Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jonasz pozazdraszczam Ci - takiego projektu... :D

 

Mój następny dom (ten dla przyjaciela) będzie taki :

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=73&a=164&sid=3&projekt=40#rzuty

 

a ten trzeci (juz ten dla mnie:)) to mam już rozrysowany w 3 klasie technikum - leży mi kompletny tylko zatwierdzic i opieczetować :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakosic jakiejs kasy i nie przejmowac sie niczym oprucz tego zeby sie domek podobal.

 

Nawet jeśli kasę bym nakosił to nigdy bym tak nie podszedł do budowy. Wg mnie najpierw ma się w nim dobrze, wygodnie mieszkać (...) a na którymś tam miejscu z kolei ma sie podobać.

 

Zapewniam Cię, że będzie mi się w nim bardzo dobrze i wygodnie mieszkać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakosic jakiejs kasy i nie przejmowac sie niczym oprucz tego zeby sie domek podobal.

 

Nawet jeśli kasę bym nakosił to nigdy bym tak nie podszedł do budowy. Wg mnie najpierw ma się w nim dobrze, wygodnie mieszkać (...) a na którymś tam miejscu z kolei ma sie podobać.

 

Zapewniam Cię, że będzie mi się w nim bardzo dobrze i wygodnie mieszkać :wink:

 

Wiem, wiem :) , nie pisałem tego w odniesieniu do Twojego domku tylko odniosłem sie do stwierdzenia Faridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Brzoza- - od 4 tygodni Firma Ferrum milczy - nie odpowiada na maiale (zreszta nie dochodzą) nie podnosi sluchawek - nie wywiązuje się z zamówień, olewa wszystkich dookoła- podejrzewam upadłość ...

Sebo - upadłość ?!!

dla mnie to więcej niz zaskoczenie ...

owszem płyneły sygnały od Janussza, ze musi podwyższac ceny kotłów, bo mu pracownicy pouciekaja za granice (ale zeby tak bez zapowiedzi upadłość ... :-? )

podejrzewam, ze mieli pełny portfel zleceń (Janussz przez kilka lat pisania na forum wyrobił o Ferrum dobrą opinie) podejrzewam, ze wpłacono mase zaliczek ...

i to wszystko miało by przepaść ... ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Brzoza- - od 4 tygodni Firma Ferrum milczy - nie odpowiada na maiale (zreszta nie dochodzą) nie podnosi sluchawek - nie wywiązuje się z zamówień, olewa wszystkich dookoła- podejrzewam upadłość ...

Sebo - upadłość ?!!

dla mnie to więcej niz zaskoczenie ...

owszem płyneły sygnały od Janussza, ze musi podwyższac ceny kotłów, bo mu pracownicy pouciekaja za granice (ale zeby tak bez zapowiedzi upadłość ... :-? )

podejrzewam, ze mieli pełny portfel zleceń (Janussz przez kilka lat pisania na forum wyrobił o Ferrum dobrą opinie) podejrzewam, ze wpłacono mase zaliczek ...

i to wszystko miało by przepaść ... ? :o

 

A jak inaczej mam odbierac 4 tygodnie bez jakiegokolwiek kontaktu??

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

szkoda by było - kocioł /wiem to tylko z teorii/ był dopracowany

guba blacha, mysl techniczna, i stworzony do spalania "wszystkiego"

na jego miejsce wskoczy zachodnia konkurencja, która za ładna obudowe i mase /psu na buty/ bajerków cieszacych wyłacznie oko - będzie inkasowac krocie

mamiąc "odwrotnym spalaniem" czy kotłami "na holzgaz" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farida - ja planuję zalanie 16.11.07. Wg fachowców (rozmowy z kilkoma ekipami) zagrożeniem jest mróz poniżej -10 stopni w ciągu 3 - 4 dni po wylaniu. Wylewkarze twierdzą że samo wylewanie przeprowadzają w temp. do -5 stopni. Wiem że fachowcom nie należy do końca wierzyć ale (zgodnie ze swoją naturą) postanowiłem zaryzykować. No, chyba że przed 15.11. przyjdą duże mrozy...

