Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Zukow2: Witam na Forum i w podkarpackiej grupie :)

Czy jesteś z podkarpacia?

 

Czy Ktoś buduje lub zamierza budować dom energooszczędny z katalogu http://www.lipinscy.pl/energo_projects.xml ???

Ew. dom o podobnych parametrach?

Odzywam się nie na temat, o który pytasz, bo nie buduję domu energooszczędnego :(

Odzywam się dlatego, że wsród tych domów u Lipińskich zobaczyłem projekt B424, który powstał na bazie projektu LMB-24 - a taki dom wybudowałem.

Układ funkcjonalny prawie identyczny a proponowana technologia zupełnie inna (ściana zewnętrzna silka 24 cm + 20 cm styropiany robi wrażenie). Opis technologii jest zreszta "typowy" dla Lipińskich, tzn. pasuje i do parterówki i do piętrowych :). No i te zalecane przez Nich marki (Ytong, Fermacel, Schiedel, Viessmann :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam podkarpacie pytanie z innej beczki

chce kupic dom w Budziwoju koło Rzeszowa - wykonawca firma Szerbud

wiecie cos moze na jej temat - z kim bym nie rozmawiał twierdzi ze to bardzo dobra firma i mozna kupować od nich w ciemno...na ile to prawda ?

jakiekolwiek info mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy w tym wątku.

Mam zgryz. Planuję budowę domu z bali. Czy jest wśród Was ktoś z Rzeszowa bądź okolic, szeroko rozumianych :D , kto ma za sobą postawienie takiego domu ? Właściwie już zacząłem rozglądać się za wykonawcą, żeby oszacować koszty, wiedzieć co i za ile..... Nie jest jednak z tym prosto, większość firm się już "wycwaniła" i żądają sobie sporo, szczególnie te z Podkarpacia..... Dużo prościej z wykonawcami z innych regionów. A potrzebuję się dowiedzieć o realny koszt budowy.

A może w praktyce wyjdzie mnie korzystniej murowany ?

 

PS. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów z Chmielnika/Zawodzia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie tematem interesowałem - w regionie nie ma nikogo kogo mozna polecic zostacie Ci tylko

http://www.wioska.com/pl_aktualnosci.php

i wyjazd pod warszawę poogladac - sam sie nosze z zamiarem chociaz dom z bali juz mi "przeszedł" jak odladalem 3 letni domek porozsychany z dziurami ze

mozna rękę włozyć

W "wiosce" masz kilka wybudowanych domków i siedzi tam przedstawiciel firmy udzielajac wszystkich informacji.

Nie wazne skad bedzie firma grunt zeby była renomowana i dobra a to ze zaoszczedzic 10 - 20 tysiecy na partaczach z "regionu" chyba w koncowym rozrachunku nie okarze sie "zyskiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie tematem interesowałem - w regionie nie ma nikogo kogo mozna polecic zostacie Ci tylko

http://www.wioska.com/pl_aktualnosci.php

i wyjazd pod warszawę poogladac - sam sie nosze z zamiarem chociaz dom z bali juz mi "przeszedł" jak odladalem 3 letni domek porozsychany z dziurami ze

mozna rękę włozyć

W "wiosce" masz kilka wybudowanych domków i siedzi tam przedstawiciel firmy udzielajac wszystkich informacji.

Nie wazne skad bedzie firma grunt zeby była renomowana i dobra a to ze zaoszczedzic 10 - 20 tysiecy na partaczach z "regionu" chyba w koncowym rozrachunku nie okarze sie "zyskiem"

 

Temat wioski znam, ale dzięki.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni..... Po jednym spartaczonym domu nie można osądzać technologii jako takiej. A na regionalnych wykonawcach nie oszczędzisz, bo oni raczej cenią sie o wiele wiele drożej od reszty. Natomiast zastanawiam się nad wycieczką na Podhale, czy Beskid Żywiecki w poszukiwaniu cieśli - w końcu to taka sama zasada, jakbym szukał majstra do wymurowania ścian, a nie firmy budowlanej.

