Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Reniu

do tej pory miałem umeblowany parter i jeden pokój na poddaszu

teraz czas na pozostałe pokoje ... przy 180 m2 pow uzytkowej jest miejsce i na stoły

Wszystkie meble robisz sam ? Jesli tak, to jestes wielki ! No tak sobie mysle, że nie ma chyba takiej rzeczy, której nie umiałbys zrobić. Jestes samowystarczalny i jeszcze inni korzystaja z Twojej wiedzy - mozna ja czerpac jak ze studni wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

miło słuchac pochwał Reniu - ale te sa niezasłuzone

meble robi stolarz i maszyny - ja pomagam /inna sprawa ze po kilku dniach "praktyki" pewne czynności staja sie rutynowe i kazdy - chyba - moze je opanowac/

a ze stolarz jest dobry - nie boi sie zrobic zarówno schodów jak i drzwi, komody jak i łóżka - więc korzystam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza ty też? Jeśli tak to kiedy można składac życzenia?

strasznie trudne i podchwytliwe pytania zadajesz ... Aga :D :lol:

mysle ze po Sebo a przed DaKar natomiast czy nie dzieli nas jeszcze Anika i Januszek - głowy sobie nie dam obciąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebaRadości z każdego dnia i szczęścia, które wiecznie trwa. Sukcesów w każdej dziedzinie życia, z całego serca Tobie życzę.

MOja budowa jest do ogladniecia tu: http://foto.onet.pl/6z5nz,40gbn8c0busn,u.html?P=6 Zapraszam:)

Proszę doradzcie mi co mam zrobić.

Zastanawiamy sie nad pokryciem dachu:początkowo planowaliśmy blachodachowke bratex era ponieważ moj teść kryje blachodachowką wiec odpadl by nam koszt krycia.Ale wahamy sie tez czy nie wybrac dachowki nelskamp finkerberger ponieważ bartdzo nam sie podoba niestety za pokrycie musielibysmy zaplacic,a poza tym nie mam brygady żadnej na oku czy mogę prosić o radę i ewentualne namiary.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie za wszystkie szczere życzenia:)

Brzoza - widzę ze sierpień jest obfitszy niz by sie wydawało.. musze Cie powiedziec jedno - zazdroszczę Ci.... Mialem okazje wczoraj być w miejscowości w której mieszkasz - toz to zagłębie samych pięknych kobiet... :wink: szczególnie w Urzędzie Gminy :)

Aga2302 - jak nie grzeszysz brakiem kasy - bierz dachówkę.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo

 

:D

 

az nie wiem co powiedziec ...

 

 

to moze zmienie temat :wink:

własnie robia rewizje w Biurze CBŚ ... i byc moze wyleci kolejna wazna osobistość z wierchuszki władzy ...

p.s.

Ziobro, ma jednak "łeb jak sklep" jak mówi _Beti_

(a ciekawostka - dziadkowie pana ministra - z linii męskiej - pochodzą z mojej miejscowości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Seba:)Wiesz co w moim przypadku różnica w cenie materialu wynosi miedzy 1000 a 2000 wiec chyba nie dużo no tylko przy dachowce musze dodac robocizne a tu juz sie koszt zwieksza: :D czekam na opinie innych pozdrofki dla wszystkich forumowiczów:)

Wiesz, ja nie miałam darmowych fachowców, wiec za dachówke i za blache musiałam zapłacić.. noże troszke mniej za blache ale jednak.. wiec sytuacja troche inna niż u ciebie , ale z decyzji o kryciu dachówką jestem najbardziej zadowowlona z wszystkich podjętych na tej budowie. Naprawde.. bardzo sie cieszę że wzięłam dachówke.

 

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga2302

 

miałem bardzo podobny dylemat, koszt materiału w przypadku dachówki był ok 1000 zł wyższy. Ale nie miałem teścia blacharza, a to oszczędność kolejnych kilku tys.

 

Gdybyś jednak zdecydowała się na dachówkę, to masz okazję zatrudnić teścia do obróbek blacharskich. Wtedy koszt krycia bez obróbek powinien być niższy a przede wszystkim teść będzie miał oko na całość.

 

Radzę przed zamówieniem więźby (jeśli jeszcze nie zamówiłaś) konsultacje z cieślą, który będzie ją stawiał. W moim przypadku, uwzględniając że będzie dachówka, cieśla odchudził więźbę o 4 kubiki (ponad 2 tys w kieszeni). Projekty często są przewymiarowane. Na wszelki wypadek można skonsultować jeszcze te odchudzone wymiary więźby z dekarzem od dachówek, który potwierdzi czy są wystarczające.

 

Jeśli masz projekt pod blachę, to myślę że przeliczanie jej przez projektanta żeby była pod dachówkę nie ma sensu. Każdy cieśla czy dekarz skoryguje Ci wymiary na podstawie doświadczenia. Zresztą nawet w tartaku dobrze wiedzą jakie krokwie i kantówki wycinają pod blachę a jakie pod dachówkę.

 

Życzę owocnych przemyśleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wszystkie rady.Dziś widzialam sie z dekarzem ktory napredzej znajdzie wolny czas na polowe pazdziernika, z latowaniem ma wziąć 30 zl za metr kwadratowy(czy to drogo???)polecil mi dachowkę mullera :o Pierwszy raz slysze o tej dachowce.Czy ktoś z was nią kryl??Pozdrawiam

 

http://www.dachlux.com.pl/producenci/von_muller/oferta.php

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/WBArticle/ArticleText05&cid=1126591406812&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1077526663248

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam ekipy do tynków cementowo-wapiennych, bo piwnice i łazienki będę robił właśnie takie, do gipsowych ekipa wchodzi dzisiaj, wiec w miare szybko pasuje mi robic c-w. Będę wdzięczny za pomoc

pozdr

ekipa tynków wew. cementowo-wapiennych niedrogo, sprawnie, równo p. Grabarz 17-2424391

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wszystkie rady.Dziś widzialam sie z dekarzem ktory napredzej znajdzie wolny czas na polowe pazdziernika, z latowaniem ma wziąć 30 zl za metr kwadratowy(czy to drogo???)polecil mi dachowkę mullera :o Pierwszy raz slysze o tej dachowce.Czy ktoś z was nią kryl??Pozdrawiam

 

Ja płaciłem oddzielnie za łacenie i krycie i umowa była za całość a nie od metra ale po podzieleniu wydanej kwoty przez 235 m dachu wyszło razem 35,73 zł/metr (dach skomplikowany), więc myślę że 30/metr to b. dobra cena.

Upewnij się czy cena jest razem z obróbkami i mocowaniem rynien.

 

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...