Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czyzby wreszcie slonce nas polubilo, bylismy zablokowani przez deszcze :roll:

ale zawitalo w okolice Krosna slonce i WRESZCIE zalalismy fundamenty!!! :wink: CUDOWNIE!!! Widac juz po konturach gdzie bedzie kuchnia, korytarz itd... (tak chcielismy sie tylko pochwalic :oops: ) Czy Was tez tak cieszylo wylanie fundamentow??? Stwierdzamy, ze najgorsza robota jest w ziemi...

Pozdrawiamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki gatunek masz drewna - pytam bo jesli sona to musi byc szybko okorowana (robak) i złozona na przekładkach (bo sinieje)

jodła lubi byc znów przyciśnieta bo ją kręci

(ja tez teraz robie przy drewnie)

strop jakiej grubosci masz zaprojektowany i ile stali na całość wejdzie ?

 

oczywiście jodła z pogórza (paryje panie :D ) ścinana w styczniu. problem kory nie istnieje bo deski lamowane. w sumie to mają iść na szalunki jak mi braknie tych które mam bo zamawiałem je z myślą o łatach.

co do skośnego stropu to ma mieć grubość 10cm, ile staali na strop wejdzie to nie wiem, wiem że na całą chałupę kupiłem 3 tony (100 metrów zabudowy) i zastanawiam się czy nie braknie.

 

No właśnie stropporadźcie coś proszę u nas w projekcie jest 16 cm nad całym parterem i murarze mnie wyśmiali ,a kierownik znów się upiera by robić jednak na 16 cm.Puki co już mury pną sie do góry i będą strop szalować coś koło czwartku wiec rada pilnie potrzebna

 

ja mam wg projektu 14 i tak daję. jako że nie jestem konstruktorem to na czymś/ kimś się muszę opierać. może zaufaj kierownikowi? zapytaj go czy liczył czy to ma sens, ciężko doradzić coś on line.

 

Czy Was tez tak cieszylo wylanie fundamentow???

 

pewnie, to doniosła i ważna chwila. wrzuciliście coś na szczęście w beton? :D [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Stwierdzamy, ze najgorsza robota jest w ziemi...

Pozdrawiamy!!!

gratulacje dormar

oczywiście - mi ulewa i woda poobrywała scianki wykopu podczas kopania kanalizacji

wybieranie tej lary i mułu z dna ciasnego wykopu nie nalezy do przyjemności

a glina lepiaca sie do narzedzi i butów tez nie nalezy do przyjemnosci

 

co do stropu - nie chce wchodzic w kompetencje projektanta czy KB

nie znam projektu ale zasada jest taka ze jesli w budynku jest olbrzymi salon niczym nie podparty (brak w srodku słupa czy chocby kawalka sciany - to grubośc stropu i ilośc stali drastycznie rosnie ...

inne małe grajdołki typu WC, czy spizarka mogły by sie obejśc stropem 6 cm

ale ze względu na salon i o to aby był strop równy - ładuje sie skolko godno stali i betonu

 

do betonu wrzucałem garśc monet

 

oczywiście jodła z pogórza (paryje panie :D ) ścinana w styczniu. problem kory nie istnieje bo deski lamowane. w sumie to mają iść na szalunki jak mi braknie tych które mam bo zamawiałem je z myślą o łatach.

co do skośnego stropu to ma mieć grubość 10cm, ile staali na strop wejdzie to nie wiem, wiem że na całą chałupę kupiłem 3 tony (100 metrów zabudowy) i zastanawiam się czy nie braknie. ...

Bogus - widze ze mielismy te sama jodłe z paryj :D

taka jodła bije na głowe drzewa nizinne czy rosnące w dobrych warunkach i nie ma sobie równych ...:wink:

na szalunki stropu ze skosami idzie masa tarcicy ... pewno będziesz musiał ruszyc ten zapas przeznaczony na łaty

 

co do stali - powinno Ci wystarczyc

ja robiłem znacznie skromniej

górny strop 5- 6 cm grubości i jako główne zbrojenie wydajna fi 8

owszem był podciąg belki i zebra - króre wymagały wiekszych srednic

lecz zbrojenia zużyłem nieporównywalnie mniej

 

 

miłej niedzieli wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele,wiele lat temu

 

sie ekologicznie zrobiło :D

 

ale i tak najbardziej podoba mi sie pomysł z tymi proziakami, nie pogardził bym teraz przy kawie......

