Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

 

i druga sprawa czy drzewo lepiej impregnowac mocząc czy malowac 2-3 razy pędzlem ??

 

zaraz uciekam spowrotem na budowe przygotowywac wszystko pod impregnacje drzewa

 

pozdrawiam

DAFIT

 

Niekoniecznie musisz malować pędzlem - bo to bardzo czaso- i pracochłonne. Tą sama robotę możesz wykonać przy pomocy zwykłego opryskiwacza takiego rolniczego (są nawet napedzne spalinowo) - przygotowujesz ciecz i pryskasz sobie. Ja tak zrobiłem i drewno wygląda naprawde super a zielone, że ho,ho :lol:

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

a teraz coś nie dotyczącego budowy

przed chiwlą dostalam to od Szefa

i aż się popłakalam ze śmiechu.

 

"coś na uśmiech na twarzy....

Cywilizowany człowiek powie: Szanowny kolego, długo się nie widzieliśmy!

Polak skróci: Kopę lat, kurwa mać!

 

Cywilizowany człowiek powie: Ten Pan jest bardzo elegancki.

Polak skróci: Co za pedał!

 

Cywilizowany człowiek powie: Nie zauważył pan wszystkich aspektów umowy.

Polak skróci: Na gały ci padło?!

 

Cywilizowany człowiek powie: Pan raczy żartować...?

Polak skróci: Ochujałeś?!

 

Cywilizowany człowiek powie: Nie, nie ma pan racji.

Polak skróci: Chuj ci w dupę!

 

Cywilizowany człowiek powie: Dane, które posiadacie nie odpowiadają faktom.

Polak skróci: Nie pierdol !

 

Cywilizowany człowiek powie: Pana sekretarka jest bardzo sympatyczna.

Polak skróci: Posuwasz ją?!

 

Cywilizowany człowiek powie: Smacznego!

Polak: Udław się chuju !

 

Cywilizowany człowiek powie: Jaką funkcję pełni ten pan w firmie?

Polak skróci: Co to za fiut?

 

Cywilizowany człowiek powie: Chwilowo nie jesteśmy zainteresowani reklamą.

Polak skróci: Na chuj mi reklama?!

 

Cywilizowany człowiek powie: Wydaje mi się, że nie musimy liczyć się z

jego zdaniem.

Polak skróci: Pierdolić go!

 

Cywilizowany człowiek powie: Ten projekt jest łatwy do zrealizowania.

Polak skróci: Z palcem w dupie.

 

Cywilizowany człowiek powie: To jest niemożliwe!

Polak skróci: Ni chuja!

 

Cywilizowany człowiek powie: Chwilowo nasza firma nie prosperuje najlepiej.

Polak skróci: Siedzimy w gównie po uszy.

 

Cywilizowany człowiek powie: Ten pan jest bardzo ostrożnym rozmówcą.

Polak skróci: Dyplomata jebany.

 

Cywilizowany człowiek powie: Rozwój sytuacji na rynku nie idzie w

pomyślnym kierunku.

Polak skróci: Jest chujowo...

 

Cywilizowany człowiek powie: To wpływowi panowie.

Polak skróci: Same kutasy.

 

Cywilizowany człowiek powie: Ten pan nie ma znaczących kontaktów.

Polak skróci: Może mi zrobić laskę.

 

Cywilizowany człowiek powie: Dziękuję!

Dla Polaka: wyraz nie istnieje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim

Skończyłam etap pod nazwą stan surowy otwarty :lol: i czeka mnie dogadywanie sie w temacie wykończeniówki.

Nie wiem jak się kształtują ceny robocizny na naszym terenie np.

