Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

sushi ten pierwszy projekt jest oczywiście ładniejszy, ale zapewniam Cię będzie on o wiele droższy, nie tylko ze względu na dach, który jest dość wymodzony, ale zobacz jak sam dom jest powycinany, z tego wynika że fundamenty będą bardziej skomplikowane, murarzom dużej zejdzie go budować bo winklów sporo, Ty stracisz dużo powierzchni w środku

( ponieważ przy tylu winka trwoni się dość sporo powierzchni przy wykorzystaniu takiej samej lub nawet większej ilości materiałów ) a i geodeta na dzień dobry skasuje Cie na więcej przy tyczeniu :-?

Poza tym domy są porównywalne wielkościowo, ale pomyśl o kotłowni, są w obydwu malutkie, nie wiem czym chcecie palić w zimie jeśli gazem to nie ma problemu

pokoje w APS 100 na poddaszu przy skosach są dość małe

Jeśli chcecie coś zbudować tanio to na pewno ten projekt odpada :-?

Ale tu nam przedstawiłeś dwa całkowicie odmienne projekty

pierwszy średniej wielkości dom z bajki

a drugi średniej wielkości tzw stodołę, czyli dom z dwu spadowym dachem

może poszukajcie jeszcze jakiegoś projektu

Ja z mężem okropnie długo szukałam projektu, chwilami miałam już dość :x

ale znalazłam ten jedyny

 

 

Ktoś pytał o styropian ja ostatnio rozgryzałam ten temat, najtaniej było w Castoramie, ale oni chwilowo nie mieli towaru i kupiłam po 130 zł w miejscowym składzie budowlanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

tomasz ja swojej ekipy od fundamentów nie polecam, (mimo, że u nas była z polecenia "solidni i terminowi") chociaż namiary mam i może by mieli czas. Były z nimi same problemy. :evil: Pan przyjechał obejrzał działkę i projekt, poprzeliczał i powiedział cenę. Przyjechali w terminie i zaczęło się: źle przeliczyli ilość akr, a ponieważ oni płacili za ich wypożyczenie to potem chcieli zwiększać cenę za usługę; :evil: były problemy z zamówieniem betonu (zapomnieli że trzeba wcześniej, a było umówione, że to oni zamawiają); :evil: fundamenty wyszły im powiedzmy lekko krzywe i tak że kolejna ekipa musiała poprawiać. :evil: :evil: A najlepsze, że nie zauważyli jednej ze ścian i jej po prostu nie zrobili. Jak mieli poprawić to majster ostro się bronił, że to nie z jego winy on dostał ksero projektu bez tej ściany. To my zrobiliśmy mu na złość i ją zamalowaliśmy, w kserze które on dostał. :o :evil: :evil:

Po zrobieniu fundamentów podziękowaliśmy fachowcom i poszukaliśmy drugiej ekipy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale oni nie mają wolnych terminów na wrzesień. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bardzo Sebastian za kontakt, niestety nie mają czasu.

Ja sie nie poddaję szukam dalej.

Prawdę powiedziawszy nie musi to być cała ekipa, ekipę to ja mam tylko brakuje mi szpeca od stawiania akr, chcę by było zrobione to prawidłowo i prosto .

Kiedyś widziałem rozerwane szalunki a co za tym idzie rozlanie sporej ilości "paciary" . nie było to fajne.

Ja podobnie jak SEBA WIELE ROBIĘ SAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bardzo Sebastian za kontakt, niestety nie mają czasu.

Ja sie nie poddaję szukam dalej.

Prawdę powiedziawszy nie musi to być cała ekipa, ekipę to ja mam tylko brakuje mi szpeca od stawiania akr, chcę by było zrobione to prawidłowo i prosto .

Kiedyś widziałem rozerwane szalunki a co za tym idzie rozlanie sporej ilości "paciary" . nie było to fajne.

Ja podobnie jak SEBA WIELE ROBIĘ SAM.

 

Tomus i tak trzymaj - a jakieos speca co ci wskoczy na 1 dzień na 100% uda Ci sie znaleźć - może Aga76 sprzeda Ci ten namiar by gostek podjechał na 1 dzień za 50 zł i doradził jak to ma być

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję osób, które budują FENIKSA z Domusa i które byłyby tak miłe i pokazały nam (mnie i żonie) swoje cudeńko. Najlepiej okolice Krosna ale niekoniecznie (całe podkarpackie niewykluczone). Jesteśmy przed decyzją o zakupie projektu. Szukamy projektu prostego, taniego, z gabinetem na dole, jasną łazienką na górze, garażem w bryle, dla 4 osobowej rodziny i to chyba właśnie Feniks będzie, chociaż jest to sprawa otwarta.

Ewentualny kontakt poza forum: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam parę pytań co do CO. Mam nadzieję że mi doradzicie.

 

Bedę robił instalację CO, nastawiam się na grzanie piecem na paliwo stałe węgiel.

Mój instalator proponuje takie rozwiązanie.

 

Podłogówka w łazienkach i korytarzu.

