Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam

 

Mam do was żal - słabo trzymaliście te kciuki... :wink:

 

Dopiero 33 miejsce :( na 55 startujących - zawiodła przynęta - nie miałem jak zabrac ochotki...

 

Sebo8877

 

:oops: zapomniałam, ale chęci dobre miałam

 

:o :D :wink:

 

Pozdrawiam cie słonecznie Anetko :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak szybciutko - 2 rzeczy:

1. Styropian na elewację 12 cm lepiej dawać w jednej grubości czy lepiej np. 8 i 4 na mijankę (ponoć nie robią się mostki termiczne :roll: ),

2. Do zaczynających na wiosnę 2008 - pod koniec października będę miał do odsprzedania garaż-blaszak .......półroczny...........zainteresowanych zapraszam na P.W..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - ponieważ jestem z Podkarpacia potrzebuje pomocy: wymarzył mi się dom z kolekcji Lipińskich B11. Ma urok, ale w domu oprócz uroku liczy się funkcjonalność. Jedną rzecz bym w nim zmieniła - wyrównałabym ścianę sypialni. Bez tej wypustki. Czy duża jest to zmiana? Pozdarwiam Kaśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ipacyna :)

 

Chodzi o ten projekt: http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=61612&page=1

Tak będzie łatwiej dla dopowiadających.

Ja przyznam, że nie bardzo wiem o jaką wypustke Ci chodzi? Czy chesz wyrównać ścianę w pomieszczeniu 1.6 czyli zlicowac ja ze ścianą z pomoeszczeń 1.5 i 1.7?

Jeżeli chodziło Ci o to, to moim zdaniem jest to duza zmiana. Począwszy od fundamentów a skończywszy na dachu.

 

Moze napisz dokładniej, no i dlaczego chesz to zmieniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kaśka

tak jak pisze Maciejon - każda zmiana w połozeniu sciany nośnej ciagnie sie od fundamentu po dach

projektant jesli projektował taki kształt - kierował sie czymś - przeróbkami mozemy zburzyc cała koncepcja

natomiast jesli to scianka działowa - to przesuniecie jej powinno byc w zasadzie bezproblemowe

ciżeko zgadnąć jenak o jaka wypustka Ci chodzi

w projekcie bowiem zaden pokój nie jest nazwany sypialnią mimo ze w 4 pokojach sa łożka

a tym bardziej trudno zgadnąc o która z 4 ścian w tych 4 pokojach chodzi

tla ułatwienia określenia wkleje rzut http://www.lipinscy.pl/upload_module/view_simple/dc-b011__r0.gif

 

p.s.

 

do wyborów coraz blizej i akcja "schowaj dowód babci" nabiera rumieńców ...

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Basiu ! :)

w fundamentach dawniej /drzewiej/ w narożach /węgłach/

zatapiano tzw kamienie węgielne /czyli kamienie narożne/

kamienie te miały ustalona biegunowośc /jak magnes/

i chroniły dom przed róznego rodzaju promieniowaniem

 

teraz /podobno/ panuje moda ze własciciel /własciciele/ obsikuja naroza budynku ...

moze to tez w jakis sposób zapewnia mentalna ochrone domostwa ... kto wie ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Basiu ! :)

teraz /podobno/ panuje moda ze własciciel /własciciele/ obsikuja naroza budynku ...

moze to tez w jakis sposób zapewnia mentalna ochrone domostwa ... kto wie ... :-?

 

Teraz,to wyreczaja w tym inwestorow co niektorzy wykonawcy.Bez dodatkowej oplaty.Na szczescie .

 

Basiu,zakopcie "kaspsule czasu".Niech dzieciaki zrobia rysunki,zdjecia,kosmyki wlosow i takie tam.Wlozcie to do jakiegos sloja.Szczegulnie dzieci beda mialy zabawe i poczucie,ze zaczelo sie cos wielkiego!A starsi...mala buteleczke wina z rocznika w ktorym zaczela sie budowa-tez bedzie zabawa :odkopac to kiedy pragnienie przypili :wink: .

Pozdrawiam :) Wszystkich.

 

A wiecie co znalazlam podczas grzybobrania ?? ha! zawilce kwitnace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiecie co znalazlam podczas grzybobrania ?? ha! zawilce kwitnace!

 

masz jakies ulubione Farida?

bo ja sie ostatnio ustawiłem na gąski /marynowane mniam /

i kanie /smażone tez mniam :)/

 

a zawilce o tej porze roku ... ciekawa sprawa ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiecie co znalazlam podczas grzybobrania ?? ha! zawilce kwitnace!

 

masz jakies ulubione Farida?

bo ja sie ostatnio ustawiłem na gąski /marynowane mniam /

i kanie /smażone tez mniam :)/

 

a zawilce o tej porze roku ... ciekawa sprawa ... :-?

 

Zbierac czy jesc??

Jesc to nie wiem,bo nie smakowalam za wiele .

A zbierac to uwielbiam czas jesiennych podgrzybkow.Tych ciemnych.Kiedys jezdzilam kilometrami(czasem ze 250) zeby pochodzic po zielonych dywanikach mchu i ciachac te sliczne brunatne ,mlode lebki...Pewnie kochalabym tez ciachac takie łąki prawdziwkow,ale nie dane mi bylo :( .

 

A zawilce o tej porze zeczywiscie dziwnie wygladaja.byly tylko 2-dziwaki jakies :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help, pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

MAM UŁOŻONE JUŻ OK 60% DACHÓWKI NA DACHU, A POZOSTAŁA CZĘŚĆ JEST JUŻ WNIESIONA NA GÓRĘ..... I TU OKAZAŁO SIĘ ŻE NA CZĘŚCI UŁOŻONEJ SĄ RÓŻNE ODCIENIE DACHÓWKI.

Zgłosiłem [problem sprzedawcy, ten poinformnował producenta. i w rezultacie odwiedził mnie przedstawiciel producenta, który zakwalifikował całość do wymiany. nowa dachówka ma przyjechać w poniedziałek.

 

 

Ludzie którzy mi układali poszli na inna budowę.

Potrzebuję ekipy na "gwałt", która ściągnie tą ułożoną (idzie do zwrotu) i położy nową. Są wykonane wszelkie obróbki dekarskie i orynnowanie, wstawione okna dachowe.

 

płaci producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...