Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Ja na początku muszę podziękować naszej młodszej córeczce, za to że w sobotę po wieczornej kąpieli i karmieniu szybko zasnęła i spała aż do 1:00 (a nie zdaża jej się to często) - nawet o to Organizacja zadbała ;). Dzięki temu mogliśmy być z Wami niemal do końca :)

Dziękuję Wam wszystkim za mile spędzony wieczór i wspaniałą zabawę.

Wszystko co dobre szybko się kończy :(. Mam nadzieję, że kiedyś powtórzymy to spotkanie.

Witaj Janon. Gdzie kupujesz działkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie i dzieki za przyjęcie.

 

"Mały biały domek" będzie w Słocinie, od jakiegoś czasu rozbudowuje się tam małe osiedle.Projekt jest dość standartowy, tzw. powierzchnia bytowa na parterze i sypialnie na górze.

 

Jako fanatyk kefiru /szczególnie na 2 dzień/ polecam:

pić lekko schłodzony wsztrząsnięty, nie zmieszany

można dodać łyżeczkę śmietany

świetnie komponuje się z pierogamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za super imprezę.

Bardzo miło było Was wszystkich poznać osobiście.

 

Przyznam się szczerze, wychodząc z domu na imprezkę miałam obawy, zastanawiałam się jaka będzie atmosfera itp.

 

To co było przeszło wszelkie moje oczekiwania. Było super. Jesteście cudowni. Wszyscy bez wyjątku.

Cieszę się bardzo, że mogłam Was poznać.

 

 

 

Witam Janona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ !

 

Teraz mogę trochę napisać więcej mam czasu a więc po kolei:

 

Podziękowania dla wszystkich od mojej małżonki, która obawiała się tematów budowlanych, które ma ze mną już od kilku lat z powodu mojej pracy - była zachwycona atmosferą i wcale się nie nudziła, teraz załuje że tak szybko musieliśmy wracać.

 

ANIKA - organizatorka po mojemu jak kocioł kondensacyjny na 110%

TAMPIKO - piernik jest cudowny nie wiem czy się mu oprę.

RENIA - sorry jak za szybko skończyłem rozmowę o nadmuchu, bo nie wiem czy wyczerpałem temat.

ANETA - dzięki za wspólne harce - tylko bez domysłów i pytań dodatkowych w tym temacie proszę haha.

BRZOZA - trochę mało pogadaliśmy o żużlu - odrobimy.

BABIS - dzięki za patronat nad wyszynkiem nic ci nie ujdzie

JANUSZEK - nic się nie martw kefir też jest dobry.

SŁAWEK - bo cię nie widzę czyżbyś do teściowej się spóźnił - na parkiecie jesteś tytanem pracy .

 

Oby wszystkie spotkania nieznanych ludzi były tak odjazdowe.

 

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

serdecznie wszystkim dziękuję za przemiłą atmosferę, czułam się tak jak ze starymi znajomymi po 20 latach, ale myślę, że sprawiły to te kilkumiesięczne spotkania i rozmowy na forum, bo właściwie zdążyliśmy się już dość dobrze poznać. Wszyscy wiemy kto jest fanem silikatów, kto poetą, kto "podgrzewaczem", kto lubi koty, kto jest specjalistą od budowy dróg, kto ma zawsze świetny humor ......(takich jest więcej).

Myślę, że kolejne spotkanie odbędzie już w prawie rodzinnej atmosferze, a każdy z nas będzie się mógł pochwalić czego dokonał "w międzyczasie", czego WSZYSTKIM życzę - tym którzy mają blisko do końca tej drogi przez mękę, aby wreszcie zamieszkali i żyli długo i szczęśliwie, a tym, którzy są na początku tej drogi, aby ją pokonali bez większych trudności.

 

Teraz nie mam już żadnych skrupułów, jak będę potrzebowała porady, to Was będę zamęczać. Wszyscy jesteście wspaniali !!! :D

 

Witaj Janon, znalazłeś się w znakomitym towarzystwie, szkoda, że Cię z nami nie było w sobotę. Mam nadzieję, że przyjdziesz na następne spotkanie.

 

Pa ! pa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie WSZYSCY

Jako, że zameldowuję sie jako ostatnia, no przedostatnia, to sie bedę powtarzać.

Ale......

Muszę podziekować Tampiko za tak miłe prezenty!

