Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich w nowym tygodniu.

 

Mam kilka pytan jezeli ktos cos wie to bede wdzieczna za pomoc.

 

Mam balkony do wykonczenia i chcialabym zrobic takie stalowe balustrady, ale wydaja mi se ze sa drogie, ale nie mam pojecia ile dokladnie kosztuja.

Moze ktos wie mniej wiecej o ich koszcie albo gdzie je mozna zamowic na Podkarpaciu, mieszkam w Bieszczadach.

Druga sprawa to tynki zewnetrzne. Czytalam ile one kosztuja, gdzies ok.15zl/mkw. Nie wiem czy to sa tez aktualne ceny tez w naszej okolicy bo wiadomo ze w W-wie czy w dyzych miastach jest drozej.

Interesuja mnie same tynki bez ocieplania bo mam sciane 1W.

Za tynki wewnetrzne placilam w tamtym roku 7zl/mkw, ale ceny teraz chyba troche podskoczyly.

 

Wszystkie media strasza o podwyzkach w budownictwie i materialow i robocizny. Ciesze sie ze jestem blizej konca budowania niz poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy jeszcze śpicie?! Czy juz tak zapracowani jesteście przy poniedziałku, że się nie odzywacie?

U mnie wiosna! Pierwsze krokusy posadzone jesienią przed domem mi już zakwitły :lol:. Musiałam niestety je ogrodzić patykami, bo jak to moje czarne zwierzę zaczyna pościg za kotami to jakby tabun koni przegalopował. Jeszcze parę dni i znowu trzeba będzie zacząć plewić! No normalnie szok! A rok temu wybieraliśmy sie na narty... I śnieg leżał...Sama nie wiem co lepsze...

Pozdrawiam serdecznie grupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy jeszcze śpicie?!...

Rzeczywiście dziwne :roll: ... Cały dzień cisza medialna :wink:

No to zburzę ten spokój. Muszę zrobić przepust przez rów melioracyjny i lada dzień mają przywieźć mi rury betonowe. Czy w rowie trzeba robić pod nie podsypkę żeby się nie zapadały? Ma ktoś jakiekolwiek pojęcie w tej kwestii (bo ja żadne :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aby choć trochę zwiększyć ilość dzisiejszych postów na naszej grupie to i ja napiszę. :)

Sprawa mojego garażu jest już wyjaśniona. Analizując wszystkie Wasze posty (serdeczne dzięki) i opinie specjalistki wynika że garaż ustawiony do 3m od granicy działki traktowany będzie jako samowola budowlana. A to ze względu na to że nie mam pozwolenia na budowę a wtedy przed postawieniem garażu mógłbym się starać o instytucję budowli tymczasowej. Taka budowla może stać bliżej niż 3m od granicy. Ewentualnie jeśli garaż ujęty zostałby w planie zagospodarowania działki i ten plan zaakceptowała by gmina. Garaż w tym przypadku traktowany byłby również jako budowla tymczasowa.

Niestety przyjdzie mi rozebrać blaszaczka i coś wykombinować. Na razie czekam na na polecony... ;)

 

A tak przy okazji to może macie wartego polecenia Kierownika budowy???

Szukam takiego, który będzie sumiennie wywiązywał się ze swoich obowiązków a nie tylko podpisywał papierki.

Macie/mieliście szczęście współpracować z solidnym Kierbudem?

Jeśli tak to bardzo proszę o info - [email protected]

Z góry dziękuję.

Myślałem że trafiłem na fachowca za pierwszym razem i wszystko było by ok gdyby nie kasa jaką sobie krzyknął... 6000zł!!! :o

Rezygnacja z jego usług była oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Mam kilka pytan jezeli ktos cos wie to bede wdzieczna za pomoc.

 

Mam balkony do wykonczenia i chcialabym zrobic takie stalowe balustrady, ale wydaja mi se ze sa drogie, ale nie mam pojecia ile dokladnie kosztuja.

Moze ktos wie mniej wiecej o ich koszcie albo gdzie je mozna zamowic na Podkarpaciu, mieszkam w Bieszczadach.

W moim miasteczku takie robia.Bede tam,to zapytam,moze pozwola zrobic fotke :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

 

Jeden dzień mnie niema (Stolyca) a Wy juz tak mało piszecie ...:)

 

Owocowe moje drzewka poprzycinane - stroleciwą sypiącą sie gruszke to nawet u samej ziemi obcionem :) :D

 

Łazienka się też robi...

 

Bażanty, sarny , myszołowy i inni drapieżcy upodobały sobie nasze obejście :)

 

Jeden taki bażant to nawet codziennie robi obchód naszej posesji...:) :D

Sarny zaś sie delektują jabłkami które gdzies tam jeszcze znajdują z jesieni w trawie...

Myszołowy wala w naszą łąke - widocznie coś sie tam zagnieżdziło - a miejscem ich obserwacji dość często sa nasze jabłonie :)

 

Acha i nowego somsiada w najbliższej przyszłości bendem miał - ciekawe co to za czełowiek będzie....

 

Poprostu żyć nie umierać :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce się wypowiedzieć na temat mojej podsypki..... :cry:

 

Juz Ci zapodaje przepis :) 20 cm podsypki z pospółki lub żwiry pod całym przepustem. Umieśc tak rury by byłu jakies 10 cm poniżej poziomu (dna rowu) dlaczego ?