- wykonania i pomalowania podbitki drewnianej na dachu kopertowym

- wykonania wylewek cementowych wraz z izolacją styropianem 8 cm

- maszynowe tynki gipsowe wraz z gruntowaniem

- docieplanie poddasza wełną 15+5 cm

- sufity i ścianki kolankowe z GK

- ocieplenie styropianem 12 cm plus siatka plus tynk akrylowy

 

Proszę pomóżcie bo nie wiem jak się odnieść do kosztorysu który dostałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Podkarpackich Forumowiczów

Czy mogę dopisać się do grupy? Mieszkamy w środkowej Polsce, ale mamy działkę na terenie podkarpacia i niedługo będziemy budować domek drewniany.

Przeczytałam prawie całe Wasze forum i muszę przyznać, że podoba mi się atmosfera na forum i życzliwość, i też będę chciała kotka i pieska /koniecznie małe żeby się polubiły/. Będę miała też tchórzofretkę - Fredzia jej będzie.

Do budowy jeszcze nam daleko, ale chciałabym wiedzieć czy macie inspektora nadzoru?

Małgosia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

 

szczególnie BOMAN!

 

mam pytanie:

dekarz namawia nas na blacho dachówkę balex metal. rozmowa z przedstawicielem za nami, czekamy na wycenę , jednak mam pytanie: co o niej sądzicie, czy ktoś ją z was ma? musimy na dniach podjąć decyzję i sami nie wiemy...- proszę o poradę temat dość pilny.

 

i jeszcze jedno pytanie: mamy went. tradycyjną czyli grawitacyjną. czy dawać kominki went i wypuszczać ją ponad dach i go tym samym dziurawić czy też wypuścić tylko na strych? nadmienię że mamy skosy betonowe i ni będziemy dawać foli paraprzepuszczalnej...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Boman -

powodzenia i cierpliwości i wytrwałości życzę.

Renia!

Nie pomogę bo te etapy, o których piszesz są już baaardzo dawno za mną. I nawet jaakbym pamiętała ile płąciliśmy - to i tak nieaktualne by to było.

Bogus

My też mamy grawitacyjną. Kratki mamy tylko w łazienkach, kuchni i kotłowni. Akurat tak się nam dobrze złożyło, że te 4 dziury są tak usytułowane, że dało radę "oblecieć" je jednym pustakiem wentylacyjnym z leiera (czterodziurowym ofkors 8) ). I jest to normalny komin wystający nad dach.

Po niespełna dwóch latach w dolnej łazience - bez okna - zaczęła wyłazić pleśń i czym prędzej montowaliśmy kratkę higrosterowalną - rewelacja! No i pleśni niet. Pomyśl więc o wentylacji mechanicznej, przynajmniej w łazienkach.

 

A teraz mam pytanie:

w związku z tym moim nieszczęsnym tarasem poszukuję stempli - trza mi tego 120szt dł ok. 1m. Czy ktoś ma do opchnięcia może?? I tak w ogóle to po ile stemple "chodzą"? Bo my mieliśmy wypożyczane, więc pojęcia nie mam ile takie coś może kosztować.

Czy ktoś zamawiał beton w betoniarni, która ma coś z Zośką w nazwie? Proszę się nie śmiać, bo moi panowie od tarasu tak mi powiedzieli hehehehe. Czy są w porządku (betoniarze, nie panowie od tarasu) jakieś namiary na nich ktoś posiada?

I jeszcze się pochwalę, że zrobiłam dzisiaj pierwsze soki, takie już na zimę, bo wcześniej dziewczyny spożywały na bieżąco.

