Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Czekamy dalej - to z wieści rodzinnych :)

 

Pędzel, baru, hunk, Aneta, dzięki za wsparcie :)

 

Co do dachu to nie lepiej u mnie (tzn w mojej firmie w której pracuje) kupić:)

Może dam rade zrobic dobrą cenę - a i może uda sie położyć :)

BJS - na Siemieńskiego

 

Pozdrawiam Was i dzięki za to ze pamiętacie :)

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

papierkowa robota architekta porusza sie do przodu i na przelomie kwietnia i maja mam miec wszystko gotowe, znalazlem rowniez 2 ekipy i czekam na wycene drugiej ale ceny z kosmosu ale trudno na jedna sie bede decydowal wazne ze maja jeszcze termin na 2008 poznym latem tak jak mnie interesuje,

 

mam do was pytanie odnosnie kominów bo ja juz sam nie wiem co wybrac, kazdy mowi co innego, jedni ze cegla + wklady ( z tym zwiazane poszerzenie fundamentow i komina ) a inni ze cale systemy kominowe a ja juz nie wiem co mam wybrac, pomozcie :)

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARU

pamiętam :p

to był początek mojej bytności na forum...

ja tylko pamiętam, ze były malutkie i ze Baru mocno była zaangażowana na forum e- dziecko chyba ?

Anetko, z Toba do klasy chodziła Murzynka ?

Baru wiesz, ze dzielny pogromca Ziobry (Cwiąkalski) pochodzi z Lańcuta ? :) :wink:

witaj magdziak19

... jedni ze cegla + wklady ( z tym zwiazane poszerzenie fundamentow i komina ) a inni ze cale systemy kominowe a ja juz nie wiem co mam wybrac, pomozcie :)

 

pozdrawiam

DAFIT

moge tylko napisac co ja wybrałem

wiekszość oczek mam z cegły a dwa oczka sa z kształtek wentylacyjnych obmurowane cegłą 6 cm

Sebo - trzymaj sie ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdziak19

ja kupowam blache w naszm rodzimym stal budzie oni tez chyba maja dachwke,

 

Witam wszstkich serdecznie, jestem znow bezrobotna :-? wiec ostro poszukuje pracy

Poza tym wykonczeniowka w toku Mirek skonczyl ukladac plytki w kuchni, czekam na drzwi zeby zaczac robic lazienke

 

pozdrawiam wszystkich forumowiczow a przedewszystkim Sebastiana :) trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza, gdzie buszujesz? Mnie też się zdarza ;)

Słoneczko szykuje mi sie zjazd klasowy w tym roku i to mnie mobilizuje aby tam zagladac

a jednoczesnie miłe jest odświeżyc pamięc i kiedy ktos nie tylko znajomy ale znany, sławny czy piękny wpisze sie do internetowego sztambucha - a bywa i tak :wink:

... Poza tym wykonczeniowka w toku Mirek skonczyl ukladac plytki w kuchni, czekam na drzwi zeby zaczac robic lazienke ...

_Beti_ ja od dawna podziwiam Twojego Mirka - tak wszechstronnie uzdolnionego faceta szukac ze swieca ...

kolejne czynności jakich sie podejmuje swiadczą o tym ze jakby zechciał byc Ensteinem - to by pewno został ...

pozdrów Go ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykuje mi sie zjazd klasowy w tym roku i to mnie mobilizuje aby tam zagladac

 

Mnie się nie szykuje, ale i tak zaglądam, tyle że nie umiem namierzyć Ciebie ;)

 

A w ogóle, sam zobacz: I co sądzisz o olejowaniu brzozy w sypialni? Ma jakieś specjalne wymagania? Poradzimy sobie z tym sami?

http://forum.muratordom.pl/parkiet-olejowany-czy-lakierowany,t46462-840.htm

:oops: :D:D Odpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając sieć znalazlem właśnie ten post na forum. Ktoś pytał o domy drewniane więc strona

http://www.domzbieszczad.pl została wzbogacona o więcej informacji na ten temat. Firma realizuje projekty domów muratora w technologi domów z bali drewnianych (półbali). Tak więc odsyłam pod podany link bo tam jest wszystko co w tej chwili mógłbym powiedzieć na ten temat. Pprojekt muratora zrealizować w tej technologi. Pozdrawiam. Można tam znaleźćrównież mapkę realizacji i pooglądać jak domki wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytowano

....

