Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

B@ha, obrazek dla Ciebie, nieco zmniejszony, bo jak sama widzisz, coś się ze stronką dzieje, gdy awatar jest za duży:

Wrzuciłam dziekuje.. przepraszam, że nie zauwazyłam, ja używa Firefoxa i nie miałam problemów ze stronami.

a przy okazji pochwale się...Dziś u nas szprycują... przyszli troche wcześniej nież sie zapowiadali bo sie boją że nasza teriva będzie powoli schła...i wczoraj do 1 w nocy uwijaliśmy sie z zabezpieczaniem poddasza.

Mówie wam .. jak fajnie na działeczce w nocy.. zabki kumkały .. tak do 22 potem już tylko cykanie było słychac..

aaaa wiecie... wyszłam na chwile z domu z mężem na schody pooddychac czystym powietrzem ( bo w domu pelno pyłu) a tu nam jakies kopytne cóś przebiegło niedaleczko.. ciemności egipskie wiec nie wiem co to .. ale na sarny stawiam. jak myslicie?

och.. jak by sie chcialo tam juz mieszkać a to tyleeeee czasu jeszcze i roboty.

 

a teraz mój salon wygląda tak http://piekielko2006.republika.pl/foto/jaskinia.jpg

 

Pozdrówka

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor.

Sluchajcie,czy jest jakas "instytucja"ktora moze przyjsc na budowe i urzedowo stwierdzic,ze robota jest zle wykonana?no wiecie,jakis rzeczoznawca czy cos takiego.Jak to moze wygladac cenowo,jakas procedura obowiazuje?(oprocz kier buda-moj nie ma nigdy zastrzezen :( ,a koszty ponoszone w wyniku poprawek zaczynaja mnie dobijac.)

Pozdrawiam wszystkich,szczegolnie tych jeszcze pelnych entuzjazmu-tak trzymajcie i swieccie przykladem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo polecanych ekip.

Ja tez zadnej mojej juz nie polece.Na poczatku nawet wygladalo niezle,teraz zaczynaja wylazic bledy.Jedynie moge odradzic kogo napewno nie brac.Na czarnej liscie mam juz ciesli,pewien tartak,kilka sklepow z materialami bud,pewna firme instalacyjna ktora zakwalifikowala sie do finalu i jest na liscie szarej,na szarej jest tez ekipa budowlana , kier bud i ktos z rodziny.

Mam czasem dziwne wrazenie,ze ta budowa mnie zmienia :( .Z osoby raczej zyczliwej, nastawionej pozytywnie do ludzi zmieniam sie w nieuprzejma,podejzliwa,bezwzgledna.Trace szacunek do ludzi ,ktorzy dla mnie pracuja. :o :o :o Ktos tak jeszcze ma??

 

Ale i mam biala liste :) .narazie tylko jedna pozycja :( .A moze by tak zalozys oficjalna czarna liste podkarpacia :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor.

Sluchajcie,czy jest jakas "instytucja"ktora moze przyjsc na budowe i urzedowo stwierdzic,ze robota jest zle wykonana?

mozesz np. powołać inspektora nadzoru - który w Twoim imieniu bedzie sprawował nadzór nad KB i robotnikami

 

zapewne inna kwota będzie jesli miałby orzekac o popękanym stropie, sfuszerowanej więźbie dachowej, inna o nierównych tynkach i posadzkach

inna jesli jego wizyta ma byc jednorazowa a inna jesli to bedzie dłuższa wspołpraca

generalnie - nie powinien wziaśc wiecej niz KB - bo odpowiedzialnośc takiego jest znikoma lub prawie zadna - a jesli ma tylko stac i kiwac głowa kiedy mu bedziesz pokazywac oczywiste błedy i skrobnie to w dzienniku - to kwota mniej wiecej jak za jednorazową wizyte KB

natomiast prawdopodobnie policzy sobie inaczej /wiecej/ jesli zarządasz jakiegos orzeczenia technicznego o stanie budynku - które będzie np. na potrzeby Sądu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie brygadę budowlaną widzielismy w akcji są (jak dla mnie a nie bardzo sie znam) dość dokładni a kilka ekip juz widziałem.no i powiedzieli mi 180 za metr kwadratowy ściany.czy to dużo i jak wogóle to policzyć? :o

 

jakiej sumy się spodziewać mój dom ma 174 metry powierzchnia z garażem

(sam garaż 30)

cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wogóle to policzyć? :o

czy nie jest to tak powierzchnia całkowita minus powierzchnia użytkowa i wynik to będą ściany? w moim przypadku ta pierwsza jest 192.5-174.7=18????????????

