Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja od wczoraj mam w końcu wykoszony trawnik!! Ale dobijają mnie mlecze :evil: - pryskałam jakowymś świństwem - starane chyba - nic :cry:, dowaliłam później roundupem - efekt jest taki, że trawka naokoło zółta, a te sq...ny se rosną jakbym je zasiliła!! Wrrrrr... zacznę sypać solą - to skutkuje, trenowałam, a trawka trochę później najwyżej odrośnie.

Pozdrówka dla budujących i mieszkających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pendzelitowszystko fajnie my dziś obcinamy śruby i przygotowujemy się do izolacji fundamentów i stronka przez ciebie podana dotycząca pecimor

niestety mi się nie otwiera .Na nacie niewiele można znaleźć o tym specyfiku no i w rzeszowskich składach budowlanych nie słyszeli o czymś takim .Gdzie to można kupić i jak cena?Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedzelito

stronka przez ciebie podana dotycząca pecimor niestety mi się nie otwiera . Na nacie niewiele można znaleźć o tym specyfiku no i w rzeszowskich składach budowlanych nie słyszeli o czymś takim .Gdzie to można kupić i jak cena?Ktoś coś wie?

 

Jak kupowałem u sąsiada :) http://www.kaba.rzeszow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie o dysperbicie ale przecież on NIE NADAJE się do izolacji pionowej fundamentów!!! To taka czarna namiastka środków do tego przeznaczonych, namiastka dlatego że ma podobny kolor i konsystencję...

Sam stosowałem Pecimor - http://tnij.org/pecimor

 

Dla mnie izolacje pionowe kładzione na mokry przecież beton

(parę dni po wylaniu ma około 10% wilgotności) w domach niepodpiwniczonych nie są powodem do bezsennych nocy :-).

Najważniejsze jest "odcięcie" wilgoci w ścianach zewnętrznych izolacją

poziomą i to trzeba dobrze przypilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie niezgodze ze dysperbit nie winien byc stosowany na fundamenty :)

Jest to dyspersyjna masa asfaltowo - kauczukowa i wg producenta moęz by ć stosowana:

http://www.izolbet.com.pl/products.php?cid=8&sid=2&pid=44

 

Ale wiadomością jest że lepsiejszym jest IZOLBET A :) na bazie asfaltu

http://www.izolbet.com.pl/products.php?cid=8&sid=1

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyspersyjna masa asfaltowo - kauczukowa na bazie wody moze byc stosowana - i owszem

pytanie o trwałość ...

ile to poleży zanim ulegnie biologicznemu rozpadowi ?

 

beton w fundamentach szacuje sie do ok 700 lat trwałości

sciany do 200 - 300 lat moga postac ...

a dysperbit ile ?

jesli narazony jest na wpływ promirni UV zanika po trzech latach - wg mojej wiedzy

w ziemi troche dłuzej polezy - ale bez przesady ... kilka lat? kilkanaście lat ?

choć byc moze przesadzam - gwarancja producenta na "toto" jest 6 m - cy ... :-?

w siódmym miesiącu (tylko nie wiadomo czy po zastosowaniu czy od daty produkcji ...) - producent umywa ręce ...

http://www.izolbet.com.pl/products.php?cid=8&sid=2&pid=44

 

a przymrozków mamy c.d. - znów poranny szron na trawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to wczoraj obcięliśmy lasze i zapaćkaliśmy ściany fundamentowe dysperbitem.

co do dyskusji pt. czy dysperbit sie do tego nadaje...?

sądze że w naszym przypadku tak. grunt suchy , podłoże żwirowe, przepuszczalne, wody gruntowe znacznie poniżej posadowienia ławy- sądze że ciapanie bardziej dla spokojności sumienia niż z wielkiej potrzeby. tym bardziej że z zewnątrz na ścianę fund. pójdzie styrodur i klej z siatką i obsypię to ziemią a wyżej jakieś np. płytki a od wewnątrz zasyp zagęszczony i chudziak.

