Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Mam pytanie:

skrzynka przyłącza gazowgo i elektrycznego zainstalowana będzie na ścianie budynku. Czy w tych miejscach należy przewidzieć cieńszą ścianę (wnęki), tak aby skrzynie były później równo z ociepleniem ? Czy nie powstaną w ten sposób mostki termiczne ? Czy zrobić normalną ścianę bez wnek i skrzynie bedą wystawać poza ocieplenie, czy też montować je dopiero na warstwie ocieplenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

drzewo na dach zamawiane było rok wcześniej - zaraz po przywiezieniu zostalo zaimpregnowane i dokładnie złożone, wymagało to troszeczkę "zabawy" zwłaszcza w upały 30-stopniowe kiedy trzeba było je ciągle polewać wodą aby nie popękalo. cieśle docenili nasze starania - drzewo podobno było super.

kupowalismy w firmie z ogloszenia w anonsach (wcześnie rodzice byli je poogladać) przywieźli na miejsce - dostaliśmy nawet troszeczke wi.ęcej niz zamawialiśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

skrzynka przyłącza gazowgo i elektrycznego zainstalowana będzie na ścianie budynku. Czy w tych miejscach należy przewidzieć cieńszą ścianę (wnęki), tak aby skrzynie były później równo z ociepleniem ? Czy nie powstaną w ten sposób mostki termiczne ? Czy zrobić normalną ścianę bez wnek i skrzynie bedą wystawać poza ocieplenie, czy też montować je dopiero na warstwie ocieplenia ?

 

wg mnie jonasz ja bym wsatawiał tak by zrównało sie z ociepleniem - kosztem ocieplenia, czyli skrzynke trzeba odstawic na grub planowanego ocieplenia.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo a my mamy już upatrzone te płytki http://www.cersanit.com.pl/bath.php?cms_id=411

i aranżacja również podobna ale oczywiscie dostosowana do wielkości pomieszczenia

Miód maliyna - rób łazienkę i pozuj foteczki :) Gratuluję wyboru -ale zwróć uwagę na dokładnośc kalibracji cersanita -ukąldałem cersanita w kuchni na podłodze... Kurw..ica mnie brała kazda inna... :(

Na ścianie był juz Tubądziń i rewela. dfalktego kupiłem do łazienki Tubądzin - jak się będzie kładło - zobacząe - przymiarki na sucho OK.

 

Nie bój się rozbebeszyć paru opakowań w sklepie i pomierzyć w każda strone coponiektórych płytek.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę. niestety na zdjęcia jeszcze chwile trzeba będzie poczekać - dopiero mamy zamiar robić tynki :lol: ale juz się rozglądamy żeby poźniej nie tracić za duzo czasu na decyzję. problem mamy natomiast z malutką łazienką 1,5 x 3 bez okna - brak koncepcji płytkowej :cry:

 

Słyszeliście coś o wzrostach cen od stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka przyłącza gazowgo i elektrycznego zainstalowana będzie na ścianie budynku. Czy w tych miejscach należy przewidzieć cieńszą ścianę (wnęki), tak aby skrzynie były później równo z ociepleniem ? Czy nie powstaną w ten sposób mostki termiczne ? Czy zrobić normalną ścianę bez wnek i skrzynie bedą wystawać poza ocieplenie, czy też montować je dopiero na warstwie ocieplenia ?
Innymi słowy: czy estetycznie czy funkcjonalnie :) Estetyka to kwestia Twego jej poczucia a więc Ty wbierasz :)

 

A może złoty środek: zrobić w ścianie niezbyt głębokie wnęki i ocieplić je wełną lub styropianem. Wszystko zależy od tego czy i jak duzo mogą one wystawac z muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja umiejetnośc wygrzebania za Forum takich szczegółów jest niepowtarzalna. Zastanawiam sie, czy nie należałoby wystapic do Muratora o nadanie naleznego Ci z tego tytułu tytułu w stylu: Najlepszy ...

 

Podkarpatczycy, co o tym sądzicie? No i jaki tytuł proponujecie?

 

Głosuję ZA :D

Najlepszy Doradca Podkarpacia

Najlepszy Doradca Wśród Drzew :D Mieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, gratuluję kuchni, jest piękna. Tylko pozazdrościć dobrego gustu i wykonania :) A tak swoją drogą, to skąd wszyscy czerpią pomysły na urządzanie domów? Czytam dzienniki, oglądam zdjęcia i z podziwu wyjść nie mogę, jakie te wnętrza są pomysłowe i ładne. Prace wykończeniowe przerażają mnie najbardziej.

