Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

ten zaś o seksie...gdzie nie zajrze to Sebo gada o seksie...nawet we wontku Świętego Mikołaja :roll: :lol:
To może wystąpić do Redakcji o rozszerzenie Jego tyułu na "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM DO SPRAW ..."

:wink:

 

Maciek Ty to masz łeb :) :p ..

 

Soczyca a dlaczego Ty podglądowywujesz naszą grupę co ??? - A o tym sexie - to tak się skałda że jak tylko powiem to Dagmara zaraz się pojawia :) :p :D

 

OOOO Zuzolka witaj -jak mi sie ułozy kostka to poproszę Cię o pare podpowiedzi - wierzę że będziesz stale na naszej grupie.

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

odkąd poznałam Brzozę i Sebę to jestem taka cicha poczytywaczka waszego dziennika... szukam fajnych i tanich rozwiązań technologicznych wszędzie gdzie sie da :wink: :lol: ...a co do pojawiania się ... to nie moja wina, że on wszedzie o tym seksie pisze...ja poczytac chciałam co innego :lol:

 

za tytułem "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM DO SPRAW ..." dla Sebusia jestem jak najbardziej "za" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Daggulka:D

...To może wystąpić do Redakcji o rozszerzenie Jego tyułu na "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM DO SPRAW ..."

:wink:

co Wy tak od rana fajny humor macie ?:D

...Ale służę radą przy organizacji przestrzeni leżącej poza tymi upragnionymi murami...

 

ja to bym chciał miec przestrzeń wokoło ... a tu jak na złość zaczynaja sie koło mnie budowy ...

jest jakies remedium na to ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza ... ja też mam widok na piękne zielone łąki ...ale już niedługo, bo łąkę właściciel podzielił i sprzedał :evil: ....pewnie wiosną się zacznie :roll: ...niestety nie ma na to sposobu :-?

 

a co do chlewni ... sąsiadom by pewnie przeszkadzało...ale gwarancji nie ma że poskutkuje :wink: ...zresztą prędzej nim sąsiadów to mnie by szlag trafił :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym chciał miec przestrzeń wokoło ... a tu jak na złość zaczynaja sie koło mnie budowy ...

jest jakies remedium na to ... ?

 

Dynamit. :evil:

 

:wink:

A tak na poważnie trzeba się od sąsiadów subtelnie odgrodzić (tylko błagam nie zwartym rzędem żywotników w krajobrazie otwartym!!!!!!!!!!!!)

a najlepiej sie zaprzyjaźnić. (z sąsiadami naturalnie). Wtedy ból po stracie otwartej przestrzeni sie zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

A tak na poważnie trzeba się od sąsiadów subtelnie odgrodzić (tylko błagam nie zwartym rzędem żywotników w krajobrazie otwartym!!!!!!!!!!!!)

a najlepiej sie zaprzyjaźnić. (z sąsiadami naturalnie).

 

Podpisuję się czterema ręcyma :wink: ,

ups, trzema, bo czwarta zaciśnięta w piąsteczkę (to pewnie dla niezaprzyjaźnionych sąsiadów).

 

Pozdrowienia i cierpliwości dla Przyszłych Rodziców, aż dzidziuś będzie gotów. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóż chlewnię? :D

 

nie mam nic do świn ...

ale chyba gorsze sa kaczki ...

 

kiedys musieliśmy pracowac w poblizu fermy kaczek, a własciciel karmił je wnetrznościami (flakami) innych stworzeń ...

 

jak stamtad zawiało ... tylko pokarmy wysokoprocentowe przechodziły przez gardło

brzoza ... ja też mam widok na piękne zielone łąki ...

o to to ...

mi juz tylko przez zachodnie okna widok pozostał

a jak tak dalej pójdzie to i szczawiowej bedę musiał zapomniec ... :-?

...Brzoza - wiosna idzie znaczy sie :)

 

sebo8877

zawsze przypomina mi sie widok Bubu (taki mały miś - kolega Yogi'ego)

jak pierwszy wychodził z jaskini i wołał radośnie Yogi wiosnaaaa !!!

patrząc na misie - wylegiwanie sie na słoneczku można /chyba/ porównac z przyjemnościa sexu ...

:roll:

A tak na poważnie trzeba się od sąsiadów subtelnie odgrodzić (tylko błagam nie zwartym rzędem żywotników w krajobrazie otwartym!!!!!!!!!!!!)

a najlepiej sie zaprzyjaźnić. (z sąsiadami naturalnie). Wtedy ból po stracie otwartej przestrzeni sie zmniejszy.

Zuzolka

znam dwu sasiadów którzy odgrodzili sie od siebie takim podwójnym szpalerem thiui /w srodku jest pas "ziemi niczyjej"/

śnieg tam topnieje dopiero poźną wiosna albo wczesnym latem - i swiadczy o "zimnych stosunkach" miedzy sasiadami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zuzolka

znam dwu sasiadów którzy odgrodzili sie od siebie takim podwójnym szpalerem thiui /w srodku jest pas "ziemi niczyjej"/

śnieg tam topnieje dopiero poźną wiosna albo wczesnym latem - i swiadczy o "zimnych stosunkach" miedzy sasiadami ...

 

No więc właśnie taki praktykom w krajobrazie i stosunkach międzyludzkich mówimy jako a.k. stanowcze "NIE!!!!!"

