Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pomózcie mi bo mam juz szal komórek szqarych - kołkować to moje docieplenie czy nie.

2 elewacje to 4,5 m 2 pozostałe to 8 m.

Juz mnie kurw..ica bierze bo nie wiem co myśleć. przyklejony na 8 plackach - (doczytałem się ze żle fachowcy tez sa niejednomyślni - dolne płyty klejone obwodowo + placki) styropian odrywa się od sciany kawałkami - przy czym klej zostaje na ścianie z drobinami płyty styropianowej. Kazda płyta jest opiankowana po obwodzie - tak więc sam kuźwa nie wiem co mam zrobic???

Dajcie mi jakieś mądre rozwiązanie. osobićie jestem za tym by nie kolkować- ale sumienie mnie gryzie że może powinienem ???

 

sebo88877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............

Dajcie mi jakieś mądre rozwiązanie. osobićie jestem za tym by nie kolkować- ale sumienie mnie gryzie że może powinienem ???

 

sebo88877

 

Sebus,ja nie wiem czy kolkowanie ocieplenia "z urzedu"przysluguje elewacji ,ale jesli sa 2 szkoly to ja robie tak,abym miala spokojne sumienie i nie zastanawiala sie potem czy moze jednak trzeba bylo albo nie... :roll: .Wole lekko "przesadzic" ( ku rozpaczy finansowego zasilacza :wink: ) .

 

I jeszcze jedno.Mozesz podeslac mi na maila jakies info na temat tych Twoich oczyszczalni?Temat mi ten odzyl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............

Dajcie mi jakieś mądre rozwiązanie. osobićie jestem za tym by nie kolkować- ale sumienie mnie gryzie że może powinienem ???

 

sebo88877

 

Sebus,ja nie wiem czy kolkowanie ocieplenia "z urzedu"przysluguje elewacji ,ale jesli sa 2 szkoly to ja robie tak,abym miala spokojne sumienie i nie zastanawiala sie potem czy moze jednak trzeba bylo albo nie... :roll: .Wole lekko "przesadzic" ( ku rozpaczy finansowego zasilacza :wink: ) .

 

I jeszcze jedno.Mozesz podeslac mi na maila jakies info na temat tych Twoich oczyszczalni?Temat mi ten odzyl .

 

Przeczytasz wszysko tu http://www.ekoprogres.eu - jak trzebabedzie kupic to się zgłos

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza,tam mysla chyba,ze zniknoles z forum :o :D ...

 

no cóż ... :-?

widac trzeba pisac 10 - 20 postów dziennie, zeby byc zauwazonym ...

a jak ktoś pisze 1- 2 dziennie - to tak jakby nie pisał ...

 

Sebo - ja nie jestem zwolennikiem kołkowania

ja zrobiłbym próbkę - przyklej jakiś odpad na scianie i spróbuj go oderwac po paru dniach

 

jesli klej mocny ... bez kołkowania

jesli słaby ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza,tam mysla chyba,ze zniknoles z forum :o :D ...

 

no cóż ... :-?

widac trzeba pisac 10 - 20 postów dziennie, zeby byc zauwazonym ...

a jak ktoś pisze 1- 2 dziennie - to tak jakby nie pisał ...

 

Sebo - ja nie jestem zwolennikiem kołkowania

ja zrobiłbym próbkę - przyklej jakiś odpad na scianie i spróbuj go oderwac po paru dniach

 

jesli klej mocny ... bez kołkowania

jesli słaby ... :-?

 

Własnie ze chodzi o to iż klej trzyma się jak fix sciany - styro odrywa sie kawałkami (nie da sie oderwac cąłej płyty w jednym kawałku) - cały klej zostaje na ścianie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... U mnie dach kończy "się" robić i kończę sezon budowlany na ten rok.

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów!

zdaje się, ze sezon budowlany wykorzystałes optymalnie - pogoda w najbliższych ma sie zmienic ... na gorsza ... jesienno zimowa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... U mnie dach kończy "się" robić i kończę sezon budowlany na ten rok.

