Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witam

 

a ja dzis zamowilem drzewo na dach 600 zł za kubik czy to dobra cena ? koles gadal ze od marca drzewo idzie w gore,

 

czy mozecie mi powiedziec gdzie w rzeszowie lub okolicach kupic drut ?? i czy tam gdzie bede go kupowal bedzie w stanie ktos dokladnie mi policzyc ile jakiego drutu potrzeba ??

 

i drugie pytanie odnosnie stropu, w projekcie mam TERIVE a strop nad garazem ma byc jakis drewniany, chcialbym ten strop nad garazem zrobic z takiego samego mat. jak i caly strop, i teraz czy zostac przy terivie czy moze normalny strop robic ? nie znam sie na tym a chcialbym aby ktos podpowiedzial mi + i - abym mogl wkoncu na cos sie zdecydowac no i jak cenowo czy ta teriva jest duzo drozsza od normalnego lanego stropu ??

 

pozdrawiam

DAFIT

 

ja tez zamówiłem więźbę po 600/m3 i tez bez impregnacji no i transportu -drzewo to jodła.

w moim projekcie gotowym jest podane ile kg i ile mb jakiej stali potrzeba-zamawiałem w metrach, płaciłem wg. wagi. (waga kg 1mb na składzie różni sie od założonej w projekcie!). do tego doszło to co projektant podał z adaptacji.

porozmawiaj z projektantem, ja tak robie .

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...Kierownika Budowy zapłacić nalezy na końcu. Prawo się zmienia - juz niedługo kierbud bedzie kosztował z 10 000 zł ale w zamian bedzie mógł miec 3-4 bud na rok ...

taka była dotyczczasowa praktyka ...

kierownikowi budowy ostatnia rate wypłacało sie na końcu ...

 

ale nastapił tzw skok na kase

państwo polskie łamiac wszelkie zasady wprowadziło reguły, ze wszyscy kierownicy budów musza sie zapisac do IZB Inzynierów ( a nie jak w cywilizowanych krajach tzn budowy zaczete na starych zasadach kończymy równiez na starych zasadach)

nagle Ci którzy sie nie zapisali do tej monopolistycznej bandy darmozjadów stracili z prawo do wykonywania zawodu ...

z dnia na dzień ...

musieli porzucić rozpoczęte budowy - bo np ze względów ideowych chcieli byc wolni i z nikim nie zamierzali sie zrzeszać ...

 

a teraz - tak jak piszesz Sebo - nastapi kolejny "skok na kase"

kolejna ustawa i kolejna zmiana reguł gry ...

KB który prowadził 20 - 30 budów, zostanie mu 3 - 4

a poniewaz system zdobywania uprawnien trwa lata i wielu chetnych po drodze sie wykrusza

zostanie garstka ale wtedy to oni będą dzielić i rządzić ...

zarobki lekarza czy policjanta juz niedługo moga sie okazać - przy zarobkach kierowników budów - małym pikusiem ...

 

dlatego tez moja delikatna sugestia - czy nie lepiej zapłacic KB juz teraz ...

aby nie obudzić sie (juz niedługo) z "ręka w nocniku" ...

 

 

 

a wogóle to - dzień dobry Wszystkim ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baha!

Gratulacje! Laseczka superowa!

Jak widzę takie malutkie dziecko to od razu czuję TEN zapach... a wtedy to tak by mi się jeszcze chciało takiego maluszka... Ale rozsądek zdecydowanie się sprzeciwia :roll:

Czekamy na zdjęcia i relacje Sebastiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was kolejne pytanie? Wiem wiem moge korzystac z wyszukiwarki - tylko po co skoro mam Was. Więc mamy lac tego 'chudziaka' czy jak to Brzoza nazwał niezły beton konstrukcyjny B12.5 i tu pojawia sie problem - tzn rura z powietrzem do kominka - gdzie ja dawaliście pod chudziak czy w warstwie styropianu. U mnie ma byc 10 cm styro a rura co najmniej 7,5 cm wiec nie wiem jak bedzie lepiej. Rozum podpowiada ze pod chudziak - ale w tym wypadku trzeba przekuc fundament a to strasznie trudne. Poradzcie.

I druga sprawa jaka rure dawaliście - zwykłą pcv?

Dzieki.

P.S. Nadal czekamy na dachowki i na skończenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was kolejne pytanie? Wiem wiem moge korzystac z wyszukiwarki - tylko po co skoro mam Was. Więc mamy lac tego 'chudziaka' czy jak to Brzoza nazwał niezły beton konstrukcyjny B12.5 i tu pojawia sie problem - tzn rura z powietrzem do kominka - gdzie ja dawaliście pod chudziak czy w warstwie styropianu. U mnie ma byc 10 cm styro a rura co najmniej 7,5 cm wiec nie wiem jak bedzie lepiej. Rozum podpowiada ze pod chudziak - ale w tym wypadku trzeba przekuc fundament a to strasznie trudne. Poradzcie.

I druga sprawa jaka rure dawaliście - zwykłą pcv?

Dzieki.

P.S. Nadal czekamy na dachowki i na skończenie dachu.