 

Kuba za m3 więźby płaciłam w sierpniu 480 zł.

 

Głosuję na "Najlepszy Doradca Podkarpacia", z wiadomych względów taki tytuł Brzozie się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja umiejetnośc wygrzebania za Forum takich szczegółów jest niepowtarzalna. Zastanawiam sie, czy nie należałoby wystapic do Muratora o nadanie naleznego Ci z tego tytułu tytułu w stylu: Najlepszy ...

 

Podkarpatczycy, co o tym sądzicie? No i jaki tytuł proponujecie?

 

Głosuję ZA :D

Najlepszy Doradca Podkarpacia

Najlepszy Doradca Wśród Drzew :D Mieszka

 

I ja jestem ZA.

 

Brzoza, nie rób takiej dziwnej miny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, gratuluję kuchni, jest piękna. Tylko pozazdrościć dobrego gustu i wykonania :) A tak swoją drogą, to skąd wszyscy czerpią pomysły na urządzanie domów? Czytam dzienniki, oglądam zdjęcia i z podziwu wyjść nie mogę, jakie te wnętrza są pomysłowe i ładne. Prace wykończeniowe przerażają mnie najbardziej.

 

Baśka - dzieki za miłe słowa. Skąd biorą się pomysły.. U mnie wszystko przewaznie wygląda tak ze mam coś zaplanowane od samego początku - tak i tak mniej więcej to sobie wyobrazilem już na samym wstępie (jak 1-szy raz wtargnąłem przez piwniczne okno w ten pustostan) wiedziałem ze tu będzi etak tu tak a tu tak.

Potem dochodzi precyzowanie tych swoich pomysłow (często się zmieniają ulegają modyfikacją ze wzgledów wykonawczych (np. u mnie na podłodze miałobyc połaczenie płytek z panelami w esy floresy (ze względów kosztowych (gięte listwy są chorendalnie drogie i tylko w dwóch kolorach)) zrezygnowałem z takiego połączenia.

Pieniązki potrafią wiele zweryfikowac a i tez wiele urozmaicić i wzbogacić - ale najważniejsze mieć troszke wyoraźni i wiedzieć czego sę chce.

Nie zawsze tez trzeba ulegac stereotypom i podstawom wystroju wnętrz - To nam ma się podobać we włsanym wnętrzu - a jeżeli mi podoba sie 'kich" to niech tak będzie.

Tak więc Basia nie martw się to wszystko jeszcze przed Toba a diabeł nie taki straszny jak go malują.

 

Kochani a teraz mój mały dylemat (może ktoś sobie z tym poradził jakoś.

Kupiłem wczoraj kuchenna baterię z Orasa. wszystko ok tylko to cholerne mocowanie. Jest to bateria stojąca (sztorcowa) zabezpieczona od spodu parszywym kołeczkiem z palstiku :o :o - wszystko niby stoi ale jakośc tak ciulato. Ten palstik niezbyt mu sie chce trzymac ta baterie w rządanej pozycji - obracajac wylewką wszystko w cholere się obraca. Jak rozwiązaliście to w swoich zlewach???. bateria wprawdzie z wyprzedaży - ale kompletna i sprawna - tylko to mocowanie...

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani - dziękuje serdecznie za ciepłe słowa skierowane do mnie

dla mnie to najwieksza nagroda !:D

 

ja za najlepszego doradce na Podkarpaciu uważam Sebo !!!

 

zdradze tym którzy na forum sa od krótszego czasu, ze na spotkaniu u Januszka na Niwie zostałem juz uhonorowany dyplomem "za spokój traw i dzikośc wiatru, za całokształt wniesiony w zycie Grupy Podkarpackiej"

podpisano

Organizacja :)

 

tak wiec jestem w pełni uhonorowany i ukontentowany tytułami

czuje sie w grupie swojsko, rodzinnie i jest to zasługa kazdego z Was

milunio mi ze znalazłem sie w tak doborowym Towarzystwie :D

 

dziękuję Wam !

 

Sebo

co do bateri mocowanej na zlewozmywaku - równiez miałem z tym problem

obruszyła sie niedługo po zamocowaniu, a w konsekwencji poszła obudowa pancerna węzyka

węzyk strzelił i miałem podtopione mieszkanie :-?

poradziłem sobie w ten sposób ze juz wczesniej wiedząc o felernej cześci wyszperałem gdzies na pchlim targu (mozna również szukac na skupie złomu kolorowego) uszkodzona bateria mieszaczowa "na sztuke"

w której ta czesc była metalowa i solidna

syn sie tym zajął ... i od tego czasu nie słysze juz o problemie "ruchomej" baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani - dziękuje serdecznie za ciepłe słowa skierowane do mnie

dla mnie to najwieksza nagroda !:D

 

ja za najlepszego doradce na Podkarpaciu uważam Sebo !!!

