Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

... z Zona jestesmy troche "podjarani" ...

 

Monte Christo

 

O tak "podjarani" to dobre słowo :wink:

 

Jak coś nowego się powstaje na budowie to właśnie taki jestem

8)

aż do momentu jak pomyślę ile jeszcze zostało do zrobienia ...

:(

 

Chmmm - mi to przechodzi jak przychodzi do płacenia:)

 

Monte Christo - z tego co mię pamięc nie myli nie ma opcji odprowadzenia ścian rurą z tworzywa sztucznego (choć mamy tworzywa wytrzymujące wysokie temp) ja radziłbym zastosowac jednak ocynk - bedzie bezpieczniej oo widzisz mam i prawo :)

 

Kwestię tę reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury "W sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" Dz. U. nr 75 2002r. z późniejszymi zmianami, które mówi: "§ 266. 1. Przewody spalinowe i dymowe powinny być wykonane z materiałów niepalnych. 2. Przewody lub obudowa przewodów spalinowych i dymowych powinny spełniać wymagania określone w Polskiej Normie dotyczącej badań ogniowych małych kominów." Poza tym, w większości przypadków przewody powietrzno-spalinowe stanowią wyposażenie kotła. W związku z tym, należy stosować przewody zalecane przez producenta urządzenia.

 

tak stanowi prawo -czyli trzeba udowodnić ze to tworzywo sie nie pali:)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

MonteChristo dzis przeglądnąłem Twoja galerie zdjęć - imponujące

wrażenia

zarówno budowla jak i pendaneria w dokumentowaniu tej pracy

gratuluje !

 

...Czy zaklejanie okien folia nalezy zwylke do obowiazkow tynkarzy? ...

zaklejanie okien lub inaczej osłona okien folia jest osobną pozycja kosztorysową

płatną rozdzielnie od tynków

(zwykle własciciel lub włascicielka domu - chcac zaoszczędzic pare groszy oklejał/a/ sam/a/)

natomiast takie rzeczy powinny byc ustalone przed podjęciem pracy przez obie strony (kto okleja i jaka jest ewentualnie stawka za szt czy za m2 powierzchni)

z ciekawości zapytam - o jaka kwote chodzi (za oklejenie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że wrócę jeszcze do tematu izolacji.

 

Tym razem chodzi o poziomą na ścianie fundamentowej.

Moi wykonawcy proponują 2 warstwy folii

(takiej w rolkach o szerokości ok 40 cm, czymś wzmacnianej)

przylepionej słynnym dysperbitem ;-)

 

Myślę, że ten dysperbit niekoniecznie, ale chyba nie zaszkodzi (no i wiatr nie porwie).

Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chciałem robić izolacją folią. Kierbud zalecił mi zrobic na podwójnej papie termozgrzewalnej i potem połaczyc ją z izolacja poziomą na chudziaku.

 

Tak, połączenie z izolacją poziomą podłogi też będzie, bo folia od wewnątrz będzie

wypuszczona kilkanaście centymetrów.

(inna rzecz, to co zostanie z tego wypustu po tynkowaniu, ale z papą może być nawet gorzej bo łatwiej uszkodzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inne pytanie.

Czy koszty jakie przedstawił mi projektant są realne ? Czy nie woła za dużo ? Albo koszty są jak najbardziej w porządku?

 

1800 - projektant za adaptację i poprowadzenie reszty papierów

400 - projekt przyłącza gazowego

350 - za wode i kanalizację

200 - ZUDP

650 - mapka do celów projektowych

450 - geolog

 

Do trzech ostatnich nie mam w zasadzie zastrzeżeń, ceny są ok. Zastanawia mnie kwota dla samego architekta.

 

Jakieś porady ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Filoę fundamentową z PCV 1mm- 2mm grubości zgrzewana i obsypana ziemią - wychodzi 2x taniej niz papa termozgrzewalna :) gwarancja lat 100 :)

 

Sebo8877

 

Spróbuje przekonać jeszcze kierbuda. Wiem, że jest tańsza. Poza tym obawiam sie , czy pod ogrzewanie podłogowym nie będą wydzielac sie jakieś zapachy.

 

Co do geowłokniny, to dzieki za propozycje, ale na dzien dzisiejszy dałem sobie spokój ze zwirowcem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo dzis przeglądnąłem Twoja galerie zdjęć - imponujące

wrażenia

zarówno budowla jak i pendaneria w dokumentowaniu tej pracy

gratuluje !

