Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witaj Grupo!

 

no to mamy już zasypany i zagęszczony fundament, zrobioną kanalizację sanitarną w domu, doprowadzenie powietrza do kotłowni i kominka w salonie; w związku z tym jutro chudy beton (nie taki znowu chudy bo b15 :roll: ), dostawa piachu do murowania , cementu , wapna i czekamy na murmajstrów...może niezadługo zaczną...

wiecie , że jest kłopot z np. piaskiem żółtym do murarki?

Monte Christo... gratuluję rozmachu , podziwiam Twój DOM!

pozdrawiam z solidarnym życzeniem pogody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiecie , że jest kłopot z np. piaskiem żółtym do murarki?...

Bogus

spróbuj w Czarnej Sędziszowskiej albo pogadaj z Muriasem z Budziwoja

... bobu jeszcze nie jadłem z cebulką ... :wink:

 

zapraszam :D:D:D

 

p.s. zakładam wariant optymistyczny - tzn, ze slimaki dadza temu bobu dorosnąc ...

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie dzisiaj!

 

brzoza napisał:

spróbuj w Czarnej Sędziszowskiej albo pogadaj z Muriasem z Budziwoja

to ten Murias co na lipiu ma kopalnię? na lipiu nie ma. zamówiłem już z Niwisk. podobno murarze sobie go chwalą.

 

oczywiście z tym JUTRO to pomyłka, pojutrze; przez ten długi weekend tracę poczucie czasu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy już zasypany i zagęszczony fundament, zrobioną kanalizację sanitarną w domu, doprowadzenie powietrza do kotłowni i kominka w salonie; w związku z tym jutro chudy beton (nie taki znowu chudy bo b15 ), dostawa piachu do murowania , cementu , wapna i czekamy na murmajstrów...może niezadługo zaczną...

 

bogus33: no to moze jakies zdjecia dla weteranow grupy?

 

Monte Christo... gratuluję rozmachu , podziwiam Twój DOM!

pozdrawiam z solidarnym życzeniem pogody .

 

Dzieki wielkie ale teraz to faktycznie przydala by sie dobra i goraca pogoda i niechaj zaswieci na dlugo!

 

Sloneczko: Ty masz chyba jakies dobre uklady tam na gorze (tak sadze z racji twojego pseudonimu) to zalatw cos, chociaz na Maj

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... faktycznie przydala by sie dobra i goraca pogoda i niechaj zasswieci na dlugo!

 

Sloneczko: Ty masz chyba jakies dobre uklady tam na gorze (tak sadze z racji twojego pseudonimu) to zalatw cos na razie na Maj

:lol:

a nad Rzeszowem aż czarno ..

miał sie własnie zacząc mecz zużlowy Marmy ale toru nie widac ...zniknał pod woda ...

tak leje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forowiczow podkarpacia!!!

Zastanawiamy sie czy robic piwnice czy nie... Jak uwazacie???

Mozepodpowiecie nam i podalibyscie jakie sa "za" i "przeciw", bo my juz nie wiemy, a czas nas goni... A propos niezla pogoda na rozpoczecie budowy, co nie :-? ...

 

Moim zdaniem - nie robić. Też myśleliśmy o małej piwniczce pod częścią domu (Brzoza ma chyba taką), ale po sprawdzeniu gruntów i piwnic u sąsiadów zrezygnowaliśmy z pomysłu. Kuzynka się uparła i niedaleko nas postawiła dom z piwniczką. Kosztowała sporo, mimo porządnego drenażu ciągle woda stoi. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

Napisz proszę skąd brałeś piach do zasypywania fundamentów i jaka teraz cena.

piach na zasyp brałem od Muriasa z Lipia; cena normalna 25pln/m3 + 200pln transport. więc wychodzi 575pln / auto 15m3, płaciliśmy mniej -można się śmiało targować no i zależy od odległości.

 

dziś pojawiła się kolejna kupka na budowie- przyjechał piasek do murowania z Niwisk.

ten deszcz mnie wykończy!!! :evil: niby dobrze bo sie ślepa wylewka sama polewa, ale znowu mamy rozbabrany wjazd :roll: stąd odwołałem dzisiejszą dostawę cementu i wapna.

Tylko pozazdroscic,nam to ciagle cos na drodze staje, najczesciej pogoda...

dzięki, w sumie to nie wiem kiedy zaczniemy murować...miało być w przyszłym tygodniu ale nie wiem czy o tydzień się nie opóźni.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to słońce??

Co prawda nie potrzebuję go do budowania, ale do koszenia, plewienia...

Choć musze się wam przyznać, że w końcu kładziemy płytki przy schodach wejściowych - najwyższy czas - prawie 3 lata mieszkamy, no i tu też brak deszczu by był wskazany :)

Zgłaszam propozycję - może jak napiszemy petycję do SŁONECZKA to powróci? i przygrzeje i wysuszy... wszelkie prace budowlano - rolne będą mogły się odbywać do woli. Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...