 

eeeeeeeee chłopie !

zmierz sobie z projektu szerokość ściany np. frontowej pomnóż przez wysokość i masz ilość metrów 2 tej ściany. Potem zmierz ściane boczną : jej szerokość (wzdłuz fundamentów) pomnóż przez wysokość i znowu masz ilośc m2 tej ściany. Potem jeszcze dwie kolejne ściany...i dodaj te cztery wyniki, bedzie ilość m2 ogółem ścian zewnetrznych domu.

Potem ściany wewnetrzne: znowu szerokość x wysokość i jest wynik. Kazda ściane wewnetrzna osobno, dodaj do kupy kazdą i bedzie razem ściany wewnetrzne.

Na końcu dodaj ściany zew. + ściany wewn. i bedziesz miał ogółem wszystkie ściany.

Potem pomnozysz to co wyjdzie przez kwote która podali i będziesz miał kwote do zapłacenia.

 

Trudno troche jest policzyc ściany szczytowe, bo maja szpic, ale tez mozna jak sie zaweźmiesz, przeciez liczyłes w podstawówce trójkaty no nie ?

Ściane dzieli sie wtedy na sekcje i kazda sekcje liczy oddzielnie i dodaje do siebie. Jest wtedy policzone baaaaardzo dokładnie.

Liczenie wszystkiego zajmuje kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...180 za metr kwadratowy ściany.czy to dużo i jak wogóle to policzyć? :o ...

liczy sie mniej więcej tak (nie wiem z jakiego materiału budujesz - przykładowo podaje dla bloczków betonu komórkowego)

na 1 m 2 ściany wchodzi niecałe 7 bloczków (zaokrąglamy na 7 )

te ilośc bloczków murarz kładzie na mur ok 1 godzina

godzina dla murarza i pomocnika (który mu w tym czasie podaje bloczki, miesza zaprawe i montuje rusztowanie) wynosi wiec ~ 200 zł

murarz bierze wiec za godzine ok 150 zł

a pomocnik ~ 50

nic tylko sie kształcic na pomocnika ... lepsze to niz byc profesorem

(jak masz czas pomnóz te stawki x 12 godzin x 24 dni w miesiacu i bedziesz wiedział ile pomocnik zarabia miesiecznie ... o murarzu nie wspominam zeby Cie nie dołowac ...)

:wink:

 

p.s. osobno bedziesz płacił za kominy, nadproza i inne duperele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor.

Sluchajcie,czy jest jakas "instytucja"ktora moze przyjsc na budowe i urzedowo stwierdzic,ze robota jest zle wykonana?no wiecie,jakis rzeczoznawca czy cos takiego.Jak to moze wygladac cenowo,jakas procedura obowiazuje?(oprocz kier buda-moj nie ma nigdy zastrzezen :( ,a koszty ponoszone w wyniku poprawek zaczynaja mnie dobijac.)

Pozdrawiam wszystkich,szczegolnie tych jeszcze pelnych entuzjazmu-tak trzymajcie i swieccie przykladem!

 

 

Dlatego najlepiej żeby jedna ekipa robiła jaknajwięcej. Potem nie ma przynajmniej problemu że jedni zwalają na drugich że niby ci poprzedni spieprzyli a oni musza teraz naprawiać. A tak to najwyżej będzie klą sam na siebie i poprawki bedzie musiał sam zrobić.!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 m 2 ściany wchodzi niecałe 7 bloczków (zaokrąglamy na 7 )

te ilośc bloczków murarz kładzie na mur ok 1 godzina

godzina dla murarza i pomocnika (który mu w tym czasie podaje bloczki, miesza zaprawe i montuje rusztowanie) wynosi wiec ~ 200 zł

murarz bierze wiec za godzine ok 150 zł

a pomocnik ~ 50

nic tylko sie kształcic na pomocnika ... lepsze to niz byc profesorem

(jak masz czas pomnóz te stawki x 12 godzin x 24 dni w miesiacu i bedziesz wiedział ile pomocnik zarabia miesiecznie ...