Tylko szukam "doświadczonych", którzy taki dom już postawili i mogą się podzielić wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochaną grupę, dłuuugo sie nie odzywałam :oops: wybaczcie :wink:

 

witam, wpadam z malutkim pytankiem. Koszt elewacji zewnętrznej z 10 cm styropianem + strukturą w cenie 75 pln za m2 to dużo jak na nasze warunki? Firma "Malpol" - ktoś coś wie na ich temat?

 

Malpol robił u mnie, jak na razie jestem zadowolona. Robią dokładnie, w miarę szybko i zgodnie ze sztuką, ale wiadomo mogło się zmienic zatrudnienie. Cen dokładnie nie pamiętam niecałe 20000,00 za całe ocieplenie i podbitkę, tynki mozajkowe na cokole i murkach, wstawienie parapetów. Styropian był mój. Powierzchnia około 220 m2. Dokładne ceny mogę sprawdzić.

 

pozdrawiam Agnieszka

wielkie dzięki, dostałem na nich namiar od gościa od kominka, bardzo ich chwalił widząc ich przy robocie, więc skontaktowałem się z właścicielem, ma 4 ekipy, ale ludzi sprawdzonych, bo każdy z dużym stażem u nich. Parapety robia gratis, dom 309m2 = 23000 pln, ich styropian Austroterm (dobry?). Czas realizacji ok 2 tygodnie. Jak ktoś coś jeszcze wie, to z góry dziękuje!

ps. styropian brać 10cm czy 12cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukow2: Witam na Forum i w podkarpackiej grupie :)

Czy jesteś z podkarpacia?

 

Czy Ktoś buduje lub zamierza budować dom energooszczędny z katalogu http://www.lipinscy.pl/energo_projects.xml ???

Ew. dom o podobnych parametrach?

Odzywam się nie na temat, o który pytasz, bo nie buduję domu energooszczędnego :(

Odzywam się dlatego, że wsród tych domów u Lipińskich zobaczyłem projekt B424, który powstał na bazie projektu LMB-24 - a taki dom wybudowałem.

Układ funkcjonalny prawie identyczny a proponowana technologia zupełnie inna (ściana zewnętrzna silka 24 cm + 20 cm styropiany robi wrażenie). Opis technologii jest zreszta "typowy" dla Lipińskich, tzn. pasuje i do parterówki i do piętrowych :). No i te zalecane przez Nich marki (Ytong, Fermacel, Schiedel, Viessmann :) )

jestem z Przemyśla :D c sądzisz o tych projektach Lipińskich?Czy to co dostałeś od nich w pakiecie jest wystarczające czy należy się liczyć z dodatkowymi kosztami?Myślisz że warto zapłacić więcej za te "marki"?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szelest

napisz mi może być na prv coś więcej o tym domu ,gdzie mniej wiecej stoi bo trochę sie naoglądałem powstających domów w Budzwoju może bede mógł pomóc.Wiem że moi znajomi kupili dom koło pomnika Jana Pawła II od jakiegoś niesolidnego wykonawcy ponoć ma tych domów wiecej na sprzedaż.Lepiej wiec żebyś się w niego nie wpakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c sądzisz o tych projektach Lipińskich?Czy to co dostałeś od nich w pakiecie jest wystarczające czy należy się liczyć z dodatkowymi kosztami?Myślisz że warto zapłacić więcej za te "marki"?

pozdrawiam

w jaki sposób budowałeś swój dom?firma czy samodzielnie?jeżeli firma to kto?mam duży problem ze znalezieniem wykonawcy :cry:
Zawartość kupionego projektu była wystarczająca. Nie wprowadzałem do projektu zmian wymagających ingerencji architekta więc adaptacja była bezproblemowa.

Projekt z grupy energooszczednych jest droższy niż tradycyjny. Czy warto płacić więcej za taki projekt - jeżeli decydujesz się na budowę takiego domu, z pewnością tak. (To róznica tylko kilkuset złotych.)