Dobry sąsiad znaczy więcej niż firma ochroniarska a obsadzenie działki z pozostawieniem okien widokowych lub małych okienek na malutki chociażby i mniej uczęszczany kawałeczek jego ogrodu zwiększa przestrzeń a jemu nie powinno przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mi tutaj o wiośnie?!

Zima ma być! Mrozik (nie mróz - zauważcie różnicę), śnieg... Bo my na narty się wybieramy!! W sobotę!!

Zuzolka!

A jak się ma sąsiada-kretyna, który się betonem ogrodził?? Posadziłam już trochę dzikiego wina i hederę, żeby sobie po nim lazły i go zakryły. Ale dalej mi jeszcze kawał tego cuda został. Co proponujesz - jakie pnącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mi tutaj o wiośnie?!

Zima ma być! Mrozik (nie mróz - zauważcie różnicę), śnieg... Bo my na narty się wybieramy!! W sobotę!!

Zuzolka!

A jak się ma sąsiada-kretyna, który się betonem ogrodził?? Posadziłam już trochę dzikiego wina i hederę, żeby sobie po nim lazły i go zakryły. Ale dalej mi jeszcze kawał tego cuda został. Co proponujesz - jakie pnącza?

 

Baru najwyraźniej "somsiad" jest surrealistycznym homofobem który ubielwia beton :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic do świn ...

ale chyba gorsze sa kaczki ...

Co racja, to racja ;)
W zasadzie tak, ale ...

Ok 1 km od nas są chlewnie. Gdy wieje odpowiedni wiatr a są one (ponoć) wietrzone wieczorami to strach odetchnąć przy rozszczelnionych oknach. A na zewnątrz!!! (Tuż obok chlewni są inne domki oraz dom opieki :evil: )

 

 

Nie mniej ...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mi tutaj o wiośnie?!

Zima ma być! Mrozik (nie mróz - zauważcie różnicę), śnieg... Bo my na narty się wybieramy!! W sobotę!!

Zuzolka!

A jak się ma sąsiada-kretyna, który się betonem ogrodził?? Posadziłam już trochę dzikiego wina i hederę, żeby sobie po nim lazły i go zakryły. Ale dalej mi jeszcze kawał tego cuda został. Co proponujesz - jakie pnącza?

 

Wybrałaś najlepsze pnącza. One "wchodzą" na mur bez podpór. Jeśli "dzikie wino" to winobluszcz pięciolistkowy to proponuję jeszcze trójklapowy.

Albo jeśli cień to Hortensję pnącą. Powolna ale ładna.

Albo nie super ładne czy też eleganckie ale urozmaicające - panele z marketu bezpośrednio na tę ścianę i wtedy już mamy cały przekrój pnącz bo wszystko się ażurowego panela czepi. Np. Powojniki pod warunkiem, że to nie jest północna ściana.

Ładniejsze według mnie są (tylko solidnie wykonane) panele wiklinowe. Ale to wszystko zależy od charakteru reszty czyt. całości ogrodu.

Koniec bo sie rozgadałam

"Koncik" porad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem;

nie wiem na jaki fundament sie zdecydowac...czy lany monolityczny, czy murowany. najtaniej wychodzi lany, jednak jak beton zdrozeje to juz sie to zmieni a jak teraz zaplace bloczki to mi juz do wiosny nie zdrozeja...

jak murowac to z czego : z pustaka dzorami do dolu czy z bloczka pelnego betonowego? licze, licze i sam nie wiem. wiadomo lany trzeba szalowac, ale deski juz mam zamowione, bo stropy beda monolityczne.

doradzcie,

acha, widze ceny 3,5pln za bloczek 12x25x38 a ja potrzebuje bloczki 30cm szerokie bo sciany zewn. z maxa glowka.i tu bloczki po 7,5pln/szt przy zuzyciu 20 szt/m2

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie podpowiem Ci czy fundament lany czy murowany. Zwróciłem jednak uwagę na nastepujące zdanie:

acha, widze ceny 3,5pln za bloczek 12x25x38 a ja potrzebuje bloczki 30cm szerokie bo sciany zewn. z maxa glowka.i tu bloczki po 7,5pln/szt przy zuzyciu 20 szt/m2

Ja mam fundament murowany z bloczków. Szrokość 24 cm. Na tym mam scianę jednowarstwowa szerokości 42 cm. Zgodnie z projektem wylewajac wieniec na scianie fundamentowej zrobiłem go szerszym niż fundament - po ok. 5 cm z każdej strony. Na mojej stronie w dziale Stan 0 jest zdjecie "Szalunek pod wieniec" - widac tam to. o czym pisze.

Było trochę zabawy przy wykonywaniu takiego szalunku ale bloczków batonowych wyszło sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fundament murowany z bloczków. Szrokość 24 cm. Na tym mam scianę jednowarstwowa szerokości 42 cm. Zgodnie z projektem wylewajac wieniec na scianie fundamentowej zrobiłem go szerszym niż fundament - po ok. 5 cm z każdej strony. Na mojej stronie w dziale Stan 0 jest zdjecie "Szalunek pod wieniec" - widac tam to. o czym pisze.

Było trochę zabawy przy wykonywaniu takiego szalunku ale bloczków batonowych wyszło sporo mniej.

 

myslalem o tym, tylko czy nie za waska bedzie taka sciana fundamentowa przy domu z poddaszem i dwoma lanymi stropami monolitycznymi (tzn. skosy na poddaszu betonowe) to jednak pare ton jest...no i sam nie wiem na co sie zdecydowac, projektant mysli ale jak to projektant lepiej za mocne niz za slabe :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...