 

Brzoza: bardzo dziekuje Ci za uznanie i cieple slowa, musze powiedziec ze faktycznie podchodzimy do tego projektu od samego poczatku z wielkim namaszczeniem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo dzis przeglądnąłem Twoja galerie zdjęć - imponujące

wrażenia

zarówno budowla jak i pendaneria w dokumentowaniu tej pracy

gratuluje !

 

MonteChristo faktycznie wspaniała robota.

 

A tak przy okazji gościem, którego masz na zdjęciach była prawdopodobnie

kuna domowa ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuna, kuna

tez miałem taka, na szczęscie do domu mi nie wchodziła tylko siedziała w pakamerze :)

MonteChristo jak zaczynałes pisac w grupie podkarpackiej - nawet w najśmielszych wyobrazeniach nie przyszło mi do głowy jaki pałac powstaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuna, kuna

tez miałem taka, na szczęscie do domu mi nie wchodziła tylko siedziała w pakamerze :)

MonteChristo jak zaczynałes pisac w grupie podkarpackiej - nawet w najśmielszych wyobrazeniach nie przyszło mi do głowy jaki pałac powstaje ...

 

No przecie hrabia no nie to jak nie mo mieć pałacu...:)

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji gościem, którego masz na zdjęciach była prawdopodobnie

kuna domowa ...

 

Kuna, kuna

tez miałem taka, na szczęscie do domu mi nie wchodziła tylko siedziała w pakamerze

 

 

Kurcze, ale ja lubie to nasze podkarpackie forum, mozna sie nawet z zoo-logii podciagnac :lol:

 

MonteChristo jak zaczynałes pisac w grupie podkarpackiej - nawet w najśmielszych wyobrazeniach nie przyszło mi do głowy jaki pałac powstaje ...

 

brzoza: pewnie sie usmiejesz ale my z zona tez nie. Przegladalismy mnostwo projektow i wszedzie byly jakies baszty, wiezyczki a my chcielismy naprawde cos skromnego ale z pelnym pietrem i elegancja. Gdy zaczelismy sobie rysowac szkice wyszla nam taka prosta kamieniczka i wydawalo sie ze bedzie skromna, no coz wypadek przy pracy...

 

MonteChristo faktycznie wspaniała robota.

 

eadok: Dziekuje Ci bardzo za uznanie

 

No przecie hrabia no nie to jak nie mo mieć pałacu...

 

Sebo8877: oj sebo, sebo mam nadzieje ze to "mo" to ci tak wyszlo niechcacy...

bo jak nie to bylo by mi troche przykro, jestesmy wraz z moja zonka bardzo przyziemnymi smiertelnikami (i podkarpacianami z KRWI I KOSCI)

nie osiedlilismy sie - jak juz chyba zdazyles zauwazyc - w konstancinie czy tez gdzies w sasiedztwie Misztala (do ktorego to "mo" moglo by pasowac)

ale na malej wioseczce a sasiedztwo ziomkow i ciezkopracujacych ludzi z naszego forum poczytuje sobie za zaszczyt i przywilej!

 

Pozdrawiam wszystkich przodownikow pracy w to pierwszomajowe swieto

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte - nie miałem nic złego na myśłi to "mo" to moja naleciałośc ze słaskiego bo jo je hanys z krwi i kości - ja tez jestem poczciwym smiertelnikie - a ten mój wpis to z przymruzeniem oka Był.

Jestem pod ogromnym wrazeniem twojej inwestycji w zwiazku z tym skomentowałem to in plus że wszystyko tak ja na Monte Christo wygląda - proszę cię odbierz to jako komplement i wielki szacunek dla Twojej osoby i inwestycji.

 

Pozdrawiam słonecznie

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Sebo to poczciwy człowiek i nic złego nie miał na myśli. Jo teżem już wsiówka jest

 

Monte - nie miałem nic złego na myśłi to "mo" to moja naleciałośc ze słaskiego bo jo je hanys z krwi i kości - ja tez jestem poczciwym smiertelnikie - a ten mój wpis to z przymruzeniem oka Był.

Jestem pod ogromnym wrazeniem twojej inwestycji w zwiazku z tym skomentowałem to in plus że wszystyko tak ja na Monte Christo wygląda - proszę cię odbierz to jako komplement i wielki szacunek dla Twojej osoby i inwestycji.

 

dzieki drodzy ziomowie i zapominamy o sprawie bo szkoda zycia i czasu na takie gadki i podsumujmy to slowami Pawlaka ze "Sami Swoi" "...przed Bogiem wszystkie rowne..."

i znowu przystepujemy do wymiany doswiadczen i pomocy Tuskowi w cudzie

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...