 

Mac Iek - z ekipy tynkarskiej jestem zadowolony, chociaż jak zwykle trzeba było pilnować szczegółów, ale chłopaki spełniali zyczenia bez zbędnych dyskusji.

Szefem ekipy jest pan Zbigniew Majkut, tel 0604609148.

 

Jak już kiedys było na forum opisywane, składy ekip zmieniają się często i chwalona w jesieni ekipa może być do niczego na wiosnę. Sam to przerobiłem przy wylewkach ślepych. Skorzystałem z polecanej na forum firmy "MK" i byłem mocno rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: jak myslicie ?Jaki procent wykonawcow na budowach pojawia sie i znika?

10 - 20 % ?

 

A zapytac jeszce chce:jesli zaleje podloge(ta wlasciwa) to jak dlugo temu betonowi bedzie zagrazal mroz?Wylac mozna nawet przy niewielkiej minusowej,wiem,ale jak za kilka dni spadnie duzo nizej to co??

to trzeba beton nakryć

a jak długo ? doputy - dopuki woda z betonu nie odparuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zapytac jeszce chce:jesli zaleje podloge(ta wlasciwa) to jak dlugo temu betonowi bedzie zagrazal mroz?Wylac mozna nawet przy niewielkiej minusowej,wiem,ale jak za kilka dni spadnie duzo nizej to co??

to trzeba beton nakryć

a jak długo ? doputy - dopuki woda z betonu nie odparuje

 

Czym przykryc?A w zimie to wolno paruje,to co,do wiosny musi byc przykryte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym przykryc?A w zimie to wolno paruje,to co,do wiosny musi byc przykryte?

dawniej nakrywano matami słomianymi /dzis pewno trudno by było znaleźć producenta - bo słoma do mat nie moze byc z kombajnu a spod kosy lub kosiarki/

teraz to jakas folia i tektura /płyty pilsnniowe, gazety, etc/

jesli masz okna - to raczej nie powinnas sie mrozu obawiac

jesli brak ... to na wszelki wypadek warto miec cos w zanadrzu

a jak długo ? doputy dopuki woda jest w betonie ...

jesli beton suchy - mróz mu nic nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym przykryc?A w zimie to wolno paruje,to co,do wiosny musi byc przykryte?

.............

jesli masz okna - to raczej nie powinnas sie mrozu obawiac

jesli brak ... to na wszelki wypadek warto miec cos w zanadrzu

a jak długo ? doputy dopuki woda jest w betonie ...

jesli beton suchy - mróz mu nic nie zrobi

 

Mam okna a beton bedzie z mixokreta(to chyba suchy :roll: )

 

Aga,w Sanoku nie ma sniegu,jak pisze Ania,ale z mojego budowlanego placu boju widzialam osniezone połoninki .Moze na wyciagu w Pulawach mozna juz szusowac?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam okna a beton bedzie z mixokreta(to chyba suchy :roll: ) ...

jesli sa okna - to jest duża szansa ze jastrychowi nic sie nie stanie

/beton w okresie wiązania wydziela ciepło tylko trzeba to ciepło pomóc mu zatrzymać/

natomiast konsystencja tego z miksokreta na ogół jest pułsucha (inaczej zaklejałby węże gdyby był suchy)

w betoniarce równiez mozna umieszac beton o takiej konsystencji - ale część forumowiczów która tego nigdy nie robiła tłumaczy pozostałym ze jest to niemozliwe albo bardzo trudne

a ze kłamstwo powtarzane n razy staje sie prawda - stwierdził to juz Józek Gebbels ... wiec wiekszość mysli ze miksokret jest cudowna maszyna która to potrafi

a prawda jest ciut inna - to plastyfikator powoduje zmniejszenie ilości wody zarobowej w betonie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...