Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Baru jak wołasz Twoje pięciolatki? Czy one też forumowe?

Moje bliźniaczki to Marta i Justyna. A ksywy mają przeróżniaste: Martek, Justek, Marciszon, Justi; jak wołam hurtem na wszystkie - czyli na starsze też: laski, baby, trąbyyyyyyy!! Natomiast starsze to Ewka-marchewka i Aga-zgaga :lol:. Marta, jak była całkiem mała, miała jeszcze jedną ksywkę - Martek-rozdartek. Skąd się ona wzięła to chyba się domyślacie, prawda?? :lol:

A czy one forumowe są? Jakby się czepił daty mojej rejestracji na forum - to tak - jakoś w tych dniach zostały wyprodukowane :p :oops:. Pisać regularnie na forum zaczęłam znacznie później, jak małe były już po tej stronie brzucha.

Sebo!

Strasznie szybko puszczają po cięciu z Szopena - ja musiałąm odleżeć na górce 4 pełne doby.

No i jak wrażenia?? Napisz coś jak mały już będzie wykąpany i zaśnięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Seba - trzymaj sie. Wszystkiego sie nauczysz tylko spokojnie i bez nerwów, jak Ty będzieśz spokojny to i Mały będzie spokojny.( no właśnie jakie imię mu dacie???) U nas sie to sprawdziło - spokój i uśmiech i teraz mamy pogodnego maluszka. Ale może nasz taki juz wyszedł spokojny. Zobaczymy co Wasz pokaże w pierwsza noc w domku. Karmicie piersią? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma paniki

 

Mały spokojnie - cyca narazie nie ma - jedzie na butli (i chyba tak zostanie)

 

Jak narazie nalezy do tych spokojnych :)

 

Tylko oboje zakosili mi wszystkie poduszki?? :):) :o :D

 

Sebo8877

 

 

fajnie masz,

wiesz ja tak przez pierwsze 2 tyg prawie ie spalem...siedzialem przy kompie i co 10-15 min chodzilem sprawdzac czy synus oddycha ...czlowiek taki jakis nerwowy byl...

bo narodziny dziecka to niby noralna sprawa a ja przyjscie takiej malej istoty na siwt w kategoriach cudu traktuje...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma paniki

 

Mały spokojnie - cyca narazie nie ma - jedzie na butli (i chyba tak zostanie)

 

Jak narazie nalezy do tych spokojnych :)

 

Tylko oboje zakosili mi wszystkie poduszki?? :):) :o :D

 

Sebo8877

 

 

fajnie masz,

wiesz ja tak przez pierwsze 2 tyg prawie ie spalem...siedzialem przy kompie i co 10-15 min chodzilem sprawdzac czy synus oddycha ...czlowiek taki jakis nerwowy byl...

bo narodziny dziecka to niby noralna sprawa a ja przyjscie takiej malej istoty na siwt w kategoriach cudu traktuje...

pozdro

 

Dokładnie - takie same mam odczucia.

 

Co do nocy oby tylko tak było :) Co 3h butla i spokojny sen :) jedno przewijanko i OK.

 

Najpiękniejszy to był dzisiejszy ranek 6:00 wstaje do pracy patrzę na niego a on sobie leży i "podziwia" świat tymi swoimi cudownymi oczętami :)

 

Wtedy stwierdziłem że moje serce jest jego i niech robi z nim co chce. :D

 

Nie wiem czy wszyscy tak przeżywają - ale te kilka dni sprawiły że chce się żyć, skrzydła rosną u ramion, problemy stają się taaakiiieee malutkie, a życie nabiera prawdziwego sensu. Nie bardzo wiem jak mam jeszcze przekazać Wam to uczucie - zaprawdę wielu z Was wie o czym mówię - ale tym którzy jeszcze nie próbowali - serdecznie plecam :) :D

 

Ze słonecznymi pozdrowieniami

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja z kolejna prośba, na czwartek jestem umowiony z szefem budowy ( wykonawca), termin niby taki jak mi odpowiada maja wolny cena troche z kosmosu ale jak mi inny koles podal jego wycene to ta cena zrobila sie przystepna,

 

napiszcie mi z wlasnych doswiadczen o co powinienem dopytac takiego goscia, zeby potem nie wyszly mi jakies ukryte koszty albo cos takieg, nie znam sie za bardzo i nie wiem o co powinienem pytac, niestety nie mam nikogo znajomego ktory moglby ze mna podjechac i pomoc dlatego prosze was o pomoc

 

kosztorys jednego z wykonawców:

1. wykonanie wykopów, zaszalowanie ławy, zazbrojenie, wylanie, rozszalowanie fundamentu 8850zł

2. ocieplenie, izolacja, zasypanie zew ziemia, wew piaskiem 2500 zł

3. wylanie ślepej wylewki 1200 zł

4. wymurowanie ścian konstrukcyjnych wraz z kominami do wysokości stropu na parterze 7000zł

5. zaszalowanie, zazbrojenie, wylanie stropu nad parterem wraz z schodami 8000zł

6. wymurowanie scian na poddaszu wraz z wieńcem i kominami 7500 zł

7. wymurowanie ścian działowych na parterze 1500zł

8. wykonanie ocieplenia kominów i lokarń 35zł/m2

9. wykonanie więźby dachowej z pokryciem blachodachówka wraz z orynnowaniem i montarzem okien 12250 zł

 

w sumie około 50 tys zł czy to jest rozsadna cena na podkarpacie ?

