Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

zaparowane szyby od zewnątrz... czytałam że trzeba mechaniczna wentylacje i tym podobne a nie planujemy na razie. Miał ktoś i czy samo przeszło po ociepleniu domu? Na razie dom nieszczelny, po tynkowaniu i wylewkach niepełne 3 tyg a okna zaparowane są od wstawienia

 

To normalne jak jestes dopiero 3 tyg po tynkowaniu i wylewkach. I to ze akurat masz jeszcze elewacji i dom jest nieszczelny dziala na plus bo szybciej sie wywietrzy. Niemniej licz ze sytuacja podwyzszonej wilgotnosci (a co za tym idzie pary na szybach) moze sie utrzymywac nawet pare miesiecy - wszystko zalezy jak mocno bedziesz wietrzyc / grzac dom. Najlepiej wysusza mroz ale skoro masz wylewki to pewnie juz zatopione rurki - spusc z nich wode i czesto otwieraj w zimie wszystkie okna na osciez to najszybciej wysuszysz chate :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, czy oni obiecali Ci tynk pod malowanie?? Jeśli w to uwierzyłaś, to sorry, ale sama dałaś się naciągnąć. NIE ISTNIEJE IDEALNY TYNK POD MALOWANIE!!! Ten , kto twierdzi inaczej - kłamie. Każdy tynk , jeśli ma być " żyleta" -musi zostać potraktowany warstewką gładzi. Wtedy nie ma opcji, żeby było coś nie tak.

 

Uzupelniajaco napisze tylko, ze glaskanie *gipsem* tynku CW to jak malowanie wyschnietej trawy farba na zielono ;)

 

Jezeli juz mamy tynk CW to na wierzch dajemy gladz wapienna! Albo inny rodzaj wykonczenia na bazie czegos twardego (inaczej tracimy najwazniejsza wlasciwosc tynku CW - twardosc i wytrzymalosc na uderzenia) - u mnie na dosc swiezy (1-2 dniowy) tynk zapodali szpachle cementowa (stabilla) i uwazam ze to najlepszy mozliwy sposob potraktowania tynku CW - jest lekko szorstkawy ale na calej powierzchni rowniutki. I jest to wykonczenie gotowe do malowania :-) Mozna walic mlotkiem i obijac kantami mebli - nic sie nie stanie (w gladzi odrazu zrobi sie dziura bo jest miekka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja. :)

A co to ta "stabilla" ?

 

Stabill to producent.

 

http://wykanczanieb2b.pl/produkty/p/5489-szpachla-cementowa-biala-stabill-pcz-15

 

^ To dokładnie mam na ścianach. Na tylko lekko przeschniete tynki nakladali cienka warstwe tego (nie pamietam czym i jak to na koniec zacierali). To bardzo twarda powierzchnia i lekko chropowata - taka wlasnie chcialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabill to producent.

 

http://wykanczanieb2b.pl/produkty/p/5489-szpachla-cementowa-biala-stabill-pcz-15

 

^ To dokładnie mam na ścianach. Na tylko lekko przeschniete tynki nakladali cienka warstwe tego (nie pamietam czym i jak to na koniec zacierali). To bardzo twarda powierzchnia i lekko chropowata - taka wlasnie chcialem :)

 

Dziękuję za wyjaśnienie.

Ciekawe, ciekawe...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopisuję sie do grupy Rybnickiej bo od kilkudziesięciu godzin jestem włąścicielem kawałka ziemi w Rybniku :) . Troche poślizgu mamy i wiem że cięzko będzie znaleźć teraz jakąś ekipę. Jednakże bardzo proszę o namiary na ekipy budowlane w tym rejonie.

Pozdrawiam

 

Witaj mam namiary na tanią,solidną i sprawdzoną firmę-tel do mnie 725432718 pozdr::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rewqq te "zaparowane szyby od zewnątrz", znaczy od zewnątrz pakietu szybowego, ale od strony pomieszczenia (a nie "od pola")?

od zewnatrz domu. Otynkowane więc powinno być szczelnie, nieszczelne mam przy drzwiach

 

probuje kupić rolete zew przez allegro i zastanawia mnie dlaczego roleta montowana we wnece okiennej jest duzo mniejsza niz ta na mur, skoro okno i tak licuje się z murem? ta we wnece jest "przewiercana" przez rame okienna? ma tak ktoś i może polecić, bo mnie to troche przeraza? Wtedy nie musiałabym brać napędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rewqq, a więc nie sądzę aby (jak pisze @adam) to byłą sprawa wylewek czy tynków wew. Jeśli to zaparowanie utrzymuje się cały dzień, to nie mam pomysłu ki diabeł. Ja często (o tej porze roku) mam rankiem (tylko) rosę na szybach od zewnątrz (podobnie jak np. na autach). To podobno (niestety) "efekt" ciepłych okien, szczególnie gdy nie są osłonięte np. okapem zaraz ponad nimi. Było o tym niedawno w jednym wątku (chyba z tych "tasiemców okiennych", "montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?" lub "OKNA: szukam dobrych okien, jakie okna polecacie?") na FM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu wszyscy wymarli??:o:confused:

U mnie od jutra zaczyna się montaż schodów, kuchnia zamówiona, meble do pralni też. Mamy zamontowane drzwi wejściowe, czekam na drzwi wewnętrzne. Aktualnie podłoga w przedpokoju otrzymuje nową nawierzchnię- Płytki gresowe Sandstone lapatto beż- dla mnie są super !