Oraz Anice za świetną organizację oraz z góry za zdjecia, choć strasznie długo będziemy na nie czekać! Cały tydzień :( :evil:

I jeszcze raz wszystkim, ze BYLI :D

Powiem Wam, ze dawno na takiej imprezie nie byłam, a nawet NIGDY w zyciu :D :D :D

Pozostał mi niestety .... NIEDOSYT !!!!!!!

A tak, tak!!!!

Żeby ze wszystkimi pogadać, impreza musiałaby trwać co najmniej jeszcze 2 x tyle, nie?

Myslę, ze koniecznie trzeba ją powtórzyć.

A`propos, ciekawe jak tam alternatywne spotkanie w W-wie?

 

A teraz wracam do technicznych wątków i zapytowywuję, czy któryś z naszych facetów ( bo oni są na wykonczeniu) ma do sprzedania przyczepę do samochodu?

A jak ma , to dlaczego tak drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE :wink:

Piszę dopiero teraz bo wstałem właśnie z ....kolan :wink: :D a i tak nie udało się jeszcze przebłagać Teściowej :p

Na temat imprezy nie będe się rozpisywał,gdyż ci co byli to widzieli :wink:

a nieobecni niech ŻAŁUJĄ

Takiej "super atmosfery" się po prostu spodziewałem :wink:.Korespondując z Wami można ją było przewidzieć.

Nie będe wymieniał każdego uczestnika z imienia bo być może nie wszyscy informowali właściwe instancję :lol:

Poprostu dzękuję Wam wszystkim za świetną zabawę i ...... planujmy jakąś nową OKAZJĘ :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam,

 

Jestem 1 dzień na urlopie więc wybaczcie moje logo

/ nie mogłem się powstrzymać /

 

Poza tym od prawie 2 tyg. z uporem maniaka wpisuje w wyszukiwarkach hasła typu - rekuperator,wentylacja,okna,GWC,DGP itd

Dzięki Januszkowi /wielokrotnie się przewija na forum/ znalazłem waszą sympatyczną grupę.

 

Narazie dzieki temu wiem, że jeszcze za mało wiem.

Ale co tam, nie od razu Rzeszów zbudowano.

 

To byłem ja kotecek, no jeszcze pare dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam do Was pytanie.

 

Przepraszam, że tym razem tak poważnie, ale urlop się prędzej czy póżniej skończy i trzeba będzie wrócić do rzeczywistości, więc poradźcie koledze młodszemu stażem.

 

Do końca marca musze się zdecydować na metodę wentylacji.

W zasadzie to optuję za rekuperatorem, zastanawiam się tylko co i jak zrobić z z DGP / łączyć czy nie? /.

Wierzcie mi na słowo przeglądnąłem prawie wszystko z 3 ostatnich lat na forum, mniej więcej wiem jakie są + i - .

 

Jestem po pierwszych rozmowach z 2 firmami z Rzeszowa, proponują znane rozwiązanie zbiornik mieszający i wykonanie obejścia kominka.

Może to i dobrze, ale męczy mnie sprawa anemostatów nawiewnych.

Typowo w DGP umiejscawiane są na dole, a w wentylacji n/w na górze.

Jak bym DGP stosował doraźnie to może było by i drugie dobrze.

 

Wiem, żeby w 100% korzystać z dobrodziejstw obu instalacji należy je wykonać osobno, ale dochodzi kwestia kosztów i rozsądku.

Dla mnie podstawą jest wentylacja z reku, po prostu dostęp do świeżego powietrza, tylko co z DGP.

 

Pod GWC wykonam przepust ,ładnie to zaizoluję i będę się dalej zastanawiał.

I ostatnie pytanie czy możecie polecić firmę rzeszowską z doświadczeniem, która wszystko kompleksowo załatwi dla kochanego inwestora?

 

Na wyczucie, to może Januszek i Wojtek coś doradzą ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jazona

 

Kotek jest powalający widzę ,że jest tak leniwy ze mogę się czuć bezpieczna :lol: .Z pytaniem technicznym to tylko do Wojtka /podgrzewacza/i do Januszka on wie wszystko :lol: Pozdrawiam

Zdjecia juz są moze Brzoza cos dzisiaj Wam podeśle bo ja z tym nie moge sobie poradzic a i adresow Waszych nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia juz są moze Brzoza cos dzisiaj Wam podeśle bo ja z tym nie moge sobie poradzic a i adresow Waszych nie mam.