Pozdrówka dla wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAFIT - jestem zwolennikiem komina ocieplanego, impregnowałem pędzlem

AnetaS. - dobre :D

witaj ReniaS - gdzie budujesz ? (równiez nie pomoge w cenach - dlatego, ze albo płaciłem "na dniówke" lub robiłem w innej technologii)

 

witaj BOMAN - Małgosiu

o inspektora nadzoru jest znacznie łatwiej niż o KB (dlatego, ze inspektor aby nadzorowac nie musi byc zapisany do zadnych organizacji ) ale lokalizacja jest ważna - bo podkarpacie ciagnie sie od Tarnobrzega po Sanok czy Ustrzyki

od Gorlic po Lubaczów

i podpowiedzenie Ci np inspektora z Dębicy na budowe np. w Brzozowie

to moze byc niewypał

 

Baru jeszcze niedawno ludzie wyprzedawali niepotrzebne z budów po 1- 2 zł/szt

a reraz ... słysze o cenach między 4zł/szt a 7 zł/szt

 

mamy kolejne medale - złoto Blanika/gimnastyka/ i srebro Małachowskiego/dysk/ czyli dobilismy do ośmiu

 

dziś protesty przeciw tarczy odbędą sie:

w Warszawie, Środa, 20 sierpnia 2008, g. 11.00, Kancelaria Premiera, al. Ujazdowskie 1/3 - miejsce podpisania umowy przez Condoleezzę Rice.

 

Środa, 20 sierpnia 2008, g. 17.00, pod Ambasadą USA (róg Pięknej i al Ujazdowskich).

 

 

SŁUPSK środa, 20 sierpnia, godz. 17.00 pod Ratuszem (pl Zwycięstwa)

 

KRAKÓW środa, 20 sierpnia, godz. 18.00 – pod Urzędem Miasta (Pl. Wszystkich Świętych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

 

mam pytanie:

dekarz namawia nas na blacho dachówkę balex metal. rozmowa z przedstawicielem za nami, czekamy na wycenę , jednak mam pytanie: co o niej sądzicie, czy ktoś ją z was ma? musimy na dniach podjąć decyzję i sami nie wiemy...- proszę o poradę temat dość pilny.

Sam miałęm brac te blachę. Zdecydowałem jednak, że wole troszke dołozyć (ok3-4zl na m^2) i zamiast w macie balexy bedzie w połysku Ruukki Monterey.

 

i jeszcze jedno pytanie: mamy went. tradycyjną czyli grawitacyjną. czy dawać kominki went i wypuszczać ją ponad dach i go tym samym dziurawić czy też wypuścić tylko na strych? nadmienię że mamy skosy betonowe i ni będziemy dawać foli paraprzepuszczalnej...

pozdrawiam

 

Molestowałem wczoraj kominiarzy bo tez mam zagwozdkę.

Co sie dowiedziałem.

Wszystkie pomieszczenia tzw brudne musza miec wentylacje grawitacyjną wypuszczona ponad dach conajmniej 40-50cm i zakończone najlepiej deflektorem z rurą co najmniej fi 120. Poza tym do łazienki i kuchni (gaz) kazano mi dac rure kwasówkę.

Poza tym powiedzieli, że musze miec kratke wentylacyjna w salonie, jesli bedzie kominek, nawet z doprowadzenem powietrza z zewnatrz.

Z tego co czytałem na forum , niektórzy nie mieli w salonie i kominiarz nie robił im problemów. I bądź tu @#$@#@$#@$# mądry

:evil:

 

 

Kierbud ma mi wysłac normy, do których stosuja sie kominiarze przy odbiorze. Poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne miejsce, Małgosiu :)

KB jest wymagany. insp. nadzoru - nie

jesli ufasz ekipie i KB lub potrafisz sama ocenic czy robota wykonana jest perfekcyjnie - równiez nie

natomiast inspektor /z reguły/ stara sie "zarobić na sie siebie" czyli goni KB i ekipe i tnie ekipie faktury lub czepia sie szczegółów i wstrzymuje wypłate ekipie

wybór zależy od Ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Boman

 

O jak fajnie usłyszeć że ktoś będzie budował w Wetlinie - samym sercu naszych Bieszczad. To moje rodzinne strony, mieszkałem w okolicy a dokładnie w Kalnicy kilka lat i nadal sentyment do tamtych stron pozostał. jednak dzieciństwo to piekne lata, Ach :D

