Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Mamy lać chudziak dawać jakies żelastwo lub jak niektórzy radza folię czy dać sobie spokój?
Ja do chudziaka (na całej powierzchni)dawałem siatkę o oczkach 15x15 cm, drut chyba 2.5 mm. Przekonano mnie, że tak będzie pewniej i dla scianek działowych i dla kominka.

 

I drugie pytanie - czy macie tarasy tak z 45 cm nad ziemia - jak je wylac z betonu? Jakies fundamenty? słupy? czy utwardzić uzbroic i lać? Było kilka pomysłów na taras, nawet przekonałam męża do kostki ale jak zobaczyłam schody 2-letnie z kostki to mnie samej przeszło - brudne, brzydkie :roll:

Będzie gres. Tylko cały czas myślę jak wylać beton, żeby wyszło tanio a dobrze (o ile tak sie da)

Mamy obszerne schody ogrodowe 45 cm nad ziemią. Na górze jest trochę miejsca, które można traktować jak taras. Jak to było robione możesz zobaczyć na zdjeciach z naszej strony w dziale Elewacje, schody.

Na zdjęciu "Tu będą schody do ogrodu" widać ich fundament, murowany razem z fundamentem domu. Pod tym fundamentem była ława, też wylewana razem z ława całego domu. Tak zresztą było w projekcie. Resztę widać na zdjeciach.

Co do wykończenia mamy gers. Wybieralismy możliwie "szorstki" ale jak spadnie snieżek, to lepiej na niego nie wchodzić! Mamy to samo na schodach wejsciowych do domu. Na zimę mocuję tam ażurowe maty gumowe i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki Maciejon. Ogladnelam sobie zdjecia - fajny domek. I ładny kolor klinkieru - taki sam jak na moim kominie :lol:

My bedziemy stawiac z klinkieru słupki ogrodowe i chyba tez parapety i cały czas myslimy nad naszymi słupami - najpierw był plan żeby je otynkowac ale teraz juz nie wiem czy nie damy na nie płytek klink. U Ciebie fajnie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z innej beczki. Mamy lać chudziak dawać jakies żelastwo lub jak niektórzy radza folię czy dać sobie spokój?

 

I drugie pytanie - czy macie tarasy tak z 45 cm nad ziemia - jak je wylac z betonu?...

w Twoim przypadku to nie będzie "chudziak" tylko normalny beton konstrukcyjny

wiec taki beton (o ile podłoze jest utwardzone nalezycie) radzi sobie dobrze bez zbrojenia

natomiast jesli ktoś nie jest pewien stopnia ubicia (boi sie, ze piach, pospólka opadnie miejscowo) zbroi aby zabezpieczyć sie przed skutkami osiadania podłoza

(przykładowo sytuacja np. jesli nie ma pod ręka ani geologa ani KB którzy potrafia ocenic stopień ubicia a juz trzeba lać beton)

folia w tym miejscu nie jest zalecana ale tez nikt nie zabrania jej kłasc na piasku

a drugie pytanie - nie mam tarasu

taras zamieniłem na trawnik ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... skoczek był w robocie i pod stropem sie nie ugieło.
B12,5 to całkiem solidny beton konstrukcyjny (B7,5 mozna nazwac "chudziakiem")

natomiast co do "ugięć" - newralgiczne miejsca to naroza pomieszczeń

/tam skoczek lub płyta wibracyjna ma utrudniony dostep i te miejsca bywaja pomijane/

tam radziłbym przed betonowaniem zrobic próbę zagęszczenia samemu ... spróbowac czy pręt stalowy wchodzi w piach po uzyciu meskiej siły ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kiedy zwykle to sie robi

z gory dziekuje

Oba, zwykle sie umawia zarówno co do kwot jak i terminów płacenia ...

(z Twojego punktu widzenia nalepiej zapłacic jak najpóźniej,

odwrotnie to wyglada z punktu widzenia KB, który obsewrując jak niektóre grupy zawodowe wyszantażowują sobie miesiecznie 500 - 700PLN podwyzki pewno zgrzyta tylko bezsilnie zębami ...)

 

p.s.

istnieje jednak pewne ryzyko, ze kierownicy budów moga odejśc od łożek tfffu budów lekarzy, policjantów, górników, prokuratorów, pielegniarek, itd

bo i ten zawód zaczyna byc deficytowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a ja dzis zamowilem drzewo na dach 600 zł za kubik czy to dobra cena ? koles gadal ze od marca drzewo idzie w gore,

 

czy mozecie mi powiedziec gdzie w rzeszowie lub okolicach kupic drut ?? i czy tam gdzie bede go kupowal bedzie w stanie ktos dokladnie mi policzyc ile jakiego drutu potrzeba ??

 

i drugie pytanie odnosnie stropu, w projekcie mam TERIVE a strop nad garazem ma byc jakis drewniany, chcialbym ten strop nad garazem zrobic z takiego samego mat. jak i caly strop, i teraz czy zostac przy terivie czy moze normalny strop robic ? nie znam sie na tym a chcialbym aby ktos podpowiedzial mi + i - abym mogl wkoncu na cos sie zdecydowac no i jak cenowo czy ta teriva jest duzo drozsza od normalnego lanego stropu ??

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. wy się śmiejcie a jak na gwoździach

I co Sebo, czekamy dalej?;)

 

Haa! Już nie czekamy!

Mamy piękną Maję (3900 g, 58 cm), urodziła się sama o 1.20 w niedzielę.

:p

Dumna Ciocia

 

Gratuluję i Mamie i Cioci :)

 

http://www.kartki.lagata.pl/kartki/15/304.jpg

 

A małej Maji gratulacje że się wreszcie odważyła :)

 

Mój mały (Tymoteusz lub Kajetan lub (może mama jeszcze cos wymyśli)) lub Paulina (jakby nas pragnął ktoś zaskoczyć) na dobre siedzie w brzusiu mamy i czeka:)

 

Pozdrawaim i gratuluję :)

 

Kierownika Budowy zapłacić nalezy na końcu. Prawo się zmienia - juz niedługo kierbud bedzie kosztował z 10 000 zł ale w zamian bedzie mógł miec 3-4 bud na rok - tak więc jeszcze półtorej roku i ide na egzamin uprawnień bydowlanych :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam stal w Promacie na Wetlińskiej. Kupilam w kwietniu, przywiezli w lipcu.

Co do malowania krokwi, to nawet fajna robota. Jak malowalismy łaty i kontrłaty to zmontowalismy sobie taką rynne z desek - 6 m długości, do środka ze 4 warstwy folii i plyn. Szło jak burza. A i jeszcze załapały sie na to malowanie deski okapowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...