Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Kochani mam pytanie

Dopiero zaczynam przygodę z budową włsanego domu. :-?

Koparkowy zdjął humus z miejsca gdzie ma być dom. Ślicznie go ułożył w rogu działki, ale....

Jest tego bardzo dużo bo mam duży dom po obrysie i tak sobie myślę czy mogę zostawić w spokoju ponad 2 metrową górę humusu czy coś z nią zrobić ????

Tak sobie może leżeć do wiosny ????Czy potem moża go wykorzystać?? Proszę, pomożcie.

 

pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...zostawić w spokoju ponad 2 metrową górę humusu czy coś z nią zrobić ????

Tak sobie może leżeć do wiosny ????Czy potem moża go wykorzystać?? Proszę, pomożcie.

 

pozdrawiam

Renata

a fundament kiedy zamierzasz kopać?

a ja chciałabym wam pokazać mój nowo pokolorowany domek!

http://karfil.fotosik.pl/albumy/290647.html

ładny

witaj

gdzie budujesz? (bo chyba jeszcze nie wybudowałaś? :roll: )

a ja przyłaczę sie do pytania basih2

i zapytam gdzie wybudowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie robienia fundamentów. Tak więc humus leży sobie i czeka tydzień. Doszukałam się w gazecie Ładny Dom, że nie powinien być przechowywany w pryzamch wyższych jak 1,5 metra i nie szerszych jak 2 metry.

A do tego należy w tych pryzmach od góry zrobić zagłębienie aby dostawało się powietrze. Chcę go wykorzystać jak już skończy się bałagan na działce i będe równać teren. A wiem że jest to bardzo wartościowa ziemia. Ot i tyle.

 

pozdrawiam i dziękuje za wiadomości

:p Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reniaS - możesz przechowac go tak jak leży niec mu się nie stanie

 

Co do grzania to też grzeje- codziennie przepalam tak więc sezon uważam za rozpoczety

 

Co do pogody to mogłaby wytrzymac jeszcze z 2-3 tygodnie - bym zdąrzył zaciągnąc klejem moje docieplenie

 

A co do ochotki to : http://www.liwi.pl/images/10.JPG

 

Tak to to wygląda

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się.. dnia 13.10.2007 przeprowadziliśmy sie do naszego ( całkiem nasz to on bedzie za 30 lat;) DOMKU. Mówie Wam ( tym budującym dopiero) cudne uczucie.... wiadomo, nie wszystko skończone na super.. ale ..och.. super. Nie wiem jak ja żyłam w blokach w miastach przez 29 lat.. poprostu nie wiem ;)

Wczoraj skoro świt 3 sarenki mi pod oknami przebiegły ;)

 

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i rady w trudnych chwilach budowania!

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie i juz ciepło ( sezon grzewczy rozpoczęty oczywiście) z Chmielnika

 

Ps. Mamy podłogówkę wszędzie a że włączyliśmy ją dopiero w sobote nasz 5cio letni syn w południe mówi..

 

-"Mamo ale przecież trzeba kupić kaloryfery, bo jest zimno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!!

A w mniejszym rozmiarze nie mógłbyś wkleić tego obrzydlistwa?? bleeeee...

Jak tam Twoje 2w1??

Co ze styropianem? Bierzesz czy się zaopatrzyłeś gdzie indziej, bo ja chętnie się go pozbędę bo cokolwiek dużo miejsca mi zajmuje...

Imienniczko ma!

Moje gratulcje!!

Brzoza!

W sobotę włączyliśmy centralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - okazało się ze mój sąsiad skończył własnie ocieplenie i ostąło mu sie trochu styropianu - tak więc przyniosłem na plecach :) Licze ze w sobote uda mi sie zaciągnąc klejem elewację - na wiosnę palnujemy tynk - nie chcemy ryzykowac w tym roku - bo ta aura jest powiedziałbym zesrana...

Co do tego obrzydlistwa- to dla ciekawych wrzuciłem link:)

Co do 2w1- to czuje sie wysmienicie- wręcz promienieje zarówno 2 jak i 1:) - może dziś się dowiem co będize królewicz czy księzniczka :) :p :D

 

baha - to Ty pistolet jestes- gratuluje zamieszkania, zazdroszcze Ci ze wprowadizłas się na gotowe- ja cięgle mieszkam na budowie i jeszcze conajmniej rok tak będzie... brrrr- ale coś za coś - jest tanio - kredyt uda się spalcic za pare lat (bo był minimalny) ale za to mieszkamy chwilowo na budowie:)

 

Witam nowych- cześć roz_wzd - gdzie to się stawiasz???

 

Może ktoś powróży jaka będzie pogoda przez najbliższy miesiąc??? Kupować zimówki już teraz czy jeszcze czekać???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...