Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co do poloneza - ten idealnie nadaje sie do odśnieżania :) :o - WARUNEK - łańcuchy na tylnej osi - przebijalem się tak przez zaspy, nadaje się także do wyciągania z wykopów rur betonowych fi 100 - wyrywania suchych śliwek i wielu fajnych rzeczy - a co do groźby że go sprzedam - nic sobie z tego nie robi mówi mam 15 lat i 336 000 przebiegu :)

 

Sebo8877

 

Moje auto też się przysłużyło do wyrywania krzaków, oraz wyciągania traktora z rowu :)

 

Ma 25 lat i 890 tys przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poloneza - ten idealnie nadaje sie do odśnieżania :) :o - WARUNEK - łańcuchy na tylnej osi - przebijalem się tak przez zaspy, nadaje się także do wyciągania z wykopów rur betonowych fi 100 - wyrywania suchych śliwek i wielu fajnych rzeczy - a co do groźby że go sprzedam - nic sobie z tego nie robi mówi mam 15 lat i 336 000 przebiegu :)

 

Sebo8877

 

Moje auto też się przysłużyło do wyrywania krzaków, oraz wyciągania traktora z rowu :)

 

Ma 25 lat i 890 tys przebiegu :)

 

Mirek no to chwal się co to za marka - bo warto się chwalic takim autem - podejrzewam ze Merol siakiś no i czywiście diesel - mój poldek też diesiel - no i oczywiście wolnossący

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem, że nie muszę mieć cudów i nowości. Jak człowiekowi zdarzy się tragedia to wszystko staje sie nic niewarte i nawet nie zauważa tego co ma. Tak wiec lepiej cieszyć się prostymi rzeczami niż pogrązać sie w pędzie ku niewiadomo czemu.

 

Bardzo dobrze napisane i - prawdziwe.

 

Moje zdanie na temat "ach i Och" - fajnie usłyszeć, ale najlepiej, żeby wszyscy zdrowi byli.

I razem tak jakoś.

Życie takie krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie,a specjalisci od izolacji i odwodnien sa tu?Mam oferte od firmy ale jest troche drogo :( .Same koszty zakupu materialow to dodatkowo10%.za odkopanie,pomazianie jakims impregnatem,porzyklejenie styropianu,folie i odprowadzenie wody deszczowej(jakies studnie) wychodzi 8.500.z materialami .Dom ma jakies 50 m po obrysie. Duzo mo nie?

 

Sebo8877

 

A ja mam pytanie odnosnie izolacji fundamentow.

Ocieplilem dom w tamtym roku i został mi jeszcze dół "cokół" czy jak to inaczej się nazywa. I teraz mam pytanie - jak to zrobić - ile w dół się wkopywać dookoła budynku ?

Czy wogóle się wkopywać ze styropianem ? czy zrobić tylko te pół metra do poziomu gruntu ??

I jeszcze pytanko - jaka grubość styropianu powinna byc ( góra jest 10 cm).

 

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mirek no to chwal się co to za marka - bo warto się chwalic takim autem - podejrzewam ze Merol siakiś no i czywiście diesel - mój poldek też diesiel - no i oczywiście wolnossący

 

sebo8877

 

Oczywiscie, ze mercedes, beczka z 82 roku. 2.0 "w dizlu" - wolnossący oczywiscie.

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie,a specjalisci od izolacji i odwodnien sa tu?Mam oferte od firmy ale jest troche drogo :( .Same koszty zakupu materialow to dodatkowo10%.za odkopanie,pomazianie jakims impregnatem,porzyklejenie styropianu,folie i odprowadzenie wody deszczowej(jakies studnie) wychodzi 8.500.z materialami .Dom ma jakies 50 m po obrysie. Duzo mo nie?

 

Sebo8877

 

A ja mam pytanie odnosnie izolacji fundamentow.

Ocieplilem dom w tamtym roku i został mi jeszcze dół "cokół" czy jak to inaczej się nazywa. I teraz mam pytanie - jak to zrobić - ile w dół się wkopywać dookoła budynku ?

Czy wogóle się wkopywać ze styropianem ? czy zrobić tylko te pół metra do poziomu gruntu ??

I jeszcze pytanko - jaka grubość styropianu powinna byc ( góra jest 10 cm).

 

Pozdrawiam Mirek

 

Wstaw polistyren ekstrudowany do głebokości 60 cm poniżej poziomu terenu.

