Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

A co ze studnia głebinowa? czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

my bedziemy musiali zrobic studniem jeszcze przed wylaniem fundamentow bo nasza dzialeczka ma tylko 6 arow i dojazd dosc waski;/.Boimy sie ze jak beda juz fundament trudno bedzie wjechac ciezkim sprzetem na dzialke. czy powinnam zwrocic na cos szczegolnego przy wyborze firmy?(cena to na pewno)a moze ma ktos namiary na kogos sprawdzonego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po długiej przerwie. U nas ogrodzenie skonczone, automatyka tez. Wiec zostało kiedys tam kiedys wykonczyc poddasze (pomalowac i położyc podłoge no i łazienka)

 

Marzenakm - pisałas ze zastanawiasz sie nad tym z czego budowac. My tez mielismy dylemat. Wybralismy Maxa (tak by sciana była 29 cm gruba) i 15 cm styropianu. Co do porothermu to nie wierz ze bedzie dobrze bez ocieplenia, znam pare osób ktorzy 44 cm po jedenj zimie ocieplali. Nastepnym razem zastanawiałabym sie czy nie dac styro 20 cm. Na pewno nie mniej niz 15. W lecie znajomi pytali czy mamy klime w domu zamontowana tak fajnie chłodziło, a w zimie trzyma ciepełko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 1 mln zł na inwestycję jest na ten terez co roku przez lat 5 tak więc jest nadzieja ...

hmmm

czyli może byc tak ze w tym roku prąd, za dwa woda, za trzy gaz, za cztery telefon, a za pięc lat kanalizacja ... ?/kolejność oczywiście przypadkowa/

 

Sebo - wiedze na temat węgla/i nie tylko/ masz imponującą :D

 

witam wszystkich nowych w grupie :D

 

... Zależy nam aby uzskać jak najbardziej optymalny współczynnik przenikania ciepła a jednocześnie przy racjonalnych kosztach. Nasz projektant namawia nas do Maxa +12cm styropian lub Porotherm 44 bez ocieplenia ...

Marzenakm

jesli "Wasz projektant" zakwestionował rozwiązania projektowe

i proponuje zamiane - to poproś go o wyliczenia /ze bedzie i taniej i cieplej/

moze ma racje /choc nie wydaje mi sie aby ją miał/

 

inna sprawa, ze aby o czyms dyskutowac trzeba miec jakieś dane

i tak jak pisze Hunk1 - Oni wybrali max gr 29 cm

sa tacy, którzy pisząc max maja na mysli max gr 18,8 cm

a sa inni którzy preferuja jeszcze inna grubośc

 

podobnie z cenami /jeden kupi maxa tanio, inny musi płacic drożej - bo brak konkurencji w jego okolicy /

 

z transportem /jeden ma blisko maxa, a daleko ytonga a inny odwrotnie /

 

itp.

 

i tak co dla jednego jest tanio - dla innego moze byc drogo

 

 

jedni zachwalac będą prefabrykaty, inni keramzyt,

jedni stawiac na solidnośc silki - inni na szybkośc budowania /kanadyjczyki/

a jeszcze inni na ciepłote domu z bala ...

dlatego mysle, ze słuchanie rad typu "ja wybrałem/am/ wprowadzi Ci tylko mętlik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to nasz jedynak w F1 pokazał dziś klasę!

 

a co do tematów merytorycznych...

na brukarzy wciąż czekamy, na stolarza któremu brak prądu u nas a potem u siebie w stolarni pokrzyżował plany również czekamy. mają się zjawić wszyscy w tym tygodniu- oby.

węgiel rosyjski czy jak pisze sebo ukraiński pali się bardzo ładnie, tzn. nie pozostawia nic poza pyłem..., znaczy popiołem.

w sobotę nadeszła wiekopomna chwila i po raz pierwszy w naszym nowym domu z kranu poleciała ciepła woda i to poleciała do kanalizacji- poczułem że chyba tak samo musieli się czuć kiedyś ludzie jak po raz pierwszy rozbłysło na suficie elektryczne światło....zwłaszcza ci , którzy już z nim mieli dość długa styczność wcześniej :D

z tą ciepłą wodą to jest tak że dopiero w sobotę założyliśmy pierwszy zlew- w garażu.

pozdrawiam wszystkich. i życzę pogody nie tylko ducha ale i tej za oknem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koparkę znalazłam - normalnie pracuje w zakładzie wytwarzającym masę bitumiczną a po godz. u prywatnych osób. Teraz poszukuję firmy do dachu. Dach bedzie robiony w sierpniu przyszlego roku i mam nadzieję że znajdę firme, która jest jeszcze w tym czasie wolna. Zna ktoś firmę P. Łukasza Szymańskiego z Głuchowa? A może znacie kogoś z okolic Łańcuta bądź Leżajska godnego polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze studnia głebinowa? czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

my bedziemy musiali zrobic studniem jeszcze przed wylaniem fundamentow bo nasza dzialeczka ma tylko 6 arow i dojazd dosc waski;/.Boimy sie ze jak beda juz fundament trudno bedzie wjechac ciezkim sprzetem na dzialke. czy powinnam zwrocic na cos szczegolnego przy wyborze firmy?(cena to na pewno)a moze ma ktos namiary na kogos sprawdzonego??