Bogus powiedz mi czemu nie dajesz membrany paroprzepuszczalnej? :o Ja też będę robił skosy betonowe (Stropodach) ale folie miałem w planie dawać. Odnosnie blachy ja mam juz zamówioną w Balexmetal. Rozważaliśmy też Ruuki ale ostatecznie została z Balexmetalu Rustica bo wygląda rewelacyjnie. Widzieliśmy kilka domów pokrytych akurat ta blachą i już później mojej zony nie dało sie przegadać no i co najważniejsze miałem wycene wstepną zrobiona w czerwcu i teraz w sierpniu udało mi sie zachować tamte ceny a wszystko przecie w międzyczasie zdrożało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retrofood

Pisałeś na innym forum o uziomach wyrównawczych w fundamentach - nic nie zrozumiałam. Mój mąż, bardziej kumaty, powiedział, że chodzi o uziemienia z gniazdek, z bolca, tak? Jest to wymóg czy zalecenie? Czy to musi być uwzględnione w projekcie?

kristal

W Kalnicy też oglądaliśmy działki, bardzo ładnie tam, ale odstraszyły nas ujeżdżające kłady.

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie: mamy went. tradycyjną czyli grawitacyjną. czy dawać kominki went i wypuszczać ją ponad dach i go tym samym dziurawić czy też wypuścić tylko na strych? nadmienię że mamy skosy betonowe i ni będziemy dawać foli paraprzepuszczalnej...

pozdrawiam

 

Dobra wentylacja jest ważna szczególnie dla pomieszczeń "mokrych" (łazienki, kotłownie, kuchnia).

Myślę że oszczędność tu może być pozorna (kiedyś i tak trzeba będzie dołożyć).

U nas oprócz kanałów wentylacyjnych w kominach mamy dwa kanały wyprowadzone nad dach kominkami wentylacyjnymi VILPE 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał beton w betoniarni, która ma coś z Zośką w nazwie? Proszę się nie śmiać, bo moi panowie od tarasu tak mi powiedzieli hehehehe. Czy są w porządku (betoniarze, nie panowie od tarasu) jakieś namiary na nich ktoś posiada?

O stemplach już mi Brzoza napisał - dzięki Ci :) , a co z betonem?? ktoś kupował w tej Zośce-jak-jej-tam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

Baru!

chodzi ci pewnie o firmę zofbet ze świlczy... poszukaj niedawno na grupie podkarpackiej ktoś pisał o niej. ja osobiście nie miałem z nimi kontaktu jednak opini najlepszej nie mają. ja brałem z dikerchoffa i raz z cisu - mogę te betoniarnie z czystym sumieniem polecić- betonu starczyło, punktualni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę podkarpacką.

 

Od dłuższego czasu was podczytuje - tak dokładnie od listopada zeszłego roku kiedy zaczęliśmy myśleć o budowie. Działkę mamy - przepisana na męża w tym roku, plan wybraliśmy i zaczęliśmy działać. Niestety na Warunki Zabudowy - czekaliśmy 5 miesięcy.

 

Wczoraj zamówiliśmy projekt. I szukamy na gwałtu rety architekta - aby nam projekt odpowiednio do warunków dostosował.

Czy ktoś mógłby mi swojego polecić? O ile oczywiście wart polecenie - bo niestety wszyscy znajomi którzy budują swoich odradzają.

 

Dziękuję za pomoc - i mam nadzieje że na przyjęcie do grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

Baru!

chodzi ci pewnie o firmę zofbet ze świlczy... poszukaj niedawno na grupie podkarpackiej ktoś pisał o niej. ja osobiście nie miałem z nimi kontaktu jednak opini najlepszej nie mają. ja brałem z dikerchoffa i raz z cisu - mogę te betoniarnie z czystym sumieniem polecić- betonu starczyło, punktualni.

Dzięki! Dawaj namiary na oba dwa :lol: i pisz ceny od razu, z pompą mi potrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...