Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kiedyś zrobiłem jedno podejście do Autytora CO ale odpuściłem, nie miałem do niego cierpliwości. ;)

Dużo trudniejszy mi się wydawał niż OZC i się poddałem.

Myślałem żeby zrobić w pokojach i salonie po 10cm a w łazience 7 ale nie wiem jaką max przyjąć długość pętli.

 

max 100mb. Ja sie staralem wszedzie max 80mb i dzieki temu wystarcza jedna mala pompka 25-40 na najnizszym biegu ;) Jak dorobie poddasze to pykne na drugi bieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc powiedzial ze da mi wykaz materialow do kupienia i kupuje sama ... a za ile masz styro na elewacje ?? bo ja szukam ale nie znajduje nic sensownego ... eps70 0,40 za 118zl

 

W liroju ostatnio sie reklamowali ze styropianem fasadowym po 99 pln / m3. Tylko nie wiem zupelnie jaki producent i parametry - znajac marketowe promocje to moze byc cos z lambda 0,044 albo gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko tyle to chyba odpuszczę, do tego akurat mam narzędzia "służbowe". Bardziej mi chodzi o obliczenia. Poszukam jeszcze innych tabel i porównam z tymi Rothowymi, jak będzie podobnie pewnie przyjmę za poprawne. Program wygląda mało przyjaźnie (gorzej jak OZC, tu nie miałem wątpliwości i policzyłem wszystko)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak głęboko możesz zrobić wykop pod kręgi swoim sprzętem i gdzie kręgi są najtaniej?

 

Max 2m. Max cztery kregi i max setki (wiekszych nie wpuszcze - za ciezkie :) Kregi 90cm najtaniej sa na Czarneckiego w Wodzislawiu Sl. (nie wiem jak w tym roku ale w zeszlym byly po cos ok 90-120 pln - dokladnie nie pamietam ale sporo taniej niz u Kowalskiego czy w innych betoniarniach). Zalezy do czego Ci one potrzebne? Jak na szambo to za male. Jak na jakas studzienke (do wody, do jakiegos rozdzielacza czy inna) to spoko :)

 

4. Przy kupowaniu wełny na poddasze współczynnik 044 a 039 ma zależność liniową? Np. 15 cm wełny 039 to to samo co ok. 17 cm wełny 044?

 

Tak, dokladnie liniowa. 15cm welny 0,039 ma opor cieplny R=3,84 (dzielisz grubosc 0,15 przez lambde 0,039). 17cm welny 0,044 ma opor 3,86 czyli praktycznie to samo :) A zeby wyznaczyc U tej przegrody to dzielisz jeden przez opor czyli 1/3,85 = 0,259 czyli tak se ;) A zeby obliczyc U przegrody zlozonej z dwoch warstw roznych welen (?) to liczysz opory kazdej z warstw, dodajesz i z nich wyznaczasz U :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko tyle to chyba odpuszczę, do tego akurat mam narzędzia "służbowe". Bardziej mi chodzi o obliczenia. Poszukam jeszcze innych tabel i porównam z tymi Rothowymi, jak będzie podobnie pewnie przyjmę za poprawne. Program wygląda mało przyjaźnie (gorzej jak OZC, tu nie miałem wątpliwości i policzyłem wszystko)...

 

Mysle ze Audytor CO w domku jednorodzinnym niewiele danych Ci dostarczy - spokojnie znajac zapotrzebowanie na cieplo danego pomieszczenia mozna na podstawie tabelek dobrac odpowiedni rozstaw rurek :) Na wszelki wypadek minimalnie zagescic i gitara ;) A soft rzeczywiscie wyjatkowo malo przyjazny - usuwanie bledow moze trwac nieraz godzinami - jeden usuniesz, pojawia sie 10 nowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 2m. Max cztery kregi i max setki (wiekszych nie wpuszcze - za ciezkie :) Kregi 90cm najtaniej sa na Czarneckiego w Wodzislawiu Sl. (nie wiem jak w tym roku ale w zeszlym byly po cos ok 90-120 pln - dokladnie nie pamietam ale sporo taniej niz u Kowalskiego czy w innych betoniarniach). Zalezy do czego Ci one potrzebne? Jak na szambo to za male. Jak na jakas studzienke (do wody, do jakiegos rozdzielacza czy inna) to spoko :)

 

To miałby być zbiornik na deszczówkę. Czyli moglibyśmy się dogadać. Napisz jeszcze - możesz kopać do 2 metrów jeśli np. na 1,5 metra jest woda gruntowa? Krąg do którego wchodzą rury jest już z otworem, czy trzeba kuć samemu?

 

Tak, dokladnie liniowa. 15cm welny 0,039 ma opor cieplny R=3,84 (dzielisz grubosc 0,15 przez lambde 0,039). 17cm welny 0,044 ma opor 3,86 czyli praktycznie to samo :) A zeby wyznaczyc U tej przegrody to dzielisz jeden przez opor czyli 1/3,85 = 0,259 czyli tak se ;) A zeby obliczyc U przegrody zlozonej z dwoch warstw roznych welen (?) to liczysz opory kazdej z warstw, dodajesz i z nich wyznaczasz U :)

 

pozdr.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałby być zbiornik na deszczówkę. Czyli moglibyśmy się dogadać. Napisz jeszcze - możesz kopać do 2 metrów jeśli np. na 1,5 metra jest woda gruntowa? Krąg do którego wchodzą rury jest już z otworem, czy trzeba kuć samemu?

