Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...kupuje sie toto w workach w sklepach ogrodniczych....

.... a może wybrać a potem sprzedawać w workach :wink: ............

no własnie - człowiek by majatek zarobił jakby trafił na zyłe humusu pod domem :D

prawo unijne nakazuje szanowac przyrode i nie niszczyc urodzajnej ziemi - to jedna bajka i z tym jestem w stanie sie zgodzić

natomiast straszenie ludzi zapadajacymi sie posadzkami - to juz polski wymysł ...

po to, zeby jakos to prawo unijne udało sie w Polsce egzekwowac - a o zupełnie inna bajka jest ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani :)

 

czasem zastanawia mnie wszechobecna moda na kominek ...

 

tak, i ja poszłam za modą bo zawsze kominki mi się podobały i miło jest w zimowy i mroźny wieczór posiedzieć z grzańcem przy rozpalonym kominku ...

no ale - kominek to też dużo pracy i tak jak u mnie się wyszło - problemów.

Właśnie się okazało, że mam poważny problem z podłączeniem kominka bo otwór do wylotu spalin mam za nisko. Murarzom wprawdzie mówiłam, aby zroblili go na wysokości 180 cm od poziomu podłogi, to nie wiem (już w to nie będę wnikać - bo i ja tego nie dopilnowałam) zrobili mi na 140 cm. Mogę się tylko domyśleć, że wzięli poziom od ubitego piachu. Ekipa robiąca kominki - ma coś wykombinować, ale jak to będzie się sprawdzać w eksploatacji - to :-? ????

Nie zamierzam kominkiem grzać cały czas, ale paląc w nim chciałam wykorzystać ciepło i grawitacyjnie ogrzewać dwa pomieszczenia na górze.

 

Tak, że zobaczymy co będzie dalej :(

 

A w sprawie humusu - to usunęłam 30 cm warstwy ziemi - nie wiem czy to był humus, ale na pewno ziemia o niebo lepsza od tej co nawoziłam, aby obsypać teren wokól domu. Więc czeka sobie spora górka niby humusu na wyprowadzenie działki do stanu sadzeniowego i będzie to akurat jej górna warstwa.

 

Buziaczki dla Wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się okazało, że mam poważny problem z podłączeniem kominka bo otwór do wylotu spalin mam za nisko. Murarzom wprawdzie mówiłam, aby zroblili go na wysokości 180 cm od poziomu podłogi, to nie wiem (już w to nie będę wnikać - bo i ja tego nie dopilnowałam) zrobili mi na 140 cm. Mogę się tylko domyśleć, że wzięli poziom od ubitego piachu. Ekipa robiąca kominki - ma coś wykombinować, ale jak to będzie się sprawdzać w eksploatacji - to :-? ????
Miałem identyczną sytuacje i też sie tym martwiłem. W kominie mam kamionkowe kształtki. W czasie montażu kominka ekipa w ciagu kilku minut zrobiła nowy otwór a stary zamurowała. (Na mojej stronie w dziale o montazu kominka można zobaczyć róznicę wysokości otworu przed i po zmianie - Zdjęcia Faza 1 i 2)

 

Nie wiem jaki masz komin. Jezeli to nie jst systemowy (np. Schiedel) to nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest Schiedel :cry:
No to z drugiej strony:

Nie wiem jaki bedziesz miała wkład. Bardziej chodzi o to jak wysoko nad podłogą będzie wylot spalin z wkładu. U mnie jest 110 cm. Jeżeli u Ciebie jest podobnie a ciepłe powietrze bedzie rozprowadzane z komory nad kominkiem (a nie bezpośrenio rurami z wkładu) to moim zdaniem te 30 cm (140-110) wystarczy do podłączenia. Samo grzanie powietrza będzie realizowane przez wkład. Rura spalinowa krótsza o te 30-40 cmi nie wpłynie na sprawnośc czy raczej skutecznosc grzania.

Tak czy inaczej nie martwiłbym się ta sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie jest standard. Zależy to od wkładu.

Mój pierwszy otwór (ten za niski) wziął się z tego,ze wkład miał być Jotul i w ulotce o montażu była taka wysokośc. Teraz wkład mam inny.

 

Najlepiej byłoby, gdybyś wiedział jaki będziesz miał wkład i zapytaj u autoryzowanego montera.

 

Nie mniej uważam, ze te 180 to "bezpieczna wysokośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie jest standard. Zależy to od wkładu.

Mój pierwszy otwór (ten za niski) wziął się z tego,ze wkład miał być Jotul i w ulotce o montażu była taka wysokośc. Teraz wkład mam inny.

 

Najlepiej byłoby, gdybyś wiedział jaki będziesz miał wkład i zapytaj u autoryzowanego montera.