Czy warto budowac taki dom? To pytanie o wiele trudniejsze. Temat znam teoretycznie, głównie z artukułów w Muratorze. Zawsze wnioski były, że tak!, że koszty eksploatacji sa o niebo niższe.

Nie wiem o ile droższe jest wybudowanie takiego, energooszczednego domu (nie mówię "pasywnego'). Mysle, że sporo! Nasuwa sie pytanie kiedy zamortyzują się poniesione dodatkowo nakłady? Oszczędnosci będa na kosztach eksploatacji. I tutaj jestem sceptykiem.

 

Nasze koszty opłaty za gaz (tym grzejemy i podgrzewamy wodę) wyniosły w 2007 roku 2245 zł. Średnio miesięcznie 187 zł. Uważam, że to niedużo, jak na LMB-24. Uważam, że dom mamy ciepły.

 

Ile można zjechac na takich kosztach przy domu energooszczednym? 30%? 50%? Jeżeli 50% to wychodzi 1120 zł/rok.

Może te moje liczby pomoga Ci w podjeciu decyzji.

 

Dom budowała mi miejscowa firma rodzinna. W czasie budowy mieszkałem ponad 300 km dalej :) Firma nadaldziała. W poprzednim roku budowała nawet dom w Przemyślu. To 85 km od nas.

 

A co sadzę o projektach Lipińskich? Znam tylko swój projekt. Nie umiem porównac z innymi. My z dokonanego wyboru jesteśmy bardzo zadowoleni :)

 

A tak na marginesie: zastanawianie się kiedy zamortyzuje się droższe, bardziej nowoczesne, bardziej oszczedne w eksploatacji rozwiązanie przypomnialo mi toczoną przed 3 laty na Forum Muratora dyskusję czy warto kupić kocioł gazowy kondensacyjny czy wystarczy atmosferyczny lub turbo. Wyliczono nawet, ze kondennsacyjny zamortyzuje sie po 16 latach! :) Zdania były bardzo podzielone.

 

(Ja wybrałem turbo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DZIĘKUJĘ.Każda informacja jest dla mnie bardzo ważna, w końcu chcę wydać trochę pieniędzy na taki domek.Dla mnie bardzo dużo,choć czytając opinie na forum wydaje mi się że bardzo małe :wink:

czy możesz wysłać jakieś namiary na tę firmę?może być na p.w.

zastanawia mnie czy ta firma wybuduje dom w technologii proponowanej przez LIpińskich, dot. domu energooszczędnego.

 

dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz wysłać jakieś namiary na tę firmę?może być na p.w.

zastanawia mnie czy ta firma wybuduje dom w technologii proponowanej przez LIpińskich, dot. domu energooszczędnego.

Namiary poszły na priv.

Moim zdaniem budowa domu energooszczednego to ścisłe trzymanie się projektowanych rozwiązań i materiałów oraz bardzo staranne wykonawstwo. Na dokładnośc i staranność ta firmę stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dafit jutro dam ci cynk bo mam kociokwik :(

 

Mam ekipę do dociepleń - od kwietnia ruszy tak więc też mogę pomóc

 

Aga44- kostkę- tzn ekipę do niej mam pisz lub dzwoń sie sprawę popchnie

 

Wszystkich serdeczni pozdrawaim a co do pytania brać 10 czy 12 cm docieplenia - to zasadnicze pytanie jak ściana??? - bo należałoby sie to wrzucić w OZC np i wyjdzie czy jest sens stosować 10 czy 12 a może 15 cm??

 

Pozdrawaim

 

P.S. Siedzę na torbach z żonką i czekam :) - jeszcze 3 tygodnie :):):)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... Natomiast zastanawiam się nad wycieczką na Podhale, czy Beskid Żywiecki ......

