Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Mr_kuba ciesze sie równiez z dzisiejszych sukcesów sportowych :D

swistaka Filla lubie sobie co roku obejrzec - po tym filmie mam fantastyczny humor :lol:

Pieter ... - ja tak jak Baru robiłem ten strop kilka lat temu

to były zupełnie inne ceny

stal o wiele tańsza

beton o wiele tańszy

pustaki stropowe DZ produkowane z wiórobetonu kupowało sie bardzo tanio

to był zupełnie inny rząd wielkosci niz dzis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

nie można było dokładniej....

 

Dzieki WIELKIE. :D

nie ma sprawy, Tomku :D

 

poniewaz dysponowałem zarówno pustakami ....... :wink:

 

Zle mnie zrozumiałeś, chciałem wyrazić, że zobrazowałeś to tak dokładnie że nawet moja żona która o tym nie ma zielonego :oops: pojęcia zrozumiała,

 

Nadal szukam kiero-stero-wnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć banda :)

 

łikend mnie nie było - bo na wsi swej netu jeszcze nie mam ale dziś już jestem :D

 

O stropach było :)

 

A ja mam dla wszystkich ciekawych i szukajacech normalniejszych rozwiązań metode firmy sukiennik

 

http://www.thermodom.pl/image/template/download/tech_inst_firmowa.pdf

 

http://www.sukiennik.pl/

 

Ta sama technologia- ale troche nowocześniejsza, bezpieczniejsza, tańsza (zapomnijcie o jaimkolwiek ociepleniu czy wygłuszeniu) - co do cen - musiscie sprawdzić - podejrzewam że cena 99% będzie taniej niż zwykłe ceramiczne. Stopy takie powstaja dośc częśto w moich rodzinnych stronach - może warto spóbowac tutaj..???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć banda :)

 

łikend mnie nie było - bo na wsi swej netu jeszcze nie mam ale dziś już jestem :D

 

O stropach było :)

 

A ja mam dla wszystkich ciekawych i szukajacech normalniejszych rozwiązań metode firmy sukiennik

 

http://www.thermodom.pl/image/template/download/tech_inst_firmowa.pdf

 

http://www.sukiennik.pl/

 

Ta sama technologia- .......może warto spóbowac tutaj..???

 

Sebo8877

 

 

Siemasz, no niestety tu sie mylisz, jest to piekne i łatwe ale bardzo drogie. Mój braciszek tak sobie zrobił, bo mu się spieszyło i miał kasę. ja tak zamierzam zrobić sobie skosy na opoddaszu - bo nieufam wełnie i płytom k/g.

 

Zastanawiam sie nad płytami Ferta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Zapomniałam napisać, że Kimcia (Nie Płacz Kiedy Odjadę) zdobyła 2 miejsce na BIS-ie czyli po ludzku mówiąc była drugą psią pięknością całej wystawy rzeszowskiej (ponad 1000 psów) a młody Yogi też nieźle zawojował na BISie, ale on jeszcze młodzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Zapomniałam napisać, że Kimcia (Nie Płacz Kiedy Odjadę) zdobyła 2 miejsce na BIS-ie czyli po ludzku mówiąc była drugą psią pięknością całej wystawy rzeszowskiej (ponad 1000 psów) a młody Yogi też nieźle zawojował na BISie, ale on jeszcze młodzież.

 

Kłerde - nie byłem - bo nie wiedziałem... Az wstyd sie przyznać :(

 

Nie płacz kiedy odajde - to potęga przecierz??

 

Tomasz3211 - cos mi sie wydaje że z tymi cenami to chyba przesadzasz??? - a targowałes się???

 

A strop to nie ma jak monolityczny...

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam róznych opcji, sugerując się ceną, a ferta dałbym n apierwszej kondygnacji nad piwnicą

 

 

http://www.basmac.com.pl/Termomur/Termomur.htm

 

Thermomur nie głupi - osobiście na praktyce w technikum budowałem z tego lego :p .

Chałupy mają sie dobrze do dzis i powiem Ci że całkiem rozsadnie wychodziłol to finansowo.

Ja jest obecnie nie wiem - ale wierze ze da sie targować i to sporo - dolar leci, ropa spada, styro także powinien stanieć wbrew prognozom. :)

 

Jednakże jak Skrzypek będzie sie zachowywał tak jak sie zachowuje - matko święta nie che wiedzieć ile dolec będzie kosztował za pół roku.... :-?

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla pomieszczenia 5x5

ten rodzaj stropu wyjdzie

Płyty JS 1450 zł

Beton B-20 (przy nadbetonie 4 cm) - 1,625 m3 B-20 - 350 zł

Stal ????tu nie wiem

 

Wychodzi 1800 + stal (nie wiem jakie jest zużycie) licże że 1500-2000 powinno starczyc

 

25m2 stropu wg mnie zmieści sie w 4000 zł - co daje 160 zł /m2

 

Jak to ma sie do ferta, terrivy czy Dz-ta ??? nie wiem - musicie porównać

 

W styropianowych szalunkach traconych zapomnijcie o wyciszeniu podlogi (wg mnie jej nie potrzeba) termika tego stropu - jest OK - nie trzeba go docieplać - jakby to tak wszystko razem ze soba policzyć i podsumowac to ... czy ja wiem czy Fert, teriva, Dz - wyjdą taniej :o :o - jedynie co mi sie kołacze to strop monolityczny może tu jeszcze jakoś konkurować cenowo (robota swoja). Upierał sie nie będę ale wydaje mi się że suma sumarum wychodzi na te samą kasę a roboty mniej...

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...