 

 

P.S.

 

Sebo8877 GRATULACJE !!!!!!!!!!!!

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopytaj czy będzie na zawołanie wtedy kiedy będzie Ci potrzebny

czyli w newralgicznych momentach odbioru zbrojenia i na etapie stanu surowego

dobrze by było wiedziec czy ma tytuł magistra (bo moze sie okazac, ze nagle zmieniaja reuły gry - tak jak nagle odebrali prawa do nadzoru tym którzy nie zapisali sie do Izb tak nagle moga odebrac prawa do nadzoru "niemagistrom")

zapytaj czy pije - z tymi pijacymi łatwiej dojśc do porozumienia :wink:

 

p.s. I

ile ten szpas na dziś kosztuje ?

tzn kierownik

 

p.s. II

konstatuje własnie - ze jak kiedys zostane dziadkiem to będę musiał sobie odswiezyc przewijanie pieluch ...

chyba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na imie ma Filip :)

 

Sebo8877

 

Filip - Osoba nosząca to imię jest obdarzona wielką, wrażliwą naturą, sporą energią, pomysłowością, a nawet przebiegłością Na otoczenie wpływa jak uzdrawiający eliksir, jedna ludzi, godzi zwaśnionych, przewodniczy im w ważkich, historycznych wydarzeniach. Osoba niezwykle obowiązkowa, szczera, sprawiedliwa i bardzo hojna. Musi bardzo dbać o to, by swojego majątku nie rozproszyć na cele charytatywne. Osoby te nie powinny być współwłaścicielem majątku lub interesu, ponieważ mogłyby zostać oszukane. W domu to dobrzy gospodarze, jako współmałżonkowie wzorowi, a jako rodzice wymagający i troszczący się o przyszłość swoich dzieci.

 

http://www.imiona.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAFIT

Ty się umówiłeś z szefem ekipy budowlanej czy kierownikiem budowy?

Jeśli jest to jedna osoba, to szukaj sobie inspektora nadzoru.

Bo gościu może robić tak aby jego firma jak najwięcej zarobiła oszczędzając na Twoją niekorzyść.

Określ konkretnie z kim się umówiłeś wtedy uwagi będą trafniejsze.

 

 

Co do cen to mnie zszokowały, ale ja budowałam 3-4 lata temu. Mnie stan surowy zamknięty - robocizna kosztowała połowę tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAFIT

witaj, jak duzy ten dom? bo ta wycena niewiele mowi, mi gosc podal ceny do kalkulacji i jego sume...

 

w zadnym wypadku nie godz sie zeby kier. byl powiazany z wykonawca finansowo- znac sie moga bo ludzie w branzy czesto sie spotykaja...

 

 

ja mam miec kierownika, ktorego jeszcze nie widzialem na oczy, ale wierze czlowiekowi ktory go zamowil :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus33 oto link do mojego domu

 

http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1360/

 

bogus33 a mozesz dac mi namiar na tego kolesia ktorego na oczy jeszcze nie widziales ?? :wink:

 

 

co do kolesia to jest to szef ekipy, nie wiem czy ma uprawnienia kierownika budowy bede to wiedzial przy nastepnym spotkaniu, w poprzednim poscie zrobilem mala literowke zaraz ja naprawie

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus33 oto link do mojego domu

 

http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1360/

 

ladny domek, mi za 100m2 pow. zabudowy z druga plyta (zamiast gipsokart. na poddaszu bedzie plyta betonowa) bez zasypu, izolacji , docieplenia i chudziaka na fundamencie wychodzi ok. 33tys pln, -twoja cena jest jeszcze znosna ale nie najnizsza.

 

bogus33 a mozesz dac mi namiar na tego kolesia ktorego na oczy jeszcze nie widziales ?? :wink:

 

niestety, przykro mi ale:

nie dam namiaru na goscia ktorego na oczy nie widzialem

nie wiem czy gosc chcalby zebym to robil (robi to jako dodatek dla syna znajomego)

nie mam na niego zadnego namiaru

 

 

co do kolesia to jest to szef ekipy, nie wiem czy ma uprawnienia kierownika budowy bede to wiedzial przy nastepnym spotkaniu, w poprzednim poscie zrobilem mala literowke zaraz ja naprawie

 

pozdrawiam

DAFIT

 

moim zdaniem szef ekipy moze byc kierownikiem swojej ekipy ale nie mojej budowy, chyba ze wezmiesz jeszcze swojego inspektora nadzoru...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...