brzoza pisał że beton postoi jakieś 700lat a jak nie zaizolowany to ile? bo mi wystarczy 150lat :lol: izolacja pozioma zgodzę się że jest niezmiernie ważna i tu nie ma co oszczędzać. co najlepiej dać?

reasumując sądzę że lepiej porządna ława i kontrowersyjny dysperbit na ściany fund. niż beton lany w ziemię bez prawdziwej ławy i tego typu pomysły jak wyjść na swoje o których się nie wie kupując gotowy dom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... brzoza pisał że beton postoi jakieś 700lat a jak nie zaizolowany to ile? bo mi wystarczy 150lat :lol: ...

bez obaw - bez dysperbitu fundament postoi conajmniej 300 :lol:

 

... ciapanie bardziej dla spokojności sumienia niż z wielkiej potrzeby...

dokładnie

częstokroć inwestorzy gnani owczym pędem staraja sie wydusic z fundamentów dodatkowe 200 - 300 lat zywotności

pytanie - komu i po co ...

 

co do ław - to dawniejsze budownictwo wykorzystywało tereny korzystne dla budownictwa, suche, na wzniesieniach

domy częstokroć stały na warstwie kamieni ułozonych na gruncie czy na dwu warstwach - bez fundamentu

i nic sie nie działo

w tej chwili tereny pod budownictwo sie skurczyły i inwestorzy wkraczaja na

osuszone drenami łąki, tereny zalewowe, bagniste

sa opisywane na forum przypadki ze nerwowy inwestor przerywa dreny (bo nie chce mu sie robic projektu obejścia, uzgadniac itd)

a wtedy nawet prządna ława - to moze byc za mało pod domek jednorodzinny typu kurnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton - 700 lat :) - betn - nie w takiej jak dziś formie ale był juz stosowany w latach wczesnej mezopotamii - czyli jakies 2000 lat p.n.e - przetrwał w szczątkowych formach do dni dzisiejszych - odkryty w 1950 r - tak więc jak widac 4000 lat - spokojni epociągnie.

Co do fundamentów betonu dysperbitu - sprawa rozbija się o nic inego jak o psychologiczny aspekt szczelności naszych fundamentów :) - kiedys był lepik czyli co dysperbit bez kauczuku - tak więc spokojna Wasza rozczochrana- tak jak powiedziałem smarowac i sie nie przejmować:)

Nie jestem powiązany w rzaden sposób z producentem Dysperbitu :)

 

Brzoza- a gdzie w gruncie promieniowanie UV?? - ty mi powiedz??

Srodki wodorozpuszczalne - pojawiły się li tylko wyłacznie daltego że ??...

Trzebabyło czyms przykleić styropian do tych fundamentów - bo ciepło ma być - a ze styropian nie lubi rozpuszczalaników organicznych to wym,yślono że zamiast cięzkich frakcji ropy naftowej dorzuc się do izolacji kauczuk - dolej sie wody trochu mączki jakiejś tam - poczerni mautem i po sprawie.

Zadajcie sobie sami pytanie czy nie przesadzamy z izloacjami przeciwwodnymi przy byudowie naszych domów??? - Nie wydaje wam się że przesadzamy ???

 

Pozdrawiam serdecznie i słonecznie

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Brzoza- a gdzie w gruncie promieniowanie UV?? - ty mi powiedz?? ...

a gdzie ja napisałem, ze w ziemi jest promieniowanie UV ?

napisałem, ze polezy w ziemi troche dłużej - ale ile ? cholera wie ile lat polezy - kiedy producent daje gwarancje tylko na poł roku ...

jedno wiem - jest to tandetna izolacja

...Zadajcie sobie sami pytanie czy nie przesadzamy z izloacjami przeciwwodnymi przy byudowie naszych domów??? Nie wydaje wam się że przesadzamy ???

