Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Wy tak o kominach, a ja z drugiej strony: wczoraj wylaliśmy fundamenty ha ha ha ale fajnie...

no pewnie ze fajnie :D

ile zeszło łacznie z wykopami zbrojeniem i betonowaniem ?

masz do poziomu ziemi czy po poziom "zero" ?

 

SZEFIE :D Zeszło - od 6.00 do 18.00, do poziomu ziemi, do "zera" będzie w przyszłym tygodniu + kawałek ścianki na skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Skoro mowa o oknach, mam dylemat.

 

Nasz dom ma wymiary 16 x 9,5 m.

W pierwszej wersji zaprojektowano nam okna o wym. 180x130 cm.

Potem w gotowym już projekcie, zmieniono na 160x120 cm, tlumacząc nam że są bardziej dostępne i przez to tańsze.

 

I teraz jestem w kropce. Bić się o te większe okna, czy nie?

 

Jakie Wy macie?

Ja mam najwięcej okien 150 x 150, mam też 180 x 150 i 210 x 150. Nie za nieskie te okna masz projektowane??

Pozdrówka dla budujących, wykańczających i mieszkających :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o oknach, mam dylemat.

 

Nasz dom ma wymiary 16 x 9,5 m.

W pierwszej wersji zaprojektowano nam okna o wym. 180x130 cm.

Potem w gotowym już projekcie, zmieniono na 160x120 cm, tlumacząc nam że są bardziej dostępne i przez to tańsze.

 

I teraz jestem w kropce. Bić się o te większe okna, czy nie?

 

Jakie Wy macie?

Ja mam najwięcej okien 150 x 150, mam też 180 x 150 i 210 x 150. Nie za nieskie te okna masz projektowane??

Pozdrówka dla budujących, wykańczających i mieszkających :lol:

 

Może Byś się tak pochwaliła co tam nowego :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarKar - zero to już coś - a jak u Ciebie z grzaniem. Przemyśł dobrze jakie paliwo -tak jak sugeruje jonasz juz na etapie zero warto wiedziec jaki powinnaś miec komin

 

Nie wiem czy wiem o co Ci chodzi, u nas kotłownia raczej na pewno na paliwo stałe. Baba Ci odpowiada.

 

No to DarKar zastanócie się już teraz na rodzajem paliwa i rodzajem, spalania - górne czy dolne (od tego zalezy przekój komina) ekogroszek, drewno, miał ??

To pozwoli uniknąc Wam problemów kominowych w przyszłości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Nic nie ma nowego. Kilka krzaczków przybyło, kilka wredny Nadiuch przyciął w połowie wysokości :evil: :x.

Przymierzamy się w końcu do zakupu bramy garażowej. Czekamy na drewno do kominka. I tu mam problem - przywiozą metrówki, a gość, z którym byliśmy umówieni na cięcie nie żyje - wczoraj był pogrzeb :cry: . Muszę teraz kogoś innego znaleźć. Dalej ciągnę nocki no i jakoś to wszystko idzie do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pochwal się swoim domkiem, bardzo chętnie bym go zobaczył.

mówisz masz :wink:

nasz domek do obejrzenia tu

etap 1

http://modrzew1.photosite.com

etap 2 (jeszcze bez zdjęcia drzwi)

http://modrzew3.photosite.com

my też chcemy skończyć w przyszłym roku. Lato 2007 planowana przeprowadzka. :lol: :D

pozdrawiam

Aga

 

Bardzo ładny dom. Ja niedługo też będę się chwalił swoim ;)

Wyprzedzasz mnie o rok, tak więc życz mi szczęścia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o oknach, mam dylemat.

 

Nasz dom ma wymiary 16 x 9,5 m.

W pierwszej wersji zaprojektowano nam okna o wym. 180x130 cm.

Potem w gotowym już projekcie, zmieniono na 160x120 cm, tlumacząc nam że są bardziej dostępne i przez to tańsze.

 

I teraz jestem w kropce. Bić się o te większe okna, czy nie?

 

Jakie Wy macie?

Ja mam najwięcej okien 150 x 150, mam też 180 x 150 i 210 x 150. Nie za nieskie te okna masz projektowane??

Pozdrówka dla budujących, wykańczających i mieszkających :lol:

 

No ja mam jak baru, wiekszosc 150x150 do max 210x150. Ogolnie duze okna sa fajne bo ladnie w mieszkaniu wygladaja, tzn. widac troche swiata i te sprawy, ale trzeba pamietac iz bardzo dobre okno ma przepuszczalnosc cieplna 1W/m2 a dobrze docieplona sciana na ponizej 0,3W/m2, czyli powierzchnia okna oddaje cieplo trzy razy szybciej. Tak wiec czym wiecej okna tym wiecej placisz za c.o. Oczywiscie powierzchnie okien w stosunku do powierzchni scian sa bardzo male, ale zawsze mozna rowniez i to brac pod uwage.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

SZEFIE :D Zeszło - od 6.00 do 18.00, do poziomu ziemi, do "zera" będzie w przyszłym tygodniu + kawałek ścianki na skrzynkę.

najwazniejsze to "wyjść" z ziemi - mówia - błoto Cie ominie

ekipe masz zawalistą - SZEFOWO :wink:

