Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

A odnośnie tynków, wiem że już kiedyś o tym było, co się bardziej opłaca: płacić za całość czy osobno za robociznę a materiał we własnym zakresie? Mam ofertę na 23 zł za komplet lub 15 zł robocizna a materiał samemu, i dylemat co wybrać. Mam czas do namysłu więc proszę o poradę. Zaznaczę, że dostałam lepszą ofertę na zaprawę gipsową do tynków niż ta firma co będzie mi je robić po upustach.

 

 

Jeśli chodzi o tynki wewnętrzne to opłaca się wziąć całość u wykonawcy.

Różnica w cenie u mnie np. wyszła tak mała, że niemal w... promilach.

:p

 

I żeby nie było :

również jestem zagorzałą zwolenniczką tynków c-w.

;)

 

Tyle, że tym razem wzięłabym drobniejsze ( 0,5 mm ), one są ani nie za chropowate ani za gładkie ( takie pół na pół ).

Praktycznie tylko do pomalowania.

Piękne.

No, ale już pozamiatane...

 

Chyba, że będę budować jeszcze drugi dom to wtedy....

;)

 

Dobra, idę się poopalać.

Paaaaaa !

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o radę bo mam dylemat chodzi o ocieplenie pionowe (dom bez piwnic) wysokosc fundamentów to 9 bloczków 12cm + wieniec 30cm

w projekcie mam wykonac izolację pionową do wysokosci 30cm powyżejpoziomu terenu oraz ocieplenie ze styropianu gr. 6cm od poziomu posadzki do głębokości 0,8m ponizej poziomu terenu.Jkich użyc materiałów i technologie wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty juz robisz kostke ?? boziu ... ja nie wiem czy starczy mi na wysypanie podloz na dzialce a jeszcze nei dostalam ostatniej transzy !!!

 

kostka tylko na podjeździe i wejście do domu (nie chce chodzic po błocie jesienią), reszta tylko wykorytowane i zasypane dolomitem, jak sprzedam mieszkanie to położę na to już tylko kostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka tylko na podjeździe i wejście do domu (nie chce chodzic po błocie jesienią), reszta tylko wykorytowane i zasypane dolomitem, jak sprzedam mieszkanie to położę na to już tylko kostke

 

ja wlasnie chce tylko wykorytowac i wysypac dolomit ... najpierw gruby a potem taki ponoc fajny slowacki ... taki grys do 3cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak chciałabym mieć już wybrukowane,oj jak chciałabym firanki w oknach,ładny płot.Pozostało mi tylko chcieć,kasy brakło,a o sprzedaży mieszkania już zapomniałam nawet,tzn.o kasie z tego mieszkania.Nawet bank nie chce nam wypłacić ostatnich 10 koła,bo nie mamy ogrodzenia,tzn,mamy siatke leśną,a w kosztorysie było na to wykazane 20 koła.Szok! Trzeba w totka grać....Mea wpadnij na kawke,mam urlop teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowacki ? nie słyszałam, mnie firma ciągnie z Wisły, przy zamawianiu wanienki i bez konieczności przeładunku wychodzi podobno najkorzystniej, jutro jade wybrac kostke to podpytam :)

a utwardzony plac to priorytet, nie wyobrażam sobie wchodzić po błocie i glinie do domu....a tak to wygląda jak popada

Gabrysia mieliście w wycenie z banku płot ? kurcze, my na to nie dostaliśmy...

płot też bym chciała....ale na to nie ma szansy najmniejszej w tym roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem ze znajomym, mówi że pięknie mu strop wylali, listwą wibracyjną równiutko, bez patrzenia na zegarek, firma... nie pamięta ;) Chyba z Żor, czerwone samochody, Japi Bud? (mówi, ale oni przecież nie z Żor) Podpowiecie o jaką firmę może chodzić?

 

Witam, prawdopodobnie chodzi o firmę BUD BET z Żor, wylewali u mnie B15 i stosowali tak jak piszesz listwę wibracyjną. Konkretnie i rzeczowo z ich strony. Solidna, terminowa firma. Z tego co wiem dysponują czerwonymi i żółtymi gruszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak chciałabym mieć już wybrukowane,oj jak chciałabym firanki w oknach,ładny płot.Pozostało mi tylko chcieć,kasy brakło,a o sprzedaży mieszkania już zapomniałam nawet,tzn.o kasie z tego mieszkania.Nawet bank nie chce nam wypłacić ostatnich 10 koła,bo nie mamy ogrodzenia,tzn,mamy siatke leśną,a w kosztorysie było na to wykazane 20 koła.Szok! Trzeba w totka grać....Mea wpadnij na kawke,mam urlop teraz.

 

kurcze moze sie wybiore ... dzis sprzedaje dziecko do mamy na noc wiec popoludnie mam do zagospodarowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wylewkarzy zamówionych na poczatek wrzesnia. Cena za metr kw.26 zl (robocizna +material). Podobno w promocji bo mam tych wylewek grubo ponad 200m kw. Jak dzwonilam do Olszara to chcial 30zl z materialem.

 

A mogłabyś podać namiary? Może być na priv...a gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj chce sie ktos dolaczyc do zamowienia folii w plynie na dniach bede zamawial http://icmarket.pl/alpol-nanoimpregnat-powierzchni-mineralnych-p-19504.html cena fajna jak na moje oko. Pati no jedziecie jak rakieta pewnie ci sie tesciowa zalila na mnie bo mnie wycena drzwi z derpala zabila no boli ale jak trzeba to co zrobic. A mi wczoraj kominek przyjechal kurierem 150kg jestem w szoku czego to juz nie mozna kurierowi powierzyc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj chce sie ktos dolaczyc do zamowienia folii w plynie na dniach bede zamawial http://icmarket.pl/alpol-nanoimpregnat-powierzchni-mineralnych-p-19504.html cena fajna jak na moje oko. Pati no jedziecie jak rakieta pewnie ci sie tesciowa zalila na mnie bo mnie wycena drzwi z derpala zabila no boli ale jak trzeba to co zrobic. A mi wczoraj kominek przyjechal kurierem 150kg jestem w szoku czego to juz nie mozna kurierowi powierzyc :)

 

my już "zafoliowani", kupiliśmy z tego co pamietam (ale mogą mi sie mylić te produkty, mogę to sprawdzic) Mapei - 10kg za 150 zł....jest to możliwe ?

Jacek a czego używacie do gruntowania anhydrytów- u nas leci Atlas Grunt ale w formie nierozcieńczonej, pytałam Przemka z Wolplanu i podobno nie miało wielkiego znaczenia czym ...

a teściowa.....nie widziałam sie z nią ale podpytam :) ale wziąłeś te drzwi w końcu ?jeśli tak to któy wzór ?

a swoją drogą musze jakiś dodatkowy rabat u niej wytargac skoro już 2 klientów jej sprowadziłam ;)

 

p.s. Jacek - my bierzemy kostkę od Timura :) ten numer co podałm kilka postów wcześniej to do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...