Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

To teraz będziemy sobie kadźić? :lol:

A co myślisz jeszcze o białej ?

Widziałem takie rozwiązania z szarą podbiciówką deską okapowa i rynnami. Jaki kolor stolarki do białej elewacji?

Nie traktuj moich słów jako komplement :p bo ja nigdy tego nie stosowałem :wink: tylko jako niezaprzeczalne i bezdyskusyjne fakty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, mądry z Ciebie facet :p

A z tymi panelami to jest tak: one są podobne do siding'u, natomiast sam materiał jest właśnie lepszy (to właśnie podobało się fachmanom).

Co do samego sidingu - z daleka. Przynajmniej ja.

:D

 

Fachmanom podobał się bardzo łatwy i szybki montaż :D

Ale moja opinia jest jak januszka podpis :wink:

 

 

A pro pos co się z tobą dzieje januszku? Jesteś potrzebny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta "śmietanka" to ten żółty w rzeczywistości on jest trochę ciemniejszy

Gdyby był taki jak na załączonym obrazku to nie było by sprawy.

Rzeczywiście jest ciemniejsz. Elewację z cegły w tym kolorze ma jeden dom w Terlicze k/Trzebowniska. Osobiście mi się nie podoba, mimo, że sam planuję żółtą elewację. Te kolory są trochę zbyt "plastikowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie rozwiązania z szarą podbiciówką deską okapowa i rynnami. Jaki kolor stolarki do białej elewacji?

Sławku: ten biały kolor jest właściwie właśnie śmietankowy. Przynajmniej z tego, co ja pamiętam "na żywo", zresztą na stronie też jest taki. Lubię szary kolor, ale tu ciężko mi radzić, ponieważ sama wybrałam takie rozwiązanie, jakie mam. Jeżeli masz ochotę, to wszystkie te moje kolorki są już widoczne, możesz przyjechać i porównywać. Jak dobierałam rynny do koloru dachu, robiłam to metoda przykładania. Wycyganiłam próbki w składzie i przykładałam kawałki do siebie. Przykro mi, ale szare rynny przy czarnym dachu wyglądały mi fatalnie. Cudnie natomiast czarne. Stąd zieleń drewnianych elementów, m. in. podbiciówki. A i deska okapowa też jest zielona. Wydaje mi się tylko, że konsekwentnie powinieneś trzymać się "zimnej" kolorystyki.

Ale powiem Ci jeszcze, że rwie mnie ta zieleń. Nie pamiętam tego odcienia w rzeczywistości, natomiast na stronie jest fantastyczny. Tylko tutaj białe okna, czarne rynny i podbiciówka palisandrem. Widzisz to? (wszak miałeś 5 z rysunków :p )

A kadzenie... zawsze trzeba, wszak lepiej głaskać (kto nie lubi?) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garo, nie przesadzaj. Toż kolory ziemi są zawsze żywe i prawdziwe. Szczerze mówiąc, ja aprobuję wszystkie rozwiązania, każde ma swój urok. Np. jadąc do Ropczyc jest taki domek - cukiereczek: strzeliście różowa elewacja, dach w kolorze wina - nie macie pojęcia, jak cieszy oko, szczególnie w ponurym jesienno-zimowym pejzażu. Od razu usmiechasz się. A w Zwięczycy, jadąc w kierunku Rzeszów - Krosno jest domek, który elewację ma czerwono-ciemnoszarą. Naprawdę ładny.

A żonie powiedz, że Ty nie jesteś żadne bezguście, tylko de gustibus... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję że będzie zimna kolorystyka :D

Dla mnie najlepiej do czarnego dachu pasują rynny w kolorze miedzi, ale co kto lubi.

Gdy myślę o tej zielonkawej to z powodu ceny od razu wracam do klinkieru w kolorze piaskowym bo cena taka sama.

Coś czuje że skończy się na białym :( jeżeli to mi się nie spodoba to przynajmniej wytłumaczę sobie że najtańszy :D

 

Odnośnie tego różowego domku :evil: to przepraszam ale brr... ja bym nie mieszkał w takim, choć staram się być tolerancyjny.

Anika to chyba prowokacja!!! :D tego szaro czerwonego nie widziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie fajne kolory: burgund, gołębi, śmietankowy :lol: . U mnie jest poprostu zielony, zółty, brązowy..., ale moja żona powiedziała, że jestem totalne bezguście :cry:

 

Zauważ że to określenia Aniki :wink: tak ładnie plastycznie je opisuje że nieważne jaki to kolor, ale brzmi.... pięknie :lol:

 

Moja percepcja też kończy się na barwach podstawowych :D (dobrze że te nazwy znam :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, Sławku, jak Ty możesz posądzać mnie o prowokację??? Czy ja wyglądam na taką???? Stoi i jest piękniuśki! :evil: (i tu się zastanawiam, dać :wink: czy bez tego widać, że się uśmiecham?).

A Ty schwaliłeś moje kolorki na domu, a nie wiesz nawet jakie są?

A serio, to ww. dom naprawdę ma coś w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego domu w Boguchwale, niewypowiadam się bo nie widziałem.

Twój dom myślę że mogę sobie wyobrazić i dla mnie jest to odważna kolorystyka ale inny jest dla mnie burgund klinkieru niż taki sam odcień systetycznego tynku (ten na klinkierze zawsze będzie wyglądał naturalniej)

Ja jestem szczerym zwolennikiem stonowanych elewacji.

Weź pod uwagę, że przez ostatnie prawie 9 lat oglądałem niemiecki "ordnung" i trudno się tak od razu przestawić :-?

Ten różowo-wiśniowy naprawdę absolutnie mi się nie podoba i nic na to nie poradzę :-?

W zamian nie narzucam nikomu swoich gustów.

To nawet ciekawiej gdy będziemy mieć inne gusty :D

Zastanawia mnie tylko że w sprawie mojej elewacji tu gusta były zbliżone :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, porobiło się. Sławku, gusty rzeczywiście mamy zbliżone, to widać. Moje poprzednie posty utrzymane były w tonie żartobliwym (a w ogóle, to dwa ostatnie posty jakoś mi się nałożyły - musiałam oderwać się od pierwszego, najwyraźniej go wysłałam i jak wróciłam od razu stuknęłam drugiego :oops: ), natomiast przykłady domów przedstawiłam jako skrajne. I, rzeczywiście, o ile to różowe cudeńko nie jest dla mnie do przeskoczenia, to ten dom w Zwięczycy coś w sobie ma. Może dlatego, że kolory są przydymione, nie jaskrawe, kolące w oczy. Może będziesz kiedyś jechał w tym kierunku zwróć uwagę. Ciekawy. Tylko coś mi się tam gryzło z elewacją, nie wiem co (może kolor dachu?) zobaczę dzisiaj.

Masz u mnie wódkę na imprezie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika nic nam się nie porobiło :wink:

Nawet gdybyś była zagorzałą zwolenniczką tego różowego :) to i tak niemiałoby większego znaczenia :D mamy prawo do własnych sądów.

Więc i wódka nie jest potrzebna :wink:

Postaram się zobaczyć, ale do tej pory jeździłem tylko po hurtowniach.

Na Walnym Zgromadzeniu Czł... (o kurcze nie pasuje...) jakoś to zapijemy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by tak zesrało tego billa od Windowsów

dopiero tera coś mi się udało

Sławku masz rację z tą wódką w ogóle nie jest potrzebna

bo najlepsza na wszelkie dolegliwości jest woda (zwykła czysta)

2 krople na szklankę spirytusu i pomada na wszystko

nawet na kolory domu, wtedy wszystkie są śliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...