Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

masz dwie możliwości:

mieszkać w bloku lub w domku

jeśli w bloku toś przepadł

jeśli w domku to

masz dwie możliwości:

kupić lub budować

jeśli kupić toś przepadł

jeśli budować to:

masz dwie możliwości:

zlecisz komuś budową lub sam będziesz budował

jeśli zlecisz komuś budowę toś przepadł

jeśli sam to:

masz przejeb.... :lol:

 

tak na poważnie udaj się do zoi (plac wyzwolenia)

podłap jakiegoś projektanta umów się z nim na wszyskie opracowania i cenę i termin i niech on za Ciebie wszystko załatwia (tyle mają do roboty)

oczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość

powodzenia

gdzie masz plac budowy(działkę)

 

jak już mnie wszystko wku.. :evil: to idę na piwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za rady, nie wiedziałam, że przez ZOI nie jest znowu tak strasznie drogo i zaczęłam sama, a właściwie z projektantem który mi doprojektował garaż do budynku i robi projekt zagospodarowania działki. On nie ma czasu, bo chyba ma dużo zleceń i nadzorów i wszystko robi z dużym opóźnieniem. Chyba jakoś dociągnę do końca sama, bo dla samej energii el. nie opłaca mi się angażować nową osobę. Ale gdybym wiedziała wcześniej o ZOI, to na pewno bym skorzystała.

A działkę mam przy ul. Olbrachta, po prawej stronie, jest oddalona 180 m od głównej ulicy, ciche, spokojne miejsce, przystanek blisko.

Tylko nie wiem czy sąsiedzi okażą się w przyszłości sympatyczni? Mam nadzieję że tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na Wilkowyji. Jak się jedzie na Przemyśl, to po prawej stronie jest cmentarz żołnierzy radzieckich, trzeba skręcić zaraz za światłami w prawo, jest taka szeroka ulica Olbrachta biegnąca ukośnie to tej ulicy na Przemyśl. Trzeba zjechać w dół około kilometr, po prawej stronie, 180 m w bok od głównej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiem gdzie

a jaki stan czy jest tam wbita łopata czy tylko dzialka?

 

kiedyś dotykałem tapet natryskowych

wygląda to mniej więcej tak:

jakieś niteczki, jakieś ścineczki papierków jakiś papierek toaletowy taka mieszaninka celulozy z klejem i farbą, rzucona agregatem na ścianę

jest toto przyjenme w dotyku (ciepłe) z orginalną fakturą grubą dającą możliwość zakrycia dużych nierówności, jakiś przewodów itp.

nie wiem jak z czystością bo zapewne sie toto kurzy ale niech się wypowie kris

 

kris czekamy i pozdrawiamy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszecie to japonski tynk sklada sie z wloknin i dodatkow typu zlote nitki itp.

Ja oferuje francuskie tapety natryskowe system sklada sie z gruntu regulujacego hlonnosc podloza kleju ktory naklada sie tuz przed natrysnieciem platkow i platkow ktore sa w wygladzie jak skorupka jajek

przynajmniej do tego poruwnuja ja klienci tak serio jest farba w formie wyschnietych platkow po natrysnieciu jest najkladany lakier

powloka jest niezniszczalna hyba ze mlotkiem ja potraktujecie miejsce w ktorym ostatnio byla kladziona to market ALBERT dębica oraz szpital dębica

cena calego systemu ~20 zl /m2

kolekcji jest 91 mozna je mieszac miedzy soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze link hoc powiem ze zdjecia nie oddaja wcale wygladu tapety jezeli ktos jest powaznie zainteresowany tapeta lub innymi dekoracjami zapraszam do mnie lub mozemy sie gdzies w okolicach debicy umowic

http://www.zolpan-tokato.home.pl/zol_01.html

a jezeli chodzi o mycie i brudzenie to powiem ze mozna to szorowac twarda szczotka bez obaw o zniszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka jest pusta, nietknięta ale już ogrodzona z trzech stron siatką, z przodu od wjazdu nic nie robiłam, bo będą musiały wjeżdżać samochody z materiałami, szkoda teraz robić bramy.