 

 

U mnie ostatnio wiercili studnię głębinową.Pełny sukces jest woda choć dość głęboko.Firma Algeo z Grabownicy tel.013 4395900.Co do pracy nie mam żadnych zastrzeżeń wszystko poszło sprawnie chociaż wiem ,że trzeba czekać na odwiert ok.3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w ten deszczowy wieczór!

jak wam idzie moi drodzy budowanie?

pragnę się pochwalić że dziś zrobiliśmy wielki krok w kierunku wykończenia schodów; pan stolarz zamontował trepy, teraz poczekamy na pana płytkarza żeby przykleił podstopnice, potem wróci pan stolarz i olistewkuje, potem panowie od parkietu polakierują razem z parkietem a w międzyczasie po cyklinowaniu a przed lakierowaniem parkietu pan stolarz zamontuje balustradę...

skomplikowane nie? niestety żona się uparła że podstopnice/czółka schodów nie mogą być drewniane więc będą z płytek i jeszcze pan stoarz i parkieciarze to dwie różne ekipy...

a na brukarzy wciąż czekamy :evil: - jak mówi moja żona : jak nie zobaczy ułożonej tej cholernej kostki to w nią nie uwierzy... :evil:

a i jeszcze czekamy na stolarza od mebli kuchennych- zrobił wycenę, my ją klepnęliśmy i teraz ma przyjechać na ostateczny pomiar no i nie przyjezdza...

 

pozdrawiam wszystkich życząc pogody tej na dworze i ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Miło mi zobaczyć, że grupa podkarpacka tak prężnie działa. Postaram się i ja wnieść conieco od siebie. Jestem na etapie urzeczywistniania idei - czyli robę plany. Działeczkę mam cudną i mam nadzieję, że i cudny domek na niej stanie ;]

Chciałbym na wstępie jeszcze podziękować Kolezance wiolasz za dotychczas udzieloną pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3s

witam i miłego budowania życzę.

bogus33

a może trochę go przyśpieszycie? np. umawiając się z konkurencją - mojego pana od mebli kuchennych i szaf wnękowych mogę z czystym sumieniem polecić, ładnie dobiera szczegóły - mój mąż uparł się na okleinę drewnianą i wybrał śliczny egzotyk ja się bałam a wyszło ślicznie. Z tego co się zorientowałam, to u niego robią okleinowanie frontów wszyscy okoliczni stolarze. Park maszynowy ma imponujący.

Ale w razie czego nie jestem spokrewniona ani na etacie :lol: Po prostu lubię jak mnie dopieszczają - a tam dopieszczają - nad szafą debatowaliśmy pewnie ze dwie godziny, aż w końcu dobraliśmy szczegóły.

A tak przy okazji kto Wam kładzie kostkę? No i za ile - nas to czeka na wiosnę, więc chiałabym się przygotować - może uda się kupić taniej jak spanie śnieg? Jak myślicie? Ktoś ma dobre doświadczenia? Pozdrawiam Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiło się cieplej. Zabieramy się za układanie wełny na poddaszu. Najpierw 1000 spraw zanim zacznie się układanie (obcięcie za wysokich ścianek działowych, wymyślenie sposobu na dosztukowanie kabla uciętego w ferworze pracy szlifierką kątową, budowa rusztowania na klatce schodowej, by można było dostać się do tej części dachu, godziny spędzone na forum i wczytywanie się w zasady układania wełny oraz konstrukcji stelaży pod k/g :o ). Jak jeszcze poczytam o tym, że może mnie potem gryźć i kłóć..... brrrr, czuję respekt przed tym etapem budowy.

 

Mam pytanie

Kiedy zrobili nam wylewki, to kazali je przez tydzień podlewać. Dosyć się do tego przyłożyliśmy i efekt jest taki, że nadal mamy wilgotno i nawet wilgoć ta wyszła tak ok. 15 cm na ściany z gazobetonu. Wietrzymy, nawet kupiliśmy kozę i wieczorami w niej przepalamy.

Martwię się, czy zdąży wszystko wyschnąć przed zimą. Mogę coś jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mówi o kawie ?

Brzoza - kawa dla gości zawsze jest - obecnie arabika z Etiopii, a ja gustuje w herbatkach np. roibos manhattan albo owocowy "ogród miłości" :wink:

Czasem lubię w wielkim kubku sobie taka owocówkę zaparzyć, a potem wyjadać owoce - wieczorem przy naszym wielkim stole w jadalni - jak już maluchy wreszcie zasną... Oj jak mi wtedy błogo... Szkoda, że to się tak rzadko zdarza.... ale tym lepiej smakuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu... :D

 

z kaw lubie cronat gold

a herbata Earl Grey i mieta pieprzowa własna :)

do herbat sok malinowy

i koniecznie gorące !

/letnich i zimny nie lubie - wiem, ze "pański piesek" jestem .../

 

dzis pogoda barowa to sobie mozemy pogadac o smakach

 

co nie ...? :wink:

 

 

a dzieki deszczykowi mozna sobie odpocząc i oddac się marzeniom ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dedek76 za namiary:)

nam w sumie az tak bardzo sie nei spieszy bo na wiosne ruszamy wiec do tego momentu mozemy czekac. nie pamietasz ile brali za metr odwiertu ??[/quo

 

 

Metr odwiertu to 250 zł. wraz z materiałem.

 

250 za metr odwiertu? trochę chyba drogo. jak wystawiłem ze 2 miesiące temu ogłoszenie na getup.pl, to zgłosił sie do mnie gośc z głębinówką za jakieś 120/m, z materiałem oczywiściwe. Tylko, że wtedy chciałem studnię kopaną. Teraz "odmieniło mi sie" i szukam namiarów na gościa. Jak znajdę to wam dam.

Słyszałem ostatnio, że w Rzeszowie szaleją i żądają na studnie pozwolenia na budowę (niezgodnie zresztą z Prawem Budowlanym, gdzie wymaga się tylko zgloszenia). Tak mówił mi mój kierownik ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...