 

Nie mniej uważam, ze te 180 to "bezpieczna wysokośc.

Dzięki....... Przyznam, że nie myślałem jeszcze o szczegółach dotyczących kominka. Wygląda na to, że trzeba zacząć się już rozglądać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Mam pytanie i proszę o pomoc. Buduję dom 150 m2 i problem mój to strop. Czy fert jest drogi i czy 7000 za niego to dużo .jestem z rzeszowa. I jeszcze jedno co mnie smuci ....czy to prawda że pustak MAX u 22o kosztuje 3,oo zł za sztukę ? :( pozdrawiam

My mamy ferta 45, ale cena jest z zaświatów jak na chwilę obecną - kupowaliśmy w paździreniku 2003r i wyszedł nas coś koło 4000zł co już wtedy było dobrą ceną. Nasz dom ma 159m kw pow. użytkowaej.

Pustaki kupowaliśmy jeszcze wcześniej - sierpień 2003 i nie będę Was dołować cenami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Mam pytanie i proszę o pomoc. Buduję dom 150 m2 i problem mój to strop. Czy fert jest drogi i czy 7000 za niego to dużo .jestem z rzeszowa. I jeszcze jedno co mnie smuci ....czy to prawda że pustak MAX u 22o kosztuje 3,oo zł za sztukę ? :( pozdrawiam

My mamy ferta 45, ale cena jest z zaświatów jak na chwilę obecną - kupowaliśmy w październiku 2003r i wyszedł nas coś koło 4000zł co już wtedy było dobrą ceną. Nasz dom ma 159m kw pow. użytkowaej.

Pustaki kupowaliśmy jeszcze wcześniej - sierpień 2003 i nie będę Was dołować cenami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, nie bardzo rozumiem, ... jeśli możma o podpowiedź bo mnie to własnie teraz interesuje.

 

PS szukam: Kierownika budowy pilnie takiego normalnego finansowo.

stropy szalowałem azurowo ( przy Fercie deska co 40 cm, przy DZ cie co 60 cm)

strzemiona do belek mozna wykonac samemu (kształt albo trójkąt ostroramienny albo odwrócona litera T (kształt odwróconego "T" strzemion jest dośc oryginalny dla zbrojarza i chcac go wykonac trzeba sobie przygotowac wczesniej odpowiedni klucz zbrojarski) ale to można jeszcze inaczej ... jako dwie litery "L" plecami do siebie i połaczone górą

a dobry zbrojarz poradzi sobie z tym bez problemu - zakładam teoretycznie ... :wink:

mozna tez spróbowac kupic same strzemiona do belek tam gdzie mają profesjonalna gietarke do strzemion (zbrojarnia, zakład prefabrykacji)

w dół trójkata czy odwróconej litery T czy dwu L wsuwa sie 2 pręty fi 10, 12 (a przy duzych rozpietościach nawet fi 14), góra to pojedynczy fi 8, czy fi 10 - stabilniejsza beleczka)

jak ktoś nie chce byc rozrzutny i dawac za duzych srednic a KB i projektantowi nie chce sie tego liczyc - to mozna podpatrzec w betoniarni przy kupnie pustaków jakie druty daja do jakich rozpietosci belek i "zmałpowac" to samo :)

mając je przygotowane powiązane, kładzie takie beleczki na każdej desce szalunku

nastepnie układa rzedy pustaków w odstepie co 12 cm opierając minimalnie równiez na desce

na koniec zalewa wszystko betonem - łacznie z wieńcami, podciagami, belkami zebrami i z warstwa nadbetonu 3 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, nie bardzo rozumiem, ... jeśli możma o podpowiedź bo mnie to własnie teraz interesuje.

 

PS szukam: Kierownika budowy pilnie takiego normalnego finansowo.

stropy szalowałem azurowo ( przy Fercie deska co 40 cm, przy DZ cie co 60 cm)

strzemiona do belek .............

 

nie można było dokładniej....

 

Dzieki WIELKIE. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie można było dokładniej....

 

Dzieki WIELKIE. :D

nie ma sprawy, Tomku :D

 

poniewaz dysponowałem zarówno pustakami (garami) od stropu Fert (odkupiłem od kogoś kto źle sobie policzył ilości) jak i pustakami stropu DZ zrobiłem część w jednej techologii a cześc w drugiej

pod płyte monolityczna wymagane jest pełne deskowanie

pod Ferta który ma 40 cm dł wystarczy co 40 deska na oparcie brzegów pustaka (w miejscu gdzie kładzie sie belke)

pod DZ który ma 60 cm - wystarczy deska co 60 cm

przy tym sposobie wykonania stropu oszczednośc jest w deskach, robociznie ciesielskiej i belkach - czyli szybko, łatwo i przyjemnie ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...