 

zdradze tym którzy na forum sa od krótszego czasu, ze na spotkaniu u Januszka na Niwie zostałem juz uhonorowany dyplomem "za spokój traw i dzikośc wiatru, za całokształt wniesiony w zycie Grupy Podkarpackiej"

podpisano

Organizacja :)

 

tak wiec jestem w pełni uhonorowany i ukontentowany tytułami

czuje sie w grupie swojsko, rodzinnie i jest to zasługa kazdego z Was

milunio mi ze znalazłem sie w tak doborowym Towarzystwie :D

 

dziękuję Wam !

 

Sebo

co do bateri mocowanej na zlewozmywaku - równiez miałem z tym problem

obruszyła sie niedługo po zamocowaniu, a w konsekwencji poszła obudowa pancerna węzyka

węzyk strzelił i miałem podtopione mieszkanie :-?

poradziłem sobie w ten sposób ze juz wczesniej wiedząc o felernej cześci wyszperałem gdzies na pchlim targu (mozna również szukac na skupie złomu kolorowego) uszkodzona bateria mieszaczowa "na sztuke"

w której ta czesc była metalowa i solidna

syn sie tym zajął ... i od tego czasu nie słysze juz o problemie "ruchomej" baterii

 

Brzoza dzięki za uznanie.. :oops: nie liczyłem na takie słowa...

 

Co do baterii - to chyba własnie coś takiego musze gdziesik znaleźć - bo cholery dostane jak mi się to będzie tak kreciło (predzej czy później ukręci moja druga połówka wężyki i będzie katastrofa). Dzięki za sugestie.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ja mam pytania o pytania :D

Mówisz ze wszystko jest do znalezienia jeśli odpowiednio ułożysz pytanie, jak Ty sobie radzisz z wyszukiwarką Muratora, bo ja jakieś wariacje wyszukuję gdy wpisuję frazę.

Piszesz w cudzysłowiu?

 

Mi wyskakują odpowiedzi - każde słowo osobno a nie konkretną frazę :oops

 

A tak to gdzie tu w okolicach rzeszów-Krosno produkują beton komórkowy. Chyba jest coś w Głogowie, czy ja dobrze kojarzę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo,

 

Nie jestem pewien czy o tym piszesz ale jesli masz problem z bateria przykrecana do umywalki, a konkretnie z elementem ktory wchodzi pomiedzy metal baterii a material umywalki to:

 

U mnie kiedys (3 lata temu) jak panowie hydraulicy robili remont lazienki to stwierdzili iz wszelkie uszczelnienia tego typu to lepiej wywalic do smieci a baterie po prostu bardzo mocno przykrecic bezposrednio do ceremiki. Ceramika jest twarda wiec nie peknie, a mocno przykrecona nie bedzie sie ruszac. A uszczelki takie wywalac gdyz ponoc wczesniej czy pozniej taka uszczelka sie wyrabia i zostaje wtedy luz i bateria zaczyna "latac". Tak zrobili u mnie i jak narazie bateria bez zadnych porblemow stoi sztywno niczym sztywny pal azji ;).

 

Pisze tu oczywiscie o ceramice, nie wiem co zrobic ze zlewozmywakiem metalowym.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ja mam pytania o pytania :D

Mówisz ze wszystko jest do znalezienia jeśli odpowiednio ułożysz pytanie, jak Ty sobie radzisz z wyszukiwarką Muratora, bo ja jakieś wariacje wyszukuję gdy wpisuję frazę.

Piszesz w cudzysłowiu?

 

Mi wyskakują odpowiedzi - każde słowo osobno a nie konkretną frazę :oops

 

A tak to gdzie tu w okolicach rzeszów-Krosno produkują beton komórkowy. Chyba jest coś w Głogowie, czy ja dobrze kojarzę???

 

Dokładnie - wytówrnia betonu komórkowego jest w Kolbuszowej - Solbet sie zowie.

Dziki - własnie o to chodzi że do zlewu to ciulstwo trza przkręcić....

 

Kochani co do Brzozy to redakcja odrzuciła nasz wniosek o Najlepszego doradcę - nie pytajcie dlaczego - powiem tylko tyle Regulamin.

 

Tak czy inaczej Brzoza - jest tutaj Best of the Best

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...