 

rowy się zamulają przepusty też - w przypadku rowu zawsze moze go ktos wyczyscic i pogłebić i jeżlei twój przepust będzie na dzien dzisiejszy na równi z dnem - potem może być ZONK.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Sebo, gdzies czytalam Twoje posty na temat POS i wiem ze orientujesz sie w tym temacie.

Planuje POS bezdrenazowe zamiast szamba. Grunt mam dosc gliniasty a wiosna to nawet czasami woda stala po zimowych roztopach. Teren mojej dzialki oplywa potok, wiec dlatego pomyslam o bezdrenazowym POS, mimo ze podobno jest drozszy.

Woda ktora by wyplywala z POS moglabym wypuscic do potoka. Obawaiam sie jednak czy tak mozna, czy przepisy na to pozwalaja.

Nastepna sprawa to koszty, napisales ze mozna takie POS miec za ok. 6000zl, czy to jest rzeczywiscie realne?

 

Farida jakbys mi podala jakies namiary na wykonawce balustrad to bede wdzieczna.

Szukalam cos na internecie i jest jakas firma chyba w JEDLICZU, nie podaja jednak cen. A wiadomo ze lepiej miec namiary na kilka firm zanim sie cos wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Sebo, gdzies czytalam Twoje posty na temat POS i wiem ze orientujesz sie w tym temacie.

Planuje POS bezdrenazowe zamiast szamba. Grunt mam dosc gliniasty a wiosna to nawet czasami woda stala po zimowych roztopach. Teren mojej dzialki oplywa potok, wiec dlatego pomyslam o bezdrenazowym POS, mimo ze podobno jest drozszy.

Woda ktora by wyplywala z POS moglabym wypuscic do potoka. Obawaiam sie jednak czy tak mozna, czy przepisy na to pozwalaja.

Nastepna sprawa to koszty, napisales ze mozna takie POS miec za ok. 6000zl, czy to jest rzeczywiscie realne?

 

 

Realne - jest na dzień dzisiejszy za 6500 - z faktura z 22% Vatem - 15% do odliczenia:) samodzielny montaż. Zgoda gminy na instalacje POŚ z wpuszczeniem do potoku. Z POS bezdrenażowego wypływa woda 2-giej klasy czystości :o .

Czy poś bezdrenażowy jest tańszy ??? -a czy bierze ktos we wstępnej kalkulacji wymianę gruntu za lat 15-20 ???? Rozwalony ogród, kopara, auta gruntu do wywzu i auta gruntu do przywozu ??

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebo za odpowiedz. :p

Moglbys mi napisac co wchodzi w sklad takiego POS za 6500zl.

Interesuje mnie objetosc zbiornika. Wiem ze na POS do 10 kubikow nie trzeba pozwolenia na budowe, ale nie wiem czy taka objetosc wystarczy.

Latem moze byc w domu nawet 20 osob, natomiast zima tylko kilka.

Czytalam gdzies, ze POS dziala gdy scieki sa produkowane przez caly rok, a jak nie ma kogos tymczasowo w domu to moze byc problem.

 

Druga sprawa to czy takie POS dziala samo czy potrzebuje jakies pompki na prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sebo za odpowiedz. :p

Moglbys mi napisac co wchodzi w sklad takiego POS za 6500zl.

Interesuje mnie objetosc zbiornika. Wiem ze na POS do 10 kubikow nie trzeba pozwolenia na budowe, ale nie wiem czy taka objetosc wystarczy.

Latem moze byc w domu nawet 20 osob, natomiast zima tylko kilka.

Czytalam gdzies, ze POS dziala gdy scieki sa produkowane przez caly rok, a jak nie ma kogos tymczasowo w domu to moze byc problem.

 

Druga sprawa to czy takie POS dziala samo czy potrzebuje jakies pompki na prad.

 

Bobo - tak prąd (a konkretnie) powietrze pompowane jest w Posia- non stop.

Mozna załozyć czasookresy maxs 30dni nieobecności.

Pojedyńczy moduł przetrawi 900l/dobe - natomiast czasookres kilkumiesięcy i 20 osób to juz kilka modułow- nie wytrzyma tego nawet drenażówka. Musisz mieć Poś dobrany na 20 osób.

Ogólnie będzi eproblem z dłuższymi nieobecnościami - Posie nie lubia okresów w których nie mają papu. Dla takich instytucji organizuje się szamba szczelne pompowalne. mozna spróbowąc tkże czasookresowo odłanczac drugi moduł.

asle to trzebabyłoby juz przeliczyć i pokombinowac rodzial ścieków poprzez jakąś zasuwę..

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBO dziekuje za odpowiedz. :D

 

Widze ze jak z cala moja budowa decyzja nie jest prosta. Zwlaszcza, ze to ja podejmuje wiekszosc decyzji a nie moj maz. Wiadomo a jak cos bedzie nie tak to bedzie na kogo zwalic.

 

Musze sie zorientowac bardziej w temacie i moze zasiegnac rady po konkretne rozwiazanie w sklepach, ktore oferuja POS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...