Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

...Co robic,co robic :cry: .O ja biedna,co robic??????

hmm ... no juz trudno będziesz miała inna kolejność bo teraz narobiłabys sobie bigosu zrywając to wszystko ...

zastanawiam sie - dlaczego tak to zostało zrobione ...

brak jakiekolwiek bratniej duszy która mogłaby cos doradzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Brzoza,trudno znac sie na wszystkim :( .nieprzewidzialam.Mysle,ze ciesle -fleje i pijaki -celowo o tym nie wspomnieli(slodka zemsta) albo sami nie wiedzieli,bo dekaze z nich marni byli.

a bratnich dusz do komentowania to ci u nas dostatek-jak wszedzie-ale jak przyjdzie cos poradzic...ech.

Dzieki w kazdym razie,trza bedzie rudzyc glowa i zaradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farida, a nie masz jakiegos KB, inspektora nadzoru ?

jesli docieplisz - trzeba pamietac aby obróbka blacharska lukarn z kapinosem /rynną/ wystawała poza ocieplenie

nie jest to jakis bład karynalny ale czasem wygląd elewacji moze na tym ucierpiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć tak orientacyjnie ile to metrów kwadratowych może wyjść ? No i ile na materiał jeszcze trzeba dołożyć - materiał to pewnie cement wapno i piasek ? czy coś pominąłem ?

 

My zapłaciliśmy ok 7200 czyli jakies 800m2 bo sie okazalo ze jednak 9zł/m2 płaciliśmy.. cos tam sie mielismy targowac..ale nie wyszlo..przepraszam za nieścisłość.

do tego ok 8m3 płuczki po 50zl/m3

10 m3 zoltego piasku tez po 50zl/m3

a cementu ok 3tony

 

tyle pamietamy.. joj.. jak to dawno bylo... aż w maju..ale teraz juz prawie nie pamietam jak to bylo jak nie bylo tynków.. też tak macie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dawno bylo... aż w maju..ale teraz juz prawie nie pamietam jak to bylo jak nie bylo tynków.. też tak macie? :D

ja to jeszcze widzę, bo ekipa mi tynkuje gipsami, 2 pokoje juz sa gotowe, a reszta jeszcze surowa, wiec nie zapominam co i jak :D cholera, miałem dzwonic o 20ej do tego Pana z polecenia i zapomniałem :oops: a czas leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jeszcze widzę, bo ekipa mi tynkuje gipsami, 2 pokoje juz sa gotowe, a reszta jeszcze surowa, wiec nie zapominam co i jak :D cholera, miałem dzwonic o 20ej do tego Pana z polecenia i zapomniałem :oops: a czas leci...

 

hahaha..właśnie to wieczne pamietanie o telefonie do kogoś, och, kiedy to sie skończy? ( nie chodzi mi o to ze mozna ustawic w telefonie i z glowy).

Wiecie, ja tylko rok buduję i podziwiam ludzi ktorzy prowadzili budowy przez 5-7 lat, ja nerwowo bym sie wykończyła, wytrzymam jeszcze max ze 3 miesiace. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wykończy moja studnia, pan Siudalski napisał mi ze 3 maile, dobrze nie jest, jeśli woda będzie dobra to nie dość, że będzie musiał być staw, to jeszcze wytwórnia wody :roll: ewentualnie woda do rzeki... zachciało mi się studni, a jeszcze kiepsko jest położona, działka wąska, gdyby tak z 10 m wyżej to można by było coś tworzyć, strumyczek, staw czy coś podobnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcąc to ujarzmić musiałbyś obkopac wokół studni jakąs wydajną koparka /najlepiej z teleskopowym wysięgnikiem w przypadku rozmiekłego terenu wokół/ i zabetonowanie tego dołka betonem hydrostatycznym

i dopiero po zatamowaniu wycieku wokół rury myslec o założeniu krócca z zaworem

tak mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z maili od SJS..

Nie jest dobrze, bo przy tym ciśnieniu wszelkie próby zatkania wypływu skończa sie rozerwaniem plastikowej rury na trudnym do określenia poziomie a ponieważ teren jest pochyły może całe zbocze w końcu płynąć

Na szybko:

- przyjąć, że woda musi gdzieś spływać, ot po prostu nowe źródło w okolicy i nowy strumień którego bieg trzeba ustalić,

- w żadnym przypadku nie próbowac zatkać w jakikolwiek sposób wypływu bo się źle skończy i dla domu i dla sąsiadów,

- nie wiem jaka jest działka ale dobrze by było, żeby powstał staw tak o powierzchni 1do 5 tys metrów i to głeboki,

- jeśłi wyniki badani wody wyjdą pozytywne jak nic szykowac sie do wytwórni wód lub napoi

- próba opanowania wypływu nie jest tania i jest niewielu studniarzy którzy to potrafia ale o tym po wyniku badania wody

SJS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz załapałem ze rura jest PCW a nie stalowa ...

Pan Siudalski jest zawodowcem - wydaje sie, ze wie co mówi

sprubuj to jeszcze skonsultowac /wymiane rury na stalową o większej srednicy/

moze istnieje jakies forum radiestezyjno - studniarskie ...

ile tej wody moze wypływac na minute, czy na dobę ?

jest mozliwe podanie szacunkowej wielkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o lukarnach...

Mam zamiar zalozys welne od wewnatrz i potem jakas plyta g-k czy cos i z tym sobie poradze (chyba).Problem jest (chyba problem) z tym,ze sa juz zrobione obrobki blacharskie na same dechy.I co z tym trzeba teraz zrobic???Podobno sie obrobki robi po tym,kiedy scianki lukarn sa juz gotowe-tynk,ocieplenie czy cos takiego.To co?trzeba odwalic te obrobki?) .Jest dachowka jesli ma to jakies znaczenie.Radzcie rodacy.

 

Proponuję konsultację z dobrym blacharzem.

Wg mnie tragedii nie ma bo po ociepleniu zawsze można jeszcze raz obróbki założyć, będą podwójne to nic się nie stanie. Z tego co pamiętam to chyba ocieplane kominy tak się robi (chyba).

Ostatecznie blacharz powinien się wypowiedzieć czy taniej i lepiej zdjąć istniejące i położyć jeszcze raz po ociepleniu, czy zostawić jak jest i po ociepleniu założyć jeszcze raz.

W każdym razie tak bardzo się nie przejmuj, dom od tego się nie zawali a i wyjście optymalne się znajdzie. :wink:

 

 

 

eranet - wytwórnia wód gazowanych ? hmm... a może to szansa na przyszłość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...