Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witajcie

 

poratujcie mnie kolejny raz

gdzie w Rzeszowie są jakieś konkretne składy budowlane,

pytanie głupie, no ale jest problem

interesuje mnie każdy rodzaj materiału bo nadal nie mozemy się zdecydowac co wybrać

 

pozdrawiam

 

jeszcze TECHNID na Okulickiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem na grillku u znajomych i z ciekawości poszedłem zobaczyć na sąsiednią budowę. Poszedłem... i szok mnie spotkał. Zresztą zobaczcie sami (komentarz chyba jest zbędny...):

http://images6.fotosik.pl/26/dc2ffe563691dee4m.jpg http://images6.fotosik.pl/26/2bdb2ed78bad745fm.jpg http://images6.fotosik.pl/26/90079a50cb8a1908m.jpg http://images6.fotosik.pl/26/ba3a7883d00fe36am.jpg http://images6.fotosik.pl/26/025dd1217460dcbam.jpg

Miałem nie komentować ale krew się we mnie gotuje. Jak tak można??? Ludzie płacą ekipie grubą kasę a oni budują mając 2 promile we krwi (wg mnie)!!! Nie mogę pojąć żadnego z tych zdjęć ale odwrotnie przyklejone płyty izolacji fundamentu to już straszliwa przesada!!! Na płytach opisane jest nawet którą krawędzią do góry je kłaść!!! I co? I nie pomogło...!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!!

To bylo wredne pociagnicie kijem golfowym po nerach!!! 8) :roll:

Ehhhh... nad morzem to ja bylam... eee...ten tego...20 lat temu... :cry:

Ale jak bym miala wybierac (czyt. jakby kasa w kieszeni byla) to wybralabym sie raczej na poludnie - nie duzo dalej ale przynajmniej pogoda i ciepla woda gwarantowane.

Pedelito!!

:o :o zalamka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!!

To bylo wredne pociagnicie kijem golfowym po nerach!!! 8) :roll:

Ehhhh... nad morzem to ja bylam... eee...ten tego...20 lat temu... :cry:

Ale jak bym miala wybierac (czyt. jakby kasa w kieszeni byla) to wybralabym sie raczej na poludnie - nie duzo dalej ale przynajmniej pogoda i ciepla woda gwarantowane.

Pedelito!!

:o :o zalamka!!!!

 

Własnie o to chodzi że kasa pasuje - bo jade z moimi rodzicami - i jest dofinasowanie :p :o :lol:

 

Pędzel

 

NOŁ KOMENTS ja pisze po angielsku tak jak oni budują :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi tez mieli dofinansowanie i wrócili własnie z Litwy ...

ledwo zdążyli ...

kibice warszawskiej Legii zrobili tam tak "dobra" opinia Polalom, ze pojedynczy Polak lepiej niech sie raczej nie szwenda po Wilnie ... Litwini - naród bitny a to ze dali sie kiedys generałowi Zeligowskiemu podejsc i kibicom Legi ...

to oni sobie na kimś odbija ... z nawiązką - myśle ...

a reszta moich saksuje sie na saksach - ale tam bardziej leja murzynów niz Polakow - wiec spoko jest ... :wink:

 

 

jak patrze na te zdjęcia - oddycham z ulgą ...ze to juz za mną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie w ten fajny dzionek :) .

A powiedzcie mi,bo nie wiem,co to za maka na ceglach jest??Podobno to normalny objaw.Na niektorych ceglach jest a na niektorych nie ma.A jak zajzalam pod membrane,to zauwazylam,ze pod dachowka w niektorych miejscach tez jest.Moze to znak ,ze material jest zlej jakosci i wlasnie sie zaczyna rozpadac :cry: .

 

Acha,jakie sa u nas ceny tymkow maszynowych np.gipsowych?Wie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, dzionek zaiste fajny :D

... A powiedzcie mi,bo nie wiem,co to za maka na ceglach jest??Podobno to normalny objaw...

czy normalny ... kwestia gustu

ja wolałbym go nie obserwowac ...

wg mnie to sole, siarczki wapnia, margiel - które powinny byc usuniete w procesie produkcji cegły ...

w niesprzyjajacych warunkach potrafią "przeliźć" przez tynk i farbe ... powstają purchle i sie tynk z farba osypuje w takim miejscu ...

 

" ...Cegła ceramiczna - materiał budowlany otrzymywany z glin ilastych, morenowych, wstęgowych, łupków, mułków oraz lessów. Surowcami pomocniczymi przy produkcji ceramiki budowlanej są piasek kwarcowy, złom suszarniowy . Podstawowym składnikiem jest kaolin (Al2O3·2SiO2·2H2O). Całość surowców poddaje się rozdrobnieniu i wymieszaniu z wodą na jednolitą masę, formowaniu wyrobów (na tym etapie otrzymujemy surowe wyroby, czyli tzw. surówkę), suszeniu ich i wypalaniu w temperaturze od 850oC do 1000oC. Podczas rozdrabniania należy usunąć zanieczyszczenia: margiel, sole rozpuszczone w glinach (najczęściej siarczany sodu, magnezu, wapnia oraz zanieszyszczenia mechaniczne). Najbardziej niebezpieczny jest margiel, który występuje w postaci grudek w glinie i powoduje rozsadzanie gotowych wyrobów przy ich kontakcie z wodą. (Margiel to węglan wapnia z domieszką cząstek ilastych, w kontakcie z wodą powiększa swoją objętość nawet 3,5 krotnie, co powoduje naprężenia w gotowych wyrobach). Inne zanieczyszczenia to różnego rodzaju sole rozpuszczone w surowcach - powodują one powstanie nalotów, wykwitów itp. w miejscu ich krystalizacji..."