Rozprowadzenie wody z kotła do tzw. skrzynek rozdzielaczowych rurami miedzianymi. Natomiast ze skrzynek rozdzielaczowych do kaloryferów rurami plastikowymi. Twierdzi że tak jest dużo taniej a miedź jest droga. Mi się wydaje że taniej ale jemu chyba dużo łatwiej a kasa za robotę ta sama.

Skrzynki rodzielaczowe mają byc na parterze i piętrze.

 

Jako zabezpieczenie przy wysokiej temperaturze w kotle na paliwo stałe proponuje zrobić pojemnik na wode w piwnicy chyba 100litrowy oraz podłączyć trzy grzejniki na parterze na grawitacji.

 

Teraz to co mi się nie podoba w tym:

rury plastikowe do pieca na paliwo stałe - ile to wytrzyma

oraz to zabezpieczenie w przypadku wysokiej temperatury czy tak można robić, czy wogóle to wytrzyma i rozsadzi czegoś.

 

Serdecznie pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci powiem tak - ZMIEN INSTALATORA !!!

Troszkę się tym zajmuje tak więc wiem (przynajmiej tak mi sie wydaje :wink: ) o czym mówię.

Piec na paliwo stałe - koniecznie i zawsze naczynie wzbiorcze otwarte w najwyższym punkcie instalacji (tu nigdy - nie ważne czy to drewno, czy wegiel czy cokolwiek innego - nikt od strzału nie zdejmie źródła ciepła) Stosowanie naczyń przeponowych z odpowietrznikami dla kotłow na paliwa stałe jest zabronione w całej unii (tak poprostu jest niebezpiecznie) jest zabronione - nasze prawo mówi jasno tylko naczynia otwarte dla kotłow na paliwa stałe. Przepony stosuje się dla oleju i gazu (tu praktycznie nie osiągnie sie temp rzędu 100C )

Temu Twojemu instalatorowi to rzeczywiście cosik się miesza.

Pytam jezlei robi instalację na tworzywoie -dlaczego pcha miedź w podłogówkę ??? :o :o

Kolejny pewnik - instalacje do kotłów na paliwo stałe (my wykonujemy tylko na tworzywie dla klientów którzy zyczą sobie tego i to na ich odpowiedzilnośc) czy możesz swojemu instlatorowi zagwarantowac że nie zagotujesz wody a np z 15 razy w ciągu miesiąca???

Zapytaj czy wtedy uwzgledni ci reklamacje cieknących gałązek??

Kocioł na paliwo stałe tylko na miedzi (wiem że droga - ale wieczna) lub stali

Co innego podłogówka - tu nawet w kotłach na paliwo stałe można stosowac tworzywo (zawsze pex-al-pex) zabezpieczniem przed wysoką temperaturą jest podmiesznie powrotu oraz zawory termostatyczne.

Co do instalacji rozdzielaczowej na tworzywie - robi się ją błyskawicznie 2-3 dni - wygodniej dla instalatora (za te same pieniądze co miedź czy stal) ale czy jest to bezpiecznie- przy kotłach na paliwa stałe.

Sam mam instalację na paliwo stałe - zrobiłem w miedzi i jeżeli miałbym wykonywac ją jeszcze ze 100 kroc to i tak byłaby na miedzi.

Centralna woda użytkowa - na zgrzewanych PP lub PB oczywiscie sieciowanych z wkładkami Al

Wojtku całość rozważań zostawiam Tobie i twojemu instaltorowi pod rozwagę- przemyśl sprawę - stosując miedź masz spokój na dłuuuuugie lata (ew. za jakies lat naście wymienisz grzejniki - stosując tworzywo - podejrzewam ze i rury)

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys wyczytałem (tu na forum) ze z jednego litra gotujacej sie wody wody moze wytwozyc sie 40 m3 pary !!

takiej ilosci pary - jesli nastapi gwałtowne zagotowanie wody w kotle - nie dadza rady wypuscic zadne zawory bezpieczeństwa ...

zawór bezpieczeństwa to urzadzenie które moze zawieść wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebne,np. wrzątek spowoduje ze grzybek ulegnie zapieczeniu, uszczelka sie zakamieni, spężynka zablokuje, etc

 

lokomotywa czyli dawny parowóz poruszany siła pary ciagnał (bywało) 40 wagonów 60 tonowych ...

takie porównania działaja na wyobraźnie - wiec dobitnie zobrazuje, ze kocioł w układzie zamknietym to taka lokomotywa która moze być uruchomiona po zagotowaniu w nim wody ...

kiedys "Nowiny" opisywały przypadek jak wyleciał z domu zasobnik gorącej wody (bojler) przebijajac strop i dach lądujac kilkadzikanascie czy kilkadziesiąt metrów za budynkiem ...

 

u mnie instalatorzy chcieli robić naczynie bezpieczeństwa przeponowe

(mimo ze ja z szefem uzgadniam co innego a co innego - widze- robia pracownicy ):o

"panieee tak sie juz nie robi, bo to po starodawnemu" i "uzgodnij to pan z szefem to przerobimy" :evil:

a szef nieuchwytny ... :-?

przerabiali potem ... mimo, ze przróbka to nie oryginał ... mam otwarte

 

 

wakacje zaczynały sie słonecznie i wesoło

a kończa sie pochmurnie, zimno, deszczowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...