Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Oba: Myślę, ze na podstawie takich danych niesposób rzetelnie odpowiedziec Ci czyto dużo czy mało. Za mało danych. Piszesz o kompletnej instalacji co. A co z cwu? Na ogół robi się to razem!

 

Napiszę Ci jak to było u mnie. (Kocioł Vailant turbomax, sterowanie pogodowe, dwa obiegi - grzejniki i podłogówka, rury plastiikowe (nie pamiętam firmy). zasobnik cwu. Miałem zrobiony mini projekt - obliczono wielkość grzejników i długośc pętli podłogowych. Układ kotłowni wg. jednego ze schematów Vailanta).

 

Zrobiłem mini przetarg na kompletną kotłownię i grzejniki - rury i rozdzielacze zrobił mi wcześniej generalny wykonawca :)

Wysłałem do 5-ciu autoryzowanych instalatorów dane z prośbą o wycenę. Odpowiedzialo trzech. Wybrałem jednego. Umówiłem sie na wykonanie. Dwa dni przed terminem odmówił, bez podania przyczyn! Drugi (wg ceny) wykonał bez problemów.

 

Otrzymane wyceny na ktołownię i grzejniki różniły się bardzo - od 17 do 27 tys. Wykonawcy oferowali elementy róznych firm (grzejniki. pompy, sprzegło,...) Wynikało to z tego co oferowali im dostawcy u których zaopatrywali sie.

Za rury, rozdzielacze płaciłem osobno - 5 400 zł (materiały + robocizna)

Za kotłownie i grzejniki - 17 250 zł.

 

Trudno porównywać Twoją i moją instalacje. Skłonny jestem jednak przypuszczać, że Twoje 20 tys. to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Oba - robocizna zakręci się w granicach 90-100 zł /punkt (CO)

Woda - 45-55 za punkt

Kanaliza - 45-55 za punkt\

 

Wstawianie waniene, kibelków, umywalek (montaż) to dodatkowe ustalenia

 

Cała reszta to materiał - w zależności od firmy i jakości - materiał może róznic się nawet o 100% :)

 

Za mało danych żeby powiedziec czy dużo czy mało - napisz ile kaloryferów - ile lazienek, czy podłogówka - ile trójnikowa czy rozdzielaczowa instalacja- miedź czy tworzywo ????

 

Pozdrawiam

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBASTIAN

Trzymam za Ciebie kciuki mój syn maił termin na 17 lutego i urodził sie 10 wiec mam nadzieję ze juz jesteś spakowany :wink:

 

 

a tak poza tym to może ktoś słyszał ,korzystał albo cos wie o naszych rodzimych produktach na stronie zakładu brak szczegółowych informacji o składzie procentowym materiałów z których wykonane sa blaty czy zlewy :( http://www.dremex.com.pl cen tez nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zabieram się do ocieplenia poddasza i widzę że parametry wełny z roli (Ursa DF 43) są gorsze od wełny w arkuszach (Rockwool Superrock). Ale czy czasem wełna w arkuszach nie będzie miała mostków termicznych powodujących osłabienie jej parametrów? No i chyba układanie tej wełny w arkuszach jest bardziej kłopotliwe.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz Unimaty Isovera? http://www.isover.pl/_files/Upload/Uni-Mata_1.pdf

U nas teraz ją kładą. Pięknie się rozpręża i ekipa ją chwali :)

 

Hmmm, bo polecili mi Rockwoola. Isover'a muszę sprawdzić.

 

U nas też jest właśnie ta wełna.

Też pięknie się rozrężała i ekipa ja chwaliła :)

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Wam siedze jak na gwożdziach - torba spakowan - stresam mam jeszcze dodatkowego z tą zmiana roboty - masakra normalnie :):):)

 

Ale jest ok - jakos daje rade :)

Sebo8877

 

haha.. rozumiem kolege... my tez tak.. wczoraj dwa razy wyjmowałam torbe z szafy .. aż mąż mówi..."jedzmy już, niech juz wreszcie bedzie po ;) " - ale nic z tego.. jeszcze czekamy... i tak może być jeszcze cały miesiąc ;)

Życzę cierpliwości i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko!

Ale w obydwóch przypadkach jeszcze 4-5 tygodni do końca ciąży (książkowego). Niech sobie dzieciaki jeszcze siedzą i obrastają w tłuszczyk :lol:.

Z jednej strony to mi się łezka w oku... ale jak sobie pomyślę, że miałabym piątkę :roll: Oooo nieee, styknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Zuzolka

szary dziś mamy krajobraz, przydała by sie rada architekta krajobrazu jak go podrasować ...

 

 

:wink:

Dzięki za powitanie!

z tym krajobrazem to nic sie nie bój...- Matka Natura podrasuje na wiosnę.

Poza tym nawet w szarościach piękno!!!

Ale służę radą przy organizacji przestrzeni leżącej poza tymi upragnionymi murami.

 

Przy okazji pozdrawiam również wszystkich Wielce Oczekujących. Nie bójcie... Maluchy same wiedzą najlepiej kiedy jest TA pora. Rok temu też Oczekiwałam to wiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...