Słoneczko co do podłóg - najbardziej miarodajne sa opinie Boorga

moge tylko dodac ze w ksiązkach z zakresu różdżkarstwa, promieniowania, itp

panuje opinia, ze brzoza aby mogła naturalnie oddawać swoje własciwości mieszkańcom domu powinna być zabezpieczona nie lakierem a parafiną w płynie i terpentyną

mysle, ze z olejowaniem poradzicie sobie sami, natomiast trudno mi powiedziec czy po olejowaniu nie trzeba będzie jeszcze polerowac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

 

Jako że niedługo narodzi mi sie tyn mój mały synuś - proszę Doswiadczonych o letkom lekcje papierkologii związanej z becikowym

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Jak to - kurde - niedługo??!! To co Ty przed kompem robisz paskudo jedna? Z żoną do szpitala zapychaj, za rączkę potrzymać, pić dać, posłuchać jak mamrocze pod nosem różne rzeczy coby nie krzyczeć ( :p he he przynajmniej ja tak miałam przy pierwszym porodzie).

Potem jak już będzie po, należy syna - bo z reguły tatusiowie dostają to małe kwękające zawiniątko (o ile oczywiście jest wszystko ok) - poprzytulać! Nie bój się, nie zgnieciesz go! Ani nie połamiesz!! :lol:

A jak już i żonę Ci oddadzą - masz z nią zrobić to samo - tyle, że w tym przypadku stresa nie będziesz miał, bo wiesz, że jej nie uszkodzisz.

Potem mój mąż udawał się był na ochlajstwo z kumplami (nasze dziewczyny rodziły się wieczorem więc pora odpowiednia była).

Na nastęny dzień wypatrywałam go rano z jedzeniem bo głodna byłam jak cholera, bo żarcie szpitalne było ... jakie było... a on biedny kaca leczył... A mnie się nóż w kieszeni otwierał :evil: - do tej pory mu to wypominam jak się wkurzę na niego :lol:

A z rzeczy prozaicznych to do 14 dni należy potomka zgłosić w usc - niech żona zapisze imiona na kartce, żeby Ci się nie pomyliły :lol: bo i takie historie bywały.

No i jeszcze jak nie macie wybranej położnej środowiskowej (czyli normalnie mówiąc z przychodni do której jesteście zapisani - ale niekoniecznie) to jeszcze czeka cię wizyta w takim przybytku w celu zgłoszenia faktu narodzin potomka. Po kilku dniach położna powinna się u was pokazać, pooglądać dziecię, odpowiedzieć na wszystkie nurtujące was pytania dotyczące dzidziusia, karmienia piersią, pielęgnacji pępka, popękanych brodawek ( :lol: :p - tu polecam niebieski bephanten) i innych takich...

To tak w skrócie - jakby co - to dzwoń, będziemy Was wspomagać :lol:

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian z tego co pamiętam to pojechałam do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w miejscu zameldowania mojego synka wypełniłam jakiś wniosek i musiałam się pozbyć jednego z trzech oryginałów odpisu skróconego aktu urodzenia podałam numer konta i po sprawie.

 

Jeśli opłacasz sobie ubezpieczenie grupowe w pracy to wpadnie ci jeszcze jakieś 1000-1500zł - tak samo w pracy u żony.

 

Nie wiem czy możesz sobie "odpisać dziecko w US" :roll: ale chyba nie, bo urodzi się w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo fakt - o becikowym zapomniałam!!

Tylko nie wiem czy ono przysługuje teraz wszystkim czy tylko tym, którzy nie przekraczają dochodu ileś tam na twarz... ale sprawdzić nie zawadzi...

A odpisać małego będzie sobie mógł dopiero za 2008 rok.

Brzoza!

Na e-dziecku to ja już wtedy nie bywałam, na http://www.blizniaki.net przesiadywałam :lol:

I faktycznie w tej klasie to Was trochę musiało być, skoro to nie wszyscy...(jesteś trzeci od prawej może? :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...