 

Hunk opcje masz dwie

 

- W chudziaku

- W ociepleniu połogi - i ja bym wybrał tą opcję:) pod posadzką

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry z rańca :)

...i tu pojawia sie problem - tzn rura z powietrzem do kominka - gdzie ja dawaliście pod chudziak czy w warstwie styropianu. U mnie ma byc 10 cm styro a rura co najmniej 7,5 cm wiec nie wiem jak bedzie lepiej. Rozum podpowiada ze pod chudziak - ale w tym wypadku trzeba przekuc fundament a to strasznie trudne. Poradzcie.

I druga sprawa jaka rure dawaliście - zwykłą pcv?

...

Hunk

- rure dałbym pod beton konstrukcyjny zwany przez niektórych "chudziakiem" :wink:

- mimo, ze to strasznie trudne i trzeba kuc

- do powietrza myśle, ze wystarczy zwykła rura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura z powietrzem do kominka - gdzie ja dawaliście pod chudziak czy w warstwie styropianu. U mnie ma byc 10 cm styro a rura co najmniej 7,5 cm wiec nie wiem jak bedzie lepiej. Rozum podpowiada ze pod chudziak - ale w tym wypadku trzeba przekuc fundament a to strasznie trudne. Poradzcie.

I druga sprawa jaka rure dawaliście - zwykłą pcv?.

Dawałem pod "chudziak". Zwykła rura PVC srednicy 110 mm. 75 mm to mało.

"Spece" :-? od kominków mówią o rurach rzędu 200-250 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po krótkiej przerwie, myślałam że wszyscy zapadli w sen zimowy, ale pomyłka.

 

Proszę Was o namiary na ziemię i piasek do fundamentów. Chcielibyśmy zrobić to jeszcze w tym miesiącu.

 

Jak się kształtują ceny za kubik piasku i ziemi?

 

A po ile jest beton B25?

 

Z góry dzięki

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc. Muszę to teraz przedyskutować z mężem.

Szczerze jak pomyślę o kuciu sciany fundamentowej to mnie głowa boli. Tam jest 30 pustak zasypowy zalany betonem B20, a z zewnątrz juz ocieplone styropianem. :roll:

Szkoda, że od razu nie zostawiliśmy ruru w fundamencie, ale tak to juz jest że jak się buduje pierwszy raz to popełnia się błędy. :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szczerze jak pomyślę o kuciu sciany fundamentowej to mnie głowa boli ...

więc może zrobic to jako "zetke"

czyli przed scianą kolankiem w góre i znów kolaniem i na zewnątrz ...?

Witajcie po krótkiej przerwie, myślałam że wszyscy zapadli w sen zimowy, ale pomyłka ...

czuwamy

snieg nas zasypuje - a my czujni zwarci i gotowi

a swoja drogą wczoraj było jeszcze zielono, a dziś juz prawie 30 - 40 cm sniegu

nieźle do ... sypuje

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza z ta zetką to dobry pomysł tylko gdzieś na forum przeczytałam że trzeba zachować spadek tej rury bo jakby jakies skropliny ... czy coś w tym rodzaju. :roll: Nie pamiętam dokładnie.

prędzej szczur

(wtarabanił mi sie na jesieni własnie taka rurą)

ewentualne skropliny mozez odprowadzić w piach ponizej robiąc mała dziurke w zgięciu kolanka - a będzie tych skroplin tyle co kot napłakał lub mniej

 

... Więc jakby tak zastosowac takie kolanka to automatycznie po spadku. I bądź tu mądry(a).

spadek ...

owszem jest taka zasada ze rure z powietrzem układa sie ze spadkiem w kierunku do zewnątrz

ale znów jesli w mieszkaniu brak jest powietrza do spalania to ogień potrafi sobie sciagnąc to powietrze nawet kominem wentylacyjnym ... znad dachu

gwiżdże wtedy w kominie - tak sie to określa

zatem - powietrze to nie woda

da sobie rade płynąc z górki i pod górke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

Szczerze jak pomyślę o kuciu sciany fundamentowej to mnie głowa boli. Tam jest 30 pustak zasypowy zalany betonem B20, a z zewnątrz juz ocieplone styropianem. :roll:

Szkoda, że od razu nie zostawiliśmy ruru w fundamencie, ale tak to juz jest że jak się buduje pierwszy raz to popełnia się błędy. :cry:

Pozdrawiam

A ja zostawilam.I co z tego.Okazalo sie,ze za wysoko.(tak to juz jest,ja tez buduje pierwszy raz).Ale zawolalismy gostka z odpowiednia maszynka i wykul dziure.Zakleilo sie co trzeba bylo zakleic,zasypalo i po ptakach.Mysle,ze takie rozwiazanie jest najprostrze,choc wizja kucia napewno przeraza.Ale nie taki diabel straszny.Zrob tak i nie wyskoczy Ci problem czy rura zmiesci sie w ociepleniu itp.(u nas rura 160siatka).

Pozdrawiam serdecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za miłe słowa :)

co do gryzonia - wtedy nie miałem kratki tzn. była ale z powodu niedopatrzenia chwilowo znikneła

no dodatkowo mobilizowało go to, ze pachniał mu słonecznik ...

witajcie Ilona i Daniel

niestety nie znam dobrego elektryka w poblizu Łańcuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...