A ja niedawno wrocilam i patrzac na te niektore perelki strasznie zalowalam,ze nie budujemy domu z bala.Jednak po przyjzeniu sie blizej zauwazylam,ze czesc nowych domow to poprostu szkieletowki badz domy morowane obite czyms w rodzaju mega oflizu,co wyglada jak bal.(A te bale,ktore byly przygotowane zeczywiscie do budowy ,to robily wrazenie!!nie wiem skad u nas takie wziasc?no,to oczywiscie byly tylko polbale).

Pozdrawiam Wszystkich Starych i Nowych :D .

No i apropo bali.czy sa jakies "wzory matematyczne"na to,jakie rozmiary powiniem niec tragarz zeby w pomieszczeniu wygladal ladnie i proporcjonalnie??[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania brać 10 czy 12 cm docieplenia - to zasadnicze pytanie jak ściana??? - bo należałoby sie to wrzucić w OZC np i wyjdzie czy jest sens stosować 10 czy 12 a może 15 cm??

 

Pozdrawaim

sebo8877

silikat 12 cm, styropian 2x4cm i suporex 24 cm oraz tynk gipsowy. Ocieplenie daję, pytanie ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam "starych" i "młodych" podkarpadczyków

Witam

Po raz pierwszy w tym wątku.

Mam zgryz. Planuję budowę domu z bali. Czy jest wśród Was ktoś z Rzeszowa bądź okolic, szeroko rozumianych :D , kto ma za sobą postawienie takiego domu ? ...

Babis - załozyciel poczytnego watku "domy z bali" jest z Rzeszowa

 

wyobrzaźcie sobie - spadł dziś snieg !!!!

huraaaa !!!

co prawda nieduzo i zaraz sie stopi - ale zawsze to jakas atrakcja w zimie ...

 

p.s.

co do domów z bali to była jeszcze jedna (? :roll:) forumowiczka z podkarpacia - entuzjastka tychze

 

:D cała rodzina męża jest z Orzechówki,ja tez tam lubie jezdzić bojest cudnie.Zdjecia działki wysle niebawem,działka jest pod lasem.a co do łazienki i innych szczegółów to jeszcze musze pomyslec :)
Witam serdecznie grupe podkarpacką.Będe budowała dom w Starej Wsi koło Brzozowa.Narazie pozanosiłam wszelkie wnioski i czekam.Dom będzie drewniany projekt.

http://www.moj-dom.pl/57,oferta_detail.html

tylko lustrzane odbicie.Wiem ,ze takie domy nie sa popularne na podkarpaciu,co dziwne bo drzewa ci u nas dostatek,ale widze ze wszyscy jednak wola murowane,metodą tradycyjną.Chociaz tradycyjne to przeciez z bala :D Moze jest ktoś z podkarpacia kto ma drewniany dom???

Anika --MĄŻ PRZYJECHALI??Cos mi to znajomo zabrzmiało :o A domek to chciałabym z bala 25/20.musze zabrać dwa transportery dobrej wódki i znajdzie sie dla mnie sosna albo jodła taka jak mi potrzebna :wink: Chyba jednak nie bede budowała z firma bo po policzeniu okazało sie ze jesli sama załatwie drewno to bez montażu zmieszcze sie w 50000 z przetarciem i i mpregnacja i suszeniem,a za montaz niegórale biora od 15 do 17 tysięcy.Reszte zrobimy sami.
No....byłam u siebie.Działka po wyrównaniu i obsadzeniu przez mamusie :-? wrzosami ,tujami ,debami karłowatymi i kwiatami mojej babci ukochanej-wygląda cudnie.

Wreszcie mapa do celów projektowych jest gotowa.Odbieram ją we wtorek.

Poznałam wreszcie dokładne wymiary działki 23,90x34.Troszke nieregularna ,ale co tam...A myślałam że jest jakas węższa.Na szczęście potwierdziły sie moje przypuszczenia o tym że za żywopłotem jest jeszcze troche mojej ziemi.I miałam racje od tujii jest jeszcze od 30 do 150 cm.-MOJE.Ale to fajnie brzmi-Moje...

