Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sławku,

jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzia, to bardzo Cię PRZEPRASZAM, nie było to moją bezpośrednią intencją - absolutnie. Ja również mam słabo wykształcony instynkt stadny (ha ! ha ! jednak mamy coś wspólnego :D ), w związku z tym tak zareagowałam.

Jeszcze raz przepraszam.

Natomiast bardzo wysoko oceniam Twoje przygotowanie zawodowe (szczerze !) (myślę, że będziesz zadowolony :D ).

 

Co do murłaty żelbetowej i wełny ... to inżynier nie proponuje mi w ogóle wełny w ociepleniu dachu, tylko styropian.

Jeśli zaakceptuję jego propozycje, nie będę miała wełny nigdzie.

Argumenty o nieoddychaniu ścian domu (worki foliowe na głowie, termos itp.) są dla mnie śmieszne. Dobra wentylacja i właściwie dobrane okna - to wszystko czego potrzeba aby dom oddychał prawidłowo.

 

Może się mylę w wielu sprawach jako kompletny laik w dziedzinie budownictwa, ale może dlatego, że jestem laikiem muszę brać większość rzeczy na logikę. Ale ciągle się uczę ....

 

Pozdrawiam Cię bardziej ciepło niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru: podejrzewam, że spotkanko potrwa trochę dłużej, wziąwszy pod uwagę fakt, że podobno jest to ostatnia sobota karnawału. Zawsze możesz zadzwonić do Wspólnoty i zapytać, czy w sali kominkowej jeszcze się bawią.

Odnośnie menu: pililiśmy z Januszkiem, ponieważ czas naglił (termin na końcówkę karnawału nie jest prosty) i trzeba było coś postanowić. I wyszło to tak: zrzutka po 50 zł na osobę, a w tym jest: rozweselacz na powitanie, kawa, herbata (może być 2 kawy lub 2 herbaty), soki (pomarańczowy i grapefruitowy), woda mineralna, dwie deski wędlin, dwie deski mięs, dwa rodzaje sałatki, koreczki, tartinki. Ok. 19 zupka gulaszowa na gorąco. Alkohole: każdy będzie miał swój rachunek u kelnerek i będzie zamawiał co będzie chciał.

Renia: aaa tam poobrażaliśmy się, coś Ty :wink: . Ale dzięki temu, prawie wszyscy wypowiedzieli się. Jeżeli nie odpowiada Wam to, co nam proponują, jeszcze można zmienić.

I jeszcze lista: Januszek, Paty, tampiko, Renia, Sławek, brzoza, tatanka26, grego (żona?), garo + żona, RS (wpisywałam mniej więcej według kolejności wypowiedzi). Jeżeli kogoś pominęłam - krzyczcie.

Uff, to chyba wszystko. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten z dwoma lewymi rękami czy ty chcesz porównać mnie do niego :wink

 

 

Przykro mi, że wziąłeś te "ręce" :lol:do siebie, to tylko zbieg okoliczności że on też jest inżynierem. Jeżeli chcesz to dam Ci namiary na tego gościa b.dobry inż. budownictwa.

Widocznie jestem zbyt bezpośredni i pozwalam sobie na żarty, a nie powinienem. :-?

Poprawie się. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ludu pracy

yes yes yes

ja juz mam to za sobą widziałem wczoraj aniką ( :o ) łał :lol: ach :oops:

8) :p uff :) och

sławku

te dwie lewe ręce sa tylko dowodem na to że musimy koniecznie się spotkać i to jak najszybciej (te ikonki są zbyt ubogie aby wyjaśnić to czy jestem obrażony)

nie dość ze bycie inż jest już przej... to na dodatek z dwoma lewymi rękami :cry: istny sajgon :wink:

reniu

jestem twoim wielbicielem :D

z tymi twoimi wywodami nie jeden inż nawet z dwiema lewymi rękami poddaje się.

co do wyboru materiału to ja dodam że jeszcze względy historyczne decydują o jego wyborze (jakie? na spotkaniu powiem)

