Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sebo, nareszcie pokazałeś kuchnię!

Wygląda super, bardzo mi się podobają kolorki.

Czekam na łazienkę. :D

 

Czy ktos buduje dom Orion 1 w okolicach Rzeszowa?

 

przymierzając się do projektu byliśmy w zamieszkałym już orionie w okolicach słociny (bardzo mili właściciele, ale być może już z nimi rozmawiałeś), a drugi znalazłam przy drodze przed Babicą (po prawej), jeszcze w stanie surowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

Mój serdeczny przyjaciel buduje chałupę w Rudnej.

 

Gorące pytanie nie zostało komuś palety cegły pełnej kl 20;25???

 

Potrzebna mi paleta cegły pełnej na komin. Moze komuś zalega i kce się pozbyć (czytaj sprzedać) :wink:

 

Jak coś to walcie na PW lub 600829255

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pozdrawiam noworocznie wszystkich z Podkarpacia :D

Ostatnio rzadko pisałam na forum. U nas prawie nic się nie dzieje na budowie, więc nie bardzo było o czym pisać. Czekamy na wiosnę a wtedy zacznie się dziać (mam nadzieję). W związku z tym mam pytanie czy ma ktoś godną polecenia ekipę do wykonania tynków cementowo-wapiennych maszynowo oraz wylewek? Za wszelkie namiary będę wdzięczna.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonasz - a wsumie to pytanie mogę skierować do wszystkich, znów liczę na waszą pomoc :D

 

Robi geodeta mapke do celów projektowych, nie jestem zadowolona z jego usług ale mapka zrobiona. Czy do posadowienia budynku muszę brać tego samego czy mogę sobie zmienić.

 

Anetka- jak obiecała tak słowa dotrzymała, duże buzki .Tylko nie wiem czy sie cieszyć, bo wychodzi na to że powinnam zmienić planiste .

Ludzie spuscie bąbe na ta trąbe :evil: :evil: :evil:

Normalnie bym siarczyście przeklnela, że też musiałam wdepnąć w takie gówno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

Kurde, nie nadążam z czytaniem :lol:.

Ale zdjęcia Sebastianowej kuchni zobaczyłam - :o i tak mnie oczki wyszli :p. Jak sobie przypomnę te pierwsze zdjęcia wnętrza domu...

Za charakter mówisz... musisz chyba pogadać z moim mężem :D :p

Cegły niestety nie posiadam, punkt rosy to dla m nie czarna magia :oops: - chociaż kiedyś, baaardzo, baaardzo dawno, przed wiekami wręcz był to jedyny typ zadań z fizyki, kóry potrafiłam rozwiązywać. Reszta była dla mnie czarną magią. A moja profesorka z fizyki tak chciała dać mi bdb na świadectwie maturalnym, że kazała mi zdawać jakąś tam partię materiału... No i zdałam :lol:

Mr Kuba - nie pamiętam ile nas kosztowała więźba. To było tak dawno temu (czyt. 3 lata 8) ).

No i niestety więcej nie doczytałam - lecę do pracy

Trzymajcie się ludziska!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi geodeta mapke do celów projektowych, nie jestem zadowolona z jego usług ale mapka zrobiona. Czy do posadowienia budynku muszę brać tego samego czy mogę sobie zmienić.

Pewnie, że zmienić. Mój też podpadł i do wytyczania fundamentów wezmę kogoś innego...........O klienta trzeba się troszczyć, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Iek - masz rację.

moi odwalili straszną fuszerkę.

 

Widząc jak krzywo posadowione mają budynki moi sąsiedzi , przez jednego właśnie mam kłopoty, tak twierdzi moj planista, bo ganek postawił za blisko mnie ,zamiast 3m, jest tylko 2,6m.

 

aldio -nie strasz mnie, wyslij na priw namiary na twojego zobaczymy czy to ten sam.

jonasz tez miał kłopoty i zmienił na innego i potem było bez problemu .

Ale zatrwazające jest to , że to byl inny.

Prosty wniosek dużo jest takich ciemniaków 8)

 

Normalnie i planiste i geodetę bym wymienila z nazwiska ,coby się ktoś więcej nie nadział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na kocu chciałbym ze swojej próżności trochę się pochwalić

 

http://bastki.atspace.com/czasowe/remont.html

Bardzo fajnie prezentuje się ta zabudowa kuchni. Mojej fizycznie jeszcze nie ma ale jestem na etapie "wirtualnego" urządzania. Będę miał podobny układ (tyle że z oknem na dłuższej ścianie) i bardzo bym Cię prosił o podanie wymiarów (tj. długości) tych dwóch ścian (łącznie z lodówką).