 

cieply proziaczek z maselkiem...kawusia.Siedzisz se i patrzysz w okno a tam kap,kap,kap.Deszczyk roztapia resztki sniegu.Buro i brzydko ale juz wiosne czuc w powietrzu.A tu ciepelko i ogien w piecu to potrzaskuje to gwizda.Lyk kawusi i zapach proziaczkow...

Czy komus sie chce isc do roboty?

 

 

powiedz mi gdzie mieszkasz i czy masz ten piec... a czekać na mnie długo nie będziesz ???? :wink:

 

To troche brzmi jak fragment z "czerwonego Kapturka" :)

Nie mam jeszcze tego pieca :( ,i choc nie nalezy rozmawiac z nieznajomymi(moral z bajki taki wynika) ,to dam Ci znac kiedy proziaki beda gotowe :)

 

A propo budowli ktore szpeca krajobraz.Kiedys mialam okazje pomieszkac w pewnym cieplym kraju ,czesto okreslany jako dzicz.Gapilam sie na wszystko i chlonelam wzrokiem co sie tylko dalo .Zaowazylam,ze na niektorych drzewach pala sie czerwone lampki,na wierzcholkach,malenkie ale widoczne o zmierzchu i noca.Pytam sie meza po co to?A on mi wyjesnil,ze to nie drzewa-to maszty nadajnikow. :o :o :o

no wiec tomasz3211 ,ze tak powiem ,cytujac pewnego wielkiego czlowieka : slowo sie rzeklo,kobylka u plota!! a raczej piec w kuchni :D :D :D !

Trwalo to troche ,ale mimo wielu przeciwnosci losu piec stanol wreszcie i mam nadzieje,ze tak juz zostanie. Musze jeszcze potrenowac rozpalanie i mozna piec te proziaki!!(umie ktos?) .

 

Tak wiec od tego momentu,kiedy zaplonelo serce tej inwestycji moja budowa przestala byc budowa a stala sie domem .Zycze Wam,Szanowni Budowniczy,abyscie rychlo doczekali tej chwili !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wam,Szanowni Budowniczy,abyscie rychlo doczekali tej chwili !! :D

 

bardzo się ciesze Farida, ze juz Jestes na swoim

moze kiedys wrzucisz fotki i będziemy mieli okazje zobaczyc Twój dom czy kuchnie

mimo, ze mieszkasz - nie zegnaj sie z nami

Twoje dowcipne teksty to perełki tego forum ... z duża przyjemnoscia sie je czyta

miłego mieszkania Ci zycze ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............

mimo, ze mieszkasz - nie zegnaj sie z nami

.................

miłego mieszkania Ci zycze ! :)

 

brzoza, :D ,Ty to potrafisz pokomplementowac :D ! dzieki to mile .A l e ja nie napisalam slowem,ze mieszkam!!choc bardzo bym chciala .Roboty jeszcze masa a poza tym,nie mam zamiaru sie wynosic(z Grupy ) .Nie wypowiadam sie za wiele,bo doswiadczenie marne,ale podczytuje i kozystam.I przy tej okazji chcialabym podziekowac za wszelkie opinie i wskazowkiWSZYSTKIM , ktorzy sie nimi dziela i za to,ze mozna tu czasem popisac i poczytac o d.... maryni . :D

 

Milego dzionka.na budowanie za goraca ,ale na malowanie swoich nowiutkich scian pogoda w sam raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nareszcie w kraju, pogode przywiozłem piękną z Nowegii :) i juz zabieram sie do pracy za godzinke koparka przyjezdza sciagac humus popoludniu tyczy geodeta budynek wtorek sroda to czas na dogranie spraw miedzy mna ekipa a kierownikiem i w czwartek panowie przychodza zaczynac robote, mam tylko nadzieje ze wszystko pomalu bedzie bez problemów szło do przodu i ze pogoda bedzie ok,

 

pozdrawiam wszystkich budujących

 

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naruszenia przepisów ruchu drogowego skutkujące przerwaniem egzaminu państwowego na prawo jazdy:

1) Kolizja drogowa

2) Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

3) Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.

4) Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu.

5) Nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnie drogi, na którą wjeżdża pojazd.

6) Niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego oznaczenia, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności poruszania się w celu umożliwienia jej przejścia.

7) Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania.

8 ) Niezastosowanie się do:

sygnałów świetlnych,

sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania Ruchem,

sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego,

9) Niezastosowanie się do znaków:

zakaz wjazdu,

zakaz ruchu w obu kierunkach,

zakaz skręcania w lewo,

zakaz skręcania w prawo,

nakaz jazdy...,

linia podwójna ciągła.

10) Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu:

na skrzyżowaniu w sytuacji równorzędnej,

na skrzyżowaniu oznaczonym znakami określającymi pierwszeństwo przejazdu,

pojazdom szynowym,

rowerzystom,

podczas zmiany pasa ruchu,

w razie przecinania się poza skrzyżowaniem kierunków ruchu lub torów jazdy pojazdów poruszających się po tej samej drodze,

podczas włączania się do ruchu,

podczas cofania.

11) Naruszenie zakazu zawracania.

12) Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 20 km/h.

13) Nieupewnienie się o możliwości wyprzedzania.

14) Naruszenie zakazu wyprzedzania:

na przejazdach rowerowych i bezpośrednio przed nimi,

przy dojeżdżaniu do wierzchołka wniesienia,

na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi,

na skrzyżowaniach,

na przejazdach kolejowych i bezpośrednio przed nimi,

na przejazdach tramwajowych i bezpośrednio przed nimi.

15) Niezastosowanie się do znaku zakaz wyprzedzania.

16) Wyprzedzanie z niewłaściwej strony.

 

 

więcej min na http://autokursy.net/index.php?op=24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

humus ściagnięty :) jeszcze dzis zaczynam tyczyc budynek,

 

mam do was pytanie ile płaciliście za beton ?? mi w zarzeczu dzis powiedzieli za b 15 270 zł + 30 zł pompa, czy to jest dobra cena ????

 

 

ale jak dzis przyjechalem na dzialke to lekki szok przezylem, trawa po pas :), zaczalem na szybko zalatwiac traktor z kosiarka ale kumpel z koparki mowi ze nie ma problemu, i tak czesc przyklepal kolami jak jezdzil a chyba ktos wiedzial ze przydaloby sie skosic dzialke bo jak siedzielismy i patrzylismy na prace koparki przyjechal koles traktorem co mial skosic u sasiada i odrazu ja sie zalapalem, pozostalo podkosic kolo materialu i blaszaka, mam nadzieje ze kosiarka zylkowa da rade

 

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie ile płaciliście za beton ?? mi w zarzeczu dzis powiedzieli za b 15 270 zł + 30 zł pompa, czy to jest dobra cena ????

pozdrawiam

DAFIT

 

Znajomy płacił dwa tygodnie temu 314 zł więc 300 zł to chyba nie jest źle ale chyba ktoś pisał że za 290 zł można kupić. Zapytaj w CISie w Rudnej.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

 

Cena betonu B-15 z pompa powinna kształtowąc się w zawiasach 290-330 - wszystko co powyżejk to już drogo co poniżej pachnie niekoniecznie dobrymi cechami fuizykochemicznymi:)

 

AnetkaS- czy ty wreszcie zdajesz czy chcesz sie tylko dowiedziec za co uleją?? - moja rada - nie bać się jazdy normalnej beaz opitalania się dyanmicznie choć w dozwolonej prędkości. Zdecydowanie i pewnie - to recepta na sukces.

 

U mnie docieplenie posuwa si epowoli do przodu - jakmś dziwnym trafem sobote conieco sie pogruntowało:)

 

Brzoza - a Ty co zaś kopiesz?? - nowy dom czy poszerzasz stary

 

A strusia pędziwiatra widzieliśta - bo cos ostanio zamilkła moja ulubiona kolezanka:)

 

Farida- tqak dalej 3-mam kciuki za dalszy rozwój inwestycji.

 

Tomuś - coś to postawiył za piec?? - chlebowy???

 

Pozdrawiam cała resztę

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...