Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam wszystkich!!!

 

A Januszka to mi brakuje, coś ostatnio nie zagląda do nas, a jeśli nawet to coś nie ma ochoty postukać w klawiaturę, podobnie jak inni.

 

Czuję sie wywołana do tablicy. :oops:

 

 

Niestety jakoś głupio mi ostatnio pisać - mimo, że czytam prawie regularnie (nie wliczając ostatniego padnięcia kompa :evil: - i przymusowy format dysk C i D ) - nie mam się czym chwalić. :(

 

Powodem braku chęci do pisania jest też ciężki dół budowlany, spowodowany ciąąąągnięciem i piep....eniem się wszystkiego co się da :cry:.

Moja ekipa murarzy nabrała za dużo na swoje siły robót i po setkach telefonów i próśb o dokończenie budowy do etapu dachu - wpadała na kilka godzin, żeby zatkać mi ględzenie i coś podciągnąć do góry. Taraz mając w końcu przygotowane poddasze do stawiania więźby to cieśla ma opóźnienie w robotach i wejdzie do mnie dopiero za dwa tygodnie bo ktoś mu się tam zbuntował z inwestorów (a zapewniał mnie koło 10.08 , że wejdzie na 100% zaraz po 15.08 ). Drewno przygotowane, dachówka przygotowana, rusztowanie wypożyczone leży i czeka, a kasa leeeeci. :x

 

Nadal nie zrobione wylewki zerowe, brak ścianek działowych , tarasów i schodów wejściowych, obsypania końcowego fundamentów i wyrównania działki. Może panikuję, ale dla mnie już się zbliża zima.

JA CHCĘ TO JUŻ MIEĆ ZA SOBĄ!!!! :cry: :cry: :cry:

 

Dodatkowo typowe rozterki co lepsze - ostatnio nurtuje mnie pytanie:

1. jak osadzić luksfery w ściankę działową, aby zlicować to później razem z płytkami? Luksfery tylko w układzie dekoracyjnym tu troszke tam troszkę.

oraz

2. jaki wybrać sposób wykonania schodów wejściowych i tarasu? - mam ochotę w celu ograniczenia kosztów wykonać łuki - balustrady tarasu i schodów z betonu, a resztę z kostki brukowej.

Dla przypomnienia podaję link do projektu:

Manuela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodatkowo typowe rozterki co lepsze - ostatnio nurtuje mnie pytanie:

1. jak osadzić luksfery w ściankę działową, aby zlicować to później razem z płytkami? Luksfery tylko w układzie dekoracyjnym tu troszke tam troszkę.

 

 

ja luksfery wstawiałbym bopiero na etapie układanie płytek. były by synetrycznie i zlicowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikisloniu!

Nie irytuj się!! Nie czuj się zignorowany!

Zaręczam Ci, że gdyby ktoś z nas wiedział - napewno by napisał. Jeżeli nie piszemy to możesz przyjąć za pewnik, że nie wiemy.

Czy chciałbyś przeczytać 20 postów tego rodzaju: Nie, Dzikisloniu, nie znam żadnej wypoŻyczalni betoniarek w Rzeszowie. Nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie - nie piszemy po prostu... Po co zaśmiecać forum wypowiedziami, które nic nie wnoszą do rozmowy...

PS. Sory ale nie zdzierżyłam i wyjdę na zołzę wredną :roll:

 

Bardzo ciekawa notka, zwlaszcza iz po mojej drugiej notce a przed ta zacytowana, pojawily sie 4 wypowiedzi ktore wniosly do tematu cos wiecej niz tylko "nie wiem dzikisloniu".

 

Nie nazwe Cie wredną zołzą bo twoja notka wcale o tym nie swiadczy (piszac moja fochowata notke tez mi to co Napisalas przyszlo do glowy). Ale niestety jej tresc pojawiajaca sie po tresci innych odpowiedzi oznacza ze albo po przeczytaniu mojej notki nie czytalas tego co napisali inni w odpowiedzi. Albo, co gorsze, zignorowalas ich tresc gdyz nie miala dla Ciebie zadnego znaczenia bo i tak Chciałaś napisać to co ci przyszlo do glowy w pierwszej chwili.

