Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Czy ktoś z naszego Szanownego Grona (trzeba umieć siię ładnie podlizać :wink: ) stosuje stację zmiękczającą wodę?

Ja niestety nie, ale przydałby się nam zmiękczacz baaardzo. Ale to ok. 3tys wg wstępnej oceny gościa, który montował nam już odżelaziacz.

pzdr dla wszystkich i starych i nowych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez witam wszystkich nowych w grupie (z powodu braku czasu hurtem witam :))

dziekuje za ceny betonu - nie odkryje ameryki twierdzeniem ze przy obecnych cenach kruszyw i cementu dla odbiorców indywidualnych, mieszanie betonu w betoniarce jest praktycznie nieopłacalne

bo betoniarnie maja prawdopodobnie znaczne upusty

niestety przy tej pogodzie nie zawsze da sie zamówic beton w gruszce z powodu rozmokłych dróg lub zapotrzebowania zbyt małych ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru i Sloneczko wielkie dzięki za odzew :)

Pytam bo stoje przed takim dylematem. Ze względu na dużą twardość wody (ok. 25 w stopniach niemieckich - powyżej 30 woda b. twarda) jestem praktycznie zdecydowany. Kwestia modelu :roll: Moi instalatorzy polecają Viessmanna Aquahome 18 za ok. 2900 PLN. Drogi ale ponoć dobry. Obawiam się jednak, że płaci się trochę za nazwę.

Sloneczko na ile Ci wycenili ten Cosmowater Home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru i Sloneczko wielkie dzięki za odzew :)

Pytam bo stoje przed takim dylematem. Ze względu na dużą twardość wody (ok. 25 w stopniach niemieckich - powyżej 30 woda b. twarda) jestem praktycznie zdecydowany. Kwestia modelu :roll: Moi instalatorzy polecają Viessmanna Aquahome 18 za ok. 2900 PLN. Drogi ale ponoć dobry. Obawiam się jednak, że płaci się trochę za nazwę.

Sloneczko na ile Ci wycenili ten Cosmowater Home?

Wiesz, jak chcesz - mogę Ci podać namiary na gościa, który u nas montował, jest z Krakowa, więc może i Słoneczko skorzysta?

Słoneczko? A nie za mały ten zmiękczacz? Bo ten u nas to by był wielkości butli do spawania, a te na zdjęciu to jakieś maławe mnię się wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko na ile Ci wycenili ten Cosmowater Home?

 

Z maila:

 

Koszt urządzenia to 555.00 EUR netto ( na dzisiaj po przeliczeniach kursu jest to 1933.90PLN netto czyli 2359,36 PLN brutto )

 

Przed urządzeniem musi być zainstalowany filtr mechaniczny.

 

Proponujemy filtr z siatką ze stali nierdzewnej z możliwością przepłukania siatki

 

Wersja 1

 

Produkt Honeywell F006 1” cena netto w PLN 197.00 ( brutto 240,34) http://img168.imageshack.us/img168/6224/filtrmechaniczny1hw3.jpg

 

Wersja 2

 

Produkt Honeywell HS74 1” cena netto w PLN 1084.00 ( brutto 1322,48)

 

( jest to filtr automatyczne z płukaniem co 45 dni , zasilany na bateryjkę ) http://img209.imageshack.us/img209/975/filtrmechaniczny2vs4.jpg http://img509.imageshack.us/img509/4810/filtrmechanicznyautomatjb4.jpg

 

Baru, napisali mi że Cosmowater Home jest dla zużycia do 15 m3 (a i tak musimy kupić dwa do obu połówek domu).

A namiary chętnie wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko na ile Ci wycenili ten Cosmowater Home?

 

Z maila:

 

Koszt urządzenia to 555.00 EUR netto ( na dzisiaj po przeliczeniach kursu jest to 1933.90PLN netto czyli 2359,36 PLN brutto )

 

Przed urządzeniem musi być zainstalowany filtr mechaniczny.

 

Proponujemy filtr z siatką ze stali nierdzewnej z możliwością przepłukania siatki

 

Wersja 1

 

Produkt Honeywell F006 1” cena netto w PLN 197.00 ( brutto 240,34) http://img168.imageshack.us/img168/6224/filtrmechaniczny1hw3.jpg

 

Wersja 2

 

Produkt Honeywell HS74 1” cena netto w PLN 1084.00 ( brutto 1322,48)

 

( jest to filtr automatyczne z płukaniem co 45 dni , zasilany na bateryjkę ) http://img209.imageshack.us/img209/975/filtrmechaniczny2vs4.jpg http://img509.imageshack.us/img509/4810/filtrmechanicznyautomatjb4.jpg

 

Baru, napisali mi że Cosmowater Home jest dla zużycia do 15 m3 (a i tak musimy kupić dwa do obu połówek domu).