No to w takim razie trzeba byloby Wojtkowi porównać oferte gdzie murarze okreslą kwote nie za 1 m2 muru, tylko za cały dom. Bo mi to cos za drogo wychodzi i ....prawde powiedziawszy jestem zszokowana.

U mnie na podstawie projektu murarz sobie wyliczył i podał mi kwote za parter, za poddasze, za kominy itp. I ja nie porównywałam ekip metrami tylko kwotami ogólnymi.

 

Wojtek

daj zrobic wycene innym murarzom tez i porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic zapytam fachowców o kosz całej budowy i żeby rozpisał mi również poszczególne etapy wraz z cenami :p

 

no i będzie wtedy jak porównać

 

trochę jestem zaszokowany albo na takich fachowców trafiam albo w rzeczywistości tak jest. Jakoś jeszcze zadem majster nie wykazał zapału do budowy mojego domu raczej jest to podejście typy skrajnej obojętności .nikt nie powiedział mi ani nawet jednego słowa zeby mnie zachecić do wyboru własnie jego ekipy...czyli w ogóle im nie zależy

 

 

no moje pytanie czy mogę wziąć numer telefonu było....no.. może pan : :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Powiedzcie mi, wielkie straty u Was po burzy? Przyznam się, że jak nigdy przyglądałam się błyskawicom i "białym błyskom" i coś "cudnego..." choć przerażającego jednocześnie...

 

 

u mnie cala infrastruktura informatyczna poszla .. z dymem

 

od modemu, przez router, switch po bramke voip :(

 

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensacyjne zwycięstwo żuzlowców Marmy w Bydgoszczy

bardzo dobrze pojechali zacięzni z Pedersenem na czele ...dopasowali sie w końcówce do toru i rzutem na taśme wygraliśmy 48 :42

 

a w rządzie znów zmiany - odchodzi Marek Surmacz, skompromitowany wiceminister spraw wewnętrznych ...

Reporterzy RMF dotarli do materiałów, z których wynika, że Surmacz jako szef gorzowskiej drogówki zwrócił bezprawnie swoim znajomym trzy prawa jazdy, wcześniej zatrzymane przez policjantów. Jedno z tych praw jazdy zabrano za jazdę po pijanemu. Prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie. Jednak jak się dowiedzieli reporterzy RMF, śledztwo przekazano do Warszawy, gdzie w dziwnych okolicznościach sprawa zniknęła ...

Lista „grzechów” i „grzeszków” Surmacza jest dosyć długa. Wszystko zaczęło się jeszcze w czasach, gdy służył w Milicji Obywatelskiej. W 1984 r. kontrolerzy przyłapali go na kradzieży prądu. Został za to ukarany dyscyplinarnie...

W 1996 r. komendant główny, generał Jerzy Stańczyk, usunął Surmacza z policji za polityczne zaangażowanie w prezydencką kampanię wyborczą Hanny Gronkiewicz-Waltz ...

Gdy w 2006 r. został wiceministrem MSWiA, oczkiem w jego głowie stała się reforma komendy głównej oraz tworzenie rządowego programu "Razem bezpieczniej". Ale pech go nie opuścił. Jego prawą ręką został dyrektor Tomasz Serafin. Kilka miesięcy później Serafina po nocnej libacji odwoził do domu w Siedlcach radiowóz z komisariatu kolejowego. W drodze powrotnej dwoje policjantów zginęło w wypadku drogowym. Surmacz bagatelizował zdarzenie i bronił Serafina ...

o próbach wywierania nieformalnych nacisków na Komendanta Głównego Policji informowaliśmy w RMF FM. Surmacz przeszedł do kontrataku. Zagroził nam procesem. I znów miał pecha. Media dowiedziały się, że pod koniec listopada ubiegłego roku wiceszef MSWiA wysłał policjantów po hamburgery dla Elżbiety Rafalskiej – wiceminister pracy i polityki społecznej, a jednocześnie jego koleżanki. Funkcjonariusze musieli dostarczyć jedzenie do pociągu, którym jechała pani minister ...

http://www.rmf.fm/fakty/?id=117831

i tak pan wiceminister przymoczył d ..pe na wieśmakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...