Kochani

nie znam Waszych maili - dzieki zyczliwosci tampiko mam zdjecia Reni. tatanki, RS -a, januszka, Sławka i babisa

w miare mozliwości przesle - ale uprzedam zajmuja sporo miejsca - opróżniałem prawie całą poczte

Większymi zbiorami dysponuje pewno Anika i bede sie również usmiechał aby coś dostać :wink:

 

pozdrówka

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza impreza i po imrezie :roll:

a życie toczy się dalej :cry:

Tampiko podziękowania spcjalne od mojego małżela za pierniczek, jak kiedyś odwiedzisz nas na włościach (mam taką nadzieję) to zobaczysz go na honorowym miejscu na kominku.

czy już jesteś przekonana co do kominka? , teraz wiesz że taka atmosfera jaka panowała tam to też jego zasługa. :wink:

szczegółne podziękowania dla Aniki za tę odrobinkę kukurydzy gdyby nie ona (kukurydza) to pewnie z głodu by człowiek umarł,

bardzo było skromnie :wink:

rzeczywiście czuję niedosyt a WY

Reniu czy już masz ekipę z umową co wykona Ci płytę zamiast fundamentów (i oczywiście buduj z UNI )

AnetoSw ogóle nie zamieniłem z Tobą słowa, przepraszam :oops: i czuję że kiedyś to nadrobimy (a smiech masz the best )

Tatanko kolejne zdjęcie bobaska oczywiście mam gratis prawda :wink: (o ile będzie)

greg z połową byliście wspaniali z tym waszym powrotem ( w końcu organizacja czuwała) :wink: :D :D

Wojciechu prawdą jest ze tematy cieplne są obszerne i przedyskutowanie ich do spodu zajęłoby pewnie kilka miesięcy a i tak zostałyby wątpliwości i obawy, myślę że obawy twojej żony (choć nie budowlana) były nieuzasadnione pozdrów ją od NAS wszystkich.

Sławku rzuć tylko słówko a organizacja 8) zajmie się teściową :wink:

Brzoza tak bardo brakowało mi jakiegoś wierszyka, poemaciku, fraszki, innym razem nie podaruję :evil: (toż to my prawie sąsiedzi) :D

RS z tobą jak z nikim mogę pogadać jak równy z równym dzięki :D :) :p

Babiś Domy balowe też niech się pną do góry i to na płycie.

Aniko podziękuj Darkowi to On Was odwoził ma u mnie duże pifo, wściekłego kota, dzikiego lisa itp.

 

Dzięki dzięki dzięki

 

Do następnego razu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz do roboty

Janon to super że zamiarujesz mieć went mech przynajmniej jeden problem odpada (mechaniczna czy grawitacyjna) natomiast problem łączyć went mech z dgp czy nie zależy tylko od Ciebie, to ty musisz podjąć decyzję, i nieważne czy połączysz te systemy w całośc czy osobno ważne żebyś podjął wlasną słuszną decyzję, jest tyle samo zaleceń aby łączyć te systemy ile przeciwskazań, ale jedno jest najważniejsze wentylacja musi być i to cały czas a dgp tylko sezonowo, i pamiętaj że kominek nie powinien być jedynym zródłem ciepła jest to tylko wspomaganie, dogrzewanie i inwestowanie w system dgp ogromnych kwot jest marnotrawstwem,

a tak w ogóle to powiedz coś o sobie gdzie budujesz na jakim jesteś etapie, będzie nam łatwiej dyskutować

bo to jakie masz zainteresowania to widzimy :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszku będę budował w Słocinie domek 180 m2

 

działka będzie moja w połowie marca i pomalutku zacznę inwestycję

swojemu wykonawcy muszę przedstawić swoje zmiany do projektu, aby uniknąć zamieszania w przyszłości

 

np. wentylacja w projekcie oryginalnym oczywiście jest grawitacyjna więc to zmieniam, likwiduje wszystkie kominy z wyłączeniem kominkowego

i tu mam kolejny temat do rozmyślań robić murowany czy z chromoniklu dwuścienny np.Darco

wydaje się, że koszty są zbliżone musze to przemyśleć

 

dgp traktuje jako uzupełnienie i pewnie nie połacze go z reku, mam dostać wstępny projekt obu rozwiązań i wtedy podejmę ostateczną decyzję

przewiduje że koszt w wersji łączonej będzie o kilkadzięsiąt % wyższy i to pomoże mi w przemyśleniach

 

do tej pory moim hobby był komputer, w budowie nowego zestawu najważniejszą rzeczą jest właściwy dobór podzespołów, aby uzyskać równowagę w wydajności i kosztach poszczególnych zespołów

 

chce mieć zrównoważony dom, idea szczytna może się uda jestem uparty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...