Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a u mnie ślicznie schną wyleweczki...

A u nas i Aldio wylewki w sobote!!! Miało byc dziś, ale wiadomo jak to z majstrami bywa. dziś nie mogą.

Powiedzcie, jak wam podłogówke kładli to z jakimi odstępami mniej wiecej.. bo u nas jest ok 15cm max a u kolegi min. 25cm rozstaw miedzy rurkami.. jak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wczesnie rano wykaszałem scieżke w łące i trudno było postawic stope tak aby nie stanąc na ślimaku ...

plaga która zjada wszystko i porusza sie w tempie szarańczy ...

podobno oprysk siarczanem miedzi moze byc skuteczny - wie ktos coś na ten temat ?

 

Na temat sierczanu niec niewiem.

ALE wiem na temat piwa.

Idą do piwka jak do wodopoju.

Avatar jakiś taki wiosenny się pojawił, czy mi w oczach miga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam podłogówki - nie pomoge

dzis szykuje sie piekny dzionek

nasz dzielny Pan Prezydent bedzie niedługo witał Najwiekszego Terroyste Swiata

pewno będą sie opalac .../bez krawatów/

i rozmawiac o pokoju /na jakie panstwo mozna by jeszcze napaść i jaki pretekst wymyslic.../

i zapewne o aborcji /obaj kochaja nienarodzone dzieci i będa ich bronic do upadłego/

 

dobrze jest byc panem prezydentem ... ma sie tyle władzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar

slimaki to łasuchy - piwa im nie próbowałem ale sprubuje ... dzięki

wiem ze zażeraja sie słodyczami (jak wybierałem miód całe stado nagle jak spod ziemi sie zjawiło)

moj avatar (do którego nota bene byłem bardzo przywiązany) - zniknął ... :-?

ten lifting wyniknał wiec wyłacznie z koniecznosci (a nie checi przypodobania sie ...)

co do muchu - jestem słabym znawcą

wydaje mi sie tylko ze rośnie gdzie mu sie spodoba

i ze nasi przodkowie na mchu - ja - dali .... :-?

ale moge sie mylic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakar a jaką masz tę podłogówkę - jaki system?? - tam wyraznie jest określone w jakich odstepach ile spinek itd.

 

Co do ślimaków - to to alkoholicy som- do piwa jak żule - jeden jest mankament trza zbierać ich z tego piwa recznie

 

Co do mchu - mech rosnie (w słabo dogrzanych i wilgotnych miejscach - jeżeli będziesz miała zacieniona jakąś część dachu to jest to możliwe - w innym przypadku rzadko ma to miejsce.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakar a jaką masz tę podłogówkę - jaki system?? - tam wyraznie jest określone w jakich odstepach ile spinek itd

 

To nie ja.

 

Co do ślimaków - to to alkoholicy som- do piwa jak żule - jeden jest mankament trza zbierać ich z tego piwa recznie

Ble, ręcznie - nie. Wkopuję kubki po lodach do ziemi i tam piwko. Jak wleza to wyrzucam hurtowo - razem z piwkiem, niestety :D

 

Co do mchu - mech rosnie (w słabo dogrzanych i wilgotnych miejscach - jeżeli będziesz miała zacieniona jakąś część dachu to jest to możliwe - w innym przypadku rzadko ma to miejsce

 

No ale myślisz ze jest w tym przypadku różnica pomiedzy blachodachówką a dachówką, czy niezależnie od pokrycia. Dachu nie będe miała zacienionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi jak sie zwie ta rura (nazwa producenta)

 

Sebo8877

Aldio ma PAWINA a ja Intersol.... tak na opakkowaniach podobno jest napisane :D (napisala blondynka ;)

 

:o :o :o sorry ale takowej rury ja Ci nie znam :o :o :o

 

Sa one chociaz sieciowane (wkaldka al pomiędzy plastikami)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako że przymierzam się do rozpoczęcia budowy (aktualnie czekam na WZ w gminie Tyczyn) - poszukuję DOBREGO i najlepiej TANIEGO ;) kierownika budowy z Rzeszowa lub okolic. Zamierzam budowac sys gospodarczym więc zakładam dbanie o koszty już na dzień dobry.

Przed przystąpieniem o pozwolenie na budowę będę musiał dokonac kilka korekt w projekcie i nie wiem czy to moze zrobic kierownik budowy czy musze szukać jeszcze architekta - jełsi będe musiał to moze podpowiedzcie kto w Rzeszowie jest OK.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.

 

PS. Mam nadzieję że jeszcze w tym roku uda mi się co najmniej wylać pierwszy strop....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dawno tu nie zagladalam, tzn czytalam ale sie nie udzielalam.

 

Kilka osob poruszylo temat wylewek i podlogowki, a dla mnie to jest teraz temat na czasie.

 

Mam juz wybrana ekipe ale kilka rzeczy mnie martwi. Zaproponowali mi system rur Giacomini, pec, ale jakos nie jestem przekonana do tej firmy bo wydaje mi sie ze rury z wavina czy rehau sa lepsze a przynajmniej cos o nich slyszalam.

Dodam ze planuje podlogowke w calym domu wiec potrzebuje rurek dobrej firmy choc mam do wyboru tylko purmo no i wlasnie to Giacomini.

Znowu purmo jest dobrze brac jako caly system wtedy ma sie gwarancje ale to troche drogo wychodzi bo oni maja swoj wlasny specjalny styropian. Metrow do zrobienia jest ok 260 wiec zalezy mi na cenie.

 

Sebo moze B@ha miala na mysli rurki wavina a nie pawina. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... będę musiał dokonac kilka korekt w projekcie i nie wiem czy to moze zrobic kierownik budowy czy musze szukać jeszcze architekta ...

witaj Kemot

korekt w projekcie dokona autor planu adaptacji (przy okazji wykonywania planu zagospodarowania działki)

natomiast zmiany wynikłe w trakcie budowy naniesie w dzienniku budowy KB

 

 

"Lubię przebywać w kraju, który wspiera wolność" powiedział wczoraj Największy Terrorysta Świata (podobały mu sie najwyraźniej tajne więzienia CIA w Polsce)

pochwalił tez psa Kaczyńskiego ...

nie zapewnił jednak Polsce zaopatrzenia w rope i gaz - w przypadku jesli Rosja w odwecie za skierowanie w nią rakiet amerykańskich (z Polski) zakreci nam kurki z ropa i gazem ...

 

zapowiada sie upalny dzień - miłego opalania zatem, na budowach zycze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...