Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

DZIĘKI !

 

Ze mną jest tak:

najpierw nie załapałem się na dużą ulgę budowlaną (do 2002 r),

teraz nie łapię sie na ulgę odsetkową (do końca 2006) bo w międzyczasie odliczyłem 1 tys. zł. wkładu budowlanego do spółdzielni... :evil:

- no to nie muszę się śpieszyć z kredytem do końca roku.

Z tego samego powodu nie łapie się pod nowa ustawę PIS o dopłacie państwa do odsetek.

 

A czy różnicę w Vat każdy może odliczać czy też są jakieś obostrzenia ? Słyszałem tylko że to możliwe dla wydatków Vat poniesionych do końca 2007 roku.

 

i dobrze slyszałes

 

Faktura moze byc najpóźniej wystawiona 31.12.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam witam

Nooooc hwile nie zaglądałem bo roboty dużo... tej zawodowej,

ale jak widać ożywienie wielkie nam gość stołeczny wprowadził, ale to i dobrze.

 

A co do tago brykietu, to żar trzyma dobrze ale sam się nie chce palić (na początku), potrzebuje dużo powietrza, niekiedyy smoli

 

Do pieca super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Mów ile chcesz i będziemy załatwiać. Na tonę wchodzą dwie skrzyniopalety - po 40 worków z brykietami każda. My prawdopodobnie weźmiemy 3 lub 4 te palety.

Namiarami bezpośrednimi nie dysponuję - temat zapodał mi śwagier, który dał ciała i nie załatwił nam drewna, więc teraz próbuje się zrehabilitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z Was palił w kominku brykietami? Bo drewna nie mamy, a dostępny jest brykiet. Tona kosztuje 360zł. Poradźcie coś, pliiissss...

Baru - januszek palił zdaje sie brykietem ...

sprowadzał taki bezklejowy - bo klejony smierdzi czy kopci ...

zalety - zajmuje mało miejsca i januszek trzymał go w domu

wady - nie mozna dopuścić aby zawilgotniał bo robi sie kupka trotów ...

w sprawie drzewa - odpady ze stolarni - zarówno pociete jak i w wiązkach baloty sa do kupienia na bieżaco - dziewczyny, macie jakies kłopoty z drewnem ?

jest równiez gośc który sprowadza drzewo z lasu, tnie i rąbie i sprzedaje taka gotowa do palenia rąbanka - ma samochody i dowozi gdzie potrzeba tel 017 2772230

 

tomasz3211 - spróbuj zadzwonic 0 17 2779015

to prywatny zakład ... produkuja tam maszyny dla przemysłu spożywczego i maja spore tokarki - natomiast nie mam pojęcia jaka Tobie potrzebna długośc tych pali i czy sie podejma tej roboty

jedno ostrzegam - tani nie są ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tomasz3211 - spróbuj zadzwonic 0 17 2779015

to prywatny zakład ... produkuja tam maszyny dla przemysłu spożywczego i maja spore tokarki - natomiast nie mam pojęcia jaka Tobie potrzebna długośc tych pali i czy sie podejma tej roboty

jedno ostrzegam - tani nie są ...

 

interesuje mnie długość 2,5m lub wielokrotność oraz takie firmy które robią to masowo, bo mogę mnieć II sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest równiez gośc który sprowadza drzewo z lasu, tnie i rąbie i sprzedaje taka gotowa do palenia rąbanka - ma samochody i dowozi gdzie potrzeba tel 017 2772230

 

Cena wyjściowa to 130zł/mp + transport - mieszanka dąb,grab, buk brzoza, cześnia

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masówka i takiej długości to mysle, ze powinienes poszukac producenta karniszy z drewna ... oni takie długie kije toczą ... niestety nie znam namiarów

do czego potrzebujesz takie kije ? jesli to pytanie niedyskretne - to je cofam ...

 

 

Dyskretne, dyskretne,

a nie o kije mi chodzi, tylko pale 100 mm śrterdnicy lub jak kto woli 10 cm.

A z mich zrobić chcę dla dzieci huśtawkę, a dla siebie koncik biesiadny. tak na następny sezon..... bo zimą można taniej, a i czasu wolnego mam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskretne, dyskretne,

a nie o kije mi chodzi, tylko pale 100 mm śrterdnicy lub jak kto woli 10 cm.