A namiary chętnie wezmę :)

Dzięki Słoneczko

W tym moim to chyba filtr mechaniczny jest wliczony (z tego co pamiętam :roll: ) ... ale i tak wychodzi drożej.

Ofert zmiękczaczy jest na prawdę dużo - wystarczy spojrzeć na Allegro: od 1600 do 2800 PLN. Wygląda na to, że nie na w naszej Grupie osób, które już używają jakiś konkretny model i mogą go ewentualnie polecić lub przestrzec przed jego kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam forum na temat Robena i : ludzie mowia ze kruche, czesto niewymiarowe i raczej ceramikopodobne... to nie moje zdanie, lecz forumowiczów. Jak ostatnio pytałam mojego majstra jaka dachowka, to powiedziel, obojetne byle nie Roben.

 

Drewno na szalunki kupowałam w Fabud 570zł za kubik, dowóz gratis :). Na więźbę tam tez kupowałam, ale zamwailam w lutym, wtedy było po 670zł za kubik. Teraz wydaje mi się, że przepłaciłam....

 

Tu wyglada, że taniej ... http://www.tartak-wara.pl/cennik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 'świeżaków'. Pracowity tydzień i nie miałam czasu pisac. Znow bede sie chwalic - skończyli nam tynki i czesciowa elewacje. Jak tak sobie spaceruje po domku to mi sie wydaje ze moge sie wprowadzac - a tu jeszcze tyle roboty.

Znow mam do Was prosbe - potrzebuje wykonawcy podbitki drewnianej poziomej do elewacji. Pomóżcie. :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brzozy ...piękne i nie wiem jeszcze nic ale od kilku miesięcy moje dzieciaczki mają uczulenie.Na liście podejrzanych narazi są pokarmy tj. pomidory i czekolada ale kto wie może to i wina tych brzózek :( .Musze poczytać jaki jest okres pylenia tych drzew).Miłego dnia wszystkim,my zmykamy na budowę.Będzie wielki szalowanie fundamentów.

 

Oby pogoda dopisała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jakiś czas temu udzielałem się troszkę na forum ale sytuacja budowlana mi się pozmianiała mając pozwolenie na budowę nie mogę jej rozpocząć ze względu na zablokowanie mediów przez sąsiadkę i ogólna jej nienawiść do przyszłego sąsiada - niegocjacje nic nie dały wręcz przeciwnie, zaostrzyły stosunki. Postanowilismy uciec stamtąd aby mieć spokój na pozostałe lata życia i miejszkać spojojnie, zaczęłliśmy od nowa, inna działka, inne miejsce i jesteśmy już na etapie kończenia 2-giej dokumentacji - na wakacjach powinni byc pozwolenie na budowe.

 

I tutaj mam pytanie do Was, ludzi budujących na podkarpaciu o szacunkowe koszty EKIPY BUDOWLANEJ na rok 2008/2009 - opic poniżej.

 

Pierwsze spotkanie z potencjalnym wykonawcą tego oto domku TYBERIUSZ z pracowni Domena http://www.projekty.budujemydom.pl/projekty.php?w=1&id=3241_tyberiusz_-_domena&s=opis i oto co mamy:

- pow. użytkowa: 142 m2

- pow. zabudowy: 151 m2

- pow. po podłgach: około 200 m2

- miejsce mudowy: podkarpacie, 40 km od Rzeszowa

 

Zakres prac:

- niwelacja terenu

- wykop fundamentów

- wykonanie fundamentów (ławy, działówki, zabezpieczenie fundametów/impregnacja itp. bloczki betonowe/fundamentowe i beton z gruszki)

- ściany zewnętrzne i wewnętrzne (porotherm 30)

- strop terriva

- wylewki i instalacja kanalizacyja pod wylewkami

- strop pod dach nie wylewany (pod płyty gipsowe)

- kominy

- BEZ DACHU

- generalnie - stan surowy OTWARTY ale BEZ DACHU

 

- sprzęt i ekipę dostarcza wykonawca,

- ja wskazuję miejsce budowy i daję dostęp do prądu i wody,

- nic mnie nie interesuje, mam podejmowąc jedynie strategiczne/istotne decyzje,

 

Na chwilę obecną wyceniono ten zakres prac na 25 tyś zł brutto. Fundamenty będę robine końcem tego roku, mury i reszta wiosna 2009, przy czym cena za mury może lekko ulec zmianie (inflacja, koszty pracowników itp).

 

Co myślicie o tej wycenie, podpisywać umowę czy szukać dalej jakiejś tańszej ekipy. Ta jest sprawdzona, w okolicy budowała kilka domów, bardzo dobrze wykonane i nie powinno być z jakością robót żadnych probelmów.

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...