 

A leniwy nie?

...

Ale od czego pomyślunek? Może tak spróbuj, zamiast robić sceny

 

Sloneczko: Zapytam cytatem "O co tobie idzie?"

Leniwy jestem, tak jak 90% mezczyzn na swiecie, to chyba dla panow dosc naturlany stan.

 

Ale z tym "pomyslunkiem" to troche tak jakby powiedziec o kims ze jest glupi.

 

Tak sie sklada iz wpisalem w googlach cos podobnego co w Twoim zamieszczonym linku. Lecz... Choc pytanie w mojej notce bylo bardzo bezposrednie i proste to oczekiwalem tez odpowiedzi innego typu. Ktore zreszta otrzymalem. Chodzilo mi o rady osob ktore juz przez to przeszly i wiedza z czym to sie je. I z rad tych wynika iz bardziej sie oplaca kupic uzywana betoniarke, lub nowa ale jako maszyne rolnicza niz ja wyporzyczac.

 

Wiem iz moja notka nie przyniesie mi popularnosci i ze czepiam sie w niej osob ktore tak naprawde nic strasznego nie napisaly. Ale niestety wynika to ze zmeczenia materialu. Nie wiem dlaczego kazde forum wczesniej czy puzniej wyglada podobnie. Czyli wiekszosc notek nie niesie merytorycznej tresci tylko jest wypelniaczem, gdzie ludzie ktorzy sie znaja juz od pewnego czasu wzajemnie sobie slodza. Dodatkowo jesli juz pojawi sie notka osoby "nowej" i zadawane jest konkretne pytanie to (na szczescie tutaj jeszcze odpowiedzi padaja pomocne) pojawiaja sie tez notki

o charakterystycznej tresci typowego forum czyli: wysmiewajace pytajacego/sugerujace mu aby sam poszukal a nie glupio pytal/protekcjonalne itd.

 

ufff... tyle.

 

Podsumowujac:

1) Nie uwazam iz notki "slodzace" byly czyms zlym na forum, jesli tylko nie zaczynaja byc jedyna trescia tego forum.

 

2) Prosze sie powstrzymywac od "typowych" w/w typow notek atakujacych (ostre slowo ale tak to mozna w sumie okreslic) "nowego" czlonka forum. Nie traktujmy sie jak male dzieci.

 

3) Wiem iz po mojej notce wiele osob sie na mnie, bezczelnego, obrazi, ale nie moglem sie powstrzymac. Przepraszam. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie. I zapewniam iz wbrew pozorom jestem sympatycznym gosciem (grunt to miec dobre mniemanie o sobie ;))

 

4) Moja sytuacja wyglada tak:

Kupilem dom w zeszowie w stanie surowym otwartym.

Mam tynki wew. i wylewki na jednej z 3 kondygnacji.

Bede potrzebowal betoniarki do tynkow "klasycznych" (cementowych), okolo 600m^2 i to murowania scianek dzialowych (niekoniecznie w tej kolejnosci).

 

Elewacja zewnetrzna bedzie dopiero na wiosne bo dom nie potrzebuje ocieplenia.

 

Dodatkowo zastanawiam sie czy nie da sie do wylewek kupic calego samochodu (beczki) z cementem i czy to nie jest lepsze rozwiazanie. Wszelkie uwagi sa mile widziane.

 

 

Nie budowalem nigdy, dlatego wszelkie tematy z budownictwem sa dla mnie po prostu trudne.

