Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

....chyba 3 cm styropianu dawałem na strop - jako wytłumienie akustyki

brzoza możesz mi przypomnieć kaki masz strop? Mój kierownik budowy twierdzi, że strop "tradycyjny" wylewany (mam poddasze użytkwe) wyjdzie najtaniej? Ponoć jego głowna wada to słabe wytłumienie akustyki. Co o tym myślicie? Przyznam się, że odczułem ten problem w kilku "starszych" domach ale bez żadnej izolacji tłumiącej (wtedy się nie stosowało)..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

....chyba 3 cm styropianu dawałem na strop - jako wytłumienie akustyki

brzoza możesz mi przypomnieć kaki masz strop? Mój kierownik budowy twierdzi, że strop "tradycyjny" wylewany (mam poddasze użytkwe) wyjdzie najtaniej? Ponoć jego głowna wada to słabe wytłumienie akustyki. Co o tym myślicie? Przyznam się, że odczułem ten problem w kilku "starszych" domach ale bez żadnej izolacji tłumiącej (wtedy się nie stosowało)..........

 

To tez chyba zalezy od rozpietosci.(nie tylko to czy strop wylewany sie oplaci, ale tez jego akustyka)

Wogle to :) Witam wszystkich i pozdrawiam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co sie opłaci zależy od rozpietości

na parterze /ze wzgledu na rozpietosci/ musiałbym zrobic gruby strop monolityczny - i obliczyłem ze mi sie to nie opłaca

wylałem monolityczne belki i ułozyłem pustaki

strop gruby - batonu i stali w nim mało ...

Czyli ten strop o którym mówię to monolityczny, tak? Pomińmy sprawy kosztów. To co sądzisz o takim stropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

 

Ja u siebie mam strop ceramiczno monolityczny:)

 

A było to robione (kiedys tak)

 

deskowanie

cegły

zbrojenie (krzyżowe)

beton

Czyli jest to monolityczny strop rusztowy grzie wypełnieniem sa cegły

 

Na tym ma 5 cm styropianu i 8 cm wylewki - akustyka jest - jak w każdym

 

Pytanie czego i w jakim stopniu chcecie się pozbyc (jezlei chodzi o strefe dźwiekow)

 

- dźwięki chodzenia tupania obcasami (czyli dźwieki materiałowe) - uniknąć ich można tylko kładąc wykładzinę, dywan, gruby podkład pod panele (ale z perforacją)

 

- dźwięki powietrzne - tu jedynym lekarstwem jest GRUBOŚĆ - i stropy ceramiczne (FERT, DZ, Teriva itp) sa pod tym względem lepsze od stropów monolitycznych

 

Na zakończenie powiem szczerze nie wpadajmy w jakąs chisterie 8 cm stropu monolitycznego + 3 cm styropianku + 8 cm wylewki do tego z 2 cm podłogi daje nam 21 cm - nie histruzyjmy preciez nikt nad naszymi głowami nie będzie testowal silnuków odrzutowych (chyba????) :):)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A u mnie SYPIE SNIEG!! :)

sypie jak cholera :-?

aldio,sorki,chwilowo zadnych kobyl!! :)

 

:lol:

 

co do akustyki stropów - to tak jak pisze Sebo

nie ma z tym problemu

posadzka "pływająca" - czyli jastrych lezy na styropianie i nie dotyka scian

drganai sa wytłumione

na jastrychu czesto znów jakas pianka, czy tektura i panele

nie ma denerwujacych odgłosów nawet tam gdzie bezposrednio na jastrychu sa przykl;ejone płytki

to zupełnie cos innego niz stare budownictwo, gdzie legary lezały bezposrednio na stropie a podłoga przenosiła rezonans i hałas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka blondynka

:D

Czyli ten strop o którym mówię to monolityczny, tak? Pomińmy sprawy kosztów. To co sądzisz o takim stropie?

pytasz o strop nad poddaszem ? co o nim sądze ?

Chodziło mi o strop nad parterem. Tyle, że po Waszych wypowiedziach to już nie wiem czy on ma być monolityczny... :roll: Wybaczcie mój prosty "obrazowy" język ale gość mówił, że strop będzie tradycyjny - szalunki na stemplach, zbrojenie i beton..........czy to jest monolityczny nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Iek

chciałbym to prosto wyjasnic

nie zrobisz stropu nad jednymi pomieszczeniami cienkiego a nad innymi grubego

jesli masz duzy salon połaczony z aneksem jadalnym i załózmy otwarty hol

i nad tym wszystkim strop - to beda duze rozpietości i dlatego gruby strop wyjdzie nad całością

jesli pomieszczenia małe - sa pod nimi sciany konstrukcyjne i jest na czym strop oprzec - strop nad tym samym domem - moze byc cienki

Ty planujesz monolityczny - czyli cały z betonu

jesli kierownik zna Twoje pomieszczenia, zna grubośc stropu - to łatwo mu to ocenic co sie lepiej sprawdzi