 

Czy jeszcze nawozi się iglaki? W Praktikerze do każdego zakupionego krzaka dawali nawóz w płynie i tak się zastanawiam, czy te zeszłoroczne i starsze można by tym nawozem potraktować przed zimą?? Niby zasila się do września ale pogoda taka ładna...... co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie mam, że przy podłodze w kotłowni mam mieć wlot powietrza fi 110, a jest to metr pod ziemia. Jedyne co widziałam w markecie to kupić rure kanalizacyjna i dolutowac jakas siatke metalowa (czy trzeba jeszcze na górze zobić fajke 180st?). Estetycznie słabo mieć takie coś przed domem. Może ma ktoś pomysły jak zrobić to profesjonalniej? Można jeszcze wymurować i o góry kratka przez którą wpadają liście (jak sie robi ślepe okna), ale tak nie chce.

 

Czy przy zakonczeniu budowy oddaje się w urzedzie nadz.bud. odbiory przylaczy (wod+kan+el) czy umowy z PWIK i Tauron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu wszyscy wymarli??:o:confused:
.

 

Nie, żyjemy.

:lol:

 

Czy jeszcze nawozi się iglaki? W Praktikerze do każdego zakupionego krzaka dawali nawóz w płynie i tak się zastanawiam, czy te zeszłoroczne i starsze można by tym nawozem potraktować przed zimą?? Niby zasila się do września ale pogoda taka ładna...... co myślicie?

 

Halinko, już nie.

Wstrzymaj się do wiosny.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słabo się tu zrobiło. Nowi wchodzą wyłącznie po namiary.

Ja kupiłem nawóz jesienny do iglaków, ale pewnie Aga nr 1 wie lepiej. na pewno zwykłego nie wolno dawać po sezonie.

bardzo pracowity sezon za nami. trawniki skończone, wszystko posadzone. zdecydowalismy się na opcję bardziej leniwą, tj. iglaki w róznych odmianach z rozstawem co 2-3metry. Mi się podoba. plus kilka drzewek owocowych (2 czereśnie, 2 śliwy, 1 brzoskwinia) i trochę krzewów jak maliny czy borówki amerykańskie.

mamy pierwszoklasistę i zadania domowe, krótszy syn rozpoczął przedszkole. To nas otrzeźwiło, że nie mamy czasu na coś więcej niż koszenie trawy.

zrobiłem cokół i skonczyłem podbitkę, postawilismy wiatę garażową, a teraz przygotowuję teren pod kostkę brukową, dzięki czemu brukarz zarobi nieco mniej.

Musimy zdażyć przed mrozami.

rewqq zrób sobie "zetkę. z elewacji będzie tylko kratka okrągła wchodząca do kolana. w piwnicy długa rura od tego kolanka w dół i znowu kolanko przy podłodze.

w tej pionowej rurze powietrze będzie prawie stało. Płomień w piecu będzie zaciągał niezbędny cug, a nie będzie przeciągów.

wpisz w google np. zetka kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... nareszcie odzew:welcome:

Już myślałam, że wszyscy pouciekali z forum;) Aguś, dzięki za poradę, mam nadzieję, że te moje boroczki- krzoczki do wiosny przetrwają. mam bardzo słabą ziemię, a właściwie to jest berga czarna pomieszana z gliną. Nic tam nie chce urosnąć poza trawą z mchem. Pod płotem 3 lata temu posadziłam tuje brabanty, urosły nieco i .....stop. Choć do sadzenia dałam im dobrą ziemię, to chyba korzenie doszły do bergi i dalej nic. Spróbuję je zasilić z wiosny, może to coś da.

Tego roku dosadziłam z drugiej strony płotu małe tujki i cyprysy i do nich właśnie dawali ten płynny nawóz- a przecież młodych krzaczków się nie zasila... No ale dają- to trza brać:)

 

Z tego co mi powiedział kier.bud do oddania chałupy potrzebują wszystkich papierków ( protokoły przyłącza wody, kanalizy, gazu, energii i kominiarza). Ale nie mam to sprawdzone, więc może wystarczą tylko umowy. Dowiem się na spotkaniu z kierownikiem budowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nas nowych jest mało, poza tym widać, że się jako tako znacie więc ciężko się odnieść do niektórych postów :p

 

A kuku!! Każdy z nas był kiedyś "nowy".;) Ja zapoznałam się z grupą, która już była po 2 spotkaniach i znała się bardzo dobrze. Można i trzeba się poznawać, nigdy nie wiesz co na budowie Cię zaskoczy.:o A pomoc tych, co już niektóre sprawy mają za sobą- jest nieoceniona. Wszak kto pyta- nie błądzi:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...