 

Roboty rusza pod koniec wrzesnia/poczatek pazdziernika, gdyz musze poczekac na okna i brame garazowa... Wiec jesli ktos ma do sprzedania betoniarke to z checia porozmawiam na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Wasz Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, już dobrze. Żona Cię bije, że musisz się gdzieś bezpiecznie wykrzyczeć? ;)

 

Pisząc o lenistwie, miałam na myśli pójście na łatwiznę i pokrzykiwanie, gdy nikt nie odpowiedział, dlatego zaproponowałam Ci szukanie w googlach.

 

I jeszcze jedno: jeśli my czytamy Ciebie, a jest tego sporo, czytaj i Ty nas, i... wypoŻycz sobie tę betoniarkę z sukcesem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga 44 głowa do góry, do zimy jeszcze daleko :D

jak już wkroczy ekipa od dachu to im to idzie bardzo szybko

u nas więźbę zrobili w 3 dni, potem przerwa żeby murarze wykończyli ściany szczytowe i kominy

folia i łaty -2 dni

dachówka (bez okien i wykończeniówki) 3 dni

a murarze mogą w tym samym czasie stawiać ścianki działowe

My teraz wykańczamy dach i stawiamy ścianki działowe (majster twierdzi że zajmie to ok tygodznia). Na jesień 2006 mamy zaplanowane jeszcze rozprowadzenie instalacji, wylewki końcowe, tynki, wstawienie okien, drzwi i bramy, wyrównanie terenu i może podciąnięcie wody na działkę.

Uważam że czasu mamy jeszcze dużo, nawet licząc opóźnienia ekip.

Wyrobicie się napewno, ale zgadzam się, że takie opóźnienia są denerwujące. :evil: W dodatku nic nie można zrobić, bo znaleźć inną ekipę jest trudno: jak dobra to zajęta, a jak wolna to znowu obawa czy nie jacyś partacze jak w sezonie nie mają pracy.

Trzymam kciuki za waszych budowlańców, tzn żeby dotrzymali obiecanego terminu.

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikislon Ty to dzisiaj masz naprawdę ciężki dzień.

Człowieku wyluzuj trochę, na nerwy jeszcze będzie czas.

Teraz wiemy już, że stan surowy Twojego domu stoi a więc min. połowa czasu pracy betoniarki jest już wykonana. Może wcześniej również o tym pisałeś, ale jeśli tak to ja nie doczytałam :oops:

A cena wypożyczenia betoniarki w InterPetro na Przemysłowej to 15 zł/dobę za 150 l. lub 18 zł/dobę za 250 l. (ceny netto). Trzeba przeliczyć i sprawdzić, co się bardziej opłaci.

Jak moje orły skończą kostkę, to pewnie sprzedam betoniarkę (mieszalnik :wink: ) mam na 200 l i stuknęło jej 2 latka.

 

A poza tym to my lubimy sobie słodzić, a co nie wolno? :o :p

 

http://www.ulecha.pl/fotki/017m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Jak to nie mozna dokonywac zmian w projekcie? co to ma byc wogole :| dzwonie do Krakowa do głownej "siedziby" zeby sie dowiedziec czy to prawda.... (tylko ze cos nie odbieraja)

Dzisiaj pojechalismy do "urzedu" ktory pomaga to wszystko zaczac i pytamy sie czy mozna zmniejszyc kąt dachu lub wydluzyc jedną ze ścian.... i co? i okazuje sie ze nie mozna?

przeciez tyle postów czytalem i bardzo duzo ludzi tak robi wiec nie rozumiem :/

pomocy....

 

i jeszce wkleje link do tego domu i powiem ze chce wydluzyc ta sciane gdzie jest kotlownia, lazienka i pokój (patrząc na parter)

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/ind.php?co=projekt&n=354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikislon Ty to dzisiaj masz naprawdę ciężki dzień.

...