A z mich zrobić chcę dla dzieci huśtawkę, a dla siebie koncik biesiadny. tak na następny sezon..... bo zimą można taniej, a i czasu wolnego mam więcej.

 

aaaa :D

to zmienia postac rzeczy

w takim razie nie koniecznie pale musza byc toczone (kłopot z tokarka która toczyła by takie długie kawałki) moze wystarrcza strugane na heblarce na kształt zblizony do walca

do tego wystarczy stolarz i kawałki "krokwiowe" iglaste

natomiast na samo siedzenie lepsze jest lisciaste - zeby pupy nie plamic żywicą :)

bary30 - ja zaopatrywałem sie w AMPLI na Przemysłowej i OSTEL u

na Żeleńskiego

Sebo - moze nie bedzie zimy ...i obejdzie sie bez drzewa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskretne, dyskretne,

a nie o kije mi chodzi, tylko pale 100 mm śrterdnicy lub jak kto woli 10 cm.

A z mich zrobić chcę dla dzieci huśtawkę, a dla siebie koncik biesiadny. tak na następny sezon..... bo zimą można taniej, a i czasu wolnego mam więcej.

 

aaaa :D

to zmienia postac rzeczy

w takim razie nie koniecznie pale musza byc toczone (kłopot z tokarka która toczyła by takie długie kawałki) moze wystarrcza strugane na heblarce na kształt zblizony do walca

do tego wystarczy stolarz i kawałki "krokwiowe" iglaste

natomiast na samo siedzenie lepsze jest lisciaste - zeby pupy nie plamic żywicą :)

bary30 - ja zaopatrywałem sie w AMPLI na Przemysłowej i OSTEL u

na Żeleńskiego

Sebo - moze nie bedzie zimy ...i obejdzie sie bez drzewa :D

 

Brzoza co do tej uwagi pod moją osobę - to chyba sam w to nie wierzysz :wink:

 

Basia można zamówieć tego pół palety??? - Napisz więcej czy to klejowy, iglasty czy torfowy??

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantazja ... marzenia - kojarzy mi sie coś z Poniedzielskiego

 

Pilnujmy marzeń, żeby sen miał po co przyjść

 

Takie łóżko, a taka dobra rzecz

To był świetny pomysł z tym łóżkiem

Gdy ktoś chce sobie życie poprawić

To wystarczy poprawić poduszkę

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantazja ... marzenia - kojarzy mi sie coś z Poniedzielskiego

 

Pilnujmy marzeń, żeby sen miał po co przyjść

 

Takie łóżko, a taka dobra rzecz

To był świetny pomysł z tym łóżkiem

Gdy ktoś chce sobie życie poprawić

To wystarczy poprawić poduszkę

 

 

:D

 

O żeby to tak było to bym sobie tę poduszke poprawił :wink:

 

P.S. Połozyłem płytki w kuchni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Dzwoniłam do Ciebie wczoraj i nie odbierałaś - nie chce Ci się ze mną gadać? :wink: Zadzwoń - pogadamy.

A tak na poważnie - z tego co wiem to te brykiety są wierzby - tej energetycznej, czegoś iglastego oraz buka, graba/-u?? :oops: i brzozy. Jacek palił nimi w kominku, nie śmierdziało żadnym lepiszczem i dosyć fajnie się pali. Potwierdzam to, co pisał Tomasz - potrzebują dużo powietrza przy rozpalaniu.

Jedynie Brzoza mnie z letka zaniepokoił tym zmoknięciem. Myślałam, nawet o tym i mówiłam Jackowi, ale mnie obśmiał... Czy mówiąc o zmoczeniu masz na myśli totalny deszczyk z góry bez przykrycia czy wilgoć jaką będą chłonęły z powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo ładnie szalejesz z płytkami ...

nie dasz płytkarzom nic zarobic ?

:roll:

...Czy mówiąc o zmoczeniu masz na myśli totalny deszczyk z góry bez przykrycia czy wilgoć jaką będą chłonęły z powietrza?

osobiście miałem do czynienia wyłacznie z brykietem klejonym

o tym prasowanym potarzam cudze opinie,

ze trzymany w jakiejs piwnicy (pewno wilgotna) rozsypał sie na troty

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...