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa pod adresem podobająej się Wam mojej kuchni. Dzięki.

 

Mac Iek otóz ściana na której stoi lodóka ma łacznie z nią 4,05 natomist reszta ma 2.60

 

Baru - cieszę się ze dostrzegasz drobna różnice pomiędzy tym jak było u mnie a jak jest :o :wink: Na zkończenie swej walki z całym tym moim przedsięwzięciem chcę kolejno zestawić fotki z przzed remontu i po remoncie. Osobiście wiemze ciekawie to wyjdzie- ja niekiedy sam się dziwię ze zdecydowałem sie kupić ten dom. Ostatnio przeglądałem zdjęcia z początku moje remontu-.. O matko Boska pomyślałem - byłem odważny.... Ale satysfakcję z tego powli osiągniętego już celu mam przeogromna.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchania superowa :lol: naprawde nie do poznania

wracając do tematu pieca - niestety zdaję sobie sprawę z kosztu palenia w piecu zasypowym- niestety to chyba jedyne rozwiązanie w naszej sytuacji, dlatego szukam najlepszego z tego rodzaju. moglabym się pokusić na inne jeśli coroku zima byłaby taka jak teraz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co , po wymianie prywatnych wiadomosci , doszłam do wniosku,że takich partaczy, mowa o geodetach i planistach , jest więcej.

 

Proponuje, :wink: załozenie czarnej listy czytalam na forum, ze gdzieś taka istnieje.

Kurcze, ale to chyba niezgodne z prawem. :-?

 

Czytajac wypowiedz aldio -to tak jakbym słyszala mojego planiste, bylam swięcie przekonana że to on . Okazało się że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo

miło popatrzec i porównac od tego w jakim stanie dom i obejście było po zakupi i w jakim jest teraz

to zarówno satysfakcja z perfekcyjnych wyników pracy jak, tempa prac

(gdybys startował od zera z uzgodnieniami na media i mediami to papierologia mogła by sie ciagnąć ...)jak i dobrze ulokowanych pieniedzy (dom i gospodarstwo kosztowało by dzis wiecej )

gratulacje !

Mr_Kuba wiekszość drewna miałem własne a na dokupywane elementy - nie pamietam juz cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danutaaa - każda usługa geodezyjna może być wykonana przez innego geodetę. Ja miałem dotychczas 3: jeden do mapki do celów projektowych, drugi do wyłączenia 5 a z produkcji rolnej a trzeci wytyczał budynek. Przyczyną zmian nie były problemy tylko to że nie mieli akurat czasu a mnie się śpieszyło (przed zimą, której jeszcze nie ma).

 

mr_kuba - też się zastanawiałem czy nie kupić więźby już teraz. Aktualna cena w baaardzo bliskim tartaku to 560 -580 zł za m3. Jaka będzie w lecie nie wiadomo. W tartaku powiedzieli, że jak się pokrzywi w czasie składowania to reklamacji nie przyjmują oraz żeby składować dobrze ułożone i pod zadaszeniem, żeby się "grzyb nie rzucił". Powiedzieli też że prawie wszyscy kupują prosto na dach i nie mają problemów ze składowaniem.

Dla wygody chyba też tak zrobię. A jakie ceny u Ciebie ? - Sanok bliżej Bieszczad...

 

pozdrawiam

jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo oglądałam właśnie zdjęcia twojego domku i zaintrygował mnie projekt łazienki :lol: mam bardzo podobny układ: łazienka 3m x 3m, rozkład prawie identyczny - umywalka jest planowana po prawej stronie.

 

Dizękuję za miłe słowa - łazienka - jest projekt jesr płytki sa trzeba to teraz podopieszczac zdjęcia jak zawsze po całkowitym zakończeniu :)

 

Brzoza- jak zawsze miłe i ciepłe słowa -dzieki. Kazdy z kim rozmawiamy kto u nas gości - twierdzi że ten dom i grunt - to praktycznie gruba wygrana w totolotka :)- cos w tym jest - rynkowa wartość mojej inwestycji osiągnęła juz status 5-ciu zer :o :wink: i przebitkę rzędu 150%.

 

Jonasz - jak mam radzic co do więxby - surowa dobrze zaimpregnowana prosto na dach- nie baw sie w przechowywanie bo bedziesz tego żałował.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...