Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dłuższej nieobecności. Budowa zabiera mi cały czas ale dzieki temu mam juz stan surowy zamkniety. Dom duzy/nietypowy/nowoczesny z tych energooszczędnych.

 

Teraz do meritum, mam problem ze znalezieniem sprawdzonej ekipy do wykonania elewacji. Szukam dokładnych prawdziwych fachowców, którzy wiedzą jak przykleic 30 cm grubości styropian i równo połozyć tynk. Czy mozecie kogoś polecić.

 

P.s. ja mogę śmiało polecić okna Jezierski- salon w Rzeszowie na Hetmańskiej. Czuję się super dopieszczony :-) Okna bdb jakości , po montażu właściwym kierownik salonu poswieca jeszcze cały dzień na kosmetykę/wyregulowanie wszystkich okien i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w słoneczny dzionek!

 

Na razie po krótce..

Jesteśmy na etapie pozyskiwania warunków zabudowy, ma byc na dniach(już się boję ;)

Domek -chcemy coś takiego, ale .., zawsze jest jakieś ale.. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157981-quot-DOM-JAK-Z-NUT-quot-C224-MURATOR

 

Więc wiemy tyle, że parterówka i z dachem dwuspadowym, kuchnią od frontu.., zresztą wszystko jak w temacie, który kiedyś założyłam..

I jeżeli ma ktoś jeszcze jjakieś cenne uwagi do domków miedzy którymi się wahamy - to proszę mi tu napisać!! ;) A ja myślałam, że wybór projektu to taka prosta sprawa przy tylu dostępnych na rynku.

 

Działka16 arów z hakiem..pięknie położona.., na obrzeżach Jasła.

http://i193.photobucket.com/albums/z237/AniaM78/Obraz001-5.jpg

 

A na koniec, to mam zamiar prześledzic wątek od początku, coby Was troszkę poznać., jeżeli można mówic o poznaniu?! ;)

Nie wiem co wolno, czego nie.., mam nadzieję, że jakiejś gafy już nie popełniłam.., np. zamieszczając zdj. tam, dzie być nie powinno, czy cuś?!

 

 

Pozdrawiam wszystkich GRUPOWICZÓW podkarpackich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się może z brakiemSZTYWNOŚCI okna balkonowego w salonie ( ok 3m), w połączeniu z roletami podtynkowymi????

Proszę o podpowiedź co w takiej sytuacji mogę zrobić bo według monterów jest ok!!! mi sie wydaje że jest cooooś nie tak??!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

cóż Katynia nie można zapomnieć, bo i tak o sobie przypomni...szkoda LUDZI; a ja kończę sezon ogrzewania paliwem stałym i przechodzę na gaz- zweryfikuję mity i legendy na temat kosztowności/taniości takiego rozwiązania...choć nie zupełnie , gdyż w zimie będę ogrzewał dom jednak węglem. czekam tez na materiał na taras i mini parking- ma być w tym tygodniu, potem czekał będę na ekipę tylko czy zdążę przygotować wszystko zanim przyjdą? nie wiecie ile kosztuje zrobienie części ogrodzenia? tzn. trzeba zabetonować słupki i murki a wypełnienie to już sam zamontuję- czyli koszt tylko usługi z materiałem same prace ziemne i betonowe, ew. jakby ktoś miał jakiś namiar na solidną i tanią ekipę do takich prac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

 

Lgrzechu mam tylko taką fote

 

http://lh6.ggpht.com/_OLWqrWaOCpw/S8QLi1hKBaI/AAAAAAAAAYo/J4iBo4Tlup4/s576/okno.jpg

 

Roleta podtynkowa z moskitierą????!!! - wczoraj jak składałem reklamacje dowiedziałem się że moskitiera może być do 1,5 metra a u mnie jest 2 metry??!!

Rama okna jest przyczepiona do puszki i w tym miejscu nie ma sztywności reszta ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

 

Lgrzechu mam tylko taką fote

 

http://lh6.ggpht.com/_OLWqrWaOCpw/S8QLi1hKBaI/AAAAAAAAAYo/J4iBo4Tlup4/s576/okno.jpg

 

Roleta podtynkowa z moskitierą????!!! - wczoraj jak składałem reklamacje dowiedziałem się że moskitiera może być do 1,5 metra a u mnie jest 2 metry??!!

Rama okna jest przyczepiona do puszki i w tym miejscu nie ma sztywności reszta ok.

 

Pozdrawiam

 

Witaj, zdjęcie nie pokazuje jak od dołu podparte jest okno i w jakim rozstawie zamontowano kotwy po bokach i na górze.

Generalnie, powinno być podparte klinami plastikowymi po bokach ok. 2-3cm od skraju ściany na szerokości min. 6-7cm i pod słupkami podziału.

Dodatkowo do ramy okna pod słupkami podziału powinny być przykręcone kątowniki, które zapobiegają wyginaniu się ramy. Czyli w twoim przypadku min. 2 szt.

U mnie rolety integro mają 1,63cm i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych...myśle zacząc w tym roku budowe domu w budziwoju i ostatnio zapłaciłem 600 zł za mapke.czy wg was to sporo czy normalnie?pozdrawiam...a tak przy okazji czy jest ktoś kto buduje Z79? ze studio Z500?

 

witam Cię serdecznie.

My też ruszamy w Budziwoju. Narazie czekamy na warunki (obiecują w tym tygodniu). Napisz mi proszę u kogo robiłeś te mapki, może jakieś namiary? z góry wielkie dzięki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne warunki pogodowe dla tych z nas co dopiero murują swoje domy. U mnie dziś murarze pracowali pod rozłożoną plandeką bo w przeciwnym razie cały dzień mielibyśmy w plecy, a jutro muszą skończyć murować parter. Ciężko było, ale trochę ściany powstało. Mam nadzieję, że jutro będzie przyjemniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...