 

Jak jest woda to moga byc rozne jajca :) Ostatnio jak kopalismy u IRB to ostatnie 10cm trzebabylo wejsc i podkopac lopatka recznie - dlatego ze byl tam piasek i caly wykop sie obrywal - wiec koparka musiala stac coraz dalej i dalej - ot zamiast otworu:

 

| | zrobil sie lej: \ /

 

Jak tu bedzie tak samo to lekka kaplica :) Chyba, ze masz gline i woda naplywa powoli - wtedy nie widze problemu - zanim naplynie to krag juz dawno bedzie w ziemi :)

 

Kregi sa wszystkie bez otworow. Jezeli Ci sie nie spieszy to tam na Czarneckiego mysle ze mozna sie dogadac ze po wyciagnieciu ich z formy wydlubia Ci jaki chcesz otwor - to panstwowa spoldzielnia pracy - robia tam ludzie z epoki PRLu z ktorymi wszystko zalatwisz - jak tam jestem to przypomina mi sie film "pieniadze to nie wszystko" ;) Z tym ze nim taki krag bedzie mozna zabrac to minie ze 3 tygodnie od zrobienia.

 

Ale zrobic w tym otwor to naprawde pikus - zwykla mlotowiertarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest woda to moga byc rozne jajca :) Ostatnio jak kopalismy u IRB to ostatnie 10cm trzebabylo wejsc i podkopac lopatka recznie - dlatego ze byl tam piasek i caly wykop sie obrywal - wiec koparka musiala stac coraz dalej i dalej - ot zamiast otworu:

 

| | zrobil sie lej: \ /

 

Jak tu bedzie tak samo to lekka kaplica :) Chyba, ze masz gline i woda naplywa powoli - wtedy nie widze problemu - zanim naplynie to krag juz dawno bedzie w ziemi :)

 

Kregi sa wszystkie bez otworow. Jezeli Ci sie nie spieszy to tam na Czarneckiego mysle ze mozna sie dogadac ze po wyciagnieciu ich z formy wydlubia Ci jaki chcesz otwor - to panstwowa spoldzielnia pracy - robia tam ludzie z epoki PRLu z ktorymi wszystko zalatwisz - jak tam jestem to przypomina mi sie film "pieniadze to nie wszystko" ;) Z tym ze nim taki krag bedzie mozna zabrac to minie ze 3 tygodnie od zrobienia.

 

Ale zrobic w tym otwor to naprawde pikus - zwykla mlotowiertarka :)

 

Wody chyba nie będzie, ale 2 metry spróbujemy łopatą zrobić - dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to az tacy rozrywani :) Mea ja tylko zartowalem ale cene maja fajna jak sie dogadasz to daj znac BTW poleccie kogos od drzwi zewnetrznych bo chyba juz swiety czas zebym sie zaczal rozgladac (tylko na razie nie mam daszku zrobionego nad drzwiami a ponoc musi byc bo inaczej je trafi szlag, poprawcie mnie jesli sie myle)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to az tacy rozrywani :) Mea ja tylko zartowalem ale cene maja fajna jak sie dogadasz to daj znac BTW poleccie kogos od drzwi zewnetrznych bo chyba juz swiety czas zebym sie zaczal rozgladac (tylko na razie nie mam daszku zrobionego nad drzwiami a ponoc musi byc bo inaczej je trafi szlag, poprawcie mnie jesli sie myle)

 

my bierzemy drzwi z firmy rodziców Marcina :p a co :D

 

Mea a co spowodowało że zmieniłaś decyzje odnosnie ocieplenia ?

 

powiedzcie mi bo słyszałam 2 szkoły - klej do styro na elewacje nakłada sie tylko plackami czy ramka wokolo kawalka styro i do tego kleksy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my bierzemy drzwi z firmy rodziców Marcina :p a co :D

 

Mea a co spowodowało że zmieniłaś decyzje odnosnie ocieplenia ?

 

powiedzcie mi bo słyszałam 2 szkoły - klej do styro na elewacje nakłada sie tylko plackami czy ramka wokolo kawalka styro i do tego kleksy ?

 

jasiek a chcesz drewniane czy stalowe ?? ja mam namiary na drewniane z kilku firm /rozne ceny/ ostatecznie biore z lupola przez aveko /chyba ze pan kremiec nadal bedzie dawal (_|_) z moja brama to sie rozmysle ... / ale mam telefon do pana karola /gabrysia ma jego drzwi/ firmy z gliwic, firmy z kobiora /ponoc rewelka ale drogie jak jasna cholera/

 

Pati odpowiem na twoje pytanie - telefon do przyjaciela wujka budowlanca :) to moj ekspert od decyzji ostatecznych ... jak on mowi sierpien bedzie sierpien ... co prawda usiluje mnie namowic na elewacje z welny zamiast styro ale nie mam na taki luksus kasy ...

 

co do kleju to sie nie wypowiadam bo dla mnie to kosmos :D niech sie takimi rzeczami zajmuja fachowcy :) gosc mi powie ile kupic tyle kupie i z tego go rozlicze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo słyszałam 2 szkoły - klej do styro na elewacje nakłada sie tylko plackami czy ramka wokolo kawalka styro i do tego kleksy ?

 

Koniecznie ramka + placki. Same placki to pojscie na latwizne i wieksze ryzyko ze wystapi efekt rybiej luski, tudziez lodeczkowania ;) A i przeswity pod sciana beda zminimalizowane (popularne "wianie z gniazdek").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...