Renia kogo masz na myśli pisząc ONI się poobrażali (chodziło o rybkę :D :) anika wyjaśni, albo daj swego emila to Ci prześlę, albo nie bo to niesmaczne)

dobra skoro sławek jest fanem silikatów to aby dyskusja trwała to ja staję się fanem maxa i nikt mi nie zaprzeczy że max jest super na dzisiejsze czasy bo jest czerwony :wink:

reniu czy masz już kupione materiały bo jak nie to proponuję tak:

zamiast maxa 29 pustak uni 25 (też czerwony i nie porocoś) dlaczego ? długi wywód

ocieplenie styropian 15 (nie wełna) dlaczego ? długi wywód

strop nie monolit :evil: :evil: zapraszam na degustację sztumbrrrrrrrr.

jeśli gęstożebrowany to też czerwony typ EF FERT lub ACERMAN.

skosy betonowe :-? chyba nie, ale narażę się brzozie. :wink:

reszta na spotkaniu

Baru mimo że jesteś kobietą (taka strata :wink: ) to mile jesteś widziana

jeszcze do Reni

ty jesteś jakaś dziwna :wink: klamek złotych nie będzisz miała, budujesz nie z porotermu a teraz to, że chcesz mieszkać w termosie i ocieplasz styro nie idziesz za modą oj nie :D :D

no tak anika jest szybka :wink: nie nie przeźroczysta (chociaż nie je ciastek :cry: ) i w zasadzie wszystko powiedziała co do menu

teraz rozpisuję konkurs na emblemat tego spotkania

kto wygra w nagrodę bedzie ????? chmmm jego emblemar zdobił nasze odzienie (tylko do połnocka bo po północku odzienie nie będzie potrzebne)

tak abyśmy się poznali i obsługa wiedziała kto my są.

no już do piór i myszek

RS jest tam kominek, masz zarezerwowane miejsce przy nim z dwuch powodów lubisz ciepło i umiesz palić. :oops:

Brzozy tam nie posadzimy bo jeszcze przez pomyłkę ktoś go podrzuci i co :cry: :wink:

 

no i co nie jestem ba....(przekupka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ludu pracy

yes yes yes

ja juz mam to za sobą widziałem wczoraj aniką ( :o ) łał :lol: ach :oops:

8) :p uff :) och

 

no i co nie jestem ba....(przekupka)

 

No nieee, Januszek dopiero teraz zobaczyłam Twojego posta. Musieliśmy się minąć. Tłumaczył się będziesz gęsto. Pod tą przekupką podpisuję się obyma rękami i obyma nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reniu

jestem twoim wielbicielem :D

z tymi twoimi wywodami nie jeden inż nawet z dwiema lewymi rękami poddaje się.

-------------------------------------------------------------------------------------

???????????

 

Renia kogo masz na myśli pisząc ONI się poobrażali (chodziło o rybkę :D :) anika wyjaśni, albo daj swego emila to Ci prześlę, albo nie bo to niesmaczne)

-------------------------------------------------------------------------------------

to nie moja wypowiedź.

 

reniu czy masz już kupione materiały bo jak nie to proponuję tak:

zamiast maxa 29 pustak uni 25 (też czerwony i nie porocoś) dlaczego ?

długi wywód

-------------------------------------------------------------------------------------

nie kupiłam jeszcze nic

 

ocieplenie styropian 15 (nie wełna) dlaczego ? długi wywód

strop nie monolit :evil: :evil: zapraszam na degustację sztumbrrrrrrrr.

jeśli gęstożebrowany to też czerwony typ EF FERT lub ACERMAN.

skosy betonowe :-? chyba nie, ale narażę się brzozie. :wink:

reszta na spotkaniu

-------------------------------------------------------------------------------------

pogadamy na spotkaniu

 

jeszcze do Reni

ty jesteś jakaś dziwna :wink: klamek złotych nie będzisz miała, budujesz nie z porotermu a teraz to, że chcesz mieszkać w termosie i ocieplasz styro nie idziesz za modą oj nie :D :D

-------------------------------------------------------------------------------------

może to dlatego, że jestem tylko babą, co wszystko bierze na chłopski rozum /quote]

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH Z GRUPY PODKARPACKIEJ

Tak sobie pomyślałam że fajnie byłoby do Was dołączyć i mam nadzieję że wystarczy fakt że:

- mieszkam w Rzeszowie

- za chwilę biegnę do Starostwa Powiatowego złożyć wniosek o zezwolenie na budwę.