Na to folia i obsypka.

Sa tz szkoly z normalnym styropianem - obustronnie zabezpieczonym przeciwwilgociowo.

 

Folia kubelkowa idzie w takie miejsca w których ma miejsce ciągły napór wody we wszystkich iinych wypadkach wystarcza 2-3 krotne malowanie ścian dysperbitem na to polistyren i jeszcze raz dysperbit po całości.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie,a specjalisci od izolacji i odwodnien sa tu?Mam oferte od firmy ale jest troche drogo :( .Same koszty zakupu materialow to dodatkowo10%.za odkopanie,pomazianie jakims impregnatem,porzyklejenie styropianu,folie i odprowadzenie wody deszczowej(jakies studnie) wychodzi 8.500.z materialami .Dom ma jakies 50 m po obrysie. Duzo mo nie?

 

Sebo8877

 

A ja mam pytanie odnosnie izolacji fundamentow.

Ocieplilem dom w tamtym roku i został mi jeszcze dół "cokół" czy jak to inaczej się nazywa. I teraz mam pytanie - jak to zrobić - ile w dół się wkopywać dookoła budynku ?

Czy wogóle się wkopywać ze styropianem ? czy zrobić tylko te pół metra do poziomu gruntu ??

I jeszcze pytanko - jaka grubość styropianu powinna byc ( góra jest 10 cm).

 

Pozdrawiam Mirek

 

Wstaw polistyren ekstrudowany do głebokości 60 cm poniżej poziomu terenu.

Na to folia i obsypka.

Sa tz szkoly z normalnym styropianem - obustronnie zabezpieczonym przeciwwilgociowo.

 

Folia kubelkowa idzie w takie miejsca w których ma miejsce ciągły napór wody we wszystkich iinych wypadkach wystarcza 2-3 krotne malowanie ścian dysperbitem na to polistyren i jeszcze raz dysperbit po całości.

 

sebo8877

 

 

Zle sie wyrazilem,

Chce zrobic samo ocieplenie fundamentow nad ziemią - aby na tym jakies płytki połozyć - i ile sie musze w ziemie wkopywac - o ile wogóle musze.

Czy są jakieś zalety z tego, ze ocieple fundamenty w gruncie tak jak Ty to opisałeś ??

 

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad gruntem to musisz zrobic tak by wysadzina nie poderwała ci ocieplenia- dlatego m.in wpuszcza się izlacje pponiżej poziomu terenu. a mróz wiadomo że przechodzi z ziemi ale ocieplenie fundamentów stosuje się dla piwnic - jeżeli nie masz piwnic ja bym nie robił.

To ze tak zapytam na jakiej wysokości masz listwę startową??

Masz odbojowke dookola domu??

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad gruntem to musisz zrobic tak by wysadzina nie poderwała ci ocieplenia- dlatego m.in wpuszcza się izlacje pponiżej poziomu terenu. a mróz wiadomo że przechodzi z ziemi ale ocieplenie fundamentów stosuje się dla piwnic - jeżeli nie masz piwnic ja bym nie robił.

To ze tak zapytam na jakiej wysokości masz listwę startową??

Masz odbojowke dookola domu??

 

sebo8877

 

listwa startowa jest na wysokosci 50 cm.

odbojówki nie mam - bede robił jak położe płytki na cokole.

piwnice mam wlasnie te 50 cm nad ziemią i 1 metr w ziemi - niestety jest taka niska, tylko 150 cm.

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... zalapal!!!
Na wisonę wzrasta sprawność intelektualna :D

PS. Dziękuję. Jak będziemy się wybierać w tamte strony, skontaktuję sie na priv.

 

Maciejon - jak przejedziesz te pierwsze górki to za tymi drugimi to jż ja mieszkam :)
To miłe, że i Ty jesteś "od mojej strony" Rzeszowa. Coś mi sie wydaje, że czas zacząć jeździć :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... zalapal!!!

PS. Od jakiego[ czasu nie wchodza mi polskie czcionki na forum, czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje??

Może kodowanie znaków masz w przeglądarce źle ustawione, zmień na automatyczne ustawienie

 

Maciejon[/b] - jak przejedziesz te pierwsze górki to za tymi drugimi to jż ja mieszkam :) Sebo8877

a ja tuż przed tymi co sebo, :wink:

Muszę zacząć liczyć i rozróżniać te górki :D :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...