Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy . Poszukuje informacji gdzie w okolicha Jarosławia Przemyśla moge dostać najtaniej kamień do budowy altany wraz z wędzarnia, grillem i kominkiem .

Ewentualnie czy ktoś z tego terenu wybudował by taką bodowle ma tam być również piec chlebowy.

prosiłbym również o linki ze zdjeciami podobnych budowli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po raz pierwszy . Poszukuje informacji gdzie w okolicha Jarosławia Przemyśla moge dostać najtaniej kamień do budowy altany wraz z wędzarnia, grillem i kominkiem .

Ewentualnie czy ktoś z tego terenu wybudował by taką bodowle ma tam być również piec chlebowy.

prosiłbym również o linki ze zdjeciami podobnych budowli.

Pozdrawiam

 

Witam porannie Grupę Podkarpacką!

Poszukaj tutaj: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1261

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

To moj pierwszy post na tym forum. Bodowe mam zamiar rozpoczac w czerwcu i mam do was pytanie w moim projekcie polowka domu jest podpiwniczona i jest grupa ludzi tak zwanych ,,straszakow" ze budowa piwnic to straszne koszty moze ktos sie wypowie jakie to sa faktycznie koszty. Nadmieniam ze dzialka jest na terenie suchym i rownym prosze o jakies info

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pech, kupilem drut i myslalem ze mi go dzis przywioza to sie suwnica zepsula,kupilem pustaki betonowe i tez mieli przywiezc dzis a tu jakies problemy z autami i opoznienia a najgorsze ze lada moment ma zaczac padac a wtedy dojazd bedzie niemozliwy, non stop patrze w niebo zeby te chmury odgonic :)

 

dla osob poszukujacych drutu nie jedzcie na przemyslowa i tamte rejony ceny takie wysokie ze masakra,

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

To moj pierwszy post na tym forum. Bodowe mam zamiar rozpoczac w czerwcu i mam do was pytanie w moim projekcie polowka domu jest podpiwniczona i jest grupa ludzi tak zwanych ,,straszakow" ze budowa piwnic to straszne koszty moze ktos sie wypowie jakie to sa faktycznie koszty. Nadmieniam ze dzialka jest na terenie suchym i rownym prosze o jakies info

Pozdrawiam

Paweł

witaj

piwniczke zrobiłem pod jednym z pomieszczeń (mała)

3 sciany piwnicy to sciana fundamentowa (która i tak juz tam była)

dołozyłem stropik gr 10 cm

jedna sciane, 4 schodki (schodzi sie z obnizonej kotlowni) i posadzke betonową izolowana folią

schodki obłozyłem resztkami płytek jakie zostawały z pomieszczeń

 

 

dzieki temu mam miejsce na przetwory, kompoty i soki (robi sie ich duzo - samych ogórków ponad 100 słoików), miesci sie tu kilka skrzynek ziemniaków i np. kwiaty, które trzeba wykopac na zime

mam miejsce na hydrofor (w piwnicy latem poci sie znacznie mniej niz na parterze i mniejszy hałas ... w nocy ten na parterze potrafi wybudzac ze snu)

i wyczystke od kotła centralnego ogrzewania (dobry dostep i wiecej miejsca na sadze i popiół

 

licze sie z tym, ze po ekstremalnych ulewach moge miec piwnice podtopioną - trudno

ziemie która musiałbym dokupic - miałem z wykopow piwniczki

koszty piwniczki (w moim przypadku) raczej symboliczne

 

Dafit - u mnie tez awarie, ładowarka nawaliła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my wczoraj zalaliśmy strop :D

 

teraz miesiąc przerwy i będzie więźba plus dach.

 

Co do kosztów piwnicy to zależy od projektu i ukształtowania terenu. W naszym przypadku zrobienie piwnicy pod częścią domu (na skarpie) kosztowało tyle ile by trzeba zapłacić za nawiezienie ziemi do zasypania fundamentów.

W każdym razie piwnica to super sprawa :)

 

Beti, co do BRW to juz ci pisałam że mebelki ok, ale blaty kiepskie. Mam tez BRW w salonie - mało się ich używa, ale trzymaja się ok.

 

Kuchnia

http://images32.fotosik.pl/213/50331072253be449med.jpg

 

Meblościanka w salonie

http://images33.fotosik.pl/213/38bf158f6f423406med.jpg

 

Zaznaczam że były to najtańsze mebelki jakie znalazłam, a i tak sprawuja się bdb 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko sie udało, rzutem na taśme, wczoraj przywiezli pustaki betonowe a dzis rano drut, po ulozeniu drutu zaczelismy zakopywac dziury po drzewach, zakopalismy 2 z 3 i zaczelo lać strasznie, ale jestem bardzo zadowolony bo materiał dotarł, dziury zakopane i wszystko ok

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Znów mam pytanie :wink:

Czy ktoś może mi doradzić w wyborze sprzętu agd do kuchni pod zabudowe

Mam trzy kryteria musi być tani, kuchenka retro, klasa eng. A

wstępnie wybrałam, podaje link do stronki w której wymieniłam moje sprzęty

ale nie jestem jeszcze pewna czy to dobre wybory :-?

Więc jeśli sie ktoś z was zna lub ma dany model sprzętu to proszę o pomoc

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-jak-wybrac,t111715-60.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...