W marcu będę musiała zabezpieczyć wygódkę i jakiś budyneczek gospodarczy na czas budowy na narzędzia i materiały.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawy dokumentacyjne jeszcze długo się będą ciągnąć, natomiast projekt wybrałam z "Twoich Domów" 2/2001- H-136, to jest 131m użytkowej, do tego doprojektowałam z boku garaż i pom. gosp. 33 m. Parter z użytkowym poddaszem.

Na parterze będzie dwa pokoje: salon 24m i obok mniejszy 15 m(biblioteka- pokój do pracy lub coś podobnego), zamierzam zrobić między nimi takie bardzo szerokie drzwi przesuwne, jak się je rozsunie to będzie około 40 m salono-biblioteki, a jak zasunie to dwa oddzielne pokoje. Oczywiście kominek w salonie z rozprowadzeniem gorącego powietrza na górę (3 sypialnie, garderoba, łazienka). Na dole jeszcze kuchnia 12m i spiżarka obok oraz łazienka.

Sposobem gospodarczym chyba nie, bo mój mąż nic nie potrafi (skończył studia ekonomiczne) a syn ma dopiero 17 lat. Ostatnio się go zapytałam(męża) czy wie co to jest dysperbit, to zrobił wielkie oczy i się spytał, czy to może coś do jedzenia? (ha! ha! ha! więcej chyba nie muszę nic mówić).

Poza tym on nie chce domu, a ja chcę, więc będę organizować wszystko sama. Potrzebowałabym taniej i dobrej ekipy, na początek do fundamentów. A chcę solidne, z ociepleniem, porządną izolacją pionowa i poziomą, bo mi geolog zbadał grunt i zalecił przeliczyć fundamenty, może trzeba mocniejsze. Więc jak masz namiar na solidną ekipę to bym była wdzięczna za kontakt (na priva).

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę że sprawy papierkowe pójdą dobrze ale naładuj swoje akumulatory cierpliwością i nie poddawaj się z byle jakiego powodu.

z tego co piszesz myślę że to dobre rozwiązanie jeśli twoja rodzina jest 3 osobowa, ale na dole zrobiłbym takie pomieszczonko gospodarcze (wiesz pralka, odkurzacz itp.)

no to Ci trochę współczuję i zarazem zazdroszczę

współczuję że mąż nie wie co to dysperbit (ale jak zarabia na domek to wszystko ok)

zazdroszczę ze Ty się tym wszystkim zajmujesz bo moja połowa też nie wiedziała co to dysperbit

acha syna mam ale 10x młodszego też niewiele pomaga. :lol:

co do ekipy to nie znam bo większośc wykonywałem sam

ale udaj się na okulickiego do wypożyczalni szalunków tam jest taki miły pan Piotr (?) może on zna dobrą ekipę w końcu to On wypożycza więc wie komu (oczywiście jak fundament będziesz robiła joko monolit co polecam)

teraz jest pewien zastój w tych robotach, ale jest to dobry okres na poszukiwanie ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam z namiarów na ekipę Timura. Z góry bardzo dziękuję.

Zadzwonię również na Okulickiego i porozmawiam z Panem Piotrem.

Myślę, że lepiej jest mieć kilka ekip, bo jak się nie dogadam z jedną to może z drugą lub trzecią. Będę bazować wyłącznie na Waszych poleceniach, nie wiem dlaczego, ale mam do Was wszystkich zaufanie i bardzo liczę na to, że mnie nie zostawicie na pastwę losu, tylko czasem mi coś podpowiecie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie Was nie zamierzam traktować z przymrużeniem oka, wybudowaliście już domy, niedługo w nich zamieszkacie, jesteście doświadczeni, sympatyczni, życzliwi. Powinnam się od Was tylko uczyć i dziękować za wszelkie porady. I tak zamierzam robić, bo bez Was zginę, przepadnę. Nigdy nie przypuszczałam, że trafię tutaj na takich Mistrzów.

A skoro przy poradach, to może znacie jakiegoś super kierownika budowy, takiego co to nie przepuści żadnej fuszerki? Znowu będę w siódmym niebie jak dostanę od Was namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...