 

u mnie wychodziły tak duze ilosci zbrojenia i tak duzo betonu ze ekonomiczniej było mi kupic pustaki /gary/ i zrobic gestozebrowy

 

mysle ze gdybym zrobił monolityczny - byłby równie dobry - tylko drozej by mnie kosztował ...

ja robiłem symulacje pod moje układy i warunki - ale cos co mi sie opłacało Tobie

w obliczeniach moze wyjśc odwrotnie

nie ma jednej idealnie pasujacej recepty do wszystkich domów

 

zaufaj kierownikowi - przedyskutujcie to - i tego sie trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Iek

chciałbym to prosto wyjasnic

nie zrobisz stropu nad jednymi pomieszczeniami cienkiego a nad innymi grubego

jesli masz duzy salon połaczony z aneksem jadalnym i załózmy otwarty hol

i nad tym wszystkim strop - to beda duze rozpietości i dlatego gruby strop wyjdzie nad całością

jesli pomieszczenia małe - sa pod nimi sciany konstrukcyjne i jest na czym strop oprzec - strop nad tym samym domem - moze byc cienki

Ty planujesz monolityczny - czyli cały z betonu

jesli kierownik zna Twoje pomieszczenia, zna grubośc stropu - to łatwo mu to ocenic co sie lepiej sprawdzi

 

u mnie wychodziły tak duze ilosci zbrojenia i tak duzo betonu ze ekonomiczniej było mi kupic pustaki /gary/ i zrobic gestozebrowy

 

mysle ze gdybym zrobił monolityczny - byłby równie dobry - tylko drozej by mnie kosztował ...

ja robiłem symulacje pod moje układy i warunki - ale cos co mi sie opłacało Tobie

w obliczeniach moze wyjśc odwrotnie

nie ma jednej idealnie pasujacej recepty do wszystkich domów

 

zaufaj kierownikowi - przedyskutujcie to - i tego sie trzymaj

I to się nazywa NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!

O to mi chodziło. Zaproponowano mi taki wariant i planuję go zaakceptować. Obawiałem się jedynie, że posypią się zaraz komentarze typu - Nie warto bo tak to się budowało 50 lat temu. Dlatego chciałem się upewnić. Jeszcze raz dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Miał ktoś może godną polecenia ekipę do więźby dachowej albo całego dachu ? Wprawdzie nie mam jeszcze murów ale wiem że tartaki więźbę już na lipiec sprzedają ...

 

Jonasz

 

Jonasz jeśli nadal jesteś zainteresowany ekipą do wykonania dachu to mam kilka namiarów, które mogę podesłać na priva. Wszystkie były z polecenia i robotę każdej widziałem na własne oczy.

 

Co do ceny drzewa na więźbę to udało mi się ustalić, że kształtują się one od 540 - 600PLN/m3 netto (w rejonie Rzeszowa). Za 625zł. można kupić już z impregnacją ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak sie Wszyscy rozdyskutowali :wink: ,to ja sie wlacze i powiem Wam,co mi sie przydazylo podczas tego tworzenia domu.

Wymyslilam se dodatkowy piec w kuchni.No wiecie,taki wiejski,bo wies to i taki piec musi byc.No i mi zrobili.Ino tak sie jakos zlozylo,ze ten komin to przechodzi przez poddasze(dziwne :o ,no nie?)i akurat wyrosl w miejscu drzwi do jednego z pokoi.

No ,jakos sie wczesniej tym nie przejelam,bo staram sie wyjsc z zalozenia,ze przy dobrej aranzacji z wszystkiego sie da zrobic ladne wnetrze,no ale...

Zrysowalam juz z ryze papieru:kreskami,kwadratami ,byly trojkaty i troche sie trwoze,bo zaczynam kolka.Mam nadzieje,ze nie strzeli mnie jakis trojkat albo nie dostana pomieszania kolek.W karzym razie leb juz mam od tego kwadratowy :( ,a rozwiazania nie widze :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslilam se dodatkowy piec w kuchni.No wiecie,taki wiejski,bo wies to i taki piec musi byc.No i mi zrobili.Ino tak sie jakos zlozylo,ze ten komin to przechodzi przez poddasze(dziwne :o ,no nie?)i akurat wyrosl w miejscu drzwi do jednego z pokoi...

No ,jakos sie wczesniej tym nie przejelam,bo staram sie wyjsc z zalozenia,ze przy dobrej aranzacji z wszystkiego sie da zrobic ladne wnetrze,no ale...

Zrysowalam juz z ryze papieru:kreskami,kwadratami ,byly trojkaty i troche sie trwoze,bo zaczynam kolka.Mam nadzieje,ze nie strzeli mnie jakis trojkat albo nie dostana pomieszania kolek.W karzym razie leb juz mam od tego kwadratowy :( ,a rozwiazania nie widze :( .

 

Farida, zmuszasz mnie, bym o tej porze głośno się śmiała? :o http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/haha_zielony.gif Nie z pieca, bo sama o takim marzę (pokaż fotki http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif do odgapienia), ale z Twojego opisu :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...