Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

@adiqq Ponieważ mocno myśle o takiej PCi jak ty masz, pamiętam, że instalację podłogową konsultowałeś z producentem twojej PCi. Jakie miałeś założenia do podłogówki ? Jaki rozstaw i jaka max. długość pętli ? OZC mam zrobione.

 

To teraz powinienes zrobic projekt w Audytorze CO, ktory na podstawie wynikow OZC obliczy rozstaw rurek, dlugosci petli, opory etc dla zakladanej temperatury zasilania (powinna byc jak najnizsza). Uprzedzam - soft jest dosc mocno upierdliwy i czepia sie kazdego bledu, a rysowanie elementow w nim przypomina pierwszego CORELa ;) Ale da sie zrobic. Mozesz tez olac sprawe i zrobic w pokojach co 10cm, w lazienkach i kuchni co 5-7cm i bedzie dobrze, choc ja zrobilem wedlug Audytora i bez szczegolnych nastaw na rotametrach temperatura jest wszedzie rowna :) W jednym pokoju mam co 10cm, w innym co 15cm, w piwnicach co 30-40cm, w lazienkach dosc gesciutko. W salonie wyliczyl na 20cm ale zrobilem minimalnie gesciej (co 15 bodaj).

 

Pompa ciepla to tylko zrodlo ciepla ktore ma dac okreslona temperature i koniec :) W przypadku pomp im nizsza temperatura zasilania tym lepszy (wyzszy) COP. A zeby ogrzac chaupe nizsza temperatura - to musisz robic grzejniki wiekszej mocy, czyli w praktyce - mniejszy rozstaw rurek (gesciej). Bezpiecznie wiec bedzie zrobic w pokojach co 10cm i nie bawic sie w dodatkowe obliczenia, a ew. regulacje zrobisz sobie na rotametrach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

To teraz powinienes zrobic projekt w Audytorze CO, [...]

 

Kiedyś zrobiłem jedno podejście do Autytora CO ale odpuściłem, nie miałem do niego cierpliwości. ;)

Dużo trudniejszy mi się wydawał niż OZC i się poddałem.

Myślałem żeby zrobić w pokojach i salonie po 10cm a w łazience 7 ale nie wiem jaką max przyjąć długość pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego wszystkiego nalezy doliczyc koszty rusztowan, bo z paczki styro albo drabiny tego sie nie zrobi, a to na 101% tez jest uwzglednione w tej cenie. ale cena i tak niska

 

rusztowania gosc ma swoje wiec jest to w cenie robocizny ... znalazlam polecana ekipe ktora mi to zrobi za 35 zlza m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35zl/m2 robocizny ? a materiał sama sobie skombinujesz ? ja wlasciwie styro tez chcialabym swoje bo mam w dobrej cenie wiec interesowała by mnie reszta

 

gosc powiedzial ze da mi wykaz materialow do kupienia i kupuje sama ... a za ile masz styro na elewacje ?? bo ja szukam ale nie znajduje nic sensownego ... eps70 0,40 za 118zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co na podloge kupowałam 0,38 w cenie niższej niż na allegro, niestety nie jest to źródło które mogę udostępnić...to takie dam dawne zależności które mi zostały...

a chcesz połozyc 0,40? ile ? bo ja myślałam 15 cm ale 0,38

 

ja tez chce 15 cm styro 70 ... jak bym w dobrej cenie kupila 038 to jak najbardziej ale na sieci ceny za 038 sa jak za podloge!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea jak mozesz zapodaj namiary i co wchodzi w te 35zl /m2

 

elewacja

- robocizna ( styropian + kołki + klej + siatka + podkład + tynk ) 35 zł.

pozwolisz ze dam ci namiary jak mi gosc juz ustali termin :)

powialo egoizmem ale chce to pyknac w czerwcu i nie wiem czy bedzie taka mozliwosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elewacja

- robocizna ( styropian + kołki + klej + siatka + podkład + tynk ) 35 zł.

pozwolisz ze dam ci namiary jak mi gosc juz ustali termin :)

powialo egoizmem ale chce to pyknac w czerwcu i nie wiem czy bedzie taka mozliwosc :)

spoko ja dopiero na wrzesien jak mozesz to smignij na priva BTW Mea ty chcesz tynkowac wewnatrz, robic wylewki i od razu ocieplac pogadaj z tymi ludzmi od ocieplen moze ci to wybija z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ja dopiero na wrzesien jak mozesz to smignij na priva BTW Mea ty chcesz tynkowac wewnatrz, robic wylewki i od razu ocieplac pogadaj z tymi ludzmi od ocieplen moze ci to wybija z glowy.

 

pytanie czy powinni !!?? czytam rozne opinie i ile ludzi tyle opcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka pytań przy niedzieli:

1. Jakie są aktualnie ceny za sufity na poddaszu wraz z ociepleniem?

2. Gdzie warto zamówić balustrady balkonowe z nierdzewki i jak się ceny kształtują?

i następne 2 do Daga&Adam:

3. Jak głęboko możesz zrobić wykop pod kręgi swoim sprzętem i gdzie kręgi są najtaniej?

4. Przy kupowaniu wełny na poddasze współczynnik 044 a 039 ma zależność liniową? Np. 15 cm wełny 039 to to samo co ok. 17 cm wełny 044?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...