Cioteczka juz dwa razy dzwoniła ,że chce sprzedać działke tą obok mojej...musze sie zastanowić.Zawsze 14 ar to lepiej niż 7...ale cena mi sie nie podoba....

Moi kochani jeżeli cała ziemia na działce jest sucha jak pieprz a w jednym miejscu jest duza ,wiecznie mokra i błotnista plama-to mozliwe że w tym miejscu woda sie wybija???Nade mna nie ma zadnych domów więc nie jest to czyjas rura ,a wszędzie w promieniu 200 m wybijaja żródełka z ziemi...

Tak sie zastanawiam nad piecem C.O.Poniewaz bedzie na węgiel i drewno,to oczywista sprawa że będzie smierdziało,kurzyło sie i smarowało.Nie mam piwnicy..

Musze w poniedziałek zapytać ile beda kosztowały zmiany w projekcie.Chce daszek dwuspadowy nad garażem zamiast tarasu- mam nadzieje że ze mnie nie zedrą za bardzo...

Ciekawe czy wszyscy planujacy budowe i budujacy tak zaczeli trząśc sie nad kazdym groszem????Zaczynam wszystko przeliczac po 10 razy..obłęd.

Oj opuściłam sie w dzienniku.

Z moimi papierami normalna Polska Nienormalnosc.Nie moge sie doczekać na mape do celów projektowych. :evil: :evil: :evil: Pomiary zrobione ale dopiero za jakies dwa tygonie bedzie mapa.Tak ludzie szaleją,wszyscy sie buduja czy jak???

W międzyczasie sąsiad mi wyciupał w naszym lesie 8 potężnych dębów i czereśnię. :evil: :evil: :evil: :evil: Na szczęście udało sie go złapać na goracym uczynku i zabespieczyć drzewo.

Czyli drewno na parkiet,parapety i schody - już mam .Tylko musze opłacić sobie tartak- ale i tak warto.

Długo trwało wybieranie projektu.Ale w końcu kupujemy

 

http://www.moj-dom.pl/23,tradycyjna,oferta_detail.html

Biuro projektowe ,poszło nam na rekę z ceną za projekt ,ponieważ ten mój wcześniejszy projekt domeczku z bala też u nich kupiłam.

Zmiany bedą nastepujace.Powiększamy garaż tak by był na dwa samochody i przedłużamy troche dach by częściowo zadaszyć taras.A pokój z wyjsciem na taras doświetlimy oknem w dachu.

W pokoju gościnnym kominek odwrócimy tak by mozna było zrobic kącik jadalny przy kuchni,kuchnia bedzie półotwarta.

Mam nadzieję,że wybudowanie tego domu mnie nie wykończy finansowo.

Jak myślicie???

Dzisiaj jest tak pieknie,ze ide na działeczke.Mój braciszek posadził mi wrzosy,mama tuje płożące.Moze zrobie zdjecia.

 

ale potem Jej to przeszło - zdaje sie ...

zmieniła na murowany

a potem i to Jej przeszło - zdaje sie ...

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................

ale potem Jej to przeszło - zdaje sie ...

zmieniła na murowany

a potem i to Jej przeszło - zdaje sie ...

:-?

Pozwole sobie skomentowac-samo jej nie przeszlo :( ,ech,zycie...

 

Wiecie,ja kiedys tez "chorowalam" na drewniany dom.Ale po wizytach w takich typowo drewnianych domach przekonalam sie,ze sa z czasem bardzo powiedzmy"ciezkie".drewno zciemnialo,i takie tam.Najlepszym dlamnie rozwiazaniem jest dom morowany z duza iloscia wykonczenia drewnem wewnatrz.Ale kazdy ma swoje preferencje.

Jednak dalej marze o postawieniu gdzies w czesci gospodarstwa takiej malej chateńki(z przeniesienia),takiej,ktora juz swoje widziala i swoje wie.Takiej prawdziwej...Moze sie zdazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...