 

Pozdrawiam serdecznie i słonecznie

 

Sebo8877

 

ale mimo, ze izolacja jest tandetna - fundamenty bez tej tandety dadza sobie znakomicie rade :)

 

równie słoneczne pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie tutaj troche ale sie pojawilem i pozdrawiam drogich ziomkow.

(tylko nie wiem czy pamietaja starego, poczciwego Monet Christa)

a do Brzozy mam pytanie zwiazane z piecem Carrier do nagrzewania - wiem brzmi glupio bo lato za pasem, ale coz budowa nie zawsze patrzy na kalendarz - chcialbym odprowadzic spaliny i rownoczesnie doprowadzic powietrze/tlen do spalania od kotlowni bokiem budynku a w zasadzie jego tylem ok 4.5m dlugosc (wiem o obliczeniach srednicy na podstawie wysokosci nad poziomem morza) ale moje pytanie jest nastepujace: CZY MOGE ODPROWADZIC SPALINY PRZEZ RURKE Z TWORZYWA (taka jaka oryginalnie stosuje Carrier) czy tez musze uzyc tylko rurke z blachy ocynkowanej?

Chodzi mi tutaj o przepisy czy kominiarz na to zezwoli, czy jest to legalne i.t.d

Wiem ze jest to bezpieczne ale slyszalem ze firma ktora produkowala takie "rurki" do odprowadzania spalin utracila atest ?

Chce uzyc dwoch osobnych rurek a nie jednej dwukanalowej i nie chce spalin puszczac kominem bo bede go potrzebowal do innego dodatkowego pieca.

Jak to sie wszystko ma do przepisow obowiazujacych w Polsce?

Jezeli wiesz cos na ten temat to prosze odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie tutaj troche ale sie pojawilem i pozdrawiam drogich ziomkow.

(tylko nie wiem czy pamietaja starego, poczciwego Monet Christa)...

witaj MonteChristo :)

pamietamy, pamietamy

CZY MOGE ODPROWADZIC SPALINY PRZEZ RURKE Z TWORZYWA (taka jaka oryginalnie stosuje Carrier) czy tez musze uzyc tylko rurke z blachy ocynkowanej?

Chodzi mi tutaj o przepisy czy kominiarz na to zezwoli, czy jest to legalne i.t.d ...

MonteChristo - mozesz zadzwonic anonimowo do losowo wybranego kominiarza i zapytac o te konkretna rure w tym konkretnym piecu i czy odbierze ale ...

 

- obawiam sie, ze jeden kominiarz moze byc na bieząco w przepisach (sprawdza atesty) a inny - nie i atesty go mało interesują ...

 

- do odbioru mozesz wzywac n... kominiarzy i przedłozyc do odbioru protokół tego kominiarza który wydaje Ci sie np. najbardziej sympatyczny ...

 

- odbiór moze Ci zrobić zarówno kominiarz z Warszawy jak i Jarosławia czy Przemyśla

(to coś a'la prawo jazdy - teraz najłatwiej zdac egzamin na Ukrainie - podobno ...)

 

- odbiory kominiarskie mozesz robić dwa (pierwszy bez podłacząnych urządzeń) czyli samych kominów

drugi z urządzeniami

a który z protokołów dołaczysz do odbioru budynku ... to juz Twoja sprawa

 

miłego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Brzoza za expresowa odpowiedz i porady super.

Maciejon: fajnie ze Ci sie podoba my tez z Zona jestesmy troche "podjarani" ta cegla elewacyjna a te zdjecia sa "swiezutkie" bo zamieszczone wlasnie od wczoraj

Wyglad sciany frontowej/elewacji przeszedl nasze najsmielsze oczekiwania...

Teraz czekamy na tynkowanie zewnetrzne bokow i tylu i to bedzie robione takim samym silikatem jak twoj domek czyli "Greinplast" - jescze raz wielkie dzieki za porady i za to ze po prostu jestescie.

 

Monte Christo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...