Jak moje orły skończą kostkę, to pewnie sprzedam betoniarkę (mieszalnik :wink: ) mam na 200 l i stuknęło jej 2 latka.

http://www.ulecha.pl/fotki/017m.jpg

 

AD.1 dzien ciezki bo jutro znow do roboty a dzis jeszcze sie lenie (czyt. biegam po urzedach i zalatwiam rozne sprawy z budowa)

 

AD.2 A kiedy planujesz skonczyc kostke? Betoniarka na 220V? Moze akurat sie zgramy w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Gdzie w chwili obecnej kupie najtaniej styropian ( do docieplenia budynku grubości 10 cm )w Rzeszowie lub okolicach ?

Przerabiał ktoś z Was ten temat ostatnio ?

 

 

Pozdrawiam

 

A jak ja Ci powiem we Głogowie Małopolskim jest wytwórnia styropianu NTB http://www.ntb.pl/kontakt.html

Ceny dobre - jak ma sz sporo jeszcze lepsze.

 

 

Dzikisloniu - prawda jak zawsze pośrodku leży (za mało dałeś konkretów - może Cie nie zauażyliśmy :o :wink: ) ale miło ze któs zauważył że taki coś może mieć miejsce - nie mieliśmy zamairu nikogo olać i jeżeli Cię uraziliśmy - Ja za siebie przepraszam

 

Ps. Wcale się nie obrazilem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to droga jest następująca, trzeba zdobyć pisemną zgodę biura projektowego na możliwość wprowadzania zmian

przeważnie zmiany mogą być dość szerokie, ( u mnie projektant dorobił piwnice, poszerzył dom o 30cm )

ale musisz najpierw mieć wydany plan zagospodarowania terenu, bo tam masz podany jaki kąt nachylenia dachu powinien mieć twój projekt

ale proszę o potwierdzenie tych inf przez innych, bo pamięć bywa zawodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie byłeś w biurze, pewnie w Ropczycach

:roll:

pewnie że sam nie możesz takich zmian nanieść, musi to zrobić projektant

U mnie wyglądało to tak ja miałam projektanta, architekta i kierownika budowy w jednej osobie :) osoba ta załatwiła mi także wszystkie dokumenty do uzyskania pozwolenia na budowę, ja nie miałam sił uganiać się za tymi wszystkimi formalnościami :-? Poza tym byliśmy zieloni w tych sprawach, dlatego oddaliśmy się w ręce fachowca :wink:

Jak sie później okazało fachowiec ten troszkę więcej sobie zawołał niż się umawialiśmy ale co zrobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie staralem sie o warunki i pozwolenie bo w koncu kupilem "gotowca" ale troche sie naczytalem wiec:

 

To jest tak jak napisala Beti, czyli:

 

a) Aby ktokolwiek mogl zmienic projekt to osoba ktora go zrobila (np. biuro projektowe gdzie go kupiles) musi Ci wydac pozwolenie na dokonywanie zmian. Czesto wydaja pozwolenie na dokonywanie zmian tylko w jakims tam zakresie (nie mozna zrobic z domku letniskowego wierzowca), szczegoly powinny byc zawarte w jakiejs umowie czy cos, nie wiem, zawsze mozesz zadzwonic do nich i zapytac co mozesz zmienic. Jak masz to pozwolenie to wtedy znajomy architekt moze ci projekt lekko pozmieniac, np. dodac piwnice itd.

 

b) Jak juz sie starasz o warunki zabudowy to dostajesz je na pewien okreslony typ budynku. Tu moga powiedziec wiecej osoby ktore o takie pozwolenie wystepowaly. Ale generalnie musisz podac chyba wysokosc budynku, kat nachylenia dachu itd. I warunki zabudowy beda obowiazywaly tylko dla tych danych. Jesli cos zmienisz w tych danych (np. w projekcie podniesiesz wysokosc dachu) musisz ponownie wystepowac o warunki zabudowy. Z tym ze chyba mozna sie wtedy powolywac na ta poprzednia decyzje i teoretycznie powinno byc szybciej...

 

I chyba tyle.

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...