2 wychodzi 2,2-2,6 pln, wiec polowe taniej niz napisales :)

 

Oczywiscie, ze probowalem - sam sciany piwniczne ocieplalem i tytana EOSa (wtedy nowosc) wspominam bardzo nieciekawie. Zdecydowanie lepiej kleilo mi sie zwyklym klejem cementowym! Parter kleil juz mi znajomy (ktory zrobil juz tysiace m2) i on tez wolal klej cementowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, możesz też "spokojnie kupić tańszą piankę", porównuję raczej podobne półki. Zużycie na worku C190 podają chyba 4,5-5, zawodowi praktycy od dociepleń mówią o 6kg (tak samo na puszcze tytana piszą chyba 8m2, w praktyce raczej mniej). No chyba że klejone "oszczędnie" na placki bez wianka, no ale to fuszera zdaje się.

Generalnie jedno i drugie wykonane poprawnie IMO zadziała. Pianka wymaga więcej staranności i na równe ściany, cementowy cięższy. Trochę rzecz upodobań (wykonawcy). Różnice (również w cenie) raczej niewielkie, a nie "straszne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź mnie nie denerwuj ;p

ja w ogóle przyszłam zapytać, jak wam idzie kopanie się z koniem czyli z nową ustawą śmieciową

ponieważ worków odpowiednich brak, zamierzam wystawić w tym co mam

i niech się cieszą, że mi się chce

 

Na allegro 25szt. workow po 12,5 pln. Mozna zanabyc trzy zestawy i bedzie na 3-4 lata w przod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś,

to Ty nie chcesz tego traktorka ?

 

 

 

Umieściłam teraz ogłoszenie w "Sprzedam", daję jeszcze raz tu, a może ktoś zauważy i kupi ?

Koledze zależy na sprzedaży...

 

Hello ziomki,

:lol:

 

przyjaciel z Drogomyśla ma do sprzedania traktorek do koszenia trawy.

Chce za niego ok. 2.500 zł.

Jest w bardzo dobrym stanie.

Podaję parametry :

KRAFTSMAN - 2006 rok

Silnik Briggs & Stratton

moc 18KM ( więc silny - te poniżej 16 KM wg mnie są za słabe na skosy i odśnieżania )

SZEROKOŚĆ KOSZENIA 108cm

boczny wyrzut

 

 

Zdjęcie :

 

http://images49.fotosik.pl/1946/975f7de592c1b73bgen.jpg

 

 

Namiary na kolegę :

Artur ( Drogomyśl ) tel. 508-286-225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Buduje dom w Swierklanach i chciał bym kupić około 30T czystego humusu pod trawnik do ogrodu za domem. Czy możecie polecić gdzie w okolicy moge zakupić takią ilości w rozsądnej cenie? (szukałem troche po tablicy oraz na stronie rybnik.com.pl ale ogolnie to troche bieda z tym towarem)

 

pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro 25szt. workow po 12,5 pln. Mozna zanabyc trzy zestawy i bedzie na 3-4 lata w przod :)

 

aha, mam nadzieję, że to nie te biodegradowalne ;p

mialam takie worki raz, po pół roku zrobiła się z nich garstka proszku

 

neszka

a ile placicie w Radlinie za wywóz ? jest obowiązek segregacji czy dali wam wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Buduje dom w Swierklanach i chciał bym kupić około 30T czystego humusu pod trawnik do ogrodu za domem. Czy możecie polecić gdzie w okolicy moge zakupić takią ilości w rozsądnej cenie? (szukałem troche po tablicy oraz na stronie rybnik.com.pl ale ogolnie to troche bieda z tym towarem)

 

pozdr

Artur

 

 

Hmmmm.... a po co Ci czysty humus na trawnik ???

Trawa w zasadzie wszędzie urośnie.

A paradoksalnie najlepiej rośnie na piaskach.

Najpiękniejsze pola golfowe są zakładane na... pustyniach ( Arabia Saudyjska ).

;)

 

No, chyba, że potrzebujesz tej ziemi do PODWYŻSZENIA / UKSZTAŁTOWANIA terenu.

To wtedy nawieź sobie, ale nie humusu, szkoda kasy.

Jeśli nie, to daj sobie spokój i zaoszczędź trochę pieniążków.

Przygotuj sobie własną, rodzimą glebę na trawnik.