Słoneczko - wielkość okien dobiera sie do procentowo do powierzchni podłogi - byc moze te wielkosci wystarczą

powinny tez współgrac z elewacja (wieksze okna bardziej podkreslaja elewacje)

ale też tak jak pisze dzikislon jest argument zeby w wymiarach nie przesadzać bo okna zima wyziebiaja dom ...

czy są "bardziej typowe" ... hmmm jakoś dziwnie argumentuja bo jeden z wymiarów (120 jest typowy a drugi 160 jest nietypowy ... w poprzedniej wersji było dokładnie to samo ...180 było wymiarem typowym a 130 nietypowym

gdyby okna były 148 x 145 to mogliby powiedziec ze zaprojektowali typowe

ja mysle ze jednak czymś innym sie kierowali robiąc te zmiane ....a czym

- trudno zgadnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wklejałam elewacje, ale pozwólcie że je przypomnę :)

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/1front.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/2tyl.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/3bok.jpg

 

Pomieszczenia parteru są wysokie na 260 cm i będziemy je podnosić do 270, tak jak jest na poddaszu i boję się, czy okna 160x120 nie będą za małe.

 

Dom ma wymiary 16x9,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko!

Po mojemu Brzoza ma rację - jak zwykle z resztą - z tymi typowymi i nietypowymi rozmiarami okien. Chyba wysokość 150 jest najpopularniejsza - ale to oczywiście tylko moje zdanie. Te 120cm projektowane u Ciebie to za niskie wg mnie.

A co do dużych powierzchni okien to 210 x 150 jest tylko zaszklone w ramie, więc żadne poprzeczki widoków na sąsiadowe pole mi nie zasłaniają. Zawsze podobało mi się takie duże okno, choć jeszcze 5-6 lat temu ani mi się śniło, że będę mieszkać w domu a nie w bloku.

Dakar!

Gratulacje i oby tak dalej!!

 

W niedzielę Nadiuch będzie się prezentował na wystawie we Wrocławiu, zobaczymy jak tym razem nam pójdzie. Trzymajcie za nas kciuki gdzieś w okolicach 11.30 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko!

Po mojemu Brzoza ma rację - jak zwykle z resztą - z tymi typowymi i nietypowymi rozmiarami okien. Chyba wysokość 150 jest najpopularniejsza - ale to oczywiście tylko moje zdanie. Te 120cm projektowane u Ciebie to za niskie wg mnie.

A co do dużych powierzchni okien to 210 x 150 jest tylko zaszklone w ramie, więc żadne poprzeczki widoków na sąsiadowe pole mi nie zasłaniają. Zawsze podobało mi się takie duże okno, choć jeszcze 5-6 lat temu ani mi się śniło, że będę mieszkać w domu a nie w bloku.

Dakar!

Gratulacje i oby tak dalej!!

 

W niedzielę Nadiuch będzie się prezentował na wystawie we Wrocławiu, zobaczymy jak tym razem nam pójdzie. Trzymajcie za nas kciuki gdzieś w okolicach 11.30 :lol:

Nie jestem w temacie, ale bardzo interesuje mnie rasa Twojego pieska,

i kiedy będą szczenięta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale bardzo interesuje mnie rasa Twojego pieska,

i kiedy będą szczenięta ?

Mój Nadiuch to czarny terier rosyjski. A szczenięta to nie wiem nawet czy w ogóle będą.

A tak poza tym to ostrzegam - są to psy owszem - bardzo piękne, 95% ludzisków się za nią ogląda jak idziemy ulicą, ale na ten wygląd trzeba zapracować. I to pracuje oczywiście właściciel. Regularne czesanie - tak ze dwa razy w tygodniu przynajmniej, strzyżenie - ze 3-4 razy w roku jeżeli nie jeździsz na wystawy. Jeżeli jeździsz - przed każdą wystawą... Odpowiedni szampon i odżywka, odpowiednia karma - nie pedegree i nie coś tam z marketu... Czyli kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Czy aby napewno chcesz mieć dalej czarnego teriera? Ahaaa! A cena szczeniaka z rodowodem waha się w granichach od 1700zł do nawet 2500.

Jeżeli nie odstarszyłam to popatrz tutaj:

http://www.terier.itmgc.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale bardzo interesuje mnie rasa Twojego pieska,

i kiedy będą szczenięta ?

Mój Nadiuch to czarny terier rosyjski. A szczenięta to nie wiem nawet czy w ogóle będą.

A tak poza tym to ostrzegam - są to psy owszem - bardzo piękne, 95% ludzisków się za nią ogląda jak idziemy ulicą, ale na ten wygląd trzeba zapracować. I to pracuje oczywiście właściciel. Regularne czesanie - tak ze dwa razy w tygodniu przynajmniej, strzyżenie - ze 3-4 razy w roku jeżeli nie jeździsz na wystawy. Jeżeli jeździsz - przed każdą wystawą... Odpowiedni szampon i odżywka, odpowiednia karma - nie pedegree i nie coś tam z marketu... Czyli kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Czy aby napewno chcesz mieć dalej czarnego teriera? Ahaaa! A cena szczeniaka z rodowodem waha się w granichach od 1700zł do nawet 2500.

Jeżeli nie odstarszyłam to popatrz tutaj:

http://www.terier.itmgc.com

Biorąc pod uwagę to co napisałaś..........................

.......rezygnuję ;)

Co nie zmienia faktu, że piesek jest śliczny ;)

Pozdrowionka Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...