Pozdrawiam wszystkich grupowiczów!

zdaje się, ze sezon budowlany wykorzystałes optymalnie - pogoda w najbliższych ma sie zmienic ... na gorsza ... jesienno zimowa :-?

 

Też mi się tak wydaje. Mam znajomego który za tydzień chce zacząć fundamenty ale wg mnie to nie jest dobry pomysł. Z tego co słychać dookoła to zima ma być szybko i temperatury zdecydowanie niższe niż w ubiegłorocznej. Oby się to nie sprawdziło bo jak nie będzie BARDZO dużego mrozu to zawsze można przy chałupie coś "gmernąć:. :)

Ale dzisiaj jest pięknie, aż lepiej sie pracuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

baha - to Ty pistolet jestes- gratuluje zamieszkania, zazdroszcze Ci ze wprowadizłas się na gotowe...

Sebo8877

 

Dzieki wszystkim .. oby oby sie dobrze mieszkało... niby szybko a mnie sie wydaje ze nic inego przez ten rok nie robiliśmy tylko to budowanie budowanie....

Narazie jeszcze dużo rzeczy do załatwienia: umowa na śmieci, jakieś rolety, ogrodzenie i takie tam...

 

pozdrówka

B@ha

 

http://bd.lilypie.com/U0C7p2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ja poszukuje teraz ekipy, która robi schody drewniane. Macie jakies namiary na stolarzy?

 

Z góry dziękuję

tak sie dziwnie składa, ze aktualnie "stolarzuję"

czyli cos jak terminator / ale nie Arnold Schwarzeneger/ u mistrza stolarskiego zaczelismy juz IV partie mebli / a myśłałem, ze na III sie skończy - o naiwny ... :-? /

Butterfly - stolarz własnie zaczął - równolege - robote schodów dla kogos innego

 

dla uściślenia jednak zapytam - czy będą to schody samonośne i trzeba je "zaprojektowac ?

czy jest juz konstrukcja i trzeba je tylko obudować drewnem

i drugie pytanie - czy masz materiał i ewentualnie jaki gatunek drewna Cie interesuje ?

zaznaczam, ze odległość tez ma znaczenie - a nie jest to zbyt blisko Ciebie ...

 

a mnie jest szkoda lata ...

http://bi.gazeta.pl/im/6/4398/z4398556X.jpg nie ma jak posłom

tu np. poseł Sandra Lewandowska smaruje plecki posłowi Januszowi Maksymiukowi, słońce, plaża, bara - bara ...

poseł notabene zapałał dziwna miłościa do Podkarpacia i startuje z Krosna do wyborów ...

tak jak i inne dziwne postacie które nagle zapałały "matczyną" miłościa do Podkarpacia - jak Pani Grażyna Gęsicka - która obiecuje "złote góry" byle tylko Ją wybrać ...

Zygmunt Wrzodak to kolejny "spadochroniarz" który uważa, ze tylko tutejsi mogą Go wybrac ...

jesli babcie napuszczone z ambony pójdą do wyborów - to ma szanse ...

dlatego akcja schowaj dowód babci - moze spowodowac ze Podkarpaciem zaczną zarządzac Podkarpadczycy - a nie różnej maści "spadochroniarze"

którzy o Podkarpaciu przypominaja sobie jak zbliżają się wybory ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza, jak mi miło, że ktoś mi tak błyskawicznie odpisał.

 

W projekcie mamy schody zabiegowe o konstrukcji policzkowej, drewniane. i chyba nic w tym nie da sie zmienic bo mamy bardzo małą klatke schodową.

 

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m3f017b7aebbac

 

Tak to mniej więcej wygląda. Klatka ma wymiary 2m szerokośc na 227długość, wysokośc 256.

jest tu jeszcze okno na wysokości 100cm

Dla zobrazowania wklejam zdjęcie:

http://images33.fotosik.pl/2/1dc00b61eadd7f1cm.jpg

Czy trzeba je zaprojektować?

Raczej chciałabym zobaczyć jak mogą wygladać moje przeszłe schody.

materiału własnego nie mamy. A najlepiej jakby to był dąb ale nie mówimy nie na inne drewno.

 

Dziękuję ci jeszcze raz za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...