 

Wklejam nasz wątek o sposobach zakładania trawnika, krok po kroku :

 

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=3090

 

 

Miłej lektury.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie tutaj nie drażnić z tą ustawą śmieciową,szlag mnie trafia.Worków ni ma,śmieci walają mi się wszędzie,bo odkładam to tu,to gdzie indziej.Z tych zwykłych co się wrzuca wszystko smierdzi jak cholera,bo teraz ten zwykły zapełniam w pięć dni.Kiedyś miałam jeden 60l na jeden dzień i nie zdążyło zaśmierdnąć.A te segregowane też śmierdzą,bo przecież wszystkiego nie będę płukała.Myję kubki po kefirze,jogurtach,serkach,ale już plastikowe pudełko po mięsie to nie no i wali.Oczywiście "blokersi"nie segregują,bo jak usłyszałam 'kto mnie sprawdzi,że ja nie segreguję,może to mój sąsiad nie segreguje"

Arturo to Ty sam nie brukujesz?? Mój skromny chłop wybrukował sam i stwierdził,że wygląda to dużo lepiej niż u kolegi,któremu robiła firma.W ogóle firma nie sypała piasku na górę,nie ubijała kostki i kolega ma góry,doliny a u nas bardzo ładnie,muszę chłopa pochwalić.I jeszcze walnęliśmy sobie napis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA NR 1: niestety na ten rok muszę sobie traktorek odpuścić :( Wykańczamy całe poddasze, wykańczamy taras (będzie drewno :), podbitkę trzeba zrobić, a w sierpniu jeszcze na Krete lecimy - nie będzie kasy na bajery, żona by mnie do garażu z tym traktorkiem wyprowadziła jakbym w tym roku się szarpnął :) :)

 

Hmmmm.... a po co Ci czysty humus na trawnik ???

Trawa w zasadzie wszędzie urośnie.

 

Dokładnie. Ja w tym roku wytępiłem koniczyne Chwastoxem i zasilam nawozami, jeszcze nie mam nawodnienia zrobionego ale w tym roku wiosna była dość deszczowa i trawa się tak nieprawdopodobnie zagęściła że szok :) Także podzielam zdanie - trawa urośnie WSZĘDZIE, ale też WSZĘDZIE trzeba o nią dbać (nawożenie, podlewanie, koszenie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA NR 1: niestety na ten rok muszę sobie traktorek odpuścić :( Wykańczamy całe poddasze, wykańczamy taras (będzie drewno :), podbitkę trzeba zrobić, a w sierpniu jeszcze na Krete lecimy - nie będzie kasy na bajery, żona by mnie do garażu z tym traktorkiem wyprowadziła jakbym w tym roku się szarpnął :) :)

 

Rozumiem, wiadomo o co chodzi.

;)

 

To będziesz taras robił drewniany ?

Kurczę, to na jakie drewno padnie u Ciebie ???

:cool:

 

Aaaa, a Krety zazdraszczam !

 

 

Dokładnie. Ja w tym roku wytępiłem koniczyne Chwastoxem i zasilam nawozami, jeszcze nie mam nawodnienia zrobionego ale w tym roku wiosna była dość deszczowa i trawa się tak nieprawdopodobnie zagęściła że szok :) Także podzielam zdanie - trawa urośnie WSZĘDZIE, ale też WSZĘDZIE trzeba o nią dbać (nawożenie, podlewanie, koszenie) :)

 

Amen.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i dopiero ogarniam to forum.

Od jakiegoś czasu też należę do tych szczęśliwców , którzy budują.

Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem , dopiero co skończyli mi tynkować ( z tynków jestem super zadowolony !) ale teraz szukam kogoś do wylewek.

Jeśli możecie mi kogoś poradzić to będę wdzięczny, ja w zamian chętnie odwdzięczę się kontaktem na fachowców którzy robili u mnie a jak na razie nie trafiłem na partaczy.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i dopiero ogarniam to forum.

Od jakiegoś czasu też należę do tych szczęśliwców , którzy budują.

Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem , dopiero co skończyli mi tynkować ( z tynków jestem super zadowolony !) ale teraz szukam kogoś do wylewek.

Jeśli możecie mi kogoś poradzić to będę wdzięczny, ja w zamian chętnie odwdzięczę się kontaktem na fachowców którzy robili u mnie a jak na razie nie trafiłem na partaczy.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Polecam Panow z Żywca, u nas sprawili sie na medal i niedrogo. Namiary na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz taras robił drewniany ?

Kurczę, to na jakie drewno padnie u Ciebie ???

:cool:

 

A zadne luksusy - modrzew, nasz krajowy:) Ale mam tego tarasu ze 40m2 + schody, wiec wszelkiego typu egzotyki odpadly w przedbiegach :-) Wole sobie za 10-15 lat wymienic drewno na nowe niz kupowac 4 x drozszego egzotyka ;)

 

Aaaa, a Krety zazdraszczam !

 

Juz sie nie moge doczekac - samochod wypozyczylismy i jeden dzien zachod, drugi dzien wschod ile sie da to pozwiedzamy :-) A reszta wczasow to bedzie byczenie sie na plazy i popijanie drinow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadne luksusy - modrzew, nasz krajowy:) Ale mam tego tarasu ze 40m2 + schody, wiec wszelkiego typu egzotyki odpadly w przedbiegach :-) Wole sobie za 10-15 lat wymienic drewno na nowe niz kupowac 4 x drozszego egzotyka ;)

 

I spoko, modrzew da radę. Ceny egzotyków zabijają.

:bash:

 

 

Juz sie nie moge doczekac - samochod wypozyczylismy i jeden dzien zachod, drugi dzien wschod ile sie da to pozwiedzamy :-) A reszta wczasow to bedzie byczenie sie na plazy i popijanie drinow :D

 

Suuuuuuper.

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...