polecam dodatkowo temat

"Kto wie z czego się biorą wykwity na ścianie z ceramiki???"

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1775670&highlight=sole+siarczki#1775670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zaiste Anka masz problem

 

Tak jak pisze Brzoza - to nic innego jak margiel!!

 

weź podjedź na cegoielnię i krzyknij z całych sił MARGIELLLL - wszyscy zaczynają uciekać :p :p :p :p

 

W tej fazie zaczyna się proces niszczenia ceramiki - będzie powoli sie łuszczuła (będzie to efekt długotrwały i Ciebie przezyje - ale Następne pokolenie będzie musiało liczyć się z generalnym remontem)

 

Pozdrawaim

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

......W tej fazie zaczyna się proces niszczenia ceramiki - będzie powoli sie łuszczuła .......

 

:cry: :cry: O toscie mnie pocieszyli :cry: . Ta cegla to mi sie wydawala od poczatku jakas taka :roll: podejzana.Blada taka,niedopieczona.Ale za to zdobyczna!(wiecie jakie czasy).Co prawda nie mam z niej wiele:troche zajewielkich kominow no i ten daszek z dachoweczki,pestka.

Dajecie slowo,ze nie bedzie jak w kreskowce :bam i stertka pylu w miejscu mojego domu doskonalego??

Zaraz pojade na budowe,sprawdze producenta i wrzasne na caly glos.Ale to mi juz chyba nie pomoze :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez tynk to może przejść?

No - nie załamujcie mnie :-?

 

moze

wielokrotnie widziałem w różnych obiektach zarówno odparznia farby na zewnatrz jak i wewnatrz

jest to miejscowe ale dokuczliwe bo w jednym roku pokaże sie w jednym miejscu, a innym gdzie indziej ...

charakteryzuje sie tym białym nalotem zwłaszcza cegła dobrzechowska / z innej strony mocna jak cholera/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez tynk to może przejść?

No - nie załamujcie mnie :-?

 

moze

wielokrotnie widziałem w różnych obiektach zarówno odparznia farby na zewnatrz jak i wewnatrz

jest to miejscowe ale dokuczliwe bo w jednym roku pokaże sie w jednym miejscu, a innym gdzie indziej ...

charakteryzuje sie tym białym nalotem zwłaszcza cegła dobrzechowska / z innej strony mocna jak cholera/

 

Wcale mnie nie pocieszyłeś :evil:

Może wyjdzie teraz, przy deszczu a potem przestanie? Czytałam w sieci info, że wykres "wychodzenia" jest opadajacy, ale ile w tym prawdy???

Przecież domu nie rozburzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj DaKar moj bracie w tej niedoli :wink: .No,pozostaje nam sie cieszyc,ze nie uleglismy mitowi zdrowej,trwalej sciany ceglanej i mamy tylko mąkodajne kominy :D .(o jak sie ciesze,ze tylko tyle).Moze pozostaje nam poszukac czegos na odizolowanie tego od sciany,od tynku zewnetrznego i pociecha w tym,ze problem nas przezyje. Jak cos wymyslisz,to popisz. A moze by pozwac do sadu cegielnie a za odszkodowanie zrobic 2ga budowe :roll: .Tylko jak sad pozwoli im splacic dług w naturze(cegle :lol: ??).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A moze by pozwac do sadu cegielnie a za odszkodowanie zrobic 2ga budowe :roll: .Tylko jak sad pozwoli im splacic dług w naturze(cegle :lol: ??).

 

dobre :D:D:D

...Może wyjdzie teraz, przy deszczu a potem przestanie? Czytałam w sieci info, że wykres "wychodzenia" jest opadajacy, ale ile w tym prawdy???

Przecież domu nie rozburzę.

DaKar

wyczytałas w sieci ze wykres wychodzenia jest opadający - i tak jest w istocie !

i odkryłas metode jak sie tego nalotu pozbyc ... :wink:

takiej cegły nie nalezy niczym zabezpieczac, nakrywac ...

ma stac w deszczu słocie i sniegu jak najdłużej przed wmurowaniem/ w mysl przysłowia "co jej nie zabije - to ją wzmocni/

ba nawet celowo należy ja polewac - spłukując za każdym razem biały nalot,

lub omiatac jakąś miotłą/ pendzlem/

dobrze jak jest ułozona tak aby jak najwieksza powierzchnia sztapla była narazona na opady /polewanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...