- o niczym innym nie mogę myśleć jak o mojej budowie

- od kilku dni przeglądam formu - i mam nadzieję że nie zwolnią mnie przez to z pracy.

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową forumowiczkę AneteS.

Dochodze do wniosku ze doszło w budownictwie do równouprawnienia :D

a może to już dyskryminacja męzczyzn :lol: :roll: :wink:

 

Mam jeszcze jeden problem i proszę o radę. :-?

Chyba z klinkieru nici bo mojej żony niemam szans namówić na elewację z czerwonej cegły :( (tłumaczy że dom będzie wyglądał jak nieotynkowany) a mnie nie stać na beże i melanże klinkierowe.

Jedziemy jutro oglądać silikaty.

Moja prośba, doradzcie kolorystykę.

Mam czarny dach z dachówki ceramicznej.

Kolory silikatu można znaleźć na stronie http://www.silikaty.lezajsk.pl

Podmórówka będzie prawie czara a ściana biała, żółta lub zielonkawa choć dla mnie te dwa pierwsze kolory.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Lącznie z powrotem do klinkieru :roll:

 

PS. januszek doszedł emil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, masz problem. Ja ci to mówię.

Mam podobną kolorystykę u siebie. Czarny dach, zielone elementy drewniane (stolarka, krokwie, zastrzały), burgund - klinkierowy komin (duuuuży, w formie wieżyczki raczej, niż komina) i podmurówka oraz pasy na elewacji (pionowe, biegnące jakby od tego komina). Natomiast do tego wszystkiego będzie biały tynk (kornik 2 mm) z mnóstwem malutkich kamyczków, sprawiający wrażenie gołębiego.

Ponieważ ściany mam dwuwarstwowe (wiem, wiem :wink: ), więc elementy klinkierowe na elewacji, to będzie po prostu płytka. Zastanawiam się też intensywnie nad panelami SOLID-MUR. Imitują one właśnie elewację klinkierową, są z tworzywa sztucznego (to jest takie coś jak siding). Montowane są na ruszcie (całe komplety mozna dostać od producenta), cenowo całkiem, całkiem, różne wzory, kolory, odcienie. Ponieważ przysłali mi próbki tego (mogę ewentualnie przytargać na spotkanie - jak nie posiałam), pokazywałam to fachowcom. Oceny zebrało toto dobre.

Do Twoich kolorków aż prosi się tynk zimny (biały, gołębi) ale odpada Ci wtedy biała czy brązowa stolarka. Ten klinkier aż się tam prosi.

To znaczy, takie jest moje zdanie :oops:. Ale prosiłeś o opnie. A wszyscy wiemy, że de gustibus est non disputandi, ergo cokolwiek zrobicie, na pewno będzie śliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no. Ja jednak mam sklerozę. Sławku, jeszcze post scriptum. Z tych kolorków, które oglądałam na stronie, to jednak ten zielony. Jeżeli biała stolarka. A ten pierwszy (śmietanka), jeżeli np. zielona. Drewno mi nie pasi i koniec. Mam na myśli kolory drewna, nie rodzaj materiału.

Buźka, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Aniki

Ja zawsze jestem wdzięczny za opinie i nie musisz się ich wstydzić :oops:

Podoba mi się twoja elewacja choć jej nie widziałem ale starałem się ją sobie wyobrazić.

U mnie napewno będzie elewacja murowana 100% (nie tynk) chodzi o kolorystykę (jest naprawdę ograniczona w przyp. silikatu) a klinkier w cenie ok. 2pln za sztukę poza zasięgiem :cry:

Solid-muru nie eksploatowałem, natomiast demontowałem tego typu elewacje 20 letnią w Niemczech plastik wyblakł i spaczył się :-? ale być może teraz są lepsze tworzywa.

Nie odbierajcie mnie jako "muzułmańskiego ekstremisty" w sprawie muru trójwarstwowego czy silikatów :lol:

Komin mam z klinkieru cieniowanego ale nie radzcie takiej elewacji bo tego nie udzwignę :D :lol:

Dzięki Anika masz gust (moim skromnym zdaniem)

Proszę o dalsze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...