Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Brzoza opisalam w dzienniku ale przytocze jeszcze raz.

Mial mi robic dach. Zamowilam go w kwietniu na wrzesien pazdziernik. Potem byl poogladal, powiedzial co kupic. Po wielkich trudach z terminami przyjechali na 1 dzien i zrobili krokwie koszowe i murlate zeby mozna bylo podmurowac scianki i zrobic kominy. I tyle. Potem przez miesiac mnie zwodzil po czym wcale przestal odbierac i oddzwaniac. I tak zmarnowalam 1.5 miesiaca. Teraz robi mi inna ekipa, jest drozsza ale robia i to sie dla mnie liczy najbardziej, bo mam ambitny plan wprowadzic sie w grudniu. Dodam ze zawalilam bo nie mialam z nim umowy (znajomy znajomego wiec myslalam ze mi nic nie wywinie, a tu :evil: )

 

Bede miala do sprzedania ok. 2.5 palety Maxa. jedna palete połowek Maxa, troche drutu i stemple 2,6 - 3 m ok 160 sztuk

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niesłowny dekarz, jeszcze sie okazalo ze nie wyliczyl sobie krokwi (moje koszowe i rogowe byly na 22cm a zwykle na 16 i za malo podcial rogowki. Nie dalo rady ich ruszyc po 1.5 miesiacu stania i trzebabylo nabic na murlaty jetki zeby podciac krokwie - porazka ale trzyma sie. Co do stempli to maja kore, tzn wiekszosc ma. Cena 4 pln szt. (ale mozemy sie dogadac). A to dobrze ze maja czy nie bo nie wiedzialam ze jest jakas roznica. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się pochwalę ,dziś po 7 miesiącach odebrałem warunki zabudowy :o szkoda że jak kupowałem działkę to nie miałem świadomości że tyle może to trwać w gminie w której nie planu zagospodarowania przestrzennego :evil: .trzymajcie kciuki coby z PnB poszło znaczne szybciej

 

pozdrowienia w piekny słoneczny dzionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek I gratulacje ale to nic ja na swoje czekalem około 6 miesiecy :), teraz czekam az koles zrobi mi mapke do celow projektowych a w miedzyczasie musze znalezc jakiegos architekta ktory mi zrobi adaptacje i naniesie projekt na mape,

 

a moze polecicie mi jakiegos dobrego architekta ??

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aldio jak sie chowa mały szkrab - już ma miesiąc tak więc daje się we znaki czy jeszcze narazie spokój ??

 

Pozdrawiam wszystkich w ten brzydki dzień

 

Sebo8877

 

W pierwszej chwili chciałam wstawić tu zdjęcie Małej z Wigilii, ale na karteczce z życzeniami świątecznymi jest przecież dzień przed wigilią, więc bardzo się nie zmieniła. :wink:

Mały szkrab - już nie taki mały, w ciągu miesiąca przytyła ponad kilogram i i widać to na "papulach", już nie śpi przez całą dobę, ale w nocy śpi pięknie, dziś jadła o 21-szej, po 3-ciej i o 7-mej rano, wiec daje się wyspać :wink:

Uśmiecha się zwłaszcza do taty promiennie, dlatego przewijanie (nawet w nocy) trwa czasem godzinę, bo muszą się na siebie napatrzeć.

Poza tym zaczyna gadać - gaworzyć, już nie jest to kwilenie królewny, ale nadal ma zwyczaj patrzeć na wszystko z góry. Dziwne, trzymasz ją na rękach, a ona patrzy na Ciebie "z góry".

Dziś byłyśmy na I-szym szczepieniu i była bardzo dzielna. Po pierwszym ukłuciu tylko miauknęła, a po drugim zajęła się z zapałem cycusiem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niesłowny dekarz, jeszcze sie okazalo ze nie wyliczyl sobie krokwi (moje koszowe i rogowe byly na 22cm a zwykle na 16 i za malo podcial rogowki. Nie dalo rady ich ruszyc po 1.5 miesiacu stania i trzebabylo nabic na murlaty jetki zeby podciac krokwie - porazka ale trzyma sie. Co do stempli to maja kore, tzn wiekszosc ma. Cena 4 pln szt. (ale mozemy sie dogadac). A to dobrze ze maja czy nie bo nie wiedzialam ze jest jakas roznica. :roll:

Hunk

jest różnica - te nieokorowane szybko atakuje robak i szybciej zaczynaja butwieć

okorowane służą na kilka conajmniej budów

 

przymierzam sie do domku gospodarczego

ale jeszcze nie mam koncepcji stropu (byc moze zrobie taki strop który nie wymaga stemplowania ) - dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzieki za wyjasnienia :lol:

Moi dekarze zaczeli wczoraj klasc dachowke. Mam juz okno w łazience i tu pytanko. Bo cały czas sie zastanawiamy czy na dobrej wysokosci? Na jakiej najlepiej? Ja mam poczatek na ok. 120 od posadzki juz wykonczonej. Dobrze bedzie czy nie?? Bo teraz mozna jeszcze podniesc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzieki za wyjasnienia :lol:

Moi dekarze zaczeli wczoraj klasc dachowke. Mam juz okno w łazience i tu pytanko. Bo cały czas sie zastanawiamy czy na dobrej wysokosci? Na jakiej najlepiej? Ja mam poczatek na ok. 120 od posadzki juz wykonczonej. Dobrze bedzie czy nie?? Bo teraz mozna jeszcze podniesc.

Pozdrawiam

nie wiem na jakiej wysokosci najlepiej ale ja umieściłem okno dość wysoko

tj. 1,70 od posadzki

dzięki temu mam w łazience swiatło naturalne, moge wietrzyć a nikt z zewnatrz do łazienki mi nie zaglada (tzn. moze zobaczyć tylko sufit :))

Oba też nie odpowiem Ci czy to dobra cena - moge napisac ile ja płaciłem

mianowicie płaciłem ~ 